Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

rikarda
27. jún 2010

ja mam robertu a uz pri takomto mene sa niekedy ludia pozastavuju..(pri tom je uplne normalne) a sestre sa narodi teraz dievcatko a bude sa volat Sarah Zoe.mne osobne sa pacia taketo mena.

stella224
27. jún 2010

A ja rozmyslam nad Vivien !!! kedysi sa mi pačili aj Sofia a Sara...ale dnes ked na ulici zakričim Sofia sa mi zda ze je to ako kedy Katka a Anička 🙂 a uz mam aj Tobiasa a panko mi ho nechcel pokrstit...ze mu mam dat slovenske Tobiáš!!! Aj tak je to nakoniec Tobias 🙂))

darija
28. jún 2010

ja vám všetkým len chcem poradiť, že dieťatku by sa malo dať meno po nejakom obľúbenom svätcovi, aby malo svojho ochrancu a aby sa v živote malo ku komu obracať vo svojich modlitbách. Vtom veľkom množstve mien svätých je veľa aj klasických mien, aj moderných takže myslím si, že každý si príde na svoje. Mne sa veľmi páčia: Xénia, Justínka, Zoja, Dária, Dorotea, Sáva, Damián, Serafím, Eliáško. Keby niekto chcel poradiť rada pomôžem.Prajem veľa šťastia pri výbere. 🙂 🙂 🙂

elena111
30. jún 2010

ahojte,chcela by som sa spytat,či meno Nikita je ženské,alebo mužské a či to nie je divné,máme totiž také priezvisko,čo by sa k tomu menu hodilo,lebo je nezvyčajné a vyslovuje sa tak isto aj pri babe aj chalanovi,toto meno by som chcela dat dievčatku,poradte mi prosím!

monkula
30. jún 2010

@elena111 ja poznám rodinu, kde je ona Ruska, a on Slovák a majú chlapca - Nikitu
A u mamy v robote je jedna, čo dala meno Nikita dcérke, takže si myslím, že je to také variabilné meno...
Inak by ma zaujímal oTvoje priezvisko... 😅

elena111
30. jún 2010

@monkula tak mam priezvisko Valenteje,moja 5-ročna dcerka sa volá Sarah Valenteje a neviem páči sa mi aj tá Nikita ale nie je to meno pre chlapca,ale ty píšeš,že ho už jedno dievča ma a nevieš ake su na to meno ohlasy?

monkula
30. jún 2010

@elena111 priezvisko pekné, neobyčajné...
neviem, aj tú pani nepoznám.. ale veď bol aj seriál, Brutálna Nikita...
i keď, mne by sa k vášmu priezvisku skôr hodilo kratšie meno 😉

warholette
30. jún 2010

@elena111 nikita je meno pre obe pohlavia, v rusky hovoriacich krajinach ho maju vacsinou chalani (tam sa chlapcenske mena bezne koncia na "a"), v ostatnych dievcenske. aj elton john mal pesnicku nikita 😉 takze by som ho zaradila medzi tie popularnejsie mena s ruskym nadychom, ako tamara alebo anastazia 🙂
tvoje priezvisko je podla mna uplne super, mne by sa k nemu hodilo meno valentina - aby to bola aliteracia, alebo sona, sonia..

sonulienkas
30. jún 2010

soňa je krásne meno - z greckeho sofia , čiže -múdrosť.

sonulienkas
30. jún 2010

Nikola je na Slovensku ženské krstné meno, vo svete aj mužské. Meniny na Slovensku má 29. augusta. Toto meno je prevzaté z francúzštiny, ale jeho pôvod je v Grécku. Je to jedna z variant mena Mikuláš alebo Nikolaos, ako znie pôvodny tvar. Preklad tohto mena je víťazný ľud. Ďalšou variantou je Nikol, Nikita a Nikoleta.

sonulienkas
30. jún 2010

Meno Nikita
m. rus. meno z gréc. nikétés víťaz, pôv. významom blízke sú mená Nikodém, Viktor, Mikuláš, Vincent
(zdroj: fodor.sk)

sonulienkas
30. jún 2010

elena111-nikita je unisex meno -pre obe pohlavia 🙂

barbis
30. jún 2010

podľa mňa sa Nikita viac hodí pre dievča ale viem, že sú aj muži s týmto menom....inak pekné mená si si vybrala. Naša dcérka sa bude volať Sarah Sofia. Manžel chce Sarah, ja Sofiu, tak bude mať dve mená, lebo sa nemôžeme dohodnúť 🙂 keby boli dvojičky, to by bolo ideálne 🙂 syna máme Nikolasa 🙂

jajusa84
3. júl 2010

mne sa veľmi páčia mená Lia - pre dievčatko, a Maxim pre chlapčeka.. len škoda, že s tým priezviskom by to nepasovalo... :( čo narobím. Jožka Ferka Miška Janka nechcem.. Ani Aničku, ani Janku! 🙂

simona22
6. júl 2010

ahojte, tradične netradičné mená na naše pomery. Ako to je s vybavovaním. Kam treba ísť a čo vybavovať, aby nerobili úrady problémy s vystavením rodného listu? Totiž viem, že jedným trvalo mesiac než sa dočkali rodného listu, bez rodného listu nemali ani zdravotný preukaz a bábo im nechceli zaočkovať.

lussy23
6. júl 2010

Ach. Ani sa nenazdám a frajer a dieťa sú tu a ja mám asi 11 mien na výber.
Mám ich aj popárované. Arthur a Angelika
Filip a Monika
Nelka a Noemi
Rebeka a Sofia,
Benjamin a Sárka

Chcela by som aj Alicu, ale volali by ju Alica - palica ☹ Asi to nechám na budúcom manželovi. 😉

saeda
7. júl 2010

@simona22 ak je meno zapisane na tehto stranke http://www.babynameworld.com/ malo by byt zapisane bez problemov a bez potvrdeni..
V praxi to znamená menej práce pre matrikárky, ale aj pre rodičov dieťaťa. Doteraz totiž matrika uznávala iba knihu zahraničných mien, ktorú získali matrikárky pre niekoľkými rokmi. Ak sa meno v knihe nenachádzalo, museli si rodičia pracne zháňať potvrdenie o platnosti mena a jeho gramatickom prepise najčastejšie na konzuláte štátu, odkiaľ meno pochádza.

simona22
7. júl 2010

@saeda ďakujem za stránku, no moc si ma nepotešila, lebo meno čo chcem tam nie je. A pritom uznaj sama, že meno Noel ani tak netradične neznie. Alebo som ho prehliadla a je tam idem ešte raz kuknúť, Díky

simona22
7. júl 2010

@saeda beriem späť je tam len toho tam je toľko, že ho prehliadla 😀 díky

fodorka
10. júl 2010

mi teraz cakame druhe babo a keby bolo dievcatko sa nam paci meno Salome aj Salma je pekne ale Salome je viac netradicnejsie si mylsim...a ked bude chlapec tak bude Niko.

itelka
10. júl 2010

Ano moja dcera sa vola Uschi 😝

martinko1605
12. júl 2010

prosim vas kde najdem viac o mne tiana kedy ma meniny a čo to vlastne znamena ?

anyucikacska
20. júl 2010

Ahoj kiara10 ja mám tiež dcérku Tifani, ale mne tak nedovolili zapísať ako máš ty, ty si na ktorej matrike bola?? mohla by si mi poslať nejaký kontakt aebo adresu, mesto tej matriky, je to dôležité, na adresu mariakallay@azet.sk. ďakujem

petka000
24. júl 2010

mne sa strasne pacia mená zacinajúce sa na R, ako Roderich, Ruben, Rupert, Reinold, a z dievcenskych Tara a Zoé

spiranta
24. júl 2010

mne sa paci pre chlapca Marwen (prvykrat som to meno pocula na dovolenke v Afrike) a pre dievca Yasminelle (aj ked, toto meno je aj nazov istej antikoncepcie 😀 )

petka000
24. júl 2010

a ešte armin a Deborah alebo Debbie

spiranta
24. júl 2010

moj kamarat je armen a volame ho armi, povodom je z armenska...takze aj k priezvisku sa mu naozaj dokonale hodi, lebo to priezvisko je este nezvycajnejsie 🙂

tamuska444
1. aug 2010

mne sa velmi páči meno TENPRANCE myslím si že to je dost netradične meno 🙂 pri dalsom babatku ho určite využijem. aj ked nie každému sa páči..čo nan hovoríte vy? 🙂

miskinadamko
1. aug 2010

tamuska nechcem sa ta dotknut ale to mi ani ako meno nepripada, mne to znie hrozne, ak mam byt uprimna tak nic horsie som za poslednu dobu nepocula ved tvoje 2 deticky maju kraasne mena a urcite aj to tretie by si zasluzilo rovnako pekne, ale je to moj nazor iba, koolko ludi tolko chuti 😉

warholette
1. aug 2010

@tamuska444 myslis Temperance? ako ma doktorka Brennanova z Kosti? Temperance je stare puritanske meno zo 17. storocia, ked sa davali mena podla dobrych vlastnosti ako Prudence (opatrnost), Charity (Milosrdenstvo), Constance... Temperance znamena v preklade abstinencia, striedmosť, sebaovládanie, umiernenosť, miernosť, zdržanlivosť.
mne sa osobne Temperance ako meno paci, ale kedze nedisponujem ani jednou z uvedenych vlastnosti, tak nad nim ale neuvazujem 🙂