Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

diddi
19. apr 2009

my mame Miu a Ellu 😵

mamartinka
19. apr 2009

maya nadherne meno manzel vybral.aj mne sa to strasne paci.a aj mi niekedy amaliu chceme.ze pozdravujem manzela za pekne meno.

nikolasio22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macka01
20. apr 2009

mojí chlapci sa volaju:Kristián a Natanael

susik77
20. apr 2009

poradte...ja by som chcela nej. netradicne meno, uvaz. som Lea, Leona, Emma, Ella a este mam jedno obyc. Teraza. Mm sa paci len Emma a Tereza. My mame strasne obyc. slovenske priezvisko, tak sa prave bojim, ze tie mena budu kricat...Ktore by ste dali?

katrin21
20. apr 2009

jedna znama ma Emu Terezu ( cize obe ) 🙂

quika
20. apr 2009

S nami na jeden kruzok chodil chlapcek ktory sa volal Elur Mufha Makovnik. Oni boli obaja cisti Slovaci, ale kdesi v clanku o Nigerii videli to meno a zapacilo sa im tak ho dali svojmu synovi. Chudak, s tym priezviskom sa to strasne nehodilo 😀

bibinka
20. apr 2009

quika- to je pomsta rodičov 😠

susik77- nezúfaj, hľadaj, veď keď sa slečna vydá, tak sa jej môže meno krásne zladiť k priezvisku. U dievčat by som to nebrala tak tragicky.... ale aj Tereza Emma je krásne

lucinka1104
20. apr 2009

ja chcem Timeu a pačí sa mi aj Samea a Naomi

susik77
20. apr 2009

bibinka: no ved hej, ale musi s tym menom prezit este detstvo a pubertu 😔 Tie dve mena vyzeraju zaujimavo...a co je lepsie prve -Emma al. Tereza?

danciacik
20. apr 2009

ahojte, ja som strašne chcela dcérku Patríciu ale predbehla ma mužova sesternica keďže rodila o 3 mesiace skôr ako ja tak máme Laru. 😉

a_rianna
20. apr 2009

Mne sa pači TARJA pre dievča
🙂

diddi
20. apr 2009

susik.....Ella 😵

chichotka
20. apr 2009

ja sa sice ešte deti mať nechystam ale je par netradičnych mien ktore sa mi páčia
napriklad pre chlapcov: Kevin,Ryan (akože rajen)
per dievčata : Samantha,Lea

ja mam 2 spolužiakov s nezvyčajnymi menami jeden sa vola prvym menom Egon :D a druhym Jozef. a druhy Bryan ale väčšina ho vola tak ako sa to píše.

bibinka
20. apr 2009

susik77- mne ide k sebe aj Emma Tereza aj Tereza Emma. Záleží, či jej chcete dať meno české tereza alebo slovenské Terézia. A Thessa sa ti nepáči?

gabrielkabj
20. apr 2009

Ja mám vybraté: Ella, Alexis, Lauren, Gretka a chlapčenské: Sven, Maximilian čo vy na to poradte lebo mi to bude treba 😵 😵 😵

lucinka1104
21. apr 2009

ak bude chlapec tak sven hodí asa k sárke

susik77
21. apr 2009

bibinka: vcera ma inspirovala kamaratka, ze oni chceli dat dievcenske Ellen. Tak asi dame to. To sa mi viac hodi k priezvisku ako Ella-a aj tak jej asi budu hovorit Ella 😉 Mne sa totiz Ella strasne paci 😔 🙂

susik77
21. apr 2009

gabrielka: mne sa paci aj ten maximilian 😉

nika251
21. apr 2009

Ahojte. Keby sme cakali dcerku tak by sa volala Viktoria Saskia co je asi dost zvycajne meno ale spolu je to podla mna zaujimave. Alebo by som na poslednu chvilu zmenila na Adrien - nie Adriana- len Adrien. Mame juhoslovanske priezvisko- alebo ruske?? A strasne sa to k tomu hodi.

susik77
21. apr 2009

mm totiz hovoril, ze 2 krstne mena nechce-ze by mohla Veronika ziarlit ze ona ma len jedno 😎

monkula
21. apr 2009

susik, ani Jarko nežiarli, že má jedno a Chiara dve 😀 😀

zuzana76
21. apr 2009

ahojteee

jej susik, tak gratulujem k dievcatku 🙂

inak co hovorite na Leticia? ak ma niekto taketo meno ako ho vyslovujete? Leticia alebo letisia?

zuzana76
21. apr 2009

inak susik aj mne sa paci Emma Tereza alebo Tereza Emma, asi viac ako Ellen, aj Ella

zuzana76
21. apr 2009

mne sa pacia z tych netradicnejsich pre dievcatka Amelia/ strasne by sa nam hodilo, lebo mam v priezvisku -lia- /, dalej Olivia , menej netradicne a Leticia

sima.p
21. apr 2009

No Kvetka tu už bola spomínaná, my ju máme tiež.... podľa mna to je tiež trošku netradičné meno, lebo sa veľmi nepoužíva, a každý (aj lekári) sa vždy pýtali, odkiaľ sme to nabrali, či sa tak niekto v rodine volá, a že je to veľmi pekné meno... My sme s mužom stále do toho mena zamilovaní a dcérke sa veľmi hodí....

mexx
21. apr 2009

Zuzi, ja poznam dve holky, ktore sa volaju Leticia, z toho jedna je "Letisia" a druha "Letiša". 😉 Ale obidve ziju v zahranici a vyslovuju to meno podla toho, aka vyslovnost sa tam pouziva. 🙂

Sima, mne sa tiez Kvetka paci. 😉 Neviem sice, ci je to zrovna meno, ktore by som dala svojmu dietatu (nevylucujem), ale pre mna je to jedno z mien, ktore sa dietatu musi vyslovene hodit. 😉 Tak je to napriklad aj s menom Bronislava/Brona, samo o sebe mi pripada velmi zvlastne, ale kamaratkina mala Bronka je proste uplna Bronka. 😉

zitaje
21. apr 2009

Ja mam starsiu Jazminu, takto po slovensky od slova jazmin, ale v poslednej dobe sa celkom vyrojili Jasminy a Yasminy, a vraj aj v zahranici ich je celkom dost, tak uz to asi ani nie je take netradicne meno...

martao
21. apr 2009

gabrielka,
Obe mená sú krásne. Mne sa však trošku viac páči pre chlapca Sven. Pre dievčatko sú krásne všetky.
My sme sa pri prvom dieťati nevedeli rozhodnúť, či dať meno po tatainovi alebo dedovi, tak sme dali obe.
Potom sme to dodržiavali stále.
Takže Sven Maximilian tiež neznie zle. 🙂

bibinka
21. apr 2009

susik77- krásne si to vymyslela, Ellen netradične a krásne zároveň.

poznám jednu Jessicu a veľmi sa jej to meno hodí, vyrastá z nej krásna slečna, proste Jessica 😉