Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

larmimi
6. aug 2010

lebo ja vidim ako na tie cudzie mena reaguju uplne rozdielne deti a ako dospeli...Deti nad tym nerozmyslaju, volaju ju tym menom a je im to v podstate jedno....beru to normal, len dospeli si nevedia zvyknut..

andreate
6. aug 2010

moj syn sa vola Saman, je to arabske meno a mne sa velmi paci

lussy23
6. aug 2010

@evinkal Amanda je veľmi pekné aj prezývka Mandy.

zucha
6. aug 2010

@larmimi uplne malinke deti nad menom nerozmyslaju, ale uz v skolke a ZS urcite ano.

andrea142
6. aug 2010

my máme Lili - našla som v maďarskom kalendári meniny má 11.7 a ešte z dievčenských sa mi páči Lara ale to neviem kedy sa oslavuje. Na matrike so zapísaním pani mala problém tak sme jej povedali nech si vyhľadá maďarský kalendár a tam to nájde. nakoniec uznala ,že hej. Veľakrát sa stáva ,že keď povieme ako sa volá hneď si myslia ,že Liliana aj to je pekné ale mne sa páčia krátke mená. z chlapčenských Kristián ale to je bežné 😀

kacenkalm
7. aug 2010

ahojte,prispejem nejakymi menami
co tak Lisa,Vera,Sarah,Gloria,Clare,Sonya....a z chlapcenskych Roderik,Maxim.... 😵

fracle
7. aug 2010

@marorlinko jedneho Orlanda tuto poznam, ma asi 1 rok 🙂. To meno sa mi velmi paci.

evinkal
7. aug 2010

@kacenkalm sarah sa mi ani moc už nezdá netradičné.poznám pár dievčatiek,čo sa tak volajú,a krstná mojich detí chce dať sznovi meno Ryan

timea.ryan
8. aug 2010

Ahojte.Ja sa volam Timea a moj syncek je Ryan Michael..Volame ho Ryanko 🙂 Studovala som v zahranici a tam som sa stretla s menami ako Orlando,Paulo,Edgar,Leticia,Alvaro,Sonya...

timea.ryan
8. aug 2010

Este pridavam z madarskych...Bence,Tamás,Levente,Kornel,...

burina111
8. aug 2010

pre dievčatko MIA, pre chlapčeka TIMON

yanni
8. aug 2010

@burina111 Mia sa aj mne vemi paci ale dala by som ho dcere len keby som mala dlhe priezvisko. Alebo ako dvojite krstne meno k mojmu kratkemu priezvisku.

luppita
8. aug 2010

mne sa moc paci Luppita 😀 zatial sa s tym nas tatinko nestotoznil, ale ved ja ho niako ukecam 😀

lilly123
8. aug 2010

my sme mali v rodine Kordulu 😀

kristiesk
8. aug 2010

mne sa veľmi páčia niektoré mená čo tu spomínate, ale podľa môjho názoru by sa malo vždy zvážiť, či sa hodia k priezvisku, pretože k niektorým naozaj typickým slovenským priezviskám to vyznieva smiešne..

yanni
9. aug 2010

@lilly123 my mame zase v rodine Lukreciu 😀
Sesterka bola asi opita ked to meno vyberala. Chuda mala ☹ Moja babka skoro infarkt dostala ked sa to dozvedela 😠

evinkal
12. aug 2010

ženičky,ak si chcete overiť či existujú mená,ktoré chcete dať detičkám,alebo chcete dať zahraničné mená,chodte na www.babynames.com sú tam aj rozdelené podľa krajín a zvlášľ chlapčenské aj dievčenské

penny13
13. aug 2010

@evinkal -ďakujem. Hneď to ukáže sestre. Ona furt vymýšľa s menami 😀

evinkal
13. aug 2010

@penny13 aj ja som chcela iné meno,ale manžel nesúhlasil!on je za slovenské

blondyblond
13. aug 2010

🙂 Ja mam syna KEVINA 🙂

marryaa
14. aug 2010

a my mame doma Alessiu,cize Alessia.
aj ja takisto,aj keby som zila na svk,dievcatu by som urcite toto meno dala.pacilo sa mi uz pred 7 rokmi. 😉 😉 😉

monkula
18. aug 2010

@evinkal moja sestra mala spolužiačku menom Alíz a sestru, ktorá sa volala Kinga.. Nikto jej inak nepovedal, až potom mi sestra povedala, že sa vlastne volá Kunigunde 😅 😅
A prepáč, ale sesternica asi trošku nepremýšľala nad významom mena, že? Mať syna menom Cukor 😅 😅 😅 a to jej dovolili?

laura2811
18. aug 2010

mne sa páčia dievčenské mená Alina a Chiara a chlapčenské Christopher, Adrián, Alex, Marko

anet2212
18. aug 2010

ahojte 🙂 Moje deti sa volaju: Nikolas a Nancy 🙂 a teraz cakame tretie babo a hladame mena 🙂 chceli sme najskor na "N" ale dievcatko bude Amy (Ejmy) alebo Ashley (Ešli) a chlapcek Brian alebo Noem -Noe 😀 Nevieme sa este rozhodnut, co by ste vy poradili? dakujem

myzma
18. aug 2010

@anet2212 kamarati maju noela 🙂

anet2212
18. aug 2010

@myzma dakujem za tip .-)

timejkaa
18. aug 2010

My mená plánujeme celkom nezvyčajné, len neviem, či by niektoré z nich na Slovensku prešli..
A samozrejme, snažili sme sa pozerať na to, či sa s takým menom bude dať strávť celý život a či sa hodí k priezvisku (Pacheco /pačeko/),
Pre chlapca -
Levi Ethan (drahý chcel Levi Strauss.. no comment)
alebo Brian Henry (ánry)

a pre dievča -
Alina Isabelle
alebo Ester Avril (alebo April)

monkula
18. aug 2010

@timejkaa mne sa páči ten Levi Ethan 😵 😵 😵 😵

barbis
18. aug 2010

@anet2212 Nikolas dobrý výber a Ashley je tiež pekné

ssabinca
21. aug 2010

Ahoj, ja mám momentálne malú sesternicu Marion- velmi sa mi páči to meno🙂 ale poznám aj Matiáša, Ramonu, alebo Mechtildu :D
a ešte sa mi páčilo meno Bianca, ale tych je už dosť veľa..