Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

luppita
1. aug 2010

Vauky zaujmava tema 🙂 ja ani neviem ake meno sa mi paci, ale o netradicnych menach by som vedela rozpravat. Ja sa vola Lunet @saeda diki za super tabulku s menami,prvy krat som nasla ze je moje meno napisane niekde inde ako na mojom rodnom liste 🙂 skoda ze tam neni nic k nemu (ja totiz nemam meniny ☹ ) Moja mam chcela nezvycajne meno lebo ona je zase Luret 🙂 asi si viete predstavit asi ako sa bude volat moja buduca dcera 😉 Zo zapisom na matriku to maly vetdy este tazsie ako teraz, ale niaka ta pozornost a povolili 🙂
Baby len na zvazenie, dost tazko sa zije s naozaj zvlastnym menom, teraz ako dospela som s tym menov vyrovnana a dokonca hrda (aj mamu teraz volam menom, lebo sa mi to meno neskutocne paci), ale detstvo a dospievanie bolo o to tazsie 🙂 Nie raz som tuzila volat sa Evka, Lucka, Janka ....

marionn
1. aug 2010

@tamuska444 Mne sa Temperance tiež páči 😉

lussy23
2. aug 2010

Hm, ja ešte deti nemám, ale na men ási dám pozor, hlavne na prezývky. Napríklad sa mi strašne páči meno Alica. Ale dá sa to srýmovaťž s toľkými vecami, že so mto radšej zavrhla.

katecameron
2. aug 2010

Ked som este nemala deticky stale som vravela ze moje dcery sa budu volat Emmeline a Alexandra-chcela som ju volat Alex nuz a cas moj vkus zmenil moja dcera je Adrianka syncek je Viliam co je tiez nie velmi pouzivane meno vyberal manzel ale tak sa mi zapacilo zesom rada ze sa vola Vili,Vilicik,vilko a nie nejaky Martinko Misko a podobne otrepaniny,na ktore mam uz koprivku 😀

bzuco
2. aug 2010

@lussy23
deti ti vymyslia prezývku aj na meno, o ktorom si myslíš, že sa prezývka vymyslieť ani nedá 😒

lussy23
2. aug 2010

@bzuco - hej, a to je na tom smutné. Niektoré deti s amsejú pre všetko ☹

skolara
2. aug 2010

no moja mala sa vola Viona a vcera sa jej deti na trampoline smiali ☹ ☹

spiranta
2. aug 2010

@skolara
neskor jej budu zavidiet 😉

spiranta
2. aug 2010

@katecameron
jej aj ja som adriana, myslim, ze dost zname meno, ale menej pouzivane...rodicia skor davaju Andrejka...

skolara
3. aug 2010

@spiranta ja som si ale myslela ze na jej meno nevymyslia prezyvku a ze nie je ani smiesne 😖 ale pre deti je asi kazde meno smiesne 😀 😀

katecameron
4. aug 2010

spiranta mne sa velmi pacilo meno Adrianka dceru preto takto aj najcastejsie volame niekedy Adka a aka si Adriana moja je akcna ako das stale skace beha pisti inak si myslim ze Adriany su pekne baby vsetky co som poznala boli dobre mile kocky tak asi aj preto Adriana nie Andrea

lussy23
4. aug 2010

@skolara _ To mi je ľúto. Ale to boli maličké detičky, nie? Tie tomu ešte tak nerozumejú. Ale pekné meno a nie je na nom nič smiešne.

Mne sa strašne páči Rebeka a Soffia. Myslíte, ž eby sa jje smiali? ☹

larmimi
5. aug 2010

@skolara uplne ta chapem..moja mala sa vola Conastance-connie...lebo sa nenarodila na sk, tiez mam niekedy problem...." ako sa vola ??" Conie...akoooooooooooooo?? ale vymysleli jej v skolke Conika co sa mi paci

larmimi
5. aug 2010

oprava: Constance

skolara
5. aug 2010

@larmimi presne ako sa vola Viona akooooooooooooooooo? Viona ale volame ju Vinie( Vini) aha ale to vidno ze aj tak nechapu a nevedia. 😀 😀 😀
inak kamoska ma Constance a volame ju Conie.

larmimi
5. aug 2010

@skolara to som rada ze nie som sama 😀 😝 niekedy som mala chut im odpovedat...no Zuzka sa vola !
a to vaaaaaazne je este jedna Connie na slovensku???? kde??? neverim 🙂 kolko ma rockov? wau....

zucha
5. aug 2010

mne osobne sa paci vela nezvycajnych mien, ale urcite by som take nedala v nasich podmienkach a so slovenskym priezviskom. Pre deti som volila mena, ktore sa daju povedat v roznych jazykoch (teda lahko prelozitelne). Mam totiz znamu, co uz zije v Nemecku. Vola sa Lubica. Pre nas bezne meno a ona je stale po 30 rokoch, co tam zije nestastna, ze jej tam nikto nikdy nepovadal jej vlastnym menom. Volaju ju Lubika.
Ak na Slovensku da niekto zahranicne meno a ma naozaj slovenske priezvisko, tak si myslim, ze nielen deti, ale aj my dospely sa na tom zasmejeme. Takze s tym treba ratat, ze takymto ludom sa s ich vlastnym menom nebude zit najlahsie. Aj ked uz takych mien tu je naozaj vela.

larmimi
5. aug 2010

@zucha len presne ako si aj povedala, teraz ked sa da vsade cestovat a aj zit v inych krajinach sa detom s cudzim meno bude zit lachsie...akoby mala byt v USA alebo UK Katka..to ju premenuju na Kate...a uz bude spokojna 😉

larmimi
5. aug 2010

moja dcera sa narodila v anglicku..preto to meno

larmimi
5. aug 2010

@skolara prosim napis mi v akom meste sa este " nachadza " meno constance...ja som z toho natesena 🙂 a pozdravuj maminu !!!

skolara
5. aug 2010

@larmimi v michalovciach byva Connie a ma 9 rokov.
Ja som dala meno Viona svojej dcere aby sa lahko vyslovovalo vsade na svete. Plus sa mi velmi pacilo 😉

evinkal
5. aug 2010

pozerám sa že tu máte tému o netradičných menách tak sa chcem pridať.Mám kamarátku tá je vydatá vo viedni,volá sa Mária a má 4 ročnú dcérku a dala jej meno Kunigunde,ale volajú ju kunikunda,vraj je to podľa nejakej rakúskej svetici,ale keď prídu k mame na slovensko,tak jej malá chodí domov s plačom..asi viete prečo.A moja bývala švagriná sa vzdala druhý krát,taktiež do Rakúska za černocha a majú dcérku Atinnuke.Tiež som to počula prvý krát,ale tiež je pravda že aj mne sa ľúbia niektoré zahraničné mená,ako napríklad aj Caitlin,a chcela som pre syna meno Markos,ale manžel nesúhlasil,tak máme Mateja a Alexandru-tá mala byť Caitlin,alebo Elizabeth. 😀

larmimi
6. aug 2010

@skolara pozdravuj ich, odkial prisli na to meno? 😉 Viona je pekne, a presne ako hovoris univerzalne vsade vo svete...

larmimi
6. aug 2010

@evinkal no...kunikunda..neviem neviem 😒 to uz je aj na mna vela 🙂

warholette
6. aug 2010

@zucha to s tym c/k je vo svete skutocne problem. v usa je jazdkyna na pretekarskych autach a vola sa danica patrick. myslim ze je povodom juhoslovanka a tu jej meno hovoria danika. ked som to prvy raz pocula, ani som nevedela, o koho ide 😅 az potom mi doplo, aha, to bude asi danica 😀 😀
@larmimi inac kunigunda je po cesky kunhuta, trosku menej hrozne, nie? 😉

evinkal
6. aug 2010

Veď práve...aj Majkiny rodičia neboli nadšený.Je však mnoho takých "zvláštnych" mien.Ale keď si prelistujete aj slovenský kalendár,tak je dosť mien,ktoré sa nehodia pre malé detičky-teda podľa mňa.

zucha
6. aug 2010

@evinkal hlavne, aby sa meno hodilo aj na dospeleho cloveka. Lebo ked si uvedomime, ako dlho je clovek dietatkom, tak to je veeelmi kratko z jeho celeho zivota. Mne sa na detoch napriklad paci meno Lili, ale uz je mi nezvucne pre dospelu zenu. Ale to je o zvyku. Takze podla mna fakt si treba dat zalezat na vybere a pouvazovat nad tym, ze taky Swen Háčik si na Slovensku stale bude uzivat posmechu. U dievcata so zvlastnym menom je stale predpoklad, ze sa vyda a bude mat priezvisko, ktore sa bude k jej menu hodit, ale chlap............iba ak by prebral priezvisko po zene.

zuzana0409
6. aug 2010

ahojte aj mne sa pacia cudzie mena ...moje deti sa volaju amanda a ninka....manzel nechcel ninu chcel aby sa volala riana 😒 mne sa to velmi nepozdavalo ale dufam ze sa im mena budu pacit..... 😉

evinkal
6. aug 2010

veď práve,moja kámoška má priezvisko Schwarzbacher a malá Kunigunde Schwarzbacher,neviem ale je to aj dosť dlhé.Inak zuzana Amanda je pekné meno.Mám kamarátku a má dcérku Amandu,ale volajú ju Mandy,aj to sa mi páči,ale napríklad sestrenka dala sznovi Zuckerro,a to sa mi k priezvisku Murín,nehodí ☹,ale čo už...

evinkal
6. aug 2010

Ja sa napríklad volám Eva-obyčajné slovenské,ale vždy ma volali evica opica,alebo evča,evďo...tiež nie bohviečo,a dcére by som nikdy nedala také meno,lebo v rodine máme samé evy 😝