Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

katkau252
12. máj 2014

Náš syn (11.mesačný) sa volá Tristan. Meno vybral manžel. Voláme ho Tristanko alebo Trisťo..... Všetci sme si zvykli a to meno mu veľmi pristane 😎 Niekedy ľudia reagujú otázkami, kde sme na to meno prisšli alebo či sme nemali problém na matrike.... Žiaden problém nebol..... 🙂 Jedna výhoda, všetci si nášho krpca už v pôrodnici zapamätali 🙂

marcela1276
15. máj 2014

poznam dievcatko s menom Karolina Mercedes

izabelkas
16. máj 2014

@tinacho Zaira sa mi paci, ostatne su take obycajne. 🙂

lauritta
27. máj 2014

@katkau252 My máme 5 ročného Tristana ;) Voláme ho Tinko a máme super pocit z toho, že má tak málo frekventované a originálne meno, malý ani okolie s tým nemá žiaden problém, ľudia síce sú prekvapení, ale ohlasy sú pozitívne. Tiež som musela prekonať obavy a škrupule, ale teraz som rada, že som sa odhodlala. Nápad bol tiež manželov (film Legenda o vášni). ... 🙂

aly
28. máj 2014

@eniii tu máš niekolko chlap.mien začínajúcich na n 🙂
http://babynamesworld.parentsconnect.com/boys-n...

aly
28. máj 2014

my máme Alexa a Aidena 🙂

aly
28. máj 2014

kebyže máme tretie tak dievčenské sa mi páčia: Alya, Isabella, Melinda 🙂 ale aj tradičnejšie Daniela, Diana. No a chlapčenské? juj neviem zatial 🙂

katkau252
28. máj 2014

@lauritta Presne ako píšete, aj ja som dlho váhala.... manžel bol hneď rozhodnutý, že to bude Tristan...ale ja som chcela niečo tradičné :D Odhovárali ma aj niektoré kamarátky a rodičia tí si mysleli, že je to sranda..... Ale náš Trisťo je proste Trisťo a sme radi, že ho máme 🙂

bublinkajasminka
29. máj 2014

my mame Yasminu
v kostole v nedelu krstili Faustinu - to som este nepocula predtym 😀

aly
30. máj 2014

@bublinkajasminka tak yasmina sto krat krajšie ako faustina 🙂

mirica
30. máj 2014

no ja mám syna a volá sa Neo.......ked sme ho dávali tak na slovensku ešte žiaden nebol, a meno ako také je vedené ako obojpohlavné. Dali sme ho preto lebo sme mali už Thea a Lea... 😀

prasiatko30
3. jún 2014

ja som minule zase pocula jedno dobre meno - zena co sa vola Perfecta - 😀 😀 😀 😀 - ti rodicia musia byt strasni vtipalci.

h2
3. jún 2014

@katkau252 "Náš Trisťo je proste Trisťo a sme radi o sto tristo!" 😀

janlolo
8. jún 2014

boze zeny.. tie mena su dobre akurat pre psa.. obcas je dobre uvedomit si, ze dat dietatu meno ako z komixu je sice originalne, ale v spojeni casto s rydzo slovenskym, obcas az vidlackym dedinskym priezviskom, svojmu dietatku zabezpecite sikanu uz v jaslickach.
dievcata sa maju sancu vydajom za americana pripadne ineho prachateho cudzinca mozu prilepsit, ale chlapi s tym musia zit cely zivot

dimitra
9. jún 2014

@warholette no necitala som celu diskusiu, to by asi ani nebolo mozne pri tolkych odpvediach, ale tvoj prispevok ma zaujal, pretoze mam syna Tomasa a dceru Alzbetu a presne tie dve mena spominas, tak mi to hned udrelo do oci. K tym netradicnym menam....mam este malinku 8 mesacnu dcerku a ta ma meno Zoi Dimitra. A tiez meno Zoi je vlastne povodne, ziadne Zoe ani Zoja. Zoi je povodom grecke meno a znamena -zivot. Mne sa velmi pacilo, pretoze otec malej je grek a menoj malinkej vlastne vystihuje sitaciu , kedy som musela volit ci si ju nechat,albo nie a rozhdla som sa pre Zoi...zivot 😉 malinkej

dicinka1
17. jún 2014

Ja mam Emmku a ak bude raz sestrička tak Mia,alebo Lili...a bratček Maxim ;) moja sestra ma Nicolasa a Olivera..

zlatusa24
27. jún 2014

@bublinkajasminka Jo to je sväate meno 🙂

zlatusa24
27. jún 2014

@dicinka1 Taky tak Maxim vedie 🙂 uplne,že WOW meno 😀

zlatusa24
27. jún 2014

@dicinka1 Ale my uvažujeme o Maríne pre dievča a Maxim pre chlapca ... al páči sa mi dlhe roky Karolína :/ aj Amália ...neviem.... a Alexej... všetky mená sú krásne,keď ich šlovek pekne volá....a keby som mala mať toľko detí koľko mien sa mi páči 🙂))

mamartinka
27. jún 2014

@zlatusa24 Tu ma maltezaka psika jedna Maxa,Karolinu mali manzel macku.Amalka sa aj mne paci z filmu Jak se kroti krokodyli.Odtial sa mi to zapacilo ako ju volali.Amalko.Ale manzelovi sa viac paci Amelia.Ak bude raz dcera.Ak syn tak Simon Stanislav A dcera bud ta Amalia,Amelia Stanislava.

predmerice
12. júl 2014

moje naj meno pre dievča Aylin,Kiara a Natalia pre chlapca Alex-Fabian,Damian a Tobiaš....

mamartinka
13. júl 2014

@predmerice prekrasne naj mena hlavne chlapcenske.

dani1234567899
11. aug 2014

Je tu nejaka mamicka ktora dala pre svoje dievcatko meno Chloe alebo Chantal ??? kedy oslavuju tieto deticky meninky ?

adnili
19. aug 2014

Zienky ako ste postupovali pri zapise mena do matriky pokial je doposial nezapisane?Povedali mi,ze mam pisat na velvyslanectvo ale to si podla mna len oni zjednodusuju robotu...u nas matrika uplna katastrofa :(

abbey1
19. aug 2014

@adnili Je to tak. Musíš kontaktovať veľvyslanectvo, aby ti dali potvrdenie, že u nich je to meno zapísané. Následne ti zapíšu aj u nás. Aké špeci meno ste vybrali, že ho nikto na SVK ešte nemá?

adnili
19. aug 2014

@abbey1 Aha,tak snad nebudem prva co im take bude pisat. Meno je Matija,a ja som nasla ludi co ho na svk maju tak neviem kde je problem ...dik za info

abbey1
19. aug 2014

@adnili Ak ho už na SVK majú, to znamená, že je zapísané, tak matrika nemá prečo žiadať od vás potvrdenie. Ak to teda nie sú cudzinci žijúci na našom území. Ak však deti zapisovali tu, je úplne jedno v akom meste, vy nemusíte nič zisťovať.

nicinka0
2. okt 2014

Ahojte dievcence, mate niektora Gloriu? ak ano, ako ju volate zdrobnene? 🙂 dakujem za info - pomohlo by...

mamartinka
2. okt 2014

@nicinka0 ja len chcem napisat ze pekne meno ak onom uvazujete.

mamartinka
2. okt 2014

@nicinka0 je aj v kalendari?