Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

sonenschein
14. mar 2008

Ahoj, kamoska ma Jasnenku aj to je pekne meno Jasna 😉

maruschka
14. mar 2008

Naša malá sa volá Maruschka...lebo meno Maruška neexistuje a Máriu sme nechceli... 🙂 🙂

dea
14. mar 2008

nasa dcerka sa vola DEANA po mne 😉 😉

nutt
14. mar 2008

Moja sesternica ma dve dcery, volaju sa Ava a Abbie a mne osobne sa paci odvodenina dievcenskeho mena od Michaela, cize v anglicky hovoriacich krajinach Mikaela alebo aj Maggie. Moja dcera je Sofia.

marlene
15. mar 2008

mam kamosku ma dvojicky dievcata maya a luna(slnko a mesiac),to sa mi paci.svagrina bude mat babo ak bude dievca tak lisa marie chlapec chcu fabian alebo florian.
moje deti maju normalne mena-jakob jonathan a clara elise .maju dve mena ,druhe dostali od ich krstnych rodicov.nie su to nejake netradicne mena,ale tiez sa s nimi casto nestretavam.meno jakob tu bolo pred 13 imi rokmi totalne ojedinele a ked sme na sk ,tak sa ludia cuduju preco jakob a nie jakub.
velmi sa mi paci meno gina,charlene,vilma a pre chlapca marvin.

uhlikova09
15. mar 2008

hej ked ste sa tu bavili o madoxxovi,mne to pripomina reklamu madok rifle na kazdy zadok,neviem preco he 😀

erzinka
16. mar 2008

nedá mi nezapojit. moja dcera nemá až tak netradičné meno volá sa stella - ale mám kamošku ktorá má Kita, dalšia má torbena a dalšia nadine - teraz neviem či s y alebo i.

weroni
16. mar 2008

maruschka: dcerka ma v rodnom liste "Marushka" alebo "Marusha"?

ivka19
16. mar 2008

my sme nasej dcere dali meno Raniya 😉 cita sa tvrdo a myslim,ze je viac ako netradicne 😀

hedunecka
16. mar 2008

Heidinka 😉

maruschka
17. mar 2008

weroni- meno Maruschka má v rodnom liste.. 🙂

pacna
17. mar 2008

jedna znama ma Tamara, Timotej, Tobias nie su netradične ale super zladene. 🙂

adrolka
17. mar 2008

naše dvojičky sa volajú Tara a Amira. Musela som si mená ísť potvrdiť na matriku. 😉

vejinka
17. mar 2008

a co tak meno : chuchachach? 😀 😀 😀

casie
23. mar 2008

Vejinka - to je ozajstne meno? Poznas niekoho s takymto menom, alebo nad nim rozmyslas 😀 😀 😀

bluff
23. mar 2008

erzinka
takze ak to bude dievcatko budete mat Stellu a Stellinku? 😕

langkofel
23. mar 2008

Samira,tak sa vola neter mojho partnera, pekne meno ale s jej priezviskom velmi nejde 😖

Levente to sa mi tiez velmi paci,tak sa vola syn jednej znamej, mamicka pochadza z Madarska a je to vraj madarske meno.

neroriso
24. mar 2008

Irmina Hannah 🙂

Irmina---v slovenskom kalendari je to irma 🙂 ale Irmina je podla mna krajsie..
Hannah-- Hanka🙂 len trosku okraslena🙂

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jejke
10. apr 2008

http://www.babynamesgarden.com/rare-baby-names....
Keď sa pechádzame po parku kam chodia mamky s deťmi, počujem samé:"Nelly" samé "Bruno"
sú to pekné mená ale na odlíšenie by som sa prikláňala za niečo divoké,posilňije to osobnosť keď má dieťa výnimočné meno.
Niekedy stačí napísať namiesto Michal :Michael
alebo namiesto Jakub Jacob
a hneď máte exotiku,
ja by som chcela Noemi,ale bola by buď Noemka alebo Emka v našom slangu,
alebo Nadine,Nadinka Naďka
takže z exotiky zdrobnelinky...
ale málo počujem tradičné Terezka alebo Melanka
to tie slovenské sú exotické v dnešnom modernom trende.

http://www.babynamesgarden.com/top1000.aspx
čo vravíte na celebrity???
Mne sa veľmi ľúbi Beckhemovci ako volajú najstaršieho "Bí Džej":volá sa Brooklyn Joseph,
alebo Demi Moore:má s Bruceom dcéry:
Talulah ,Scaut...

jejke
10. apr 2008

Ešte hra "hádaj mená detí celebrít": 😀
http://www.babynamesgarden.com/playagain.aspx?q...

Príjemnú zábavu. 😉

mexx
10. apr 2008

Tak ja by som kazdopadne vyberala meno, ktore sa bude hodit k priezvisku, alebo teda aspon nebude nejako vyrazne hrozne (lebo zase kazdy ma iny vkus a co sa moze k priezvisku hodit mne, nemusi sa ostatnym)... 🙂 Paci sa mi vela zahranicnych mien, ale kedze moje buduce priezvisko neznie nijako zahranicne, tak si nebudem robit nadeje, ze si nikto nevsimne, ze som bola uletena a dala dietatu meno, pri ktorom bude cely zivot trpnut. 😉 Takze zrejme budem volit nejake "normalne" meno, aj z tych sa mi paci vela, tak mozno este bude jedneho dna problem vybrat. 🙂
No a k tym netradicnym - ked som bola mensia, u nas na sidlisku pobehovali (povacsine romske deti mali take exoticke mena - a pri nich bola vzdy sranda najma v tom, ze mamy im vymyslali zahranicne mena, ktore ale pisali normalne foneticky) deti s menami ako Sandokan, Vinetu, Rybana, Korádo (ako Corrado Cattani z vtedy popularnej Chobotnice), potom neskor Rosalinda, Esmeralda, Karmen, Skarlet, Dženifer a poznam aj chlapca menom Virdžil Beťár. Z tych romskych je to este Šarlota, ale jej rodina to ani vyslovovat nevie a tak jej hovoria Sara, a myslim, ze jedna pani sa vola Salome, ale velmi jej to meno vadilo, tak jej vsetci hovoria Ľuba. 🙂
A z tych neromskych - Kevin Pazúr, Debora Kapustová, Rómeo Tanuška (to je nejaký známy môjho otca, dospelý človek), Jasienka Praženicová... A jedna holka sa po manzelovi vola Izraelova, synovi dala meno Samko, ale vela ludi sa na kombinacii Samuel Izrael dost zabava...ale tak mohlo to byt aj horsie... 😉

adrioska
10. apr 2008

Dzanka - aj moj brat sa vola Kristian a volaju ho klasicky Kristi, ale ja mu hovorim aj (zo srandy) Kikusko, Kikuliatko (ma 22)
Mne mamina chcela dat meno Boglarka (madarske), ale chvalabohu 🙂 jej to u rodiny nepreslo, tak som adriana
Mne sa strasne paci Julia alebo zahranicne verzie mena Klara: Chiara (tal.) alebo Claire(franc.) , ale manzel chce malu Adriku, tak som sa prisposobila. A chlapcenske sa mi pacia Matusko, Adamko...nic netradicne, ale asi nebudeme vymyslat moc s netradicnymi, aby sa to hodilo aj k nasmu priezvisku.
..ale spomenuli ste tu vela krasnych netradicnych mien, mne sa tiez pacia aj ruske dievcenske mena.. 🙂

nina3008
28. jún 2008

ahojte.....no vidim, ze tema MENOVANIE je vzdy aktualna....
prave dnes sme s manzelom rozoberali mena nasch potomkov a dospeli sme k zaveru, ze indvidualita a jedinecnost ma urcite co robit aj s menom, a preto sme sa stavili na mena nie exoticke, ale mozno trosku ine. Verim, že naše dvojicky budu s menami ake sme im vybrali suhlasit. U chlapceka som jasna: Bude to MAX(IM) ale co dievcatko? Tu mam viac moznosti...ak sa vam chce poraddte: na 1.mieste je ELINA ale paci sa mi aj ELISSA a a aj EVELINA.....Ečko je tiez jasne

leishmania
29. jún 2008

elissa je dobra

lucinda7
29. jún 2008

maxim je krááásne meno 😝 a k nemu mi pasuje Elissa 😵

tanyja
29. jún 2008

a nepáčilo by sa vám Romanka ???????????? netradičné tradičné meno 😎

jancia
29. jún 2008

pridam sa... moja maminka sa vola Dionyzia 😉

leishmania
29. jún 2008

moja mamina mala na spoluziakov chlapccov - Narcis a Hyacint! myslimz e dvojicky ak si dobre pamatam

bubba
29. jún 2008

este ze mala len dievcata 😀 😀