Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

susik77
19. dec 2008

ale aj mm sa to paci...vsak sa raz vyda, hadam 😖

mercy
19. dec 2008

Susik, ty budeš jej mama, bude chodiť po svete s menom, aké jej dáš ty s manželom

susik77
19. dec 2008

hovorime si, ze je celkom uzitocne mat vyrazne meno, ked chces nieco v zivote dosiahnut...lepsie ako nejaka katka alebo zuzka 😎

mercy
19. dec 2008

U Riška v škôle sú dievčatká s menami len tak čo si spomenie:Laura, Sofia, Sára, Izabela, chalpci Artur, Oliver, Matias...Cudzinec je len Izabelkin ocino🙂 -Angličan

mercy
19. dec 2008

Mne sa náhodou Katarína Kováčová zdá pekné🙂Ale opakujem čo som povedala-Vanessu s priezviskom Kováčová si určite zapamätá viac ľudí, otázka je len, či je to to najlepšie

susik77
19. dec 2008

aj laura sa mi paci-ale mm to pripomina macku 😎 Adelka nepresla-ze vraj mali adelu psa a bola hrozne blba, ze vraj by sa na nej rehotala cela rodina 😎 no a Veronika sme uz dali 1.dcere 🙂

jaja0110
19. dec 2008

susik- mojej sesternici dcerka sa vola Vaneska Drevenakova a nema s tym nikto problem.... 😉 a bracek je Jozko Drevenak 😉

mercy
19. dec 2008

To sa už pomaly netradičné mená stanú tradičnými.U nás majú jedni susedia s čisto slovenským priezviskom aj dievčatko Ronja...

susik77
19. dec 2008

a mozno to bude chalan- to chceme dat Filip-to znie normalne 🙂

mercy
19. dec 2008

Hm, Filip Kováč- myslíš 😀 😀 😀 Robím si srandu

norik1
19. dec 2008

Filip je pekneeeee 😵 😵 😵

mercy
19. dec 2008

Norik, jasné že je.Nám by sa dokonca veeeľmi hodilo k priezvisku,ale s mužom sme si zase povedali, že chceme v menách svojich detí r. V priezvisku nie je a ja to cítim tak, že R dodáva menu silu. Inak môj muž má nemecké krstné meno-oni sú pôvodom Nemci a keď ho som prvý raz počula v kombinácii s jeho poslovenčeným priezviskom, zdalo sa mi to strašne smiešne.Dnes mi to už príde celkom ok,ale neznie to bežne...

monika0123
19. dec 2008

ahojte.moj drobec nema az take netradicne meno- NICOLAS tak sme to ozivili tym c-ckom ale aj to ja v poslednom case dosst bezne.ked sme mu to vyberali tak sme mysleli ze to bude nieco vynimocne no uz v porodnici kde z 2 chlapcov bol moj nico a druhy nikolas tak som pochopila ze je to novodobe meno jana alebo jozefa.tiez sa mi paci thomas,lukas(so s nie š),vivien,nela 🙂

mercy
19. dec 2008

No a to sú Mikuláš, Tomáš, Lukáš 🙂...Ale každý dá svojmu dieťatku meno aké chce a hotovo. Howgh🙂

susik77
19. dec 2008

mercy, to je pravda. mm este hovori, ze je dobre ked je v mene e-ze ked to vysvetlujes, davas pery akokeby si sa usmievala 🙂

mercy
19. dec 2008

Ja len že toto nie sú netradičné mená, len cudzie varianty bežných slovenských

susik77
19. dec 2008

inak, mam tusaka, ze budeme mat chalana-myslim, ze sme urobili v case ovulacie 🙂

mercy
19. dec 2008

🙂

zebricka
19. dec 2008

Suhlasim s Mercy.... dokonca sa absolutne zhodujem s ideou R v mene, tiez je to moja podmienka.... 🙂

lucinka1104
19. dec 2008

dievčenské jednoznačne Timea a Leonie
chlapčenské sa mi páči Jonas a Thomas,Nikolas ale asi bude Marek ak ešťe dáky bude 😀

lyongirl
19. dec 2008

susik - Vanesska je krásne meno a podla mňa už nie ani tak netradičné, už ich behá po Slovensku dosť 😉 Za pár rôčkov sa to asi už tak nebude brať, že slovenské - zahraničné, už budú medzinárodné. A podľa mňa sa k vášmu priezvisku celkom hodí. A ináč kopa mien, čo je aj v kalendári je prevzatých a niekedy neboli slovenské a nikto sa nad tým nepozastaví....
My máme zatiaľ vybrané meno Matias a pre dievčatko som chcela Stelu.

lucinka1104
19. dec 2008

jaj a ešťe som zabudla, ale muž ani počuť Sarah Emily 😉

kocurik16
19. dec 2008

sesternicina dcéra je Letícia a musíme hodne trenovať kým si spomenieme.
ja som asi hodne staromodna ale mne sa páčia tie klasické staré mená.Pokiaľ je to meno spojené s príbuznými zo zahraničia tak hej,ale je smiešne ked hlavne tie staršie ročníky ani nevedia vypovedať ako sa vnúča-pravnúča volá

susik77
19. dec 2008

lyongirl- ja som prave do toho mena zamilovana 🙂 Aj Stela je celkom pekne 🙂

lubka131
19. dec 2008

A meno Ivana sa Vám páči?

lucinka1104
19. dec 2008

mne sa len nepáčí,ke´d brat povie jeho vanwesske , že vaňa 😖

susik77
19. dec 2008

lucinka, mna zas napadlo, ze jej decka mozu nadavat lochneska 😎

zuz11
19. dec 2008

toto je tema o netradicnych menach a nie volny pokec o normalnych menach preto Vas poprosim neodbocujte velmi od temy 😉
netradicne meno bude mat inak ak bude nas syn a to asi z najvacsou pravdepodobnostou Asad aj ked povodne som chcela Ayeta 😀 dievcenske mam zatial Alia 😀 ale to su druhe krsne mena prve budu slovenske 😉

renka9
19. dec 2008

ja mam take priezvisko ako susik,mam Kristinku,a,trocha netadicne,ale velmi zname- Angeliku.pri prvom sme sa zhodli hned,ale pri druhom mene to bolo tazke.ja som chcela Viktoriu,malej som aj v porodnici povedala,ze ahoj Viktoria.ale MM to meno hrozne chcel...ked sa ma v tehotnosti niekto opytal na meno a ja ,ze ANGELIKA,no tak si vsetci tukali na celo.reakcie ako- vam sibe!to je ciganske meno,ze jej budu hovorit Angela.kto chce ten zhovadi meno kazdemu,no nie.kamoska ma tiez vytocila,ze ako jej budeme hovorit,a vymyslala zdrobneniny.no my jej normalne iba Angelika.teraz si vsetci na to zvykli/bude mat 3 roky/.Sak co musia byt vsetky len Adely/aj to sa mi paci/.Laury,Nikolky,atd? ved vsetky su pekne...

lucinka1104
19. dec 2008

zuz,ale veďvanessa neni tradičné slovenské meno 😕 a inak ten ayet sa ako číta????