Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

mimi21mimi
21. aug 2010

Neviete mi poradit, kde najdem vyznam mena Jasmina? Ale nie taky jednou vetou, ale trosku obsirnejsi 🙂

baruskaaa
27. aug 2010

baby, ktore mate Miu - kedy oslavujete meniny? nam totiz na matrike povedali, ze na Mariu, niekde som tu zas citala, ze 8.9.-Miriama. tak som z toho akasi zmatena 😀

mmart
27. aug 2010

@baruskaaa

Ahoj, ja sice Miu nemam, ale nasla som ti toto:
http://calendar.zoznam.sk/nameday-skswhor.php
2. februar - Svedsko 🙂

baruskaaa
27. aug 2010

@mmart dakujem velmi pekne 🙂 , to som sa mi zda kedysi nasla aj ja, len ma matie, preco na matrike tvrdili ze na Mariu a nikde to nemozem najst 🙂

bebula_lila
27. aug 2010

ahojte 🙂 neviete mi poradiť ako nájsť mojej malej meninový deň? vola sa Lilith 🙂

janka_a
28. aug 2010
chanella
28. aug 2010

Ja som s priateľom práve dnes mala ísť na matriku zapísať meno lebo nie sme zobratí, ale zrušili sme to, lebo zase sa vynorili pochybnosti 😖 Ja som už dávno bola rozhodnutá pre meno Teo, ale priateľ chce aby meno malo peknú zdrobneninu a nevie si predstaviť, že by ho volal Teuško, Teinko ... a mne jednoducho TEO znie dobre. Priezvisko je nemecké, takže čisto slovenské mená s ním veľmi nejdu dokopy. A nedávno prišiel s menom Simon bez mäkčeňa. Ani to nie je zlé. Jaaaaj ťažké to máme 😀

penny13
28. aug 2010

@chanella - Obe sú pekné. Ja by som vybrala Teo.

janka_a
29. aug 2010

@chanella ja by som tiez vybrala Teo🙂

ypsinkova
29. aug 2010

@chanella mne sa zasa páči skôr meno Simona,keď už,ale tak každému sa páči dačo iné 😲 😉

chanella
29. aug 2010

@ypsinkova ja som myslela chlapčenské mono Simon, nie Simona 😉

ypsinkova
29. aug 2010

@chanella trubela som,zle som to napísala,tiež som myslela meno Simon,len som sa sekla 😲 😀

zatykoa
29. aug 2010

Ahojte, celkom ma zaujala tato tema aj som sa ju snazila celu precitat, ale 42 stran ma dostalo 😲 aj my mame v rodine par zvlastnosti, tak moja mama je Gizela, a strasne neznasa svoje meno, ale babka jej ho dala bola nejakej uhorskej kralovnej, este mame Emerenciu, ja mam dceru Zinu (je dokonca aj v slovenskom kalendari) a svagrina ma Leonarda Martina a sesternice su Kinga a Reka a maju Kristofa, Zigmunda, Rebeku a Reginu, a este taka zvlastnost Evarist tak sa vola moj znamy a vola sa tak aj jeho syn, a volame ho Evo myslim ze s takym menom vela ludi po Slovensku nebeha 🙂

janka_a
29. aug 2010

@zatykoa Evarist je celkom pekne meno🙂 zaujimave🙂 nevies akeho je povodu?

zatykoa
30. aug 2010

volakedy ked sa on narodil bolo este aj v slovenskom kalendari, mal meniny niekedy v oktobra, ale uz ho odtial vymazali, ale akeho je povodu netusim

janulabj
30. aug 2010

@chanella a čo tak Simeon?
je také zvláštnejšie ako Simon....a ja teraz trošku lutujem že som nedala na radu švagrinej,,ona radila Olivier 🙂

briketa
30. aug 2010

mame dcerku Aili 🙂 a syna Neal

babatko88
30. aug 2010

setranica má Samael a Airisha a kamoška dievčatko Isiomu (Isioma)... čudné, ale hodí sa 🙂
my sme dali druhému synčekovi Tomas (nie Tomáš ani Thomas) a každý na nás pozeral ako na trafených, či nevieme písať a všetci nám tam dopisujú dĺžeň a mäkčeň, potom to musím opravovať všade...

chanella
30. aug 2010

@janulabj ja práve nehľadám úplne netradičné alebo úplne zahraničné meno, mne sa to nepáči a hlavne pri slovenských priezviskách to znie smiešne. Ale naše priezvisko je nemecké, takže čisto slovenské meno k nemu nejde, tak hľadám zlatú strednú cestu 🙂 jaaaaj stále som sa nepohla ďalej ☹ samotné Teo sa mi veľmi páči, ale Simon má krakšiu zdrobneninu - Simonko... ešte máme chvíľu času na rozmyslenie 🙂

lussy23
30. aug 2010

Kryštof a Rebeka sú pekné.

enanena
31. aug 2010

ahojte tak aj ja chcem prispiet jednym velmi netradicnym menom....Guliver....neviem dala ho moja znama synovi a pride mi to ako pomsta dietatu ze vobec prislo na svet,no ved uvazte ako poviete toto meno zdrobneninou...mozno ze sa niekomu zda byt pekne ale mne osobne sa nepaci 😖

katcok
31. aug 2010

mne sa Teo a Simon zdá normálne...Teou už je celkom dosť...jednoducho bežia už aj iné mená ako Martin, Jožo , Fero...

katecameron
31. aug 2010

ja poznam zas Alesov Ales celkom dobre dnes som pocula ze Tobiastek 😀 Simon je podla mna krajsie a Martin je uz take otrepane ze fakt radsej budem pocuvat Teo Ales Tobiastek len nie Martin 😎

janka_a
1. sep 2010

@enanena jedine co ma napadlo tak Guľko😅.. Guliver sa asi neda "normalne" zdrobnit..

moncika15
1. sep 2010

@enanena meno samo o sebe nie je skarede ale deti v skolke, skole alebo aj dospely ludia dokazu vymysliet alebo pohanit meno prezyvkami a zdrobnelinami az hroza 🙄
mne sa napriklad pacilo meno pre dievca Stella ale muz mi ho zatrhol lebo by jej hovorili tela 😅 ☹

moncika15
1. sep 2010

@chanella uz nexces Tea? 😕 ja tomu nasmu hovorim Teulik, Teulko, Teodorinko,Teusko....podla mna sa da vymysliet vela krasnyx zdrobneliniek 🙂
ako si pokrocila u manzela? 🙂

moncika15
1. sep 2010

@chanella a k tomu Simonovi....mne sa Simon nepaci ale nahradne meno mam vybrate Timon 😉

anjelicek26
1. sep 2010

@zatykoa - tie mena co si pisala zneju skoro vsetky ako za trest. 😕

elise
1. sep 2010

@babatko88 náš syn je lukas tiež bez mäkčeňa dĺžňa

elise
Odpoveď bola odstránená
Zobraz