Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

splendida
19. dec 2009

uhm priezvisko mame talianske riccardi, ale zijeme na slovensku , skor to mi robi problem, ze neri.... ako ju budu oslovovat... ze ci jej to meno viac neublizi ako pomoze .....vsak my slovaci......... 🙄

emjee
19. dec 2009

splendida ja by som nedala - nie kvoli menu samotnemu, ale v priezvisku uz mate dve r, krstne by som vybrala nejake kde r nie je

emjee
19. dec 2009

mon hod tie esa 😀

elisabeth sarkoziova 😀

a poznam aj jednu roxanu 😉

monkula
19. dec 2009

Neriah Riccardi, mne sa to páči.... 😵 krásne.... jeeej, nádherné... 😵 😵 😵
JA by som ju volala menom, neria, načo skracovať? A ja osobne som teda dávno nepočula psa menom Nero, ja som raz "stretla" dogu s menom Monika 😀 aj psa menom Chiara som už videla, dnes dávajú ľudia psom ľudské mená, a akého je to pôvodu? TM je Talian? 🙂

monkula
19. dec 2009

Emjee, špeciálne pre Teba..
sestry s menami: Eustachia Nika Nejta a Xaveria Daisy Belgis, priezviskom Kukumbergová

splendida
19. dec 2009

U nas v rodine sa hovori ze kde je v mene R tam je sila, je to taka tradicia ... to by ma tak netrapilo ako to ze ci a ako ju budu volatz neskor az bude velka, no nic uvidime. Inak mne sa pacia skor take biblicke mena ..napr jeremiah/jeremias, tobias,natan tiez chlapcenske pekne sebastian a dievcenske .......... mojmu mozovi sa strasne paci slovenska ,,martina,, ...hotovy je z toho mena 😉

monkula
19. dec 2009

Splendida, ja som an dovolenke v IT počula taliana, ako kričí Martina na svoju dcérku, dosť ma to prekvapilo, keDˇže meno je slovanské 😉

emjee
19. dec 2009

mon to som tu uz tusim citala 😀 😀 😀

martina je francuzske meno

emjee
19. dec 2009

tak ne, latinskeho povodu 😀

splendida
19. dec 2009

V taliansku je to strasne netradicne meno a im sa strasne paci, pre nich je to nieco exoticke a naozaj je vacsina talianov co poznam z tohto mena hotova........ a pritom mame aj kopu inych mien peknych 😉

monkula
19. dec 2009

hej, už som to písala 😀
hej? To som nevedela, že je francúzske, jaj, veĎ aj ty si, tak musíš vedieť 😅 😅 😅 😀
Moje je neznámeho pôvodu, alebo grécke, alebo fénické....
najlepšie je na tom moja sestra, tá je v IT za muža 😀 😀

mikalove
19. dec 2009

pridám sa aj ja, u nás na ulici maju psa Maťka a syna aarona 😅

splendida
19. dec 2009

ako sa volá? andrea?

monkula
19. dec 2009

emjee 😀 😀

Mikalove, dobreee 😀
Inak, bola som v Prievidzi pred dvomi týždňami 😀 😀

emjee
19. dec 2009

mikalove 😖 😀

monkula
19. dec 2009

Splendida, presne tak 😀 😀 😀 Chudera, keĎ sme vypisovali papiere, a tam Monika, dvaja Jaroslavovia, Chiara a Andrea, tak chlapík pozeral, že tam je namiesto muža žena.... 😀 😀 😀 😀

splendida
19. dec 2009

😀 😀 😀 😀 aaaaaaaaaaaaaaaaa to poznam, kamaratka zije v taliansku...... tiez andrea a ma hlavu v smutku ...... 😀 😀

mikalove
19. dec 2009

mon,čo si neprišla na kávu?

splendida
19. dec 2009

OOOOOOOOO Mon... az teraz som si precitala, tebe sa to páci, jéé to som rada, muz je polotalian polofrancuz...... Neriah sa mi zapacilo v usa ked som bola jedno dievcatko sa tam tak volalo a volali na nu Nia .len u nich sa nesklonuje ako u nas oni nepovedia Nera, nerina...alebo tak to ma tak odradza od toho...... 😒

langkofel
20. dec 2009

poznam dievcatko ´Zelmira Grossrubatscher, zije v rakusku a neviem si celkom dobre predstavit ako bude v buducnosti to meno Z s makcenom hlaskovat do telefonu 😖

tynushqa
20. dec 2009

Tak mne sa velmi pacilo meno Zlatko, neviem preco ale vsetkym komu som o tom mene povedala tak na mna nechapavo pozerali 😉 😀

Chlapcovi som chcela dat take klasicke meno Richard. Velmi sa mi paci, ale mame dievcatko

Ja 🙂 musim povedat, ze meno by sme si mali vybrat aj na zaklade vyzoru babatka. Aspon ja som tak uvazila. Vedeli sme ze cakame bambulu. Tak sme vybrali mena: Bianka, Michaela, Kristinka. No ked som prvy krat zbadala moju malu tak to bolo jednoznacne! 🙂 Telicko blede ako sneh, bezvlaskov a obocia, take male svetle - Bianka 😵 aj ked sa nam to teda veelmi nehodi k priezvisku, ale raz sa vyda 😉 A eraz ma vytocilo ako jeden moj kamarat hovori ze vsak to meno je ako Bisexualna Janka! 😠 😠 😠 Odvtedy sa s tym clovekom nebavim 🙄

claudee
20. dec 2009

ja poznám jedno dievčatko, ktoré sa volá Brenda 😝

karolinkafe
20. dec 2009

Moja dcerka sa vola Lilia 😉 aj ked to az take netradicne mozno nie je 😵
Zaraza ma, ze na matrike nechcu zapisat meno Johanka, ale mena ako Kevin, Chiara, alebo Brenda zapisu, ako je to mozne??? A netusila som, ze na slovensku existuje nejaka listina mien, to fakt? 😅

mmart
21. dec 2009

mojej kamošky dcéra sa volá Tianni. či tak nejako sa tp píše. Tianka ju volajú 🙂

monkula
21. dec 2009

karolinkafe, pretože Chiara, kevin aj brenda sú mená, čo sa používajú, Johanka je zdrobnelina od Johany. Ale moja lekárka je Janka, má to aj na pečiatke, tak neviem 😕
Tynushqa, mne sa veľmi páčilo meno Bianca, veľmi som ju chcela, ale MM z toho taký nadšený nebol... 😀 😀

karolinkafe
21. dec 2009

Mon, no aj moja sesterka sa vola Janka a tak to ma aj zapisane, preto ma to prekvapilo 😕 😅

dsnadja
21. dec 2009

ahojky..suhlasim s tynushqa že pomože vyzor babätka,pri druhom babätku sme vedeli,že bude dcera,a mali sme vybrate meno Noemi-Lola,už som si to dopredu aj nacvičovala a sklonovala meno Noemi(Noncsi(č),Noncsika)a aj dostala to meno,ale potom ako mi ju dali na izbu a uvidela som jej huste,dlhšie, čierne vlasky,som nahlas povedala, že jeee ona je Lola 😀 ,to bol pocit, akoby som ju spoznala po dlhej dobe,tak proste automaticky vyzerala na Lolu,taka mala španielka bola....tiež sa každy pyta či je Laura a volame ju Lola,ale nie ona ma v rodnom liste meno Lola,ani sme ju nikdy, nikto nenazvali Noemi.sranda ale to meno tam ma zbytočne....staršia je Dominika a jej sa to hodi.....aj ked jej sa nepači.....a Lola mala spolužiačku čo ma otca španiela a mala sa vola Enara a velmi sa mi zapačilo to meno...

ludka140281
26. dec 2009

ahojky,pomozete mi vybrat meno pre synceka? ak to bude dievcatko,bude Karin,ale ak chlapec,tak neviem.
dcerka je Sara.priezvisko Dernerova....chcem nieco co sa tak casto nepouziva.......dakujem

langkofel
26. dec 2009

Aaron Derner to by sa mi pacilo 😉

ludka140281
26. dec 2009

jej,to som este ani nepocula,krasne,dakujem