Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

mamartinka
1. dec 2016

@dianna3571 krasne meno aj super skombinovane.

suelop
1. dec 2016

Netradicne , to ano. ale naco dve???? 😉
@dianna3571

dianna3571
1. dec 2016

@suelop No Natália sa páčilo a manželovi a Alexis je po mojom ockovi ktorý je Alexander 🙂 a ked bude veľka tam sama si môže zvoliť ako ju budú volať

lucipac
28. dec 2016

@larmimi áno máte pravdu skôr je to slovenska zaujatosť,neprijat nič cudzie....deti cítia srdcom,a srdcom si máme aj vyberať mena.....

warholette
4. jan 2017

@lucipac mna by zaujimalo, akym srdcom vyberala meno mamicka, ktora pomenovala svojho syna Braien. Bolo to v clanku o prvych detoch roku 2017. To jej aj srdce nasepkalo, aby do zahranicneho mena pridala extra pismenko a trochu ich tam pomotkala?
Akoze sorry, ale nejde o zaujatost, ale o zdravy rozum. Nebudem predsa davat dietatu meno Thomas a volat ho Thomasko, ked existuje meno Tomáš a mozem ho volat Tomáško.

suelop
4. jan 2017

@warholette toto bolo tak trefne napisane. a s tym max suhlasim. Chudata deti s takym zbytocnym komplikovanim.

suelop
4. jan 2017

@lucipac ved v poriadku, ze srdcom. ale aj s davkou sudnosti. naco su tie cudne vymyslaniny mien, ktore maju slovensky ekvivalent. v nasom meste sa narodila cynthia s takym sedlackym priezviskom, ze je to na smiech. inak by to priezvisko bolo uplne v poriadku, no to meno ho akurat tak dalo nechtiac do popredia. a rucim vam, ze deti o "vynimocnost" mena naozaj nestoja. z praxe viem, ze za vyplod svojich rodicov sa vacsinou hanbia a meno si same komolia a zdrobnuju alebo pouzivaju prezyvku len aby sa tomu svojmu skvelemu menu vyhli....

mamartinka
5. jan 2017

@warholette a Braien je dokonca na adopciu.Mama sa ho vzdala.

warholette
5. jan 2017

@mamartinka snad sa dostane do dobrej rodiny!

suelop
5. jan 2017

@mamartinka tak nech ho ma niekto kto ho vychova slusne a so vsetkym co potrebuje. A mozno mu da aj "normalne" meno 😉 🙂

nikamon22
28. feb 2017

@fatimuska
Kunikunda je brutal 😂

hypot
16. máj 2017

Poculi ste uz o mene Nio?????? Pomozte mi ho naaaajst dakujem ☺☺☺☺

lucipac
17. máj 2017

Najskôr som si myslela že je to skrátená forma mená António,pôvod Taliansko,čiže u nás Anton ,Tóno,antónio- nio ,meniny 6.1 ale nie som si istá....
Skor to bude anglický pôvod,,a iná forma mená neo pôvod Grécko,je Tiež považovaný z afrického pôvodu významu "dar od Boha" alebo latinského pôvodu znamená "nový"

lucipac
17. máj 2017
zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suelop
17. máj 2017

@zltyslonik Sedrik je povodom franc.meno Cedric. ale jeho podoba Sedrik je aj v slovencine a meniny ma 18.6. A ci je to stolik netusim. Ja som minule nasla ze manzelska postel Magda, alebo obyvackova strena Inga.... Neviem kde svagrina objavila toto meno. Ale zvykli sme si. Ja som vsak za tradicne mena. 🙂

hypot
17. máj 2017

@lucipac velmi pekne ti dakujem❤

terezaterr
17. máj 2017

Mne osobne sa páčia mená pre dievčatko: Jasmina, Theresa, Katja, Chantal, Ester, Michelle
pre chlapčeka: Stefan, Chris, Julien ❤

suelop
17. máj 2017

@terezaterr mam ziaka, ktory sa vola Lucien a ver, ze deti o take mena nestoja. Preco michele? Ved mame krasne slovenske a vlastne medzinarodne michaela.... a theresa? Aj tak ju budes volat terezka, tak naco?? Chuda dievca bude cely zivot pri diktovani mena vysvetlovat ze je tam h a s.... Nechapem o co ide zenam, s takymi napadmi 😉

juliakocka
17. máj 2017

...a čo poviete na meno POO....univerzalne pre dievča aj chlapca...po slovensky Hovienko :DDD.,...

suelop
17. máj 2017

@juliakocka ked chcu mat zakazdu cenu exoticke meno, nech si kupia radsej psa. Lebo aj niekedy na ihrisku je naozaj tazko rozoznat, ci dotycne volaju na psa alebo na dieta.... 😉

juliakocka
17. máj 2017

@suelop ....presne, ja som prišla do tejto diskusie lebo hľadám meno pre našu fenku:D šteniatko

suelop
17. máj 2017

A dalsie od veci meno je magdalena. Kym je to male, tak si das namahu a povies magdalenka, ale mam v skupine 11rocne dievca s tym menom. A sama nevie ako ju maju oslovovat. Magda? Ved to je ako pre starenu.... Magdalenka? Akoze take velke dievcata o taketo zdrobneniny nestoja.... Zeny, majte kusok sudnosti 😉

suelop
17. máj 2017

@juliakocka
V parku: lili fuj, nechaj, podme. Obzries sa a tam zenska s yorksirom 😀

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
obsadenemeno
17. máj 2017

@lucipac ten Neon je zaujimave meno..... 😝

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suelop
18. máj 2017

@zltyslonik uz aj porodne sestry su zmagorene z tych mien. Ked som isla rodit, tak sa pytali, ze ake meno aby mohli vypisat papiere. A ja,ze Michaela. A sestricka,ze iba s jednym L?? .... omg 😨

siska53
19. máj 2017

@suelop Poznala som viacero dievcin i zien s menom Magdalena, normalne sme ich volali Magda. Len jedna ta dospela si nechala hovorit Lenka.

mravvcek
6. jún 2017

Pomozte prosim chlapcenske meno na S 🙂