Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

keerstin
18. mar 2011

typické arabské..
Abdull / Mohamedko 🙂

keerstin
18. mar 2011

Noemi
Jasmin
Kiara
Melissa
Nelly

keerstin
18. mar 2011

klaudioo

lora

mendy

sofien

lia65
31. mar 2011

Sarah Michelle 🙂

warholette
31. mar 2011

@lia65 to podla tej herecky ci nezavisle od nej? 🙂

lia65
1. apr 2011

@warholette Nezávisle,Sarah sme chceli už dávno,lenže máme kratšie priezvisko,tak sme sa zhodli s manželom,že dáme dve mená a on chcel Michaelu ale zmenili sme na Michelle 🙂

lussy23
1. apr 2011

@lia65 - jej to je krásne meno.

lia65
1. apr 2011

@lussy23 Dakujem 🙂

nicol2
22. apr 2011

ja mám dvoch anjelikov, Paulínku-5 rokov a Jakubka-1,5 roka
čakáme tretie bábo (dievčatko)- a to by som chcela nejaké zahraničné. Páči sa mi napríklad- Charlotte, Mia, Leonia, Christina, Rebecca Elisa, Sonja, alebo poprípade Nella Sophia

nicol2
22. apr 2011

kamarátka, ktorá žije v USA má dcérky-dvojičky-dievčatá a volajú sa Bianca Eliss a Berrie Michelle =)) 😉

okana007
23. apr 2011

AHOJTE!!...napriklad meno Martina je v Taliansku velmi popularne!!!ja mam dcerku Neenu a hovorime jej Nenka,Nenuska alebo Nena.Moj muz a moj svokor je Kvetoslav,tiez netradicne meno.muzovi hovoria Kveto a svokrovi Slavo.Mne sa paci vela cudzich mien.mala som vybrate pre chlapca Matteo.ale napriklad: Anabelle, Maribel,Jela, Ranja,Mia, Mirta,Adelaidin, Madurai,Lourdes, Doris, Mirai,Glynis,Evangeline ,Nancy,Loira,Alicia,Kerstin,Elisa, Jamie,Wilow,Monique,Shireen,Anja, Antonella, Lina,Eve, Thesalia,Lillie,Tennessee ,Mariel,Dia, Darma...atdplus1000dalsich....chlapcenske:Jaden, Dave,Damir, Thirstan,Niko,Timor, Dorian,Euriko, Benjamin,Jason, Damian, Mauro,Adriano,Matthew,Casper, Mike,Collin, Nazan,Robb, Tim, Seinar, Mauricius,Donato,Fabian, Mitchell, Max, Timotej, Alechandro, Richie,Matt,Thobias ..........atd...no urcite k tomu nesmie byt ziadne slovenske, ceske priezvisko!!!!! Poradte mi,kde najdem preklady mien napriklad mojej dcerky .Chcela by som
vediet,co znamena jej meno!!s pozdravom.....

matica
25. apr 2011

OT ale ja musím niečo podotknúť @maggie2 citujem, niekedy z 2. marca "Pokiaľ ide o SK, samozrejme že najviac exotických mien nájdeš na sídliskách v košickom a prešovskom kraji, a takisto hlavne medzi rómskym etnikom."
Prečo práve v Prešove a Košiciach? Toto je neskutočný predsudok! Až ma to zarazilo, pretože práveže v Prešove a Košiciach nájdete určite menej exotických mien ako v takej Bratislave, ide o to, že tu sú ľudia odlišní, je tu silnejší kolorit krajiny a preto je tu tých mien menej. Sama si písala veľa a predsudkoch, a asi aj viem prečo, lebo sama ich máš. To, čo si napísala je strašná hlúposť, a pokojne si mohla Prešovčanov a Košičanov uraziť, pokiaľ si to vezmú v tom kontexte, že si celý čas naznačovala, že exotické meno je znakom nižšej sorty. Neviem odkiaľ si a ani nechcem vedieť, nemám tú potrebu. Ale človek viac zainteresovaný v tomto, by to dokázal označiť za osočovanie. Viete v Prešove a Košiciach nežijú opice, menej vzdelaní, či hlúpi ľudia. Tvrdiť, že na prešovských a košických sídliskách je výskyt exotických mien v tvojom ponímaní (ktoré naznačuje nesolventnosť, nižšiu vrstvu, podpriemerný intelekt rodičov) ti musím pripomenúť, že byt na takom prešovskom a košickom sídlisku, si človek s podpriemerným intelektom asi len tak jednoducho nekúpi. Píšeš o štúdiách a teda, treba čítať aj demografiu.
Týmto nechcem nikoho uraziť ani nič podobné, len sa mi zastavil rozum nad týmto bludom, ktorý si tu niekto napíše v neviemakej domnienke. To, že v prešovskom kraji môže byť zvýšený výskyt exotických mien je spôsobené tým, že je tu rozšírené rómske etnikum - avšak určite nie v Prešove a určite nie na sídlisku. Pre menej znalých, rómske etniká sa zgrupujú v osadách pri menších dedinách (výnimkou je Luník IX).

maggie2
26. apr 2011

@matica to nie je predsudok. Takéto bizarnosti, stabilne hlásia matrikári z tamojších oblastí, opieram sa o fakty. A nielen Rómovia sú z nižších sociálnych vrstiev, mnoho chudobných ľudí je i medzi "bielym" obyvateľstvom. Matky ktoré si myslia, že výberom exotického mena zabezpečia dieťaťu lepšiu a skvelejšiu budúcnosť než majú oni samy. Nemám predsudky, vôbec, upozorňujem len, že ľudia ich majú. Majú ich na základe toho, že isté sociálne skupiny obyvateľstva preferujú takéto mená, to je štatisticky zistené. A keď také meno dá človek nepatriaci do tej skupiny, ľudia majú tendenciu ho rovnako oštítkovať. Rozumieš tomu? To je predsudok.

mukiii007
26. apr 2011

my máme doma Liu a v budúcnosti chceme ešte Esme. 🙂

mukiii007
26. apr 2011

my máme doma Liu a v budúcnosti chceme ešte Esme. 🙂

katushka16
26. apr 2011

Moja staršia dcérka sa volá Terezka a mladšia Valentínka 🙂

lenka3007
26. apr 2011

ahojte, neukameňujte ma hneď, ale niekedy mám pocit, že s tými menami sa to fakt preháňa a hľavne ak je až príliš exotické a za ním slovenské priezvisko. Ja som stavila na klasiku (JURAJ) a keď raz bude druhé tak bude Dávid alebo Hanka. Žijem v zahraničí a niektoré mená sa mi tu páčia tiež, len si ich ozaj neviem predstaviť v spojení s našim priezviskom.
A ešte niečo, myslím, že keď je to meno ťažko vyslovitelne, tak dokáže narobiť viac neplechy ako osohu, napr. jedna Jurkova spolužiačka zo školky sa volá Hera (neviem ako sa to píše presne) ale vyslovuje sa to nejak "höra" no a moj malý rýdzi slovák jej hovorí "höre" čo v preklade znamená k#rva (pardon za slovo)
@katushka16 tvoje bambulky maju krásne mená, ... Dobrý výber 😉 😉 😉

matica
26. apr 2011

@maggie2 Ty si konkrétne v kontakte s týmito matrikármi? Príde mi to ako nonsens, pretože ako som naznačila, pod mesto Prešov a Košice spadajú aj dediny. Sociálne slabšie vrstvy, ako si napísala, sa uchyľujú prevažne k bežným menám, to ako píšeš, že sa snažia, aby ich dieťa malo iný osud mi príde ako keby si robila štúdiu v čase, keď angličania osídľovali Ameriku, vtedy možno nižšie sociálne vrstvy dali svojej dcére meno Scarlet, aby znelo vznešenea mohla sa dostať vyššie.
Inak, chcela by som vidieť, tú štatistiku, kde matrikári hlásia z týchto (PO a KE) oblastí zvýšený počet exotických mien.

maggie2
26. apr 2011

@matica samozrejme, že sledujem prácu matrikárov. Nemáš pravdu v tom, že sociálne slabšie vrstvy dávajú bežné mená - práve naopak - štatisticky je dokázané, že bežné, tradičné mená dávajú práve ľudia s vyšším alebo akademickým vzdelaním.

maggie2
26. apr 2011

@lenka3007 súhlasím 😉

lenka3007
26. apr 2011

@maggie2 😉 😀

matica
27. apr 2011

Ako sa dá sledovať práca matrikárov? Zaujímajú ma pomerne hmatné veci. Neber to ako nejakú urážku. Nie som si ani istá, či máme na mysli tú istú sociálnu vrstvu, pretože naozaj, určite sa tu vyskytujú exotické mená, avšak naozaj sa neprejavujú v meste, skôr je ich výskyt častý v okolitých miestach. Povedala by som, že sa špecifikujú i podľa veku rodičov. Nemám pocit, žeby sa to koncentrovalo v meste, práveže naopak, tie extrémy sú mimo. Preto sa pýtam ako sa sleduje práca matrikárov presne v oblastiach. Či sa robí štatistika podľa ulíc, oblastí, ako sa to vôbec dá sledovať a prečo sa to robí.

maggie2
27. apr 2011

@matica čo chceš hmatať? Práca matrikárov je transparentná, informujú o nej i v médiách, matrikári a matrikárky majú i svoje združenie (ZMMS) a stretávajú sa na snemoch, navzájom si podávajú informácie a bilancujú na svojich stretnutiach. Tvoje pocity sú ohraničené mierou Tvojho poznania a prostredia v ktorom sa pohybuješ

katushka16
27. apr 2011

@lenka3007 ďakujem,Hanka sa páči aj mne,možno keď bude tretie tak bude Hanka 🙂

lenka3007
27. apr 2011

@katushka16 Do tretice by to chcelo chlapáka, nie? 😉 😉

katushka16
27. apr 2011

@lenka3007 nie,ja len dievčatká

lenka3007
27. apr 2011

@katushka16 😉 😉 😉

lucka527
27. apr 2011

ja mam doma ZOE 🙂

habibim
27. apr 2011

dievčatko - Merjem, Lejla
chlapček - Sanel, Ismail, Enver,

mamartinka
28. apr 2011

Simeon 😉

tysontara
28. apr 2011

ahojte, ja nemam zatial babatko, ale plavam s detickami a to by ste sa cudovali co za mena sa tam vyskytuju, je to dokonca rozdelene na obdobia, minuly rok prevladal Damian a z dievcensky Lea, Ela - a tieto obmeny kratkych mien, no stretla som sa s Hermionou, Haraldom 😀 ... a tie nase slovenske ako Janko, Matko, Petko, Anna, Maria, ... fakt nic, mozno jedno dietatko za cely kurz ☹