Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

maggie2
7. jún 2011

@gejulka Gerda je úžasné meno. Konečne zasa milá lastovička po tých notorických luníkovských kombináciach (hlavne že s francúzskym nádychom). 😵

nerinka25
8. jún 2011

Ahoj,
vedel by mi niekto pomocť,kde by som sa mohla dopátrať ,že akého povodu je dievčenské meno Nera???totiž nechcú mi v matrike zapísať,kým nedonesiem povod mena a nemajú ho v evidencii.

simsalabim
8. jún 2011
maggie2
8. jún 2011

@nerinka25 Si to rozmysli, decká vedia byť zlomyseľné, aby keď Ti povyrastie, nevykrikovali napr. že: NEGRA

amdeis
9. jún 2011

@nerinka25 ked som bola dievca citala som Gricsku carodejnicu a hlavna hrdinka sa volala Nera Keglevicova, odohravalo sa to v Chorvatsku. Tak tipujem, ze by to mohlo byt chorvatske meno. 🙂

maggie2
9. jún 2011

@amdeis nie je to chorvátske meno

aylinka
18. jún 2011

@aylin Ahoj aj my máme toto isté meno ale nevieme kedy má malá meniny tak to ani neoslavujeme nevieš to nahodou? 🙂

aylin
18. jún 2011

@aylinka ahoj 🙂 neviem,ani my neoslavujeme,ale ona ma meninky casto 🙂))

aylin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aylin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkaerdal
18. jún 2011

caute,jeej dalsia Aylin,aj ja mam domka Aylin ,zeby nahoda alebo sa zasa niekto nudi 🙂) a tiez neoslavujeme meniny 🙂)

Aylin ozaj,v utorok to stale plati u teba ano? uz sa neveme dockat 🙂))

aylin
18. jún 2011

@petkaerdal jasne,ze plati 🙂 tesime sa 🙂

mywiel
19. jún 2011

Ahojte, ja uz mam vybraté pre tretie asi to bude Lia Inés a pre chlapca Ilan Noah. 😅

mukiii007
19. jún 2011

@mywiel Krásne mená! 🙂 Aj my máme doma Liu. 🙂

mywiel
19. jún 2011

@mukiii007 dakujem 😉

maggie2
22. jún 2011

@mywiel U nás poznám jedneho chlapčeka s menom Noah, rodičia sú vyložene socky, aj dievčatko s menom Ines, rodičia sú zas nevzdelaní a chudobní, takže v tomto prípade som bohužiaľ subjektívne ovplyvnená aˇskôr ľutujem tie dieti, než by som obdivovala ich originálne mená

zuzana76
22. jún 2011

@maggie2 ale mywiel zije v zahranici a muz ma cudzinca, tak zase preco nie.

maggie2
22. jún 2011

@zuzana76 Veď aj rodičia toho chlapčeka sú matka Juhoslovanka a otec Poliak, tak prečo nie. Si pozri v Berlíne na najúbohejšom sídlisku Marzahn aké mená dávajú rodičia deťom...presne takéto + Charlotte, Jacqueline, Cindy, Mandy, Nelly, Kevin a podobne

zuzana76
22. jún 2011

@maggie2 ale ja sa s tebou nehadam, ale zase clovek kym vyberie nejake meno, aby prestudoval, kde co sa dava, aka je moda? ani ja nezastavam nejaku extravaganciu , pokial clovek nema k tomu aj vhodne priezvisko, ba dokonca ani nie som zastancom 2 mien, tak ale ked sa to k priezvisku hodi, tak zase preco nie, nie je to ani ziadna Esmeralda, ani Juan Carlos, tak v pohode 😉

zuzana76
22. jún 2011

@maggie2 ide o to, ze ty vies az prilis vela o menach a si v mnohom subjekivne ovplyvnena ako pises, vacsina ludi sa nad takymi menami ani nepozastavi, ze Mandy a Nelly davaju rodicia detom na sidlisku Marzahn, mimochodkm, co je zle na chudobnych ludoch, to neznamena, ze taki nemozu mat vkus , ine je to uz s nevzdelanymi ludmi.

maggie2
22. jún 2011

@zuzana76 Nejde o to, ale jednoducho niektoré mená už len keď človek vysloví si mnohí spájajú s niečím. Nehovor mi, že si predstavíš solídnu štvrť keď so povie Luník. Takisto, mená majú svoju povesť a image. V zahraničí, napríklad v Nemecku, keď sa vyslovia mená ako Chantal, Cheyenne, Brittni, Mandy, Jason, Justin a podobne, hneď majú ľudia tendenciu predstaviť si, že dieťa pochádza zo slumu, od chľastajúcich rodičov poberajúcich dávky, kadejakých prisťahovalcov čo nepracujú len parazitujú a podobne...Pričom to nemusí tak byť, ale tie predsudky sú...a prečo by som mala svojmu dieťaťu takto sťažiť život, že mu dám meno, ktoré sa neteší dobrej povesti? Prečo mu nevyberiem meno, ktoré mu život uľahčí namiesto toho aby mu ho komplikovalo? Originalita za každú cenu sa skutočne nevypláca

zuzana76
22. jún 2011

@maggie2 ja to chapem, len napr ja pri mene Ines a Noah si predstavim napr tu Ines co bola v reality show, mimochodom bola mi nesympaticka, uz zomrela, zila kdesi v spanielsku a Noaha si predstavim Noaha Hatthawaya - herca co hral v Nekonecnom pribehu, bol celkom sympos 😀 , ako decku sa mi celkom pacil, takze si nic zle nepredstavim

maggie2
22. jún 2011

@zuzana76 nič nie je zlé na chudobných ľuďoch. Ale robil sa výskum a zistilo sa, že učitelia v Nemecku vedia byť veľmi nespravodliví k deťom, už len na základe mena. Takisto uchádzači o zamestnanie majú isto lepšie vyhliadky pokiaľ sú nositeľmi klasických tradičných mien. Ľudia s menami druhu aký som spomínala, sú "podozriví" a vopred hodnotení ako problematickí, nespoľahliví, leniví, nevýkonní, až asociálni a mnohokrát automaticky vyraďovaní, ani ich na pohovor nepozvú. Opakujem pritom to nemusí byť, ale také predsudky vládnu.

maggie2
22. jún 2011

@zuzana76 Jasné ja rozumiem, myslím si že len budúcnosť ukáže ako sa dnešné novonarodené deti v dospievajúcom a dospelom veku vysporiadajú s menami ktoré má na svedomí prebujnelá fantázia a pozérstvo a rádobysláva ich rodičov.

zuzana76
22. jún 2011

@maggie2 aj to verim, vies ja som ucitelka a mas pravdu, pokial by som videla nejaky spis s menom - Esmeralda .... , tak by som si hned predstavila nejake pocernejsie dievcatko, asi by mi padla sanka, keby prisla jemna inteligentna blondinka, ale neodsudila by som ju na zaklade toho, urcite by som jej nedavala pocitit, ze ma nejake ine meno, mala som uz ziacky - Jordanu, Bernadetu, Nikoletu, vsetko dobre, vzorne ziacky

zuzana76
22. jún 2011

ja by som dievcatku asi ani nevedela vybrat - ak by bol este treti chlapcek, tak asi Viliam, alebo Daniel 🙂

zuzana76
22. jún 2011

inak s tymi menami je to ako s poctom deti - mnohi, ked sa povie,ze je to viacpocetna rodina - kde je 4-5 deti, tak si predstavi jednoduchu chudobnu nevzdelanu rodinu, pricom to ale nemusi byt pravda a mna osobne napr. tesi, ze stretavam mamicky co maju viac deti a nerozhodnu sa len pre jedno. Takze ja nedavam taku vahu prvemu dojmu, ten casto moze klamat, aj zamestnanec pride na prve strenutie nahodeny, snazi sa budit dobry dojem a pritom to tak nemusi byt, a tak je to aj s menami

maggie2
22. jún 2011

@zuzana76 veď o to ide, že mnohokrát človek najprv má v ruke nejaký spis, až potom, ak vôbec, má tú česť osobne...prečo umožniť vôbec aby nastala situácia, že si o mojom dieťati bude niekto robiť vopred predsudky?

zuzana76
22. jún 2011

napr ja som dala detom mena Patrik a Samuel, niekto by povedal,ze otrepane, ale podla mna su pekne a hodia sa k priezvisku,prvemu syncekovi vybral meno muz, chcela na P - kedze mame priezvisko tiez na P a on je Peter, tak chcel chlapceka tiez na P , druhy syncek mal byt Pavol podla neho, ale ja som od zaciatku citila,ze to ma byt samko- to meno znamena - Boh vyslysal - a naozaj to tak bolo , podla mna mu to meno bolo sudene, od zaciatku som vedela,ze to bude chlapcek a ma byt Samuel, ktovie co si budu o par rokoch mysliet o tychto menach .

maggie2
22. jún 2011

@zuzana76 Tie mená majú silnú tradíciu, aj v medzinárodnom merítku. Solídne, veľmi solídne, hocikde Tvoje deti osud zaveje, nebudú mať nikdy so svojim menom problémy, dokonca ani s výslovnosťou.