Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

siska53
29. sep 2013

@silesias ja som mala spoluziacku s takym priezviskom - Veroniku.
Veru, tych nin vela nebolo. Ja som si este davno vravela, ze samuel , filip, adama. Lukas, ake pekne mena, z tych vyberieme babatku, ak bude chlapec, vybrali sme filipka, no kebyze viem, kolko ich bude.. Dovtedy som ziadneho nepoznala a teraz ich poznam pozehnane..
Mne by sa k vasmu priezvisku este pacili mena valer, vendelin..oto, gabriel..
A zachvilu budu netradicne mena zuznana, jana ci katka..
A. Co tak adela vesela? Viem, chces emily..

svano
29. sep 2013

Kamoškina dcéra sa volá Gaudia.

silesias
30. sep 2013

@siska53 ano chcela som Adelku a moc, ale nedavno sa narodila kamaratovy Adelka a kedze len nedavno nam umrela starka o ktoru sme sa starali a milovali ju chceme zachovat aspon trosku ( moja mama uz pre nu odlozila aj nausnicky po starkej 🙂 ) len neviem ci sa nam niekedy podari mat babo.
Inak sranda ze pises tu Veroniku, to by strasne chcel moj mm, ale vela urobi aj clovek ktory nosi take meno a ja s Veronikou nemam dobre skusenosti.
Nad chclapcom sme rozmyslali Marcus alebo Adam, ale vyhral Adam, ale kym nieco bude moze sa vsetko zmenit 🙂

aly
5. okt 2013

@dyka ak nájdeš meno na www.babynamesworld.com tak ti to matrika uzna 🙂

aly
5. okt 2013

inak može mi niekto vysvetliť význam druhého poprípade tredieho krstneho mena? ja nejak nijaký nevidím 🙂

siska53
5. okt 2013

@aly nuz druhe krstne meno som ja uvazovala dat pri krste, ale nakoniec som si to rozmyslela. Podla mna sa ma davat vtedy. Alebo ked sa nevedia dohodnut. Ale este viac mien? Tiez by ma zaujimali dovody. Mne osobne by vadilo mat viac mien.

aly
5. okt 2013

@siska53 nejak mi to nedava zmysel,aj nikto nebude pouzivat to druhe meno,ja by som dve mena nechcela mat

siska53
5. okt 2013

@aly ani ja nie. Kamoska zijuca v Rakusku ma dceru Marie-Vanessu ( otecko iniciativne bezal nahlasit meno 🙂) ) a aj tak ju volaju Mimi 🙂

aly
6. okt 2013

@siska53 ved a my tu mame susedovcov maju Máriu Magdalénu a volajú ju Magdalénka, no proste na hlavu 😅 určite viem že ja by som nedala dve mená

aly
6. okt 2013

@silesias sestra má 13r. Ninku a áno vtedy to bolo skôr netradičné
@siska53 no a ja mám dvoch chalanov Alex a Aiden

aly
8. okt 2013

Kočky ak potrebujete zistiť nejaké netradičné meno, či matrika uzná tak napíšte a ja vám to pozriem na tej web stránke 🙂

kingu0531
27. okt 2013

Ja som Kinga ,no moja mama chcela Kitty ale vtedy sa to meno este nedovolili zapísat.Moja dcérka je Lilien!

m_ij_ka
29. okt 2013

Chiara to znie celkom dobre

livinka1111
18. dec 2013

Ahojte, my máme dcérku Letíciu a synčeka Simeona 😉

sarinka93
14. jan 2014

@livinka1111 jeej nadherna je Leticia, strasne po tom mene tuzim,stale som v kutiku duse dufala,ze to bude Leticia, no len dnes mi oznamili,ze to bude chlapcek 🙂 tak musime rozmyslat 🙂

nana
20. jan 2014

My máme doma Eliánu a Damiána 🙂 , zvažovali sme aj Dáliu.....

ninica
23. jan 2014

@silesias
No a ja som Nina uz 31 rokov. Na zakladnej, strednej, dokonca na vyske som bola jedina Nina v celej skole 🙂. Teraz je to dost bezne meno, az prislis caste. Ako kedysi Zuzana 🙂.

lussya
4. feb 2014

ahojte, tak my mame prvorodenu Luciu, co uz je tiez pomaly netradicne meno... nie ako kedysi..
ak budeme mat este dieta a bude to dcera, tak bude Abigail. 😉 manzelovi sa strasne paci a uz sa zacina pacit aj mne, a v preklade to znamena otcova radost... pre chlapca ma vobec nic nenapada a ani sa nevieme zhodnut... chceli sme Maxa a uz ho mame, nas kocurik dostal meno Max.. 🙂

prtavec
4. feb 2014

ahojte my máme dcéru Stanislavu 🙂

lorela
4. feb 2014

Poznám asi 15 ročné dievča, ktoré sa volá Scholastika 🙂

janulka24
5. feb 2014

Ako reagovalo okolie a rodina, ked ste im oznamili meno vasho dietatka, ktore je dost netradicne?

lalaboo
14. feb 2014

Tu je zoznam vsetkych mien deticiek narodenych v 2013 aj ich pocet http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=najca...

Dole su dva dokumenty na stiahnutie

prasiatko30
14. feb 2014

@lalaboo niektore menafakt stoja za to - co ma dostalo je to preco chce niekto svoje dieta pomenovat "zlta" (amarilla) - ze by malo dieta taku strasnu zltacku ze to museli zvecnit jej menom a ptom dzesika - bernolak by bol nadseny(pis ako pocujes)
tieto dve mena u mna vedu 😀

lalaboo
14. feb 2014

@prasiatko30 nahodou, je to pekne meno 🙂
Nasa je Alma, po madarsky jablko, po spanielsky dusa, hebrejsky dievca.. tym chcem povedat ze netreba sa vzdy pozerat na preklad do slovenciny, sak v amerike je bezne Apple, Summer, June, a tiez by si nedala dcere meno Leto, ci Jablko 😀

prasiatko30
14. feb 2014

Ups a sa im tam asi chybicka vloudila - mrtvonarodene 😖

prasiatko30
14. feb 2014

@lalaboo to sa pouziva ale v spanielstine sa oznacenie amarillo pouziva skor pejorativne alebo slangovo na oznacenie zltej rasy - azijatov neviem mi to znie cudne i ked sihlasim zw napriklad blanca sa pouziva ako meno aj rosa sa pouziva - co by mohla byt ruza ale aj ruzova ale ako hovorim amarilla to skor nie 😒

lalaboo
14. feb 2014

@prasiatko30 a pri chlapcoch je aj meno "Neuvedené" 😀

prasiatko30
14. feb 2014

@lalaboo asi z toho isteho dovodu - pc len stiahol zoznam ☹

atelra
14. feb 2014

Moja dcerka sa vola JORGA,syn LUKAS,ja ARLETA a sestru mam ODETU. 😅

prasiatko30
14. feb 2014

@atelra to meno sa pouziva po pobaltskych statoch - jorga tam pozivaju take tvrde mena. Co to vlastne znamena ci nema specificky vyznam?