Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

trpezliva
10. dec 2009

je tu niekto kto ma dceru menom Johanka??? nam ju nechcu zapisat do matriky, tak sme bez rodneho listu 😠 😠 ../zatial/ tak zistujem, co sa s tym da robit....diiiiiiiiik,...a prosim rychlo poradte, do pondelka sa musime rozhodnut.

leishmania
10. dec 2009

nechapem co s tym robia problem, mam kamaratku johanku, vysokoskolacka, tak iste to enni preve meno na SR

mata2
10. dec 2009

ani ja nechapem,preco robia problemy...
viem ze ta moderatorka Petra Bernasovska ma johanku....

grettka
10. dec 2009

tomu nerozumiem ani ja, Johanka, alebo Johana je predsa stare slovenske meno... uplne normalne meno... (ked to takto pojde dalej, tak co? nebudu chciet matriky zapisat ani Annu, ci Mariu...?)

murcos
10. dec 2009

ja sa pripajam ku zoznamu netrad.mien.
kamaratka ma Livanu a segre sa predvcerom narodila Lisanna.
priznam sa, nie je to moja krvna skupina

trpezliva
10. dec 2009

johanu by zapisali, len nie Johanku ☹ ☹

murcos
10. dec 2009

tpezliva, na matrike by mali mat knihu mien. o mene by som si vytiahla co najviac z netu...vytlacit a navstivit priamo pani uradnicku. meno johanna vobec nie je nezvycajne.
ak ti bude robit problemy dotycna teta, asi by som navstivila jej sefku.....
ved nechces aby ti zapisali fiat, alebo kvetinu, alebo neviem aky nezmysel, co je normalne napr. v statoch

murcos
10. dec 2009

...sorry, vidim ze johana ano...ale skus si to pretlacit, ze chces johanku

marianka1122
11. dec 2009

ahojte moja sestra sa vola dusana.je to sice meno,ktore je v kalendari,ale ja poznam len sestru s takym menom.a kamoska ma jasminku a halinu.ja som skor za tradicne slovenske mena.misko,petko,majka,....

zuzin78
11. dec 2009

trpezlivka, skus najst Johanku v ceskom kalendari, alebo v madarskom ak tam existuje....kolegyna ma Johanku , a ona to ma v rodnom liste tak zapisane. ....

pancake
11. dec 2009

baby chodte na matriku, tak si pozicajte zoznam mien ktore su schvalene pre sr. a hotovo. ja som tak bola pri prvom, ale ja som za krasne slovenske mena.
je ich tam naozaj neurekom, takze je z coho vyberat. vyskusajte tam ist. teda aspon u nas v nasom meste nam pozicaju zoznam kedy chceme. s tym ze ho musime vratit. 😉

majina.b
11. dec 2009

johanka je pekne, ak je mala, alebo je možeš volať doma.
ale predstav si chviľu niekde na strednej ak ju vyzvu Johanka X. k tabuli. a čo tak zapísať ju Johanna, nepáči?

slovenské kr. mená su naj..

mirka285
11. dec 2009

pripajam sa k majine..je to uplne trapne davat netradicne mena k slovenskym priezviskam..vobec sa to nehodi a v konecnem dosledku napr. Thomas je vlastne Tomas,Georg je Juraj a pod..V Amerike by ziadneho americana nenapadlo davat svojim detom slovenske mena,tak o co ide nam slovakom?

zukab
11. dec 2009

mirka285, by si sa cudovala 😉
poznam indku, cistokrvu, bez akychkolvek europskych predkov, co sa vola ludmila.
a takych prikladov mam viacej 😉

monkula
11. dec 2009

zas tá istá pesnička 😖 😖 😖

amartina24
11. dec 2009

ja mam syna Lucasa...manzel je Lukáš...tiez mi na matrike nechcela zapisat Lucas ako s "c".pytali sa mi preco nie Lukas

bentleey
12. dec 2009

my mame Bentley Elizabeth...ale je to sucka... 😀 😀 😀
pre deticky u mna vyhravaju: Hanah (paci sa mi aj Hanka, kedze ziadnu v rodine nemame), Ava, Ester, Anetka, Leonie a aj Gretka a pre chlapca: Pablo, Filip, Šimon, ale u priatela by presiel iba ten Pablo 😒 😒

mirka285
13. dec 2009

kazdeho osobna vec ake da meno,len myslite nato,ze nositelom toho mena nebudete vy ale vase dieta..a neviem ci sa vam bude pacit ked vase dieta bude chodit zo skolky s placom ze druhe deti sa mu vysmievaju..a bentleey Pablo mi pride ako meno pre kona,sorry ☹

lussy23
13. dec 2009

Dozvedela som sa, že Puškárovej dieťa sa bue volať Xénia. Trochu rozprávkové meno, ale pekné 🙂

kuncha
19. dec 2009

moja dcera sa vola Mia Ami Anna Adjrah ale inak sa mi velmi paci meno Roxanna{Roxy} a pre chlapca Mailo

monkula
19. dec 2009

inak sranda, že väčšinou kvôli menu rýpu tie, čo majú obyčajné meno a obyčajné priezvisko....
kuncha, nám sa páčilo Milo, ale nehodilo sa k priezvisku 😖

kuncha
19. dec 2009

moja kamaratka dala svojmu synovi meno Kevin Kovac,takze tromfnut tuto kombinaciu je teda tazke 😀

jonatanka
19. dec 2009

Kuncha ja poznam Kevina Balaza, maly ma 5rokov ale nechce hovorit ako sa vola, hadaj preco 😀 😝

bihan
19. dec 2009

Tak isto poznám čistokrvnú Francúzsku bez slovanských koreňov, ktorá sa volá Svetlana 😝

kuncha
19. dec 2009

Zia a Nara to su moje naj mena pre druhu dceru{ked raz bude}

monkula
19. dec 2009

ja vás tromfnem..
Nicolasz Vígh 😝 😝

A ešte mám v rukáve dve esá 😀 😀

daducha
19. dec 2009

nas druhy syn je Timonko ( Timon ), chceli sme meno take , aby sme ho mohli volat Timi, tak sme nasli toto.Ak by druhe bolo dievcatko, urcite by to bola Lea,alebo Mia,alebo Zara.

monkula
19. dec 2009

daducha, ten Timon sa mi páči 😉

splendida
19. dec 2009

Myslite ze mozem dat pre dcerku meno Neriah? neni to sproste na slovenske pomery? Neri? ked kazdy druhy pes je nero? strasne sa mi to meno paci 😖 😖

monkula
19. dec 2009

splendida, asi podľa priezviska 😅 😅 nlebo ej to dosť exotické meno a v kombinácii so slovenským priezviskom, by to mohlo pôdobiť smiešne...