Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

yasminelle
28. feb 2008

Vyzera to tak, ze ked ja budem mat dieta za take 4 roky, tak taka zuzana, andrea alebo martina budu uplne netradicne mena... 😀

Mne sa pacia tiez take skor zahranicne, ale neviem ci by som mala odvahu ich dat, lebo planujem zit na Slovensku. Este neviem ake budem mat priezvisko. 😉
Ale velmi sa mi pacia mena: Aisha, Isabell, Rebecca, Phoebe, Ella, Cassandra = Cassie, Kaia
A potom aj take beznejsie: Olivia, Anita, Agáta, Bianca
Vo svojom okolí nepoznám nikoho s netradicným menom. Moj spolužiak na strednej sa volal Ferdinand a brat mojej kamošky je Konrád. Ale to sú mená z kalendára, len sa menej dávajú.

liana
28. feb 2008

zmenu mena musí schváliť nejaký úrad nie, a musí byť k tomu podložený argument i dôkaz že sa také meno nachádza niekde v kalendári. 🙂

inak aj Liana je netradičné, nie? 😉

mne sa hrozne páči Kristína a jej zdrobnenina Tina ( i keď sa používa Kika) a tiež Nina, Natália a žeriem Katku 😵 s čoho mi vyplýva že ak bude dievčatko niekedy tak bude mať dvojmeno 😀

z rodiny máme cudzinku a volá sa egyptsky, že Šaima, ale inak sa to píše, neviem ako.

akna
28. feb 2008

ahojte dievčatá, netradičné meno - záleží na tom, kde bude žiť, aby to nakoniec nebolo to netradičné meno trápne.
napr. futbalista z KE Kozák má syna Yanicka... no Yanick Kozák z Košíc... 😖

mari.m
28. feb 2008

mne sa páči meno SIMON, a podľa mňa je netradičné, lebo som ešte SIMONA nevidela 😀
viem, že je to príbuzné meno so ŠIMONOM a Simonou..ale Simon je predsa iné ako Šimon,no nie? 😅

lul
28. feb 2008

akna - tak to je teda meno 😀

vroni
28. feb 2008

Mne nebolo jasne, preco sa neterka cela stastna po tanecnej vytahovala: "tancovala som so stojanom" Tak mi bolo vysvetlene, ze je to Stojan s velkym S a je to ten najkuuuuuuuuuul Bulhar v tanecnej.... 😀
A este sa mi zdalo exoticke (no dobre, blbe) ked severni Nemci volali Jesikkkaaa (citaj ako ujo Stur prikazali, nie po anglicky)

emjee
28. feb 2008

vroni - myslim, ze tanec so stojanom vedie 😀 😀 😀

telinka
28. feb 2008

ja som dala dcére dve najtradičnejšie slovenské mená , ale kedže som mala obavy , že ju okolie bude volať vždy len jedným tak som ich spojila a je z toho maďarské meno Annamária 🙂

janulka7
28. feb 2008

babenky prispejem vam. v spanielsku su taketo mena aj ked moja ma talianske Chiara.
chlapec: Joseva, Asier, Einar, Eder, Diego, Fernando, Suari , Gorka,Walid,Txomin cita sa
dievca:nekal,Cora cita sa kora, Anue, Ester, Ainoa,Rosio, Leo, Libe, maju viac ale aksi mi to uz teraz o takomto case nepali.

etuska
28. feb 2008

mari.m-ja som donedavna poznala iba 1 Šimona a veeelmi sa mi to meno paci,no v poslednej dobe ako keby sa vrece roztrhlo v mojom okoli so Simonmi/Šimonmi 😠 😠 😠 😠 ,no aj tak by som to meno v buducnosti synovi chcela dat.
Asi by sa volal Šimon,aj tak by som ho volala,ale ak by sme napr. zili v zahranici,tak nie je problem,mekcen sa nenapise a je to 🙂

cicushka
autor
29. feb 2008

Dakujem babam, co mi napisali do IP. Len musim este poprosit, aby mi nepisali maminy, ktore neziju na SLovensku, lebo s tymi by asi reportaz aj tak nemohli spravit. Zatial to vyzera tak, ze vsetky, co mi napisali, su...pre nich stale bezne mena...respektive, nie casto pouzivane, ale bezne.

Niketo tu pisal o nejakej znamej, ktora dala dietatu Turecke meno. Tak mozno nieco na ten styl asi hladali.

Ale dakujem,ze ste napisali. Vsetky mena som im poskytla. Ako som napisala, ak by chceli niektoru z vas kontaktovat, tak vam napisem IP.

vanilka32
29. feb 2008

lienockaa -- pises ze tvoja mamina je Filomena, ja som Milina a prave Filomena ma z kalendara vyhodila 🙄 proste ked som sa narodila moje meno v kalendari bolo a o par rokov nato uz tam bola Filomena, pozdravujem maminu 😀

monkula
29. feb 2008

Janulka, aj ja mám Chiaru 😵 😵 😵 😵

zucha
29. feb 2008

ajhojte, moja sestra ked bola tehotna pred 10 rokmi, tak mala vybrate mena pre babu : Rebeka, Dorota alebo Sarlota. Manzel mal z tychto mien vybrat a tak maju Rebeku. Jej o 2 roky mladsi syn je Teodor. Ja som volila klasicke meno, ktore tiez uz je de facto nezvycajne. Mame malu Annu.

charlinka
29. feb 2008

Ahoj, to turecké jméno je Beyza. 😉 čti bejza.

lenka0005
29. feb 2008

ja mám dcéru Jessicu 🙂 😉 🙂

osa
29. feb 2008

Nám bocian priniesol dievcatko s menom Sofia Tara 😉

monika676
1. mar 2008

Mne sa strasne paci meni Frederika to je podla mna nezvycajne meno....este som nepocula nikoho zeby sa tak niekto volal ale neviem ako by som ju volala v skratke ale....kamoska vravela ze erika ale to nechcem...a paci sa mi aj Tamarka, Franceska aj Jesica.... 😀

livia76
1. mar 2008

frederika je pekné ,ale kamošova priatelka sa tak volá a volajú ju Freda a to sa mi až také pekné nezdá 😵

monika676
1. mar 2008

no tak to pekne neni....ze Freda... 😨

arabeska
1. mar 2008

a co takto fredy?

eli77
1. mar 2008

Moj muz sa vola Fredy 😉

zuzitka
1. mar 2008

maros kramar bol vtipny a povedal ze ak budu mat dvojicky, budu sa volat trma a vrma 😀
pozerali ste na streche? 😀 😝

dzanka3
1. mar 2008

nemate niekto chlapca Kristian? ako mu hovorite? pretoze meno sa mi paci ale skratka Kris- je otrasna....

janula
1. mar 2008

Ahojte, tak mne sa strašne páči meno Zina a keď som sa rozprávala s jednou známou, tak ma zabila vo vzduchu, že jej sa už dlhé roky páči meno Zuna - vraj je grécke. Najprv sa mi veľmi nevidelo, ako čím viac si ho poviem nahlas, tak už ho počujem a znie mi už uplne ináč - a celkom pekne. 😉

zucha
1. mar 2008

janula, Zinku ma jedna mamicka odtialto. Este ma napadlo, ze vo svojom okoli mam tiez par netradicnych mien. Znama ma dceru Laru a druha Nadine. Kamaratka sa vola Brenda a druha Pamela. A nie su to ziadne mlade zabky. Jedna ma okolo 35 a druha pred triciatkou. Si neviem predstavit, ako sa na ne divali v skole. No a otec jednej z nich je Claude. Podotykam, ze vsetko su to cistokrvni Slovaci

etuska
1. mar 2008

janula-ked sa Ti pacia mena na "Z",co tak Zoe,Zoana... 🙂 no mne sa paci aj Zuzana 🙂

elise
1. mar 2008

moja suseda mala psa brendu 😀

zucha
1. mar 2008

etuska, ja som Zuzana a veru malych Zuziek uz ani niet. Minuly mesiac sa znamej narodila dcerka a dala jej menu Zuzka. Je to jedina, ktoeu poznam, zato Vanesiek poznam pat. Ked som bola mladsia, pacilo sa mi meno Ester a Debora. Velmi sme sa bavili na tom, ze Deboru by sme skratene volali "debka" 😀

pipi1211
1. mar 2008

dzanka3 kamoska ma kristiana a hovori mu kiko 😒 🙂