Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

cheryness
1. sep 2010

@lucinka1104
Leonie je veľmi pekné meno 🙂

cheryness
1. sep 2010

moja sesternica má dvojičky chlapčekov, ktorí sa volajú Alex a Simon a jedna kamarátka má Ráchel

janka_a
1. sep 2010

@cheryness ja mam krstniatko- Alex ale dievcatko😉 to je take univeryalne meno mam pocit🙂

chanella
1. sep 2010

@moncika15 Timona má kamarátka... mne to až tak pekne nezneje 😒

chanella
1. sep 2010

@moncika15 ale áno, u mňa stále vedie Teo 🙂 Simona navrhla švagriná a páči sa aj našim aj mne ... najväčší problém s Teom u priateľa je tá zdrobnenina, nijako jej nevie prísť na chuť ... ale povedal, že Teo sa mu páči 🙂

janka_a
1. sep 2010

@chanella Teo je aj samo o sebe pekne meno🙂 ani ho nejako netreba zdrobnovat si myslim😅

chanella
1. sep 2010

@janka_a ďakujem 😉 aj ja si to myslím, presne som to už niekde písala ... 😅

janka_a
1. sep 2010

@chanella nie je zaco🙂 asi mame podobne nazory😅🙂

chanella
1. sep 2010

@janka_a možno áno 🙂 a mimichodom, aj ja som Janka 😉

janka_a
1. sep 2010

@chanella 😵 tesi ma 🙂

lussy23
1. sep 2010

@enanena - nechcem sa starač do Vašej známej, ale an imne sa to meno nepáči. ☹ Ja ešte deti nemám ,ale so mrozmýšľlaa a má tri kombinácie. Ktorá sa vám píči:
Benjamin a Jasmínka(popripade Benjamin a Arthur) Angelika a Dominika, Laura a Vaneska, Jasminka a Rebeka.

zatykoa
1. sep 2010

@anjelicek26 tak kazdy ma iny vkus, v inej krajine su celkom beznymi mena, ktore su pre Slovensko zlvastne, ale o tom tato tema je, ale niekomu sa pacia inemu nie, ja som pre moje deti tiez hladala mena, ktore su v slovenskom kalendari aj ked mala nema uplne bezne meno ale nema problem s tym, ze nebude mat meniny 🙂

majina.b
1. sep 2010

@chanella
Teo je krajšie ako Otto ( otik z vesniško.... )

warholette
1. sep 2010

@majina.b tak ale to sa mi zda zbytocne prirovnavat meno k nejakej filmovej postave a na zaklade toho ho odsudzovat. to potom kazde meno nesie nejaku pozitivnu alebo negativnu konotaciu a ziadna mamicka by uz nedala ziadne meno, lebo to predsa pouzili tam a tam.
pokial to nie je meno ako madonna alebo esmeralda, ktora bola len jedna a to meno je s nou navzdy spojene, tak sa ludom skor vybavi nejaky clovek, ktoreho s tym menom poznaju. takze pri ottovi nikoho uz v dnesnej dobe nenapadne otik, ale skor nejaky pribuzny alebo znamy.

chanella
1. sep 2010

@majina.b Otto je meno môjho priateľa 🙂 ale mne sa nepáči keď sa deti volajú po rodičoch... síce aj nad tým sme uvažovali, keby sme sa nevedeli zhodnúť na inom mene, lebo všetci kamaráti nám vravia, že aj tak ho každý bude volať "malý Oťák" 😅

tinika
1. sep 2010

mne sa vzdy pačil Samko a Laura. Mame nakoniec Patrika a dievčenske bolo ze Michaela ale ktovie čo bude ak budeme čakať druhe. Ale poznam jednu čo dala dcerke meno Fabiola Rachel Kovačova čo mi nesedi absolutne s tym slovenskym menom a navyse neviem ako by som volala dcerku Fabiolu alebo Rachel.

tinika
1. sep 2010

a začalo sa mi pačit meno Timea

bebula_lila
5. sep 2010

@janka_a ...dakujem pozriem si to 🙂

mirrinka
7. sep 2010

pre fanynky netradičných mien 🙂
http://crnames.webs.com/2006births.htm

evinkal
8. sep 2010

@monkula no ona je taká trafená,teraz čakajú bábo,má to byť dievka-má sa narodiť v októbri a chcú ABAHANA.bože chúďa dieťa

janka65
8. okt 2010

nas syn sa bude volat Oktavio velmi netradicne meno, aj na matrike sa ma pytala pani, ze ako som prisla na taketo meno... 🙂

mibel
8. okt 2010

my mame Matiáša , ale napriek tomu , že je to slovenske meno nemame meniny , alebo niekto vie kedy oslavuje Matiáš meniny

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larmimi
8. okt 2010

@janka65 na sk sa bohuzial budeme stale stretavat s nechapavymi otazkami a pohladmi.. 😒

lussy23
8. okt 2010

@rivatha - Krásne mená- teda Myslím, Rebeka, Sára a Dávid. Nie tie zo zoznamu 🙂

adkoalauri
8. okt 2010

Aj my chceme mať Dávida 🙂 A keby bolo dievčatko, bola by Vanda. Mne sa páči aj Lea a Lavínia. Čo vy nato?

mamartinka
8. okt 2010

A co tak meno Stela?Nepaci sa ziadnej?Mne sa akosi zacalo pacit aj koli tomu ze je take kratke a hodi sa nam aj k priezvisku.

janka65
8. okt 2010

@larmimi to ano svokrovci chcu stale aby sa volal nas maly po svojom otcovi t.j. Peto ale ani priatelovi ani mne sa to meno nepaci teda staci ze mame jedneho nemusime mat dvoch

liliana82
8. okt 2010

My máme Ronina, meno sa mi páčilo preto, lebo malého môžeme volať Nino, Rony.. a dievčatko bude( ak sa podarí) Alyshia

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz