Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

ajka22223
1. jún 2009

ahojte ja sa volám Anikó..je to s madarského kalendára........ja chcem mať dcérku Lilien-ellie..........a syn sa bude volať Tobey

ajka22223
1. jún 2009

byvam na juhu a tu sú mená ,mne sa velmi nepáčia....Virág-divčenské a to znamená v preklade kvet....Emeše,Eniko, no proste hrôza.....ani moje meno sa mi nepáči ale mama sa tak volá,,,,,,ale volaju ma Anča,Ajka, ked som bola malá Ajinka......

monkula
1. jún 2009

Ajka, aj ja som z juhu a moja veľmi dobrá kamarátka sa volala Anikó, ja som an to meno zvyknutá.... 😉
Suseda mojich rodičov čaká druhé bábo, asi dievčatko a jej svokra sníva o Boglárke 😀 😀 je sranda pozorovať jej nevestu, akú má hrôzu v očiach, keď sa jej svokra zasníva 😀 😀
a v mojej rodnej dedine to je samý Csaba, Erik, môj strýko je Atila, moji bratranci sa volajú Lóránt, Norbert a Flórián, sesternica je Erzsébet a druhá Judit, susedia mali Ákosa, aj Mátého poznám, to je chlapčenské... 😀 😀

roasha
1. jún 2009

monky 😀

fatimuska
1. jún 2009

Môj brat sa pred 20 rokmi volal Áron...ked bol v puberte si to dal zmeniť na Adrian....bolo to asi najexotickejšie meno v okoli🙂

fatimuska
1. jún 2009

Pred 15 rokmi dala v našej obci mama dieťatu meno Scholastika....

monkula
1. jún 2009

fatimuska, a ako sa to vyslovuje? 😅 😅 😅 😅

zuzanocka
1. jún 2009

my mame susedu co sa vola Medika 😉

fatimuska,
ja som do mena Aron zamilovana, v robote som mala jedneho zahr. kolegu, ten sa vola Aaron - tak, ako som to napisala - s dvomi A, keby sme mali chlapca, volal by sa tak 😉

Scholastika - stredoveký systém vyučovania sústredený v rukách církvi 😀
inak je to obdoba mena Školastika 😉

tobina
1. jún 2009

my máme grécke priezvisko, takže slovenské mená sa k nášmu priezvisku veľmi nehodia, páčia sa mi - chlapčenské: Simon (nie Šimon), Timon (skoro rovnaké 😅 ), Tamer

dievčenské: zatiaľ len Sára a snáď aj Kayla, s dievčenskými mám problém, pretože mám pocit, že ak budeme mať ešte jedno bábo, tak to bude chlapček 😵

myskapipiska
1. jún 2009

ja mam dievcatko Ines a chlapca Anis, paci sa mi Marco

monkula
1. jún 2009

myska, aj mne, ale veď vieš.... 😉

mirkao
2. jún 2009

ahojte ja sa len chcem spytat kde ste nasli tie netradicne mena a podla coho viete kedy maju menimy.
Ja by som chcela pre dievcatko meno Maša ale neviem na nete najst kedy ma meniny a vobec ci musim ist na velvislanectvo potvrdit existenciu tohoto mena alebo nie.

ajka22223
2. jún 2009

no monokula aj ja som na to teraz už zvyknutá,,,,,ale narodila som sa aj vyrastala v B.Bystrici a tam nepoznajú vôbec maďarske mená.....a ani ma tak nikto tam nevolal,,,,,,,ale svojmu dieťaťu chcem dať také meno čo sa neda pomaďarčiť........aj tak tu na juhu nechcem zostať........a slovenské mená vedia oni skomoliť poriadne.....Ludovít a madari ho volaju Lajoš to je strašne.....Tomáš-Tamáš.......preto toto určite nedám slovenské meno svojmu dieťaťu...lebo tu na juhu ho maďari skomolia.........dufam že Lilien.elllie a Tobey sa skomoliť nedajú

detta
2. jún 2009

ahojte, moj mladsi syn sa vola Sven 😵 ........toto meno sa mi vzdy velmi pacilo este ked som o detoch ani nerozmyslala..........no ked som cakala prveho syna, manzel bol velmi proti, tak som dala jeho meno..........ked som otehotnela druhy raz, tak som sa modlila aby to bol chlapec aby som mu mohla dat to vysnivane meno 😀 .........no od okolia som si vypocula vselico, no kaslat na nich.........my ho volame Sveny, Svenko a ked je zly tak Sveno........

zitaje
2. jún 2009

Ajka, to nie je skomolene, proste Tomas je po madarsky Tamas a Ludovit Lajos.😉 To je ako Elisabeth je po slovensky Alzbeta a po madarsky Erzsebet. Ja chapem, ze to posobi uplne inak, a napr. aj madari v Rumunsku naschval davaju take mena, ktore sa nedaju porumuncit, napr ziadny Michal a podobne univerzalne, ale same Aron a Abel a tak.
Tobey to je od Tobiasa? Je dobre vediet, od akeho mena sa niektore novotvary odvodzuju, aby sa potom clovek necudoval, ake asociacie bude mat okolie.

ajka22223
2. jún 2009

nie Tobey je Tobey........ale páči sa mi aj tobias........no ale keby sa moj syn po slovensky volal tomáš tak tu by ho nazvali Tamas.......kto sa vola po madarsky nech mu tak hovoria a kto po slovensky tak nech to nemiešaju......ani madarom by sa nepáčilo keby som im poslovenčila meno,,,,,preto dam také čo sa ani nedá..........aj ja som Anikó a som slovenka s madasrkým menom.a volaju ma Anička, Ajka.......tomuto sa chcem vyhnúť.......

ajka22223
2. jún 2009

detta.Sven je krásne meno...........

ajka22223
2. jún 2009

mne sa páči aj Nataniel-zanamená to DAR BOŽÍ, Leila-znamená čierna-tma hodilo by sa to čiernovlasému dievčatku alebo čiernookému....

majkarebecca
11. jún 2009

moja dcerka sa vola Rebecca najprv mi to prislo zvlastne meno,nakoniec sa mi zapacilo a som rada ze som ho aj dala pretoze je to fakt taka Rebecca

zanulienka
11. jún 2009

ja mam dceru ELAIA v preklade to znamena lastovicka

lalitagopi
11. jún 2009

Gayatri 😵

omfahad
11. jún 2009

ahojte, tak ja som mena pre nase deticky prenechala na manzela, kedze mame arabske priezvisko, tak tazko sa mi hladalo medzi slovenskymi menami, chcela som to neako zosuladit, aby to pasovalo, ale nevedela som sa rozhodnut......Nakoniec som rada, dcera sa vola Aisha (citaj Ajša) v preklade "živa"..(to dieta neposedi ani minutu) 🙄 A synček je Fahad (čitaj Fehed) v preklade "puma"Takze dufam dalsi syn sa nebude vola Eset (lev) alebo Nemer(tiger) .....cela ZOO 😀 Pre inšpiraciu vam napišem niekolko dievčenskych mien: Nouf(Nof), Nour(Nur), Iman, Salma, Menair, Bashair(Bašair), Bedrie, Lamita, Latifa, Nawal, Nancy(Nansy), Haifa, Khadeja(Chadidža).......je ich strašne veľa a aj chlapčenskych...každe meno ma v preklade aj neaky vyznam......Dufam aspon troška som vam pomohla....

elonedelka
19. jún 2009

Ja mam dvoch chlapcov a jednu Babu .... Darius .. Michal ...A Naumi (naomi) vselijako to niekdo pise

adrolka
19. jún 2009

My máme dvojky Tara+Amira 😵

janette1105
19. jún 2009

ked sme cakali maleho tak sme sa s manzelom nevedi rozhodnut ake mena mu dat, tak me mu dali vsetky JOSHUA JACOB OMAR, naskor som za to nebola ale teraz sa mi strane paci.

elule
19. jún 2009

ahoj mame dcerku Elu ked sme to vymyšlali v 2005-tom tak ich vela nbolo no teraz ich je dost.Syn sa vola Jakub manžel si to vytrucoval tak čo už dokonca mi neprešlo ani Jan Jakub to sa mi celkom pačilo.Ešte som velmi chcela aby sa volal Riško my sme totiš všetci ryšavy a to mi tiež neprešlo.Pekne su aj Quido (o tom som len snivala)a dievčenske sa mi pači Lili. švagrina ma Hanku Huga a priezvisko maju tiez na H.

penny13
21. jún 2009

Ahojte, žial mená mojím trom miláčikom som vyberala s manželom a ten nemá rád netradičné mená. Ale, keby to malo byť na mne tak by som dala: Arthur, Rebeka a Dorotka.
A viete, moja sestra píše príbeh a dáva tam mená ako: Pegoša, Agneša, Frogy....

babacik
21. jún 2009

ja mam Radima,Sarku ale paci sa mi Erich.

nana
7. júl 2009

My máme Damiána, no na začiatku si okolie ťažšie zvykalo na toto meno, skoro každá mu hovoril Daniel. Ale teraz je to už v pohode, zvykli si na to aj staré mamy, hlavne keď sme povedali, že je to sväté meno.

miroslava89
7. júl 2009

http://www.mynameday.com/l.html

🙂 stranka plna netradicnych mien a nad niektorymi sa az rozum pozastavi🙂