Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

jaja0110
15. okt 2008

...a este ked som myslela ze jeden bude chlapcek, tak som strasne chcela meno TRISTAN 😵 ale manzel ma odhovoril no a nakoniec to boli aj tak dve baby 🙂

corleone
3. nov 2008

Milé dámy...po zhliadnutí tohto fóra a po prečítaní všetkých - netradičných - mien, ktoré sa tu vyskytujú môžte v pohode vašim ratolestiam dať rovno mená ako Fabia, Audina, Toyota - ak chcete po slovensky tak Tojota - a pre chlapcov taký Volkswagen (Folksvagen), Jeep (Džíp) - aby to malo takú pravú americkú šťavu, hm? Čo poviete?
Určite sa z toho nikto z vášho okolia smiať nebude. Prajem príjemný zvyšok dňa 😎

slaviq81
3. nov 2008

Corleone 😀 😀 😀 😀

petka_s
3. nov 2008

mne sa mooc pacilo Lilien,
najprv aj tatinovi,ale potom ze nechce aby bola ina nasa mala,akoze ina,ze take
netradicne meno,ale teraz je to uz v mode,a uplne take ine mena,no nie?
ako ho mam presvedcit???
prosim poradte mi,uz to nemam daleko do porodu,casu nieje dost. 😅

adrolka
3. nov 2008

no Jaja - wuaastika -tak tomuto hovorím náhodička. Ja som mala pripravené tiež kombinácie a chlapc iby sa boli volali TRISTAN KRIšTOF. CH/D kombinácia mala byť TRISTAN a TARA. Nakoniec to dopadlo tak, že máme dve babuľky - TARA a AMIRA. Tara bola vybratá podľa významu a plus a kste čítali Odviate s vetrom.. 😀 😀 a Amira k tomu ladila a manžel videl 2 lode AMIRA ( on je lodník) 😀 😀 a okrem toho je to staré peržské meno a znamená princezná. K nášmu priezvisku mená krásne pasujú chvalabohu. 😵
Mne sa veľmi páčia aj ruské mená -Ruslan -perfektné, ale aj ostatné tu spomínané sa mi páčia! no tak ešte pridávajte 😵

glorita
3. nov 2008

tak pridam aj ja...krstne meno mojho kamosa je Ulrich. 😎

sassi
3. nov 2008

moja dcera, keby bola syn, by sa volala Krištof Robin - podla Macka Pu 😵

livia76
4. nov 2008

petka-s čo tak íst na manžela s alternatívou, ktorá je v sl kalendári- Liana, alebo v českom-Liliana-je to moooc podobné -aj tak malú zrejme budete volať Lili 🙂 aj naši susedia to tak vyriešili 😵

petka_s
4. nov 2008

no vies livka,ono je to celkom skomlikovane-kedysi sa mu to pacilo,
ale lilien sa mu zdalo mooc americke,tak som to zmenila na liliana,
lenze teraz si mysli ze je to moc cukrikove,ze ked bude starsia ze to bude decke meno ☹
je to podobne ako s tou ruzovou farbou(pisala som v inom fore)
som nestastna,pretoze ziadne ine meno sa mi nepaci,
a nechcem jej dat meno kt.mi nesekne...?
uz neviem co mam robit

sassi
4. nov 2008

a kukala si na Wikipedii v sekciki Meniny na Slovensku, možno niečo objavíš 😉

petka_s
4. nov 2008

sassi,kuknem a dufam ze nieco najdem co sa mi bude tak velmi pacit ako to liliana,
a dufam ze sa to bude pacit aj jemu.. 😖

livia76
4. nov 2008

petka-s pri porode sa ta opýtajú,ako sa bude malá volat -ty aj tak povieš-Lilianka a bude 😀 😀 😀 😀 😀 a manžel to ani nebude riešit, bude štastný, že vás má 😵 😵 😵 môj manžel sa tiež nevedel vžit do toho, že naša malá bude Lesia /ja som to meno mala v kalendári vyhliadnuté od mojich 13 rokov/, no a teraz si vraj nevie predstaviť že by mala iné meno 😀 😀 😀 volá ju MOJA LESINKA_ KVETINKA 😉

mirrinka
4. nov 2008

petka,my máme Lianu,voláme ju Lily a ešte sme nikdy neolutovali,že sme vybrali práve toto meno... 🙂

suknicka
5. nov 2008

my mame tiez Lilly.. na matrike s tym nebol najmensi problem a taktiez ani pri krste.. meno sa zapacilo manzelovi ked pozeral privela americkych serialov :D ale meno je nadherne.. cele meno je Lilly Novakova... a aj ked je to slovenske priezvisko, tak myslim, ze to usi nereze... 😵

blau
5. nov 2008

corleone: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si ma pobavil

blue04
5. nov 2008

Mily Corleone,tvoj prispevok ma velmi pobavil a musim povedat,ze som sa s kamaratkou zasmiala.Si dost dobry.Davaj ale pozor aby tvoja priatelka alebo zena neprisla z porodnice s nejakou Tojotou 😀 😀 😀

blau
5. nov 2008

blue 😵 😀
😅

sassi
5. nov 2008

no mne sa zda niekedy, ked pozeram tie mená v pasoch, že zachvílku bude "netradičné" mená napr. Janka a Peťko 😀
Mne sa nepáči, ked niekto da dieťatku zahraničné meno, ak existuje jeho nomálna slovenská varianta ... napr. Janette namiesto Žaneta
alebo ak da niekto k rýdzo slovenskému prizvisku Jessica, Vanessa, alebo Nancy (osobne poznám kombináciu takéhoto mena s priezviskom Drábová)... to "píli" uši, ale to je moj nazor, vec osobneho vkusu, niekomu sa to možno páči 😉

sassi
5. nov 2008

corleone s Tojotou asi nie, ale s Mercedes kludne 😀

petka_s
5. nov 2008

dakujem baby za rady,
livky,to by som sa bala pokusit,bo co ak sa nahneva?
a ono sa to asi potom aj da zmenit do mesiaca po porode tusim,nie?
a to by bolo horsie,keby sme tam museli ist menit meno ☹

livia76
5. nov 2008

petka, to bol len vtip 🙂 🙂 potom daj vediet ako ste vybrali 🙂

sassi
5. nov 2008

petka zaleží na tom, čo da manžel napísať na matrike, on to pojde nahlasovať 😉 Pri porode mamičky v ošiali nadiktujú všeličo
my sme pri synovi tiež boli dohodnutí na Sebastian alebo Timotej a vola sa uplne inak 😀 😀 😀 Narodil sa 2 týždne pred termínom, a neboli sme si celkom istí menom, ale ked som ho zbadala, vedela som hned ako sa má volať xixixi

tina1611
9. nov 2008

Moja kamoska ma dceru vola sa Tea. Ja mam syna Tomasa a teraz cakame druhe neviem este co to bude tak vyberam meno,neviem sa rozhodnut. Mne sa paci Scarlet .

bozk.k
19. dec 2008

😀 ahojte mam 2 anjelikov chlapceka menom nicolasko a dievcatko,narodilo sa v anglicku meno mia tam leti tak sme je dali s manzelom take

mercy
19. dec 2008

Ja absolútne nie som za cudzie mená.Pripadá mi to lacné a smiešne-ak jeden z partnerov nie je cudzinec.

mercy
19. dec 2008

A najmä v kombinácii s čisto slovenskými priezviskami je to horor.

susik77
19. dec 2008

Mne sa paci dievca Vanessa a chlapec Filip. Myslite, ze to bude moc horor s ciste slovenskym priezviskom-to Vanessa? Ale okrem toho pripada do uvahy len Lea , nic ine sa mi nepaci. Ale to Vanessa sa mi zda uzasne 😵

mercy
19. dec 2008

Ja budem teraz cez sviatky krstnou mamou chlapčeka s menom Ludovic ale jeho otec je Parížan sto generácií dozadu

mercy
19. dec 2008

Susik, pokiaľ to nebude Vanessa Slivková ako u našich susedov...-| 😉

susik77
19. dec 2008

neco podobne 😎 Kováčová 😎