Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

beyoncek
9. mar 2013

@soleilnati aj mne Lilien už je to len na tebe🙂ani ja sa neviem stále rozhodnúť🙂

aly
14. mar 2013

@beyoncek mne sa páčia všetky tie mená 🙂 to meno čo dáte Vás musí nejak zaujať 🙂 viac ako iné

aly
14. mar 2013

@januska7k velmi biblické mi príjde to meno 😕

aly
14. mar 2013

@soleilnati asi skôr Lilien 🙂ale k tomu priezvisku sa moc nehodi ani jedno ani druhe, možno niečo jednoduchšie alebo kratšie, neviem

aly
14. mar 2013

@beyoncek ja som uvažovala nad Eliasom 🙂 chcela som nášho synčeka volať Eli, ale nakoniec zvíťazil Aiden 🙂

beyoncek
14. mar 2013

@aly dakujem si zlatá,všetci ma tu ignorovali😀 Nakoniec sme sa rozhodli pre Nicca,ale aj tak ďakujem za radu😉

beyoncek
14. mar 2013

@aly a Aiden je nádherne meno😉

aly
14. mar 2013

@beyoncek dakujem

aly
14. mar 2013

@beyoncek nicco je pekné meno, ale ako vravím musí hlavne zaujať vás 🙂 moj mm chcel Filipa ale som si "vybojovala" Aidyho 🙂 proste mi Filip nič nehovoril 😅

beyoncek
14. mar 2013

@aly môj manžel chcel Thobiasa aj ked je to pekné meno ako hovoríš nepovedala som si tak áno to je to vyvolené,proste to vo mne nič nevyvolávalo,museli sa prispôsobiť ja nosím ja rodím😀

aly
14. mar 2013

@beyoncek nechápem inak ľudí, každý druhý chlapček je tu Jakub, Samuel, Matúš, Oliver... dookola tie isté mená 😕

aly
14. mar 2013

@beyoncek inak Seline je fakt pekné meno 🙂 a pozerám že ste rozmýšlali nad alexom, toho máme zas my, ked sme dávali toto meno nepoznala som nikoho s takýmto menom, no teraz ich je už troška viac 🙂

romanula
15. mar 2013

@beyoncek ahoj tvoje dcera ma krasne jmeno a k nej by sa mi najviac hodil asi Elias pre chlapca. My mame take podobne dilema, mame dceru Siennu a teraz cakame chlapca, ja som chcela Baze, Bazila, a moj manzel Maxima, Maxe, tak asi bude po jeho.... aj mne sa paci Max, akorat sa bojim aby tych Maxov nebolo vela... no tak daj vedet ako si sa rozhodla.

soleilnati
17. mar 2013

Ked som zbadala tu jeden nick , ze aly, napadlo ma najst meno Ely, ale lepsie vyzera napisane Elly,len neviem v akom kalendari ma meniny asi namiesto noemi, lilien si dam to elly, ak najdem, z akeho kalendara pochadza, lebo to asi na matrike vyzaduju, lebo nevadi, ze bude mat meniny na narodky ja tiez mam narodky den po meninach a v dospelosti je to vyhoda 🙂

noemika111
6. apr 2013

Ja sa volám Noemi ked som bola malá nemala som to meno rada ale každý si zvikne moja dcéry sa volajú Kristína 7mesiacou a Timea 4 roky a chlapec sa vola Alex a on má 7 a pól roka 😀 Oni takmnrýchlo rastu Alex sa učí dobre a Timke sa dobre dari v školke . JA neviem kedy mam narodeniny neviete mi poradiť ????? 😒

mamartinka
6. apr 2013

@noemika111 nahodou krasne meno to uz sa aj tak davno take mena davali.Myslim ze teraz je bezne aj Noemi meno.Mne sa nahodou moc paci.Nic spatne.

maggiejuci
6. apr 2013

Moja sesterka ma dvojicky, jeden sa vola James Michael a druhy Noah Stephan, lebo v UK to je bezne davat dve mena, ale s manzelom sme sa nevedeli dohodnut na mene nasho synceka, tak sme mu tiez dali dve mena, vola sa Levente Leo 🙂

roxy
7. apr 2013

inak napríklad pre mna Noemi nie je voec netradičné meno. poznám asi 4 baby čo sa tak volajú vo veku od 40 do 3 rokov, takže mne príde také divné, že tu je považovan= za netradičné 😀 a normálne ho používajú so slovenským priezviskom a nikdy mi ani nenapadlo že to nepasuje...
@soleilnati
@trish31
@beyoncek
@noemika111
@mamartinka

janulka0110
7. apr 2013

@cicushka nasa malá sa vola Cellinne,,teraz uz su na Sk asi 5 deticiek,ale ked sme jej davali meno pred 7 rokmy,tak sa vsetci cudovali.No a najviac,ked sme sa prestahovali na dedinu 🙂) to tu nevedia vyslovovat spravne ani niektore pani ucitelky ! 🙂 A ak budeme mat stastie a budeme mat druhe babätko,,a tak URCITE z tychto mien vyberieme : Ive /cita sa Ife/, EEtien,Liam,Neall, Toyliya-Dimitrii. a dievcenske Zoe-Bella,Zara,Selena,Isabella,Ailia-Peilear.

janulka0110
7. apr 2013

@aly Dobry den,,,vy mate Selin? My mame Cellinne /ale vyslovujeme Selin 🙂

mamartinka
7. apr 2013

@janulka0110 pokial viem tak
@aly ma pisanych 2 chlapcou.Aiden a Alex.

aly
7. apr 2013

@janulka0110 mame ako pise mamartinka 2 chalanov 🙂

aly
7. apr 2013

@noemika111 narodeniny dufam ze vies kedy mas 🙂

aly
7. apr 2013

@soleilnati možeš si dať Elly, tu je link na toto meno na stránke ktorú akceptuje naša matrika : http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin...

kicike
17. apr 2013

ahojte 🙂 budeme mat chlapceka a chceme dat meno Maddox! co myslite je to povolené na SR,poculi ste to uz? dakujeeem 🙂

timcsika
17. apr 2013

Ahojte čo poviete na Ondrej je priezvisko Ryan pasuje to podľa vás?

siska53
17. apr 2013

Nuz, Ondrej je typicke slovenske meno, dnes dost malo pouzivane, co je skoda, napriek tomu, timcsika, mne by sa vsak k vasmu priezvisku pozdavalo Richard 🙂, ale to je moj pocit. Mne sa inak skor pacia bezne mena - teda take, co maju nasu slovensku podobu, nie take, ze neviem, ako to meno vysvetlit), ked sme vyberali synovi meno, netusila som, ze je to jedno z momentalnych top oblubenych mien.. Co uz. Necakam sice mimi, ale kebyze mam mat tretie babo dievcatko, pacilo by sa mi Agata, Svetlana ci Livia. A u chlapca sme mali vybrate Vincent ( mne sa velmi pacilo i Florian). A poznala som dievcinu, co sa volala Sevda ( mala otca Araba).

siska53
17. apr 2013

Oprava - ako to meno vyslovit , nie vysvetlit

terezka1947
17. apr 2013

hmmm,zujimave citanie....aj naozaj pekne mena...ja by som pridala svoj nazor,ze uz aj niektore klasicke slovenske zacinaju byt netradicne 😀 ....ja mam napr.pre dceru nachystane meno Maria....

warholette
17. apr 2013

@kicike ano, meno som pocula, maju ho napriklad deti celebrit. ak prinesies dokaz ze vo svete existuje, tak ti ho urcite schvalia, otazne je vsak naco chcete davat taketo krkolomne meno na Slovensku a co vas k tomu inspirovalo. ake mate priezvisko? bude sa k nemu hodit? zdrziavate sa casto v zahranici? preco prave Maddox?