Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

horallka
30. jún 2008

Tie chudery Blanky- Pretrhnutá, Pišná a Rozkošová - ako sa mohli asi cítiť s takým menom v kombinácii s takým priezviskom?

najjulinka
30. jún 2008

Avidan je hebrejské meno 😉

Ja som mala spolužiačku menom MANUELA 😀 😀 😀 Kým nechodil seriál tak ked povedala meno, tak každý "Ako sa to píše? 😨 😖 😀 " a ked začal chodiť seriál tak táto otázka sa zmenila na "Vážne? 😨 😀 😀 😀 😀 😀 "... Poznala som ju ešte pred seriálom... v ´89tom sme sa spoznali 😀

No a vo vedlajšom bloku v jednej bráne byvali RENÉ Tomšík a PIER Antošovič - chodili do jednej triedy aj - obe kombinácie skvostné 😀 😀 😀

Ak by náš prvorodený bol syn, tak sa bude volať asi JOHAN alebo JOHANN 😉 A ešte ako druhé krstné meno bude mať nemecké meno LORENZ 😉 (Ale máme objednané Katarínu a Kristínu, tak snáď ani Katka ani Kristínka nebudú mať pipik, lebo ten Johan asi manželovi nejaka nepasuje 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

najjulinka
30. jún 2008

Jáááj a ešte som zabudla na spolužiačku menom ROLA - je to arabské meno 😉

stanka_s
30. jún 2008

ja som mala kolegynu vola sa Belina, je to pekne meno, ma ho po babke, je to vraj stare slovenske meno

devlin
30. jún 2008

Ja poznam sestry, volaju sa Jela a Nela... 😎 😕

atylka
30. jún 2008

Moja byvala spoluziacka ma dceru Makenzie Maria ale ma aj zahranicne priezvisko 🙂

nina3008
30. jún 2008

neviem ci je netradicne meno nikoleta ( moje 🙂 ) ale moja dobra kamaratka sa vola Ulrika.....nie je to uzasne meno? a este poznam aj Pamelku, Sandru, Nellu, Rebeku, Tobiaska, a taaaaak

leishmania
1. júl 2008

pamela sa mi osobne vobec nepaci, nikoleta asi v tvojom rocniku je pomerne netradicne 🙂

avidan to som hned vedela ze bude hebrejske, to je typicke ked zacinaju na avi- alebo abi-
mne sa llubilo dievcenske Avital, ale uz mi ho aj znechutili trochu, ze ako avitalna bez zivota 😀

helka101
1. júl 2008

baby a môžem sa opýtať ked majú vaše detúrence netradičné mená, ja by som chcela dať ELLA, ak budem mať dcérku ale niekde som započula že sa zato platí , na matrike, alebo že treba zdokladovať také meno, a to ako?? no a to platenie sa mi nepozdáva, lebo vlastne naši roomsky spoluobčania, pochybujem že majú nato, aby si dali zamatrikovať nejaké meno 😅 dakuujem

gucz
1. júl 2008

dosť netradičné sú mená, staré slovenské. Napr. Sidónia (Sidka, Sidzi) a meno ktoré by som v živote dieťaťu nedala je Jozef, to je meno ako za trest. Dúfam, že sa nikto neurazí, ale ja to meno nemusím a tak isto Roman, Romana

monkula
1. júl 2008

gucz, súhlasím, Jozef je otrasné... Maličké, krásne chlapčiatk ov perinke a oslovíš ho Jožko 😅 😅

majka35
1. júl 2008

malý Ďoďúlik predsa ... 😀 😀 😀

expertka8
1. júl 2008

...monkula....a co tak...."Jožinko"???? 😅 😀 😀 😀 😀
...mimoxodom...mojho otca tak volali...a ja ako dieta som nexapala 😀

leishmania
1. júl 2008

to sa ani mne vobec nepaci, ale mne sa chlapcenske celkovo skoro vsetky nepacia...alebo malo sa mi paci...

majka35
1. júl 2008

ja som zbláznená do rudka a lacka ... každý sa mi diví, ale keby som mala synov, tak by sa volali ... 😀

bzuco
1. júl 2008

ani mne sa Jozef nepáči pre malé bábo...ale dospelý Jožo,...to nie je až také hrozné...ale to meno by som nedala 😅

leishmania
1. júl 2008

a co hovorite na Avital (dievca)?

majka35
1. júl 2008

také meno by som dala snáď iba regeneračnému krému na tvár ... 😕

bzuco
1. júl 2008

majka...tak to sa aj ja divím 😅 ....

berni
1. júl 2008

mne sa paci meno Jozef moj manzel je Jozef a ja Maria 😵 a volaju ho Ďodík, Jožko, Jozef a mne sa to paci.....

majka35
1. júl 2008

bzuco ... ale v mene pre dievčatko sme sa zhodli ... 😅

zuzanocka
1. júl 2008

ja som strasne chcela (keby boli chlapci) mena Jorik a Robin 😉
a dievcenske asi fakt netradicne "Feja" (po rusky víla") 😉

leishmania
1. júl 2008

majka35 si mi dobre odpisala meno 😀 ale to neplanujeme,lensamilubilo 😀

zuz23a
1. júl 2008

Mne sa velmi páčia chlapčenské mená Joshua a Christopher - tak sa volá môj svokor.
A dievčenské sa stále menia, ale momentálne je to Alisha, Jessica a Laura 🙂

bzuco
1. júl 2008

majka... 😉 najkrajšie 🙂

sylverka
1. júl 2008

no mne sa páči Sabinka Mária a )Alexandrer Jozef

briketa
2. júl 2008

Tia sme mali pre dievca,ale mame junaka a vola sa Neal

najjulinka
2. júl 2008

Môjmu manželovi sa stráááášne páči meno Jozue... Ale k priezvisku Varga vôbec nejde, takže som to zatrhla a som mu povedala, že "Tosa rovno môže volať Winetou" 😀 😀 😀 😉 😎

miva
2. júl 2008

Inak nezdá sa vám že slovenské mená sa dievčenské celkom dajú vybrať, ale chlapčenské sú o ničom? Ja neviem, ale taký Demeter, Servác, toho je v kalendári toľko, že sa ani nedá z čoho vybrať ☹

Manžel chce pre chlapčeka veľmi Sebastián, lebo on je Kristián, ale ja neviem, ako by sme ho volali, že Sebi, Sebko? 😕 ☹ Mal by to byť Šebo, ale ani to sa mi nepáči.

Ja som rozmýšľala aj nad Benjamínom, a dlhodobo sa mi páči Daniel, ale ako Dano.

A naj je pre mňa Evian. Ale z toho robiť zdrobneninu 😀

majka35
2. júl 2008

juuuj ... leishmania ... osprasvedlňujem sa ... 🙄 🙄 🙄 som si myslela, že aké meno snáď ani neexistuje ... 😵 mojej kolegynke sa narodila vnučka a dali jej meno Ahýra ... 😕