Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

maggie2
27. jan 2011

@terrs a budeš rodiť na SK alebo na Islande?

terrs
27. jan 2011

@maggie2 Netusim. Skor na Slovensku

maggie2
27. jan 2011

@terrs Tak v tom prípade ak na SK, tak buď sa stane, že vyberiete meno, ktoré vôbec už na SK nie neznáme, a nebudete potrebovať nič na preukázanie jeho existencie (podľa trendov posledných rokov to skôr vyzerá ako by SK bola Anglicko či Južná Amerika podľa módnych mien, ktoré momentálne vládnu) ale každopádne ak by bol problém kontaktujte konzulát v BA a na požiadanie Vám vydá potvrdenie, že meno XXXX, na Islande figuruje ako mužské resp. ženské meno a že naozaj existuje. Kontakt sa dá vyhľadať napr. http://www.edb.sk/sk/firmy/honorarny-konzulat-i...

terrs
27. jan 2011

@maggie2 dakujem ti velmi pekne 🙂

maggie2
27. jan 2011

@terrs nemáš za čo, rado sa stalo 🙂

terrs
27. jan 2011

@maggie2 a este jednu malicku otazocku. dievcenske meno Björk?? co si o nom myslis?

maggie2
27. jan 2011

@terrs prepáč nemám na klávesnici "o" s dvoma bodkami, preto budem písať bez.

Islandské a veľmi časté švédske dievčenské meno. V Dánsku bolo toto meno vnímané v minulosti ako mužské, ženské písali Bjorg, ale dnes i tam akceptujú i toto meno Bjork ako ženské. V Nórsku to zase bolo myslím naopak.

Bjork je v preklade BREZA. V Nórčine je Breza Birk, preto tam existuje i takáto varianta mena.

Všetko moja závisí od priezviska. Mne sa to meno páči, a ak dieťa dostane priezvisko po otcovi, bude sa isto k nemu hodiť. Horšie by bolo, ak by to meno malo ísť ku priezvisku, ktoré je typické slovenské, s mäkčeňami a dĺžňami a ešte koncovkou -ová.... To by som si asi 3x rozmyslela.

evinkal
3. feb 2011

Njnovšie sa mi začalo páčiť Ryan,Riccardo,Sean,Holly,Cindy a Minnie

danaxi
3. feb 2011

Minule som nadabila na dve nadherne mena, mozno niekoho, kto dlho hladal nieco vynimocne, potesia:
chlapcenske JORIS
a dievcenske ALIX.

danaxi
3. feb 2011

A este to doplnim - ALIX je germanskeho povodu a znamena vznesena
a JORIS je holandska verzia Juraja.

animalkingdom
11. feb 2011

@lyongirl matyáš je veľmi krásne meno 😀DD

lyongirl
11. feb 2011

@animalkingdom no pozri môj pas a zistíš, pri ako mene sme skončili, ale zas teraz bude aktuálne vyberať meno pre tretie bábo 😀

caseyllu
14. feb 2011

ahojte neviem či sa to sem hodí ale už neviem kde sa mám spýtat ...chcem dat malej meno EMMA poprípade chlapcovi meno TOBIAS no vraj ak to nieje na svk matrike uvedené v zozname tak sa to nedá ..treba to vraj nejak overit tak som s toho magor ...každé druhé meno je cudzie tak nechápem ako to može byt tak komplikované..

maggie2
15. feb 2011

@caseyllu nemusíš nič overovať. EMMA aj TOBIAS sú na SK medzičasom pomaly rýdzo slovenské 😀 mená. Sú to veľmi frekventované mená a práve i v tejto podobe. V matrikách ich musia mať už zapísaných xxxxx krát, nedaj sa, pravdepodobne Ťa budú chieť len sekírovať, máš právo trvať na týchto podobách mena bez overenia.

caseyllu
15. feb 2011

@maggie2 dakujem ved práve to dnes sú tie mená už skutočne bežne používané u nás ...ale no ved čo je v našom štáte normálne nie??skusím ešte skočit na matriku do tt spýtat sa osobne pretože ked im človek volá sršia ochotou :-P

zuzika009
15. feb 2011

@caseyllu Tobias je moje obľúbené chlapčenské- to som mala pripravené, keby som mala chlapca 😉

maggie2
15. feb 2011

@caseyllu práve v Trnave poznám mamičku čo má synčeka Lucasa, tak im pekne na matrike povedz, že ak môže byť u nich Lucas, musí byť aj Tobias 😵

caseyllu
15. feb 2011

@maggie2 hehe ja už sa na nich teším ...taký ÚSTRETOVY boli po telefone , že až :-P

ypsinkova
16. feb 2011

je lepšie Tobiáš alebo Tobias ? a ešte sa nám páči aj meno Hugo 😉 pre dievčatko máme Marínu a uvažujeme aj nad Dorotou 🙂

mirrinka
17. feb 2011

@ypsinkova mne sa viac páči Tobias ako Tobiáš 🙂

maggie2
17. feb 2011

@ypsinkova @mirrinka záleží od priezviska. Tobias Fischer áno, Tobias Krajčík skôr nie. Tobiáš Fischer skôr nie, ale Tobiáš Krajčík áno.

denisenko
18. feb 2011

aj mne sa viac páčia také menej tradičné mená.....syn sa volá Denis, ale páči sa mi aj Nils alebo Simon. A Alex.. 😅
myslím, že s dievčenskými menami je to ťažšie.... 🤐

mimika4408
18. feb 2011

ahojte dievčatá, moj syn sa vola Antonio (po dedovi) a dievcenske sa mi paci hrozne Ginevra (džinevra)

hanyh
24. feb 2011

Aj my máme JASMÍNKU so S , lebo Jazmínka to znie tak tvrdo. a ona je jemné krásne blonďavé dievčatko.Keď bola maličká, každý sa jej pýtal ako sa volá a ona že: Jasmínka-krásne meno. Jeden čas si sama hovorila SAMINKA a neskôr JAJA.

evinkal
24. feb 2011

Kamarátkina suseda má dievčatko Honey. 😉

warholette
28. feb 2011

@evinkal Med?

evinkal
1. mar 2011

@warholette aj ja som vravela že to znamená med a ona sa hádala že nie☹

maggie2
1. mar 2011

@evinkal Honey je med, alebo aj bežné oslovenie, niečo ako zlatíčko, predavačky v lepších obchodoch, butikoch, tak bežne oslovujú klienta.

tina08071
1. mar 2011

Mne sa strašne páčia zahraničné mena ... 🙂
Ashley ... Nicollete, Natallie, (aj ked nie zahranične) Tina .. Viven ... :D
a chlapčenske Damián , Sebastián ... :D Mo priatel by chcel pre dievča Sandra,Sara.. Ale ja by som skorej Sarah :D
a pre chlapca Nikolas ... :D to sa mi nepáči ...

tina08071
1. mar 2011

@evinkal Ryan je naozaj krásne 🙂 Sesternica chcela dať to meno ale zomrelo v 9 mesiaci :*(