Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

lullan
20. jan 2011

@tanicaa111 ahoj takže meno Fabio je z rimskeho rodu Fábiovcov latinsky fabius čiže bôbový,fazuľový a taliansky je to Fábio, Frances - je svätske meno z talianskej podoby Francesko -malý Francúz a Frances je jeho anglicka podoba pa

tanicaa111
20. jan 2011

@lullan ďakujem ti krásne za info 😉

tanicaa111
20. jan 2011

@tanicaa111 nevedela by si mi napísať, na ktorý deň vychádzajú ich meniny?

lullan
21. jan 2011

jasne Fabio meniny 20.01. a Frances 09.03. papa

tanicaa111
21. jan 2011

@lullan veľmi pekne ti ďakujem krásny deň, malého meniny som vedela, ale nebola som si istá, krásny deň.

warholette
21. jan 2011

@tanicaa111 prepac, nechcem vyryvat, ale naco si dala detom mena, o ktorych nevies, co znamenaju, ani kedy slavia meniny? 😕

tanicaa111
21. jan 2011

@warholette O MALOM SOM VEDELA AKÉHO PôVODU JE A KEDY Má MENINY, LEN SOM SI TO CHCELA OVERIŤ A MáME TALIANSKé PRIEZVISKO, KU KTORéMU ABSOLÚTNE NEPASUJÚ SLOVENSKé MENá 🙂

yane
22. jan 2011

Poradili by ste mi nejake pekne dievcenske meno/mena ,aby sa hodili k mene Sarah ...Dakujem 😉 😉 😉

jarunka111
22. jan 2011

@yane Anna, Hana, Suzan,Lujza,Ela - neviem, či sa hodia, to je podľa mňa vec vkusu 😉 Sarah je krásne meno 🙂

lussy23
22. jan 2011

@jarunka111 -krásne mená i Sarah.

jarunka111
22. jan 2011

@lussy23 Vybrať meno pre dievča sa mi zdá ľahšie ako pre chlapca 🙂 Neviem, či ich je viac alebo zase vec vkusu...

lussy23
22. jan 2011

@jarunka111 - presne súhlasím Mám vybraných asi 12 mien a chalanské sú len štyri - Benjámín, Šimon, Arthur a Filip 🙂

jarunka111
22. jan 2011

@lussy23 No my máme Šimona 😀 a sestra zase Filipa 😀 Krásne mená 😀 😀 😀 aj Arthur 😉

lussy23
22. jan 2011

@jarunka111- ďakujem 🙂 Predtý msom mala len tie tri, ale tu na Koníku je veľa Šimonov, tak sa mi zapáčilo 🙂

elinka27
22. jan 2011

ahojte,ja som dala dcere meno Zina, je normalne v kalednari(21.maja) no uz ked som bola tehotna som mala normalne blok povedat ako chcem pomenovat malu,lebo reakcie boli a su doteraz rozne,kazdy ostava zarazeny ze ake meno som vybrala a musim ho opakovat aj 2-3x kym to vobec zaregistruju ze co je to za meno, a kazdy sa ma pyta ze kde som ho nasla 😝 ked poviem ze v kalednari pozeraju neveriacky na mna

martas77
22. jan 2011

@elinka27 krásne meno aj ja som ho chcela pre našu maličkú no manželovi sa nepáčilo... tak máme Nelu

briketa
23. jan 2011

My sme sest tyzdnov pred porodom u Elle pre dievca a Liam pre chlapca.
Surodenci su Neal a Aili

lullan
24. jan 2011

@elinka27 Nadherne meno, nam sa neskutocne paci nasa mala sa tak mala volat Zina-Anna ,lebo uz mame dviecatko s menom Zoja ,ale potvrdilo sa ze to bude na 100% chlapcek tak nic stoho a teraz musime riesit dilemu chlapcenskeho mena pa

evinkal
25. jan 2011

Maminky,chcela by som sa opýtať,či mi neviete zistiť,kedy má meniny Minnie-kámoška má dcérku s týmto menom(bývali v USA,ale už bude len na SK).A ešte sa mi veľmi páči meno Megan,Meggie,alebo Caitlin.je mnoho zahraničných mien,len môj manžel je proti☹

maggie2
25. jan 2011

@evinkal Minnie je odvodené zdrobnená forma ktorá sa nakoniec osamostatnila ale meno pôvodom je z týchto mien: Mária /Mary/, Wilhelmina, Margaret, Nargery, Hermiona, resp. i Amelia atď.

V podstate sláviť meniny Minnie môže na napr. na Máriu, na SK 12.sept.

Meniny v pravom slova zmysle to ale nebudú, nakoľko meniny sú odvodené z tradičného slávenia pripomínania si kresťanských svätcov a svätíc, to je vlastne základom meninového kalendára - pokiaľ viem, svätá Minnie neexistuje ani neexistovala 😉

V dnešnej dobe to ale veľa ľudí nezaujíma, nevnímajú náboženstvo, a sú ochotní veriť, že meniny sú vtedy keď je to napísané v nejakom kalendári. A koľko je podnikateľov s tlačovinami a koľko je vydaných kalendárov a čo je v nich, je na ľubovôli zadávateľa, nikto to nekontroluje. Pripomínam, že oficiálne žiadna štátna kalendárová komisia neexistuje, mien je na svete rádovo v desiatkach tisíc a keď má rok 365 dní logicky na každé meno by sa nikdy nenašiel 1 exkluzívny deň.

evinkal
25. jan 2011

@maggie2 😲 to som nevedela,lebo malá má v rod.liste meno Minnie Cambell.preto sa pýtam,že kedy jej gratulovať 😉 aby nežiarlila kvôli mojim deťom,že majú sviatok a ona nie ☹

maggie2
25. jan 2011

@evinkal myslím, že v Amerike tie meniny ani veľmi neoslavujú, v ostatnej eu tiež poriedko. Takže nejaký dátum už nájdite a držte sa ho, ak teda chcete meniny oslavovať. Myslím, že i na SK to už s meninami nie je ako kedysi, tiež to upadá.

briketa
26. jan 2011

@evinkal
@maggie2
ano presne, tu sa nejake menove kalendare bezne nevyskytuju, ani nepouzivaju, ani sa nic neoslavuje. toto je multinarodnostna krajina a realne by to bolo nemozne.
a celkovo - zila som vo viacerych krajinach a meniny sa nikde neoslavuju

evinkal
26. jan 2011

@maggie2
@briketa ďakujem babulky,takže si určíme termín sami🙂Síce má Minnie len 14 mesiacov,ale neskoršie to bude vnímať-keďže dočasne budú u nás...

yane
27. jan 2011

Ja mám 2 dcérky : Sarah a Hannah 🙂 Pre niekoho sú netradičné,pre niekoho už zase bežné 😉

lussy23
27. jan 2011

@yane - tú sú krásne mená, 🙂 🙂 🙂 Podobajú sa na Sára a Hana, ale tie Vaše sú krajšie. 🙂 Pozerám , že sa Hannah práve narodila, tak gratulujem a prajem veľa zdravíčka a úspechov pri učení sa nových vecí. Staršej dcérke pekné vysvedčenie a veľa úspechov v škole 🙂

yane
27. jan 2011

@lussy23 🙂 🙂 Som rada,že sa Ti mená páčia 🙂 S manželom sme chceli meno,ktoré sa k menu Sarah hodí 🙂 Dakujem,ešte sme v nemocke,ale dúfame,že cca do dvoch dňoch nás pustia (ešte nám nepovedali,kedy pojdewme domov) 😵 Sarah už hodí do prváka na strednú,takže už máme doma študenta 😀(7.2 má uz 16 r) 😅 😅 Rychlo to ubehlo 😀

terrs
27. jan 2011

Ahojte.
Neviete prosim, ako je to s uznanim zahranicnych mien na Slovensku na matrike?? Pocula som o akomsi potvrdeni z ambasady krajiny, kde sa to meno pouziva..

maggie2
27. jan 2011

@terrs o aké meno Ti ide?

terrs
27. jan 2011

@maggie2 aktualne ziadne konkretne.. ale priatela mam z islandu tak uvazujeme nad nejakym ich menom...