Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

juju
11. apr 2010

na nasej dovci vo Fr pred tyzdnom sme sa rozpravali o mode mien. Francuz nam hovoril, ze teraz je taky trend u nich, ze high class dava stare, tradicne fr mena ako Jean, Paul, Pierre a low class moderne americke mena ako Jessica a pod. podla mna je to velmi ovplyvnene zivotnym stylom kto ake meno da, nie? 😕 vela low class pozera telku a v nej je vela americkych filmov a tak prirodzene sa im pacia take mena. a high class (tym ale nemam na mysli slovenske bulvarne hviezdy 😉 ) mam pocit, ze stale sa snazi udrzat si kontakt so svojimi korenmi. tato tema by bola velmi zaujimavou na socialnopsychologicky vyskum

monkula
11. apr 2010

juju, ja si o sebe nemyslím, že som low class, telenovely nepozerám, ani romantické filmy a aj tak mám dcérka meno, aké má..
Myslím si, že až tak to nie ej ovplyvnené inteligoncou, mňa napríklad hnevá, že akonáhle poviem, ako sa malá volá, tak sa so mno ľudia začnú rozprávať ako s nejakou, čo nemá ani ZŠ..
Ak samozrejme nerátame rosalindy a esmeraldy... 😀

zitaje
11. apr 2010

Ako sa definuje high / low class?
Jedno moje dieta ma povedzme ze netradicne meno, a druhe aktualne modne 😎 .Asi som low class. Telku nemame. 😀

monkula
11. apr 2010

zitaje, trošku mimo tému, ty si na tej fotke namaľovaná? myslím pomaľovaná... Lebo ja tu šudlím NTB, že mi ho deti ocápali... 😀

zitaje
11. apr 2010

Monkula 😀 Hej, dcera ma pokreslila ceruzkou na obocie. 😉

monkula
11. apr 2010

šikofná..
Inak toež by ma zaujímalo to kastovanie na vysokú a nízku castu.... a stred čo... síce vo francúzsku asi ťažko, že...

monkula
11. apr 2010

chcela som napísať šikovná.... 😅 a tiež... 😅

juju
11. apr 2010

monkula ale chiara je predsa tradicne talianske a christine tradicne francuzske meno 😕 - nechapem, preco si to beriete osobne 😖 High class nie je vzdy definovany inteligenciou 😉 pisala som o zivotnom style a prostredi v ktorom clovek vyrasta, nie o inteligencii; a hadam si viete zadefinovat nizku, strednu a vysoku trriedu 😅

monkula
11. apr 2010

juju, ja som to nebrala osobne, už som sa to odnaučila... 😀 😀
A christine je francúzske? ja som vždy žila v tom, že nemecké 😀

juju
11. apr 2010

to je fajn 😉 no ja poznam aspon 20 francuziek s menom Christine, cize je to tam zauzivane ako u nas Katka ale povod mena neetusim

lussy23
12. apr 2010

mne sa páči ešte Noemi

marcela74
12. apr 2010

ahojte ......ja mam dceru vola sa Kajetána a potom 2 synov tí majú tradičné mená Tomáš a Marek ale všetci traja majú sväté mená.........nie že by sme si na tom zakladali ....ja len k tomu že Kajetána patri tiež medzi nie tie najbežnejšie mená.
od jednej mníšky sme sa dozvedeli ,že svätá Kajetána bola patronka pápežou ............tak len toľko

etuska
12. apr 2010

Marcela-a ako sa dcere paci jej meno?-je ozaj velmi netradicne

etuska
12. apr 2010

pekne je aj meno "Katrina"-ale mne sa celkovo pacia vsetky "odvodene" mena od Kataríny 😅

zuzana76
13. apr 2010

ahojte

ja nejdem rozoberat teraz high class a low class, ale tiez som si vsimla, ze napr. mnohi vzdelani ale zaroven skromni ludia si nepotrpia na to, aby boli nieco extra a davaju uplne obycajne mena- tradicne, mam byva. spoluziaka lekara, jeho deti sa volaju Jozef, Anton, Miriam. Myslim vsak, ze cim extravagantnejsie meno clovek hlada, tym viac tuzi odlisit sa od inych a najma celebrity musia byt so svojimi vymyslami vzdy IN, napr. rodicia takej Salmy Hajek 😀

Inak nemam proti extravagantnym menam nic, kazdy nech vyberie co sa jemu paci , ci sa to bude pacit aj jeho dietatu, je otazne a ako sa so svojim menom stotozni. / ale to plati aj pre pripad extravagantneho, aj uplne tradicneho mena/ Mne sa aj mnohe extravagantne mena pacia, ci by som ich dokazala dat svojmu dietatu netusim, zvacsa sa pri vybere orientujeme najma nasim kalendarom zatial. Musim vsak podotknut,ze aj ja som dost ovplyvnena modou, pretoze sa mi momentalne pacia mena, ktore " letia" - Patrik, Samuel, Dominik, Filip, pre chlapcekov. Pre dievcatko by som asi aj zvolila nieco extravagantnejsie - ale zase nie prilis, najma nie meno, ktore by bolo pre nasinca nevyslovitelne a kazdy by jej meno komolil.

lussy23
13. apr 2010

čo znamená low class a high class?

zuzana76
13. apr 2010

vysoka a nizka trieda, resp vrstva 😉

marcela74
13. apr 2010

etuska.......nie je nespokojná a my ju od narodenia voláme skrátene Kajka Kaja Kajuštek....ako kedy.......teraz je z nej veľká baba takže ju každý volá Kaja..Ja som nevyberala meno pre nu aby bolo výnimočné ,ale aby sa dalo povedať len pekne a myslím že sa mi to podarilo pri všetkých troch....

usiko
18. apr 2010

ahojte, tiez som za Mia, zara, lara, chlapec neviem, asi matus....na chlapca som sa nezamerala, lebo tak tusim ze bude dievca....

toscany
18. apr 2010

Zaujimava tema 🙂 .... moja buduca svokra sa vola Nicla, jej mamina sa vola Nives.

macilaci
18. apr 2010

no moje dcérky sa volajú Tara a Lara, druhá možnosť bola Ema a Nina - klasika. ale ked sa narodili, automaticky im pasovali tie cudzie.

imarikai
25. apr 2010

ja mam doma Alexandru/Sašenka/ a Patrika/Paťuško/ a ak budeme mať dievčatko chcela by som Aishu ale chlapca neviem ☹

zitaje
27. apr 2010

Zuzana76, podla mna je Salma Hajek neobycajne vydarene meno. Vyborna kombinacia mena a priezviska, neobvykle ale pritom jednoduche. Mne sa prave take pacia. 😉

diddi
27. apr 2010

Salma mi pride hrozne "tvrde" meno..podobne ako Tekla 😀

zuzana76
27. apr 2010

zitaje- ja nemam nic proti menu salma, ale teda dat meno Salma Hajek , akoze napodobenina mena herecky Salmy Hayek mi pride fakt smiesne 😉

zuzana76
27. apr 2010

a este sa tym aj ta Belohorcova chvali, praveze na tom nie je nic originalne, chce mat doma asi druhu Fridu Kahlo alias mexicku herecku Salmu Hayek 😀

monkula
28. apr 2010

mne Salma Hájek, príde dosť trápne.. nič originálne... 😖

zanulienka
28. apr 2010

my mame Dominiku,Sofiu a Elaiu-co v preklade do svk znamena lastovicka

bbetkaa
4. máj 2010

Mne sa páči kombinácia mien Sharlott Vivien ak budem mať v budúcnosti dcéru a ak sa mi dovtedy nebude páčiť iné meno tak jej ho určite dám,pre chlapca s ami už dlhsšie páči meno Kevin 😵