Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

lussy23
8. mar 2011

🙂 🙂 @evinkal - to teda musí byť zlatíčko 🙂

bancolinho
8. mar 2011

evinkal, na slovensku sa ta pise?pokial viem u nas je schvalene Sedrik, ale mozno nemam pravdu

bancolinho
8. mar 2011

@evinkal evinkal, na slovensku sa ta pise?pokial viem u nas je schvalene Sedrik, ale mozno nemam pravdu

evinkal
8. mar 2011

@bancolinho ona ho má aj v rod.liste ako Cedrick.Ona žije na SK pri Brezne

maggie2
8. mar 2011

@bancolinho na Slovensku sa nepotrebuje nič schvaľovať. Treba len doniesť relevantný doklad o tom že meno niekde inde vo svete existuje a že ide o ženské alebo mužské meno. Relevantný doklad je napríklad potvrdenie ambasády príslušnej krajiny, čiže nie nejaký internetový zdrap papiera.

bancolinho
9. mar 2011

@evinkal to ste nas potesilia hlavne ze s to tak moze pisat.pokial viem je to francuzke meno.asi sa uknem na ambasadu 🙂

bancolinho
9. mar 2011

@maggie2 da sa to vyziadat aj mailovou formou alebo tam treba zajst osobne?

evinkal
9. mar 2011

@bancolinho 😉 ja som chcela pre chlapca tiež také meno,alebo aj brian sa mi páilo,ale mm je proti cudzím menám ☹

bancolinho
9. mar 2011

dnes mame poslednu kontrolu takze uvidime kedy presne rodime. a ako to stihame 😝 .ta kamoska neni na FB co ma cedricka?

maggie2
9. mar 2011

@bancolinho myslím, že môžeš vyžiadať aj mailom, ale odpoveď žiadaj poslať domov na Tvoju adresu, aby si mala v ruke originál listu od nich

aliza
9. mar 2011

@maggie2 no, nam stacil aj 'internetovy zdrap papiera', dolezite bolo, aby to meno existovalo a bolo zenske, v pripade nasej dcery, nic viac netrebalo, ziadne potvrdenie ambasady

evi55
9. mar 2011

@bancolinho dajte toho davida 🙂 ja som dala meno enriko. teraz by som vyberala nieco klasicke, typicke pre Sk

zuzika009
9. mar 2011

@bancolinho pokiaľ viem, tak ak nájdeš meno, kt. chceš dať svojmu dieťaťu na tejto stránke http://babynamesworld.parentsconnect.com/boys-n... a sedric, sédrick tam je- tak nepotrebuješ nijako dokladovať, že existuje. moja dcéra sa volá Nellie a nepotrebovala som absolútne nič na matrike. skús si to u vás na matrike overiť. 🙂

bancolinho
9. mar 2011

@zuzika009 dakujem za pomoc.medzi tym som dnes oslovil francuzku ambasadu a zda sa ze som pochodil.vypitali si moju adresu na ktoru mi zaslu potvrdenie s tym ze u nich sa to pise Cédric, 🙂, dám vediet ako to skonci...

maggie2
10. mar 2011

@aliza no donedávna všetky tetušky hlavne tie staršie matrikárky boli celé vyhúkané z internetu a stačilo ich "oblbnúť" zdrapom papiera z netu. Medzičasom ale i ony vedia, že nie všetko čo je uvedené na nete je seriózny zdroj, a preto i napr. mnoho dievčat na Sk chodí s mužskými cudzími menami a naopak, nehovoriac o totálnych skomoleninách mien či s menami vymyslenými. Preto platí, /a ktorý matrikár dodržiava zákon, ten musí to i vyžadovať/ že je nutný oficiálny doklad od tej ktorej krajiny /a to je spravidla u nás zastupiteľstvo toho ktorého štátu/ kde potvrdia, že ide skutočne o meno /človeka, čiže nie napr. z animovanej rozprávky, alebo len umelecký pseudonym niekoho/ ktoré sa v danej krajine naozaj používa

aliza
10. mar 2011

@maggie2 no, pochybujem, ze by si len tak 'tetusky' dovolili svojvolne porusit zakon, za uplatu by som este pochopila, ale zadarmo?. A nie su az take blbe, najma v BA. A mimochodom, meno mojej dcery nema krajinu povodu, takze by som sa nemala na koho obratit, myslim ambasadu.

maggie2
10. mar 2011

@aliza kľudne si maj posledné slovo, ale nemáš aj tak pravdu ... ono keď matrikárka neovláda predpisy, alebo si myslí že ich ovláda, tak to nie je o tom že si svojvoľne porušuje źákon, ona jednoducho si to neuvedomuje, a kde niet kontroly... tam niet ani žalobcu ani sudcu... Prepáč ale to čo píšeš za blbosť /už si nemôžem dať servítku pred ústa/ že meno Tvojej dcéry nemá krajinu pôvodu? Každé meno musí mať krajinu, kde sa používa. Odkiaľ je z Marsu lebo čo? 😝

aliza
10. mar 2011

@maggie2 no, urcite to meno niekde vzniklo, ale nikde sa krajina povodu neuvadza, dodnes sa mi to nepodarilo zistit

warholette
11. mar 2011

@aliza pevne verim, ze sa tvoja dcera skutocne nevola Angel Princess. pretoze v niektorych krajinach je aj to mozne 😉

maggie2
11. mar 2011

@warholette oni sa pohybujú medzi "vyššími vrstvami" ako sa nechala počuť, tak vieš, z komunistického sídliska to dotiahla až na horných desaťtisíc v Albione /ešte keby sme jej to i uverili/ 😀 😀 😀

aliza
11. mar 2011

@warholette upokojim ta, nevola sa Angel Princess...

aliza
11. mar 2011

@maggie2 mas nejaky problem? nerozumiem, preco takto reagujes....som ta nejak urazila alebo? tvoja reakcia je viac nez trapna...ja tu nikoho neosocujem a ani sa nikomu nevysmievam. Ze by to naznacovalo vrstvu, ku ktorej patris? Minimalne ten prejav to potvrdzuje.......ja osobne komplexy nemam, na rozdiel od niekoho tu a nepotrebujem si ich takymto plytkym sposobom ventilovat. Moj muz je lekar a ja ucitelka, a to v UK znamena vyssia vrstva, co je na tom take cudne? dcera ma meno, ktore patri k urcitej nabozenskej skupine, to sa uvadza ako povod mena, nie krajina. Sme zmiesane manzelstvo, tak preto take meno. Este nieco treba vysvetlit?

aliza
11. mar 2011

@maggie2 a este jedna vec, nie som z komunistickeho sidliska, ale z 'vilovej' stvrte 😎

sunnygirl26
11. mar 2011

@sanne ak to u nas bude chlapcek, tiez sa tak bude volat 🙂 najprv bol top richard a potom sme este raz presli kalendar a akosi sa nam obom zapacil benjamin, pritom v prvom vybere vobec nebol

maggie2
11. mar 2011

@aliza 😀 😀 😀

marrrrrry
12. mar 2011

Teraz je booom Šeherezáda a Onur 😀 😀 😀 😀 😀 Ja ako som ostala tehotná som cítila od začiatku bude to chlapec bude to M.A.R.C.O. a do pôrodu som nepolavila a aj máme M.A.R.C.A. a presne to k nemu pasuje je to môj malý talian 😀 A ak raz bude dcérka cchela by som strašne M.I.A. 😅 že MARCO a MIA 😉 alebo sa my páči aj NOEMY ... možno raz 😉

lussy23
13. mar 2011

@marrrrrry - pekné mená. No s Onurom a Šeherezádou je to teraz mánia. 🙂 Onu r je fajn, ale šeherezáda je priveľmi rozprávkové 🙂

marrrrrry
13. mar 2011

@lussy23 No ja teda celkovo tu Šeherezádu nepozerám je to privelmi sladké na dnešnu dobu 😀 ale je to veru mánia v každých novinách su na prvej strane hrúza 😉

bleonka
13. mar 2011

ghujkh

keerstin
18. mar 2011

Mailo / Mia 🙂 nice.