Netúžim po druhom dieťatku. Je to normálne?

elliana
11. mar 2007

Maminky, preberali sme s manzelom temu, ze kedy druhe babo, ale ja ziadnu tuzbu po druhom dietatku nemam, aj ked dcerku veeeelmi milujem. Je to normalne?
Na jednej strane chcem, aby mala dcera surodenca, na druhej strane po druhom mimi netuzim...

ajap78
12. mar 2007

ahojte kocky, musim sa zapojit. mala som desne tehotenstvo a este desnejsi porod, ktory skoncil sekciou. po porode som sa zaprisahala, ze bude dcerka jedinacik, ze uz nikdy viac. preslo ma to docela rychlo, asi ked mala rok. ked mala 2 roky, tak sme sa zacali aktivnejsie snazit o druhe babo. ale moc sme to asi preplanovali, pretoze bude mat o chvilu 3 a co som uz pomaly rodit chcela, este som ani tehotna neni, nedari sa. jedine, co riesim, je vynechavanie ovulacie, mykozy, teraz mi nasli dost velku cystu. takze baby, sup do toho, my po babatku velmi tuzime a zatial nam neni dopriate.

elliana
autor
12. mar 2007

ajap, drzim palce, nech ti co najskor naratie brusko...

ajap78
12. mar 2007

si zlata elliana, velmi dakujeme. ved pockaj, prejde par mesiacov a budes chciet pridat do rodinky braceka, som si ista 🙂

lasenka
12. mar 2007

lidka
velmi pekne si to napisala... ja mam tiez 28. Mam spoluziacky, ktore maju uz davno odrastene deturence, a ja mam iba jedno, a to hlavne kvoli studiu. Tiez sme v domceku, ktory stale renovujeme a popritom dokoncujem rigoroznu pracu. Niekedy som aj rada, ze mam jedno dietatko, lebo mam malo casu, a ten sa mu snazim plne venovat. S tym odstupom si ma velmi potesila, stale som to mala na srdci, ze zase to druhe babätko po tolkych rokoch bude vlastne zase jedinacik. Ale potom planujeme hned dve za sebou. 😉

aviril
12. mar 2007

Wladka
a co je to tá metóda podla jonasa? Nič mi to nehovorí.

Elliana
predstava, že by som mala mať troch chlapcov ma desí. Teraz ten starší je ako taký čertík a keď aj tento menší bude taký, no zbohom.
Veľmi ich ľúbim, neviem si predstaviť bez nich žiť, bábatko je úplne krásne, zlaté, ale predsa pociťujem v sebe isté prázdne miesto - pre dievčatko.

Ajap
držím palce, nech sa Vám to podarí. Dieťatko je to najkrajšie, čo môže na tomto svete byť.

lasenka
12. mar 2007

aviril
Jonasova metoda ti napovie, kedy napriklad je nalepsi cas pocat dievcatko alebo chlapceka... v archive si vyhladaj temu Jonas a niekde na zaciatku je aj jedna nemecka stranka, ktora je vraj podobna a navyse je zdarma 😉 uspesnost vsak nie je 100% v obidvoch pripadoch

jankamanikova
12. mar 2007

eli - ja som mala tiez prcy porod velmi tazky. Jany (moj manzel) povedal, ze uz ziadne dieta, ze ma nechce uz vidiet tak trpiet. Ja som to zvladala v pohode, nakoniec mi urobili sekciu, aby zachranili babo. Vyvitala som si to, ani kojenie sa nam nepodarilo. Mala som z toho "komlexy". Ale velmi som tuzila po druhom dietati, uz len kvoli Janikovi. Tak sme otehotneli a velmi som sa bala, co bude. Ale tesila som sa. A predstav si - druhy porod som mala prirodzeny (aj ked trval dva dni, aj ten prvy porod bol dvojdnovy) a aj Matuska kojim a v pohode. Pocas tehu som sa nastavila pozitivne a zvladli sme to. Teraz sa tesim na dalsie babo, este ho necakame, ale budeme ho cakat. Takze tak.
Ale ako som uz pisala, je to o zene a ta je kazda ina a dolezite je, aby ta zena bola spokojna a stastna a to je hlavne. Musis byt spokojna Ty sama - ci uz mas jedno alebo pat deti. Ak Ta naplna dana skutocnost, ktora momentalne je, tak nie je co riesit. Treba si vychutnavat pritomnost, ktora je teraz, tesit sa z deti.

Inac ja si neviem vynachvalit rok a polrocny rozdiel. Deti sa maju radi, Janik neziarli (ked, tak len na mna na zaciatku) a da sa to zvladnut v pohode. A ak mas milujuceho manzela, tak je to super. Manzel sa z deti tesi a zmenil nazor na porody po druhom nasom porode, ktory bol zazrakom. Tak uvidime, co zivot prinesie.

rabiva
12. mar 2007

ahojte... ja sa priznam ze tuzbu po 2.babu nemam vobec 😒 teda bolo par chvil, tak prvy polrok po narodeni dcerky som si bola ista ze budeme chciet isto este jedno, ale teraz... 😖 som na MD 2,5r, este rok skoly a t.r. v septembri sa chcem vratit do prace... Som stastna ze mam dcerku ale neviem si predstavit dalsie tehu, porod (hoci prvy bol zdlhavy - bol uzasny), znova malicke babo, no neviem neviem ☹ je to na plac, ale fakt sa na to necitim...

verulka
12. mar 2007

Elli, ja budem mat za par dni 26 😎 . Nie som super zena, som len velmi podobna mojim detom 😀 strasne ma to s nimi bavi a to sa ani zdaleka nechytam na mojho muza 😀 . Ja som hodne enrgicky clovek(a to sa furt divim, ze po kom su tie deti 😅 ) vzdy skusam, kam az mozem zajst 😉 . Deti zboznujem, ale ak pojdem na dalsiu matersku, tak rozhodne nebudem len doma- uz mam v zalohe kopu veci.
Ono zo zociatku bol trosku sok- vcelku slusny pocet deti za relat. kratku dobu, ale rychlo sme si nasli svoj sposob zvladania veci( napr moje telo akceptovalo extra znizeny prisun spanku a pod 😅 )
Ja neskonale obdivujem zeny, ktore chcu dalsie babo a zazili kopu vselijakych problemov. Ked to citam, casto az nechapem, co vsetko sa moze stat. Vsetkym zelam babo v spravny cas, krasne tehu a co najkrajsie prezitie casu s detickami 😵

vilki
12. mar 2007

ja som stale chcela dve deti, ale po porode som povedala ze koniec a nikdy viac no a teraz sa uz tiez s muzom rozpravame o tom ze kedy druhe a mne to pripada normalne pretoze som vzdy chcela dve deti a asi skoro kazda zena po porode si povie ze nikdy viac ale to casom prejde.ja by som chcela druhe asi tak za rok 😀

elliana
autor
12. mar 2007

verul, super to zvladas, sikula 😉
Musim sa priznat, ze ani po prvom dietati som nejak extra netuzila. Nechali sme to s manzelom na nahodu, ze ked sa zadari, no a zadarilo sa do dvoch mesiacov. Este aj cez tehu som to nejako citovo neprezivala, ako niektore maminky, hlavne snž. Ale ked sa mala narodila, uf, tak ma to materstvo vzalo, ziarlila som aj na manzela, ked ju drzal v naruci, a to nehovorim o dalsich pribuznych, ti sa jej prve tyzdne nemohli ani dotknut. Chore, ze?

jankamanikova, tak prajem stastne to planovane tehu, aj porod...

mukky
21. jún 2009

ja tuzim aj po druhom babatku,to prve som odkladala a dnes ma mrzi ze som ho nemala skor..no asi to tak malo byt
surodenca planujeme o rok

enilora
22. jún 2009

Ahojte moj syn má 7 rokov a najhoršia kombinácia mi ako slobodnej pripadala mať len 1 dieťa a ešte k tomu syna a presne to mám teraz ja!!!
Chcela som velmi dcéru a neverila som tomu že prečo práve ja musím mať chlapca.Dokonca ani po jeho narodení som si na neho nevedela zvyknúť.Teraz by som ho nevimenila za nič na svete.Segra má 2 malé baby syn ich má rád hovorí že sú to jeho sestričky.Nechcem aby zostal bez súrodenca no ja sa jednoducho neviem dokopať k tomu aby som sa rozhodla že 2 dieťa chcem nejem síce antikoncepciu no zámerne sa o bábo ani nesnažíme takže u nás náhoda to asi len ťažko bude..A možno je to aj tým že nám to s manželom sem-tam zaškrípe.Trápy ma že raz bude syn sám...Poradte mi čo mám robiť ,nemáte niektorá podobnú skúsenosť???ďakujemmmm

sasiki
22. jún 2009

enilora, ty musíš vedieť, do akej miery vám to s manželom zaškrípe, či stojí za to - mať s ním ďalšie dieťa, alebo mať jedináčika. My ti do vzťahu nevidíme, nepoznáme vás 😉

mirka414
22. jún 2009

aj ja velmi tuzim po druhom babetku,len sa do toho neviem dokopat.manzel tiez spomina druhe,ale len,ked leonie poslucha,ak je ako certik,tak je rad,ze mame len toto nase ,,cislo`` 😀 😀 .

mukky
22. jún 2009

ja pozeram aj do buducna..vidim ako moja mama s dvoma sestrami sa staraju o babku,ich mamu a pomahaju jej,je to pekne..ked sa mi raz s manzelom pominieme,ved starneme a nemladneme,nechcem aby zostal moj syn sam...ale aby mal suroddenca ci surodencov,netere,synovcov a dufam ze aj svoje det 😉

aj ked urcite to bude tazsie mat 2 deti a zohrat sa timovo,a ddruhe tehotenstvo uz nebude take leharo 😀 ,chcem druhe babo 🙂

felicia1
22. jún 2009

ahojte

tuto temu som len zahliadla,no my tiez tyzime po druhom babatko,zacali sme pracovat na nom minuly rok,ale museli sme prestat,nakolko som sa musela zacat liecit na stitnut zlazu ale od septembra by sme mohli zacaaaaaat

frzko
22. jún 2009

ahojte,
akoby som čítala o sebe. Tiež máme rovnaký "problém" Mať alebo nie druhé mimi ??? Celé je to podľa momentálnej situácie, ak je všetko v poriadku a malý poslúcha a nie je chorý-vtedy by sme brali druhé bábätko hneď. Ale ako náhle sa situácia zhorší, sme radi, že máme len jedno slniečko.
Srdiečko mi veľmi túži po druhom pokladíku, ale strach mi to akosi nedovolí ☹ Neviem sa rozhodnúť....ráno chceme, na obed radšej už nie a večer zase áno......keď je malý chorý tak o druhom ani počuť a keď nám drobec povie ako veľmi nás ľúbi, a že sa nikdy neožení, lebo chce byť navždy len s nami 😀 tak padáme do kolien 🙂 a hneď chceme ísť na vec 😀 ........ale ten strach 😖

mywiel
22. jún 2009

Tak ja tuzim uz teraz... 😵 😵 😉

tatolu
22. jún 2009

Ja som po pôrode prvého chcela až keď mude mať 3 roky, aby som mohla byť doma čo najdlhšie 😉 Ale nedali sme si pozor a mali sme ďalšie o 1,2 roka.
Materská sa mi začína páčiť ale až teraz. Keby som vedela, že by sme si mohli dovoliť mikrobus, tak by som asi ešte chcela 😀. Keby to bolo dievčatko, nebola by som proti 😀

lili91
22. jún 2009

ano, uz tuzim 😉 ale po porode som si nevedela predstavit, ze raz budem naozaj uprimne znova tuzit po dietatku...podla mna je to casto aj ovplyvnene tym, aky ma zena porod, ake je babo (ci je zdrave, uplakane...) ako sa zotavovala zena...ja som mala super tehotenstvo, lahky a rychly porod ale malá mala po porode zdravotne problemy, z ktorých sa dlhsie spamatavala. no teraz ma skoro 2,5 roka a ja uz neviem dockat druheho babatka 🙂 uz by som bola najspokojnejsia, keby som bola znovu tehotna, aj ked viem, ze to nebude vzdy lahke... 😎

egyptanka
22. jún 2009

NIE, v ziadnom pripade NIE.

sasiki
22. jún 2009

vidíš to tatolu a hneď dvojičky sa zadarili 😀

jarula25
22. jún 2009

ANO
hned by som prijala keby zdravotne problemy dovolily 😖 vzdy som tuzila minimalne po dvoch detoch a verim ze si to aj splnim 😉

pastuska
22. jún 2009

No ja som rodila sekciou, slzy mi tiekli od bolesti, ale ani tam ma neopustila túžba mať minimálne dve deti (na viac asi muža neprehovorím) 🙂 Proste ja chcem dve, hoci som sa 11 mesiacov nevyspala takmer vôbec a malý má dosť energie aj za dvoch, nevadí.

kisska
22. jún 2009

Ano, mukky velmi si ma pobavila tvojim pohladom do buducnosti 😉 Ja som sa rozhodla hlavne kvoli pritomnosti. Adamko je velmi spolocenske dieta a velmi sa tesim, ze sa bude mat s kym zahrat a ze bude mat partaka pri lotrovinach. Tiez som mala Adamka az po 30ke a tak som rada, ze druhe sa nam podarilo tak skoro... Aj ked zase ked si spomeniem, ze som pri nom nespala skoro rok viac ako 4 hodiny vkuse, tak vaham... Ale som si povedala, ze tu pohodlnu sebecku mrchu v sebe umlcim a s odhodlanim to urcite zvladnem 😀 Pretoze zaciatky sice budu tazke, ale cim dalej, tak to bude len lepsie a lepsie... dufam 😎

mukky
22. jún 2009

kisska a co ta pobavilo 😕

etuska
22. jún 2009

no ja som sa na druhe babo tiez dlho necitila,ale bolo to aj vplyvom hormonov z HAK 😒 a teraz po vysadeni sa uz pomaly aj biologicke hodiny ozyvaju 😅 -ved nacase