Netúžim po druhom dieťatku. Je to normálne?

elliana
11. mar 2007

Maminky, preberali sme s manzelom temu, ze kedy druhe babo, ale ja ziadnu tuzbu po druhom dietatku nemam, aj ked dcerku veeeelmi milujem. Je to normalne?
Na jednej strane chcem, aby mala dcera surodenca, na druhej strane po druhom mimi netuzim...

elliana
autor
12. mar 2007

matar, dik 😀

lasenka
12. mar 2007

elliana, tiez som z piatich deti 😉 obdivujem mamku, aj kvoli tym piatim porodom a tiez tuzim po velkej rodine 😉

adetka
12. mar 2007

hned po porode... a prve dni... som mala pocit, ze by som najradsej okamzite opat otehotnela... teraz ma obcas chyti skepsa... ci by som dalsie dietatko zvladla... je to urcite narocnejsie... behat medzi dvoma detmi... urcite surodenca pre Mirku chcem... ale s vekovym rozdielom troch az styroch rokov... menej nie...

elliana
autor
12. mar 2007

las, tak nech sa vam ta velka rodina "zadari" 😀

lidka619
12. mar 2007

ja mam medzi detmi odstup skoro 6 rokov a neviem si vynachváliť 😉 . Nikdy som nechcela mať takýto veľký vekový rozdiel, ale nakoniec sa nám to zdalo ako celkom fajn riešenie, nakoľko mi starsia dcera iba v 3 rokoch začala spať celú noc, takže som sa po tých 3 rokoch konecne mohla vyspať, a potom som normalne zlenivela 😀 . Takze do dalsieho teho som vstupovala aj s istymi obavami, aok to zase bude, veľmi som sa bála pôrodu, ale ako mi bruško rástlo, tak to bolo lepsie. Dnes mám dve krásne princeznicky a veru este by som pristala na jedno 😉 . Ale najprv musime dostavat domcek, ktorý staviame, potom sup naspet do prace, a mozno v dakej 40-tke by som si vedela zase naplno vychutnať mamičkovské radosti. Ako tak rozmyslam, v 40-tke by bolo asi už dosť neskoro, tak mozno aj skôr 😉

certica
12. mar 2007

lidka, a kolko mas rokov, ak to nie je tajne?

elliana
autor
12. mar 2007

lidka, nevies si vynachvalit ten 6 roc. rozdiel? Ake to ma naj vyhody?

certica
12. mar 2007

elliana, najskor take, ze jedno dieta uz je samostatne, dokaze aj trochu pomoct a mozno neni zle, ked mas prvaka v skole byt zaroven doma

elliana
autor
12. mar 2007

a nie je navrat z prace na matersku tazsi, ako si to "odbit" naraz?

monicka17
12. mar 2007

no musim sa zapojit. ja mam dvojmesacne babo a prvacku. je to super. Dcera uz rozumie vsetkym veciam okolo starostlivosti o dieta, neziarli a ja mam cas sa jej venovat s ulohami. Ked som chodila do prace, domov som prisla vzdy az o siestej vecer a to uz je dieta unavene a nechce sa mu s ulohami a v druzine som jej nechcela dovolit, bez dohladu to by tie zosity vyzerali. Teraz sa tesim aj na letne prazdniny, nemam problem s tym kam ju dam na dva mesiace, lebo na tabor je este podla mna mala. Budeme si cele leto uzivat spolu. 🙂

certica
12. mar 2007

urcite hej, ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. to si musi kazda z nas zvazit a niekedy za nas rozhodne aj osud 😉
ja mam napr. pracu, ktoru mozem robit doma, ale jasne,ze trebars prac.kolektiv a zmenu "klimy" ti nic nenahradi

ramzesa
12. mar 2007

mna tuzba po druhom dietatku zacala chytat, ked mal maly viac ako jeden rok, uz sa mi videl taky velky 🙂 a ked mal 18 mesiacov, tak k nam do bruska zavitala jeho sestricka, ani sme sa nemuseli velmi snazit 😅 . Je medzi nimi odstup 27 mesiacov, ziarli na nu, ale to vsetci surodenci, niektori viac, niektori menej, my sme taky stred 😅 . Ale veeelmi ju lubi, ked sa ho niekto spyta, ci mu ju da, hned stoji pri kociari a silno ho drzi 🙂 🙂 🙂 .

gabriella2
12. mar 2007

Ja tiež zatial po druhom dieťati netúžim a to má malá 18 mesiacov a nesmierne ju aj s manželom milujeme a tešíme sa z nej. Ale aspon dve deti by som chcela. Mne nebude vadiť aj väčší vekový rozdiel my sme dve sestry je medzi nami rozdiel 9 rokov a rozumieme si veľmi dobre. Sestra je stredoškoláčka malá ju má veľmi rada, často mi s ňou pomáha, postráži. Celkovo veľmi dobre spolu vychádzame aj vždy sme sa mali veľmi radi. 🙂

verulka
12. mar 2007

Cafte kocky, no mna tuzba po druhom babu chytila, ked mala dcerka rok. Bola dost cert, ale chcela som maly vek. rozdiel. Nakoniec mam rozdiel medzi krppcami 26mes. Ale osobne sa mi ovela viac pacil rozdiel 21 mes, ktory mam medzi chalanmi. Kazdy ma svoje potreby a predstavy. Mne vyhovuju male rozdiely. Po Radkovi som mala vyse 1,5roka pokoj od takychto tuzob, ale potom sa to zmenilo. Teraz uz dlllho velmi tuzim po dalsom babu a snad to vyjde...Ale to budu musiet byt dvojky alebo potom este jedno, aby som nemala na zaver jedinacika 😀 . No neviem si predstavit, ze by som to cele(tehu, aj porod- mam ich uzasne kratke, kojenie, mimino...)uz nikdy nemala zazit.
Ja som bola na MD 7 rokov, ale tak normalne asi ani rok (vzdy som tam mala nieco navyse- vacsinou skolu 😀 ). Kazdy pocituje nieco ine 😉
Elliana, dcerka je fakt este malicka, neboj "spravny cas" dojde 😉 a ak nahodou nie, tak je uplne v pohode ostat pri jednom 🙂

elliana
autor
12. mar 2007

verulka, smiem sa opytat, kolko mas rokov? Tusim si to uz niekde pisala
Musis byt fakt sikovna, ked stihas deti, skolu, rodinu, ja neviem, ako by to u mna dopadlo
A podala som si prihlasku na externe studium, tak uvidim...😀

wladka
12. mar 2007

elli, ja ta vsade sledujem!! 😀 .. inac, mna to uz teraz chyta, ale nechcem, uz len kvoli malej, chcem si ju uzit poriadne.. a chcem aspon 3! 😉 .. tretie ako benjaminek rodinky 😅

inac, davam si aj ja prihlasku na rigorozne studium.. snad to zvladneme 😉

erika153
12. mar 2007

verulka je super zena 😉 lebo ja ledva zvladam jedno dieta 😀 klobuk dolu fakt.

elliana
autor
12. mar 2007

to je teda fakt, ja mam jedno super dieta, ktore neplace, iba je dost zive, ale furt na nieco frflem a stazujem sa, no blba povaha

certica
12. mar 2007

elliana, tak to sme dve blbe povahy 😀

wladka
12. mar 2007

elli, certi, to aj ja.. a muz mi furt " nehubuj".. a ja mu hovorim, ze nehubujem, len vysvetlujem 😀

certica
12. mar 2007

mne zas vycita,ze ho prekrikujem, ked chce nieco on povedat. vraj vzdy zvysim decibely a nedam mu sancu 😀

elliana
autor
12. mar 2007

preeesne, a to nehovorim o PMS, fuha, to si vytrpi, chudacik

wladka
12. mar 2007

hahaha.. 😀 .. to je najlepsie, zvysit decibely.. mne to niekedy neda, a vecer zacnem.. 😅 no a moj je totalne hotovy.. a povie, "chcem spat"..a ked vidim, ze nespi, tak sa ho spytam, este nieco, mozem? on ze nie.. a ja sa nedam, a pokracujem.. to nei vzdycky prepocujem 😀

aviril
12. mar 2007

Ahojte. Nedá mi to nezapojiť sa. Obdivujem verulku, že po troch deťoch sa ešte chystá aj na ďalšie.
Ja strašne, ale strašne túžim po dievčatku. Lebo mám dvoch chlapcov. Keby viem, že by to bolo dievčatko, tak by som išla na to keď aj hneď. Ja viem, že mám malé dieťa a bolo by to dosť ťažké - aj samotné tehotenstvo, ako aj výchova, ale tá predstava dievčatka...
Niekedy som si myslela, že dve deti a dosť. Ale tá predstava dievčatka ma strašne láka. Zvádzam akýsi vnútorný boj, či áno alebo nie. Veď ani antikoncepciu som si nedala predpísať, nechávam si akési zadné dvierka...

certica
12. mar 2007

elli, tak den pred ms by som rozniesla kazdeho a vsetko vo svojom okoli v zuboch 😠 😲 . obcas nenavidim hormony...

wladka
12. mar 2007

aviril, skus to vypocitat podla jonasa 😀 ..ale neviem ci to je na 100% presne..

elliana
autor
12. mar 2007

aviril, uvidis, to tretie bude urcite vysnene dievcatko 😉
Ja mozno ani preto netuzim po druhom mimi, lebo sa mi splnil sen a mam dceru. Vyrastala som so 4 chlapcami, bez sestry
A aviril, ja mam 3 starsich bratov a mamina sa predsa dockala dievcatka, asi treba pokusat osud / to su dost hrdinske reci na prvorodicku, ze?/

lidka619
12. mar 2007

tento rok budem mať 28 😀 /moc, alebo málo?/
- výhoda vo väčšom odstupe medzi detmi je tá, že sa môžem na starsiu dceru spolahnut, či už necham malú pri nej, ked idem na nakup, prip. ked varim, spolu sa krasne vyhrajú, rozumejú si, teraz ked oteplilo, chodi s nou von malá /ale len na dvor/ bývam v rodinnom dome, jednoducho mám viac času na seba a moje povinnosti ked sú obidve baby spolu. Horšie to je, ked odíde starsia do skoly, vtedy som úplne bez nej stratená 😅 . A malá len vykrikuje Aua /v preklade Laura/ , a ked sa znovu vrati zo skoly domov, to by ste mali vidiet tú radosť v obidvoch ockách - ja len takýto odstup odporúčam .

lidka619
12. mar 2007

a mimochodom začali sme minuly rok stavat domcek a teraz som si podala prihlasku na VŠ - tak uvidíme, či sa zachvíľu nezbláznim 😀 😅 😀

lidka619
12. mar 2007

a este co sa týka MD - dcera je druhacka, takze som rada, ked pride zo skoly domov, nájde doma vzdy maminu, nemusi ju vyckavat v druzine, má navarené, upratané. Doobedu sa venujem Karinke, potom dám malú spať, príde laurinka zo školy, urobíme úlohy a ked sa Karin zobudí, bavíme sa všetci spolu - mne to takto ozaj vyhovuje a neviem si to predstaviť ináč 🙂