Netúžim po druhom dieťatku. Je to normálne?

elliana
11. mar 2007

Maminky, preberali sme s manzelom temu, ze kedy druhe babo, ale ja ziadnu tuzbu po druhom dietatku nemam, aj ked dcerku veeeelmi milujem. Je to normalne?
Na jednej strane chcem, aby mala dcera surodenca, na druhej strane po druhom mimi netuzim...

certica
11. mar 2007

elliana, ved malicka ma len pol roka. je to uplne normalne, mna to postupne ako tak zacina chytat az teraz 😉

elliana
autor
11. mar 2007

dufam, ze sa to postupne zmeni, ak to bude ako doteraz, tak dcera zostane sama

cat
11. mar 2007

elliana ja ti úplne rozumiem a som na tom rovnako. To chce len čas, neboj.. moj malý má skoro 15 mesiacov a konečne som v pohode. Pri predstave že mám znovu zažiť pôrod, problémy s kojením, depky a prebdené noci -mi je zle. Hádam sa to raz zmení, verím tomu že áno 😉 Alebo ty si plánovala mať deti hneď po sebe?

magg
11. mar 2007

ahojte, no ja som tuzila po druhom babatku este som len bola tehotna 😀 mne velmi pacilo tehotenstvo, aj teraz tuzim po dasom babatku, ako nemusi byt hned, ale ked Lujzinka vyrastie, urcite chcem este take uzasne drobciatko, a vlastne este vela drobcatiek chcem 😀

elliana
autor
11. mar 2007

Ja som si myslela, ze budeme mat deti kratko po sebe, lebo ma desi predstava sestrocnej materskej, aj ked si to teraz s malou uzivam
Ja mam zlate babo, v noci spi, cez den je v poho, takze neviem, ja to teraz citim tak, ze druhe babo nechcem vobec

lucy81
11. mar 2007

Ahojte kočky, aj ja som mala podobnú dilemu ako vy. Mám dcérku, bude mať v máji 4 roky a júli čakáme súrodenca. Veľmi dlho som zvažovala či sa na druhé tehu dať alebo nie. Teraz už malá chodí do škôlky, je samostatnejšia a som vlastne rada že som sa jej mohla venovať celé 3 roky. To isté plánujem aj s druhým bábom. Podľa mňa je taký vekový rozdiel 3-4 roky úplne v pohode. Dúfam, že to nejako zvládneme a hlavne, že si malá rýchlo zvykne na súrodenca 😉

elliana
autor
11. mar 2007

lucy a nedesi ta predstava tak dlhej materskej?
Ja si teraz neviem predstavit, ze by som sa 6 rokov "neukazala" v praci

lasenka
11. mar 2007

eliana
ze ci tuzime? neviem sa uz dockat, kym skoncim skolu... potom zaciname snazilkovat ostosest 😉 mne sa napriklad taky velky vekovy rozdiel, ako su 3-4 roky velmi nepaci, pretoze svoj cas mozem venovat aj dvom detom naraz, a hlavne sa mozu hrat spolu...

franti
11. mar 2007

elliana...no mi planujeme babatko tak na buduci rok...ani ja som vtedy ked mal maly pol roka netuzila po dalsom babatku, ale teraz mi je to uz jedno kedy pride to druhe, a vlastne sa aj tesim... 🙂 takze dufam, ze v zime sa nam s muzikom podari "namiesit" dalsieho uzasneho krpca ako mame toho prveho... 😀 naplanovali sme to tak napokon kvoli tomu, aby som uz v 30_ke mohla "natrvalo" do zamestnania...aj ked clovek nikdy nevie, mozno sa rozhodneme aj pre tretie mimino... 😉 takze nezufaj...ked mas take dobre miminko, tak si myslim, ze ti casom pride chut mat aj to druhe mimi... 🙂

elliana
autor
11. mar 2007

dufam, ze ta chut pride, nechcem mat 'jedinacika", no uvidime...
Esteze aj vase pocity boli take

mimi
11. mar 2007

my sme sa dnes rozpravali s manzelom,kedy naplanujeme uz druhe.Tiez sa hned teraz na to necitim,ale urcite tak o rok.Na zaciatku som hovorila,ze to je nase prve a posledne,ale casom sa to dajako urovnalo a uz pomaly o tom premyslam,ale ako som napisala,ked maly bude trochu vacsi.
elliana,ja si myslim,ze si clovek musi zvyknut na tu zivotnu zmenu.Mne robilo velke problemy vstavat,byt priputana doma a teraz si to uz dajako inac vychutnavam,takze sa neboj,ono sa to moze zmenit 😉

liska
11. mar 2007

ja som zase na tom trochu opacne-vzdy som si myslela,ze nie som matersky typ,pretoze som po detoch dlho vobec netuzila a ze ak sa nedopracujem k pocitu,ze dieta naozaj chcem,tak ho nebudem mat len preto,ze vek tlaci...s najdenim spravneho partnera sa ale moje pocity otocili o 180° a mat dieta bolo pre mna zrazu to najprirodzenejsie na svete 😵 a co je uplne prekvapive (aj pre mna samu)-tuzim aj po dalsom,strasne a rychlo 😅 keby som nezila v zahranici bez rodiny a priatelov,tak uz na nom iste pracujeme, takto sme sa rozumovo rozhodli,ze este chvilku pockame,kedze nas drobec je velmi zivy 😀 iste k tomu vyrazne prispieva aj fakt,ze som mala nadherne tehotenstvo a super porod 🙂

jankamanikova
11. mar 2007

elliana - bude dobre. Mne prisla chut na druhe babo hned po prvom porode. Aj s manzelom sme chceli mat deti hned po sebe. Janik mal rok a pol, ked sa narodil Matusko a bolo to super. Som velmi stastna, ze ich mam. Maju sa radi a planujeme dalsie (bud bude taky isty rozdiel, alebo este pockame 🙂 ).

Tuzba je rozdielna, tak ako su rozdielne zeny. A bude to v pohode, neboj sa.
Ved vlastne to druhe babo chystas aj pre dcerku, nielen pre seba. Aby boli spolu, a vravi sa, ze cim mensi rozdiel, tym je to lepsie.

lasenka
11. mar 2007

janka, suhlasim s tebou 😉

elliana
autor
11. mar 2007

no uvidim, pre mna je to asi zlozitejsie koli zlemu porodu

adikasb
11. mar 2007

No tak my sme vzdy chceli viac deti, ale prve tyzdne po porode som myslela, ze Sofi bude prva a posledna... Ale nastastie ten pocit som nemala dlho, a uz asi po mesiaci som zacala rozmyslat, ze kedy druhe babo... A stale nad tym rozmyslam a velmi tuzim po druhom babetku, len este nevieme kedy... Tiez som myslela, ze ked bude mat malinka tak rok a pol, ze by bolo mozno dobre druhe... jankamanikova normalne si ma potesila Tvojim prispevkom, ze taky rozdiel je super 😉 Lebo pravdupovediac sa toho trosku bojim, ze ci to nie je prilis maly rozdiel, aby som to teda zvladla, a aby som sa obom detickam mohla venovat. Tak este uvidime, ale po druhom babetku uz naozaj tuzim... A to ma Sofi este len 3 mesiace, no mne sa zda uz taka velka...
A pridavam sa k liske, ze ta tuzba mat druhe babo mozno suvisi s tym, ze som tiez mala super tehotenstvo bez problemov, a este lepsi porod 🙂

adikasb
11. mar 2007

Ellianka, tak urcite je to aj kvoli tomu porodu... To sa Ti ani necudujem, lebo zo zleho a tazkeho porodu moze mat zena traumu na cely zivot... Ale nie kazdy porod je taky, tak musis verit, ze na druhykrat to bude lepsie 😉 Nas porod trval hodinku so vsetkym dokopy - teda aj s cestou do porodnice, bolo to naozaj skvele, tak ja len verim, ze aj ten druhy bude taky...

mimi
11. mar 2007

babenky,tak to vam v dobrom zavidim,ze ste mali dobry porod a tehotenstvo.
elliana,tak to sa ti vobec necudujem.Ja som to mala tiez blbe,este same tehotenstvo som stravila v nemocnici a po porode to bolo este horsie.Niekedy sa nad tym zamyslam,ci aj druhe bude take iste,ale ta tuzba mat dalsie dietatko mi dava silu!

elliana
autor
11. mar 2007

moj trval 26 hod., najviac ma desi, ze mamka mala vsetky porody tazke a ja sa aj dost bojim...
Aj ked je pravda, ze ked som mimco drzala v rukach, na vsetku bolest som zabudla

hankaa
12. mar 2007

ja som mala tazky porod a hned po porode mi manzel povedal ze staci jedno aby som sa viacej netrapila🙂
a ja som spustila rev ze ja chcem este jedno babo 🙂) trvalo to par mesiacov kym som ho prehovorila a po rok a pol sa nam narodila dcerka🙂)
som velmi,velmi rada ze ich mame nevimenila by som ich za nic na svete a teras zase ma pochytava sem tam ze este mozno jedno🙂)

luciask
12. mar 2007

Baby mate pocit ked idete okolo nejakej mamicky s malinkatym babetkom, ze vam to chyba? Mne sa tak stava ale potom zapne rozum a ze vsak aj s dvoma mojimi mam roboty dost. ALe aj tak este dufam ze jedno bude, ale trosku neskor.

elliana
autor
12. mar 2007

mne staci zatial to jedno babo, aj ked ma obcas zamrzi, ze ten cas tak rychlo leti
lebo obcas by som si rada zopakovala ten pocit laskat sa s novorodeniatkom, to moje pol rocne uz take pritulne nieje

bellasandra
12. mar 2007

Eliana- ja som si vždy myslela, že chcem len jedno dieta. Ale po narodení Emusky, som zistila, ze chcem este urcite aspon jedno, najlepsie dve.No ale v prvom rade musím zabezpecit otca.
Ale keby som mala partnera, urcite by to bolo cím skôr.Vlastne som tak uvazovala, ze max do 30 urcite. Teraz mam 24. - ale je to podmienené tým ze som zatial sama.
A myslím, ze ta tuzba po druhom dietatku ti príde.Este je myslím skoro ,Zoja je este drobcek 😉

elliana
autor
12. mar 2007

bella, si odvazna, ja mam tiez 24, manzela mam ok, a vidis...
Vseobecne mam pocit, ze tie mamky, ktore to maju zlozitejsie, su odvaznejsie

matar
12. mar 2007

ahoj eliana. ja si myslím,že máloktorá žena (aj keď sú samozrejme aj výnimky) túži po dieťatku hneď po prvom pôrode. tvoj drobček je ešte malý, máš kopu času. ja som tiež najskôr vravela, že buď nechcem druhé dieťa vôbec, alebo po 5 rokoch. lebo sa chcem vrátiť do práce, ktorú mám veľmi rada. ale môj muž je jedináčik a povedal,že nútiť ma samozrejme nebude, ale keďže on vie,čo je to byť sám, tak veľmi chce,aby nikolka mala súrodenca. a keďže som so rozmyslela, že už keď dve det, tak nech si aspoň rozumejú, tak sme sa na to dali. nikolka bude mať v júni 3roky a v septembri sa narodí bábo 😀 a už sa veeeeeľmi tešíme a malá tiež 😎

elliana
autor
12. mar 2007

dufam, ze na mna pride "chut", ale aj s tou pracou
matar, ty si stale na materskej a budes tahat MD 6 rokov?

matar
12. mar 2007

to eše neviem, koľko budem doma. pravdu povediac, práca mi chýba, ale snažím sa nájsť si stále nejakú zábavu, ktorá ma nejaký čas drží,aby som nejako zabíjala čas, keď sa nevenujem malej (keď je v škôlke...). inak, ja občas doma prekladám,aby som nevyšla z cviku a občas doučujem (som učiteľka, mám slvenčinu a ruštinu).aj mne sa zdá byť 6 rokov strašne veľa, ale keď sme sa rozhodli,že chceme aj druhé dieťa, tak som nechcela,aby mali veľký rozdiel (medzi mnou a segrou je 5 rokov a rozumieť sme si začali až ako skoro dospelé).

bellasandra
12. mar 2007

Eliana-ani si nemyslím že som odvažna 🙂 jednoducho tužim po vačšej rodine, a nechcem mat velký vekový rozdiel medzi detickami 🙂
Eliana-chut príde, neboj.A ked nie, tak to tiez nevadí.Každý podla svojho presvedcenia 🙂

elliana
autor
12. mar 2007

ja som z piatich surodencov a neviem si to vynachvalit, obdivujem mamu, ze zvladla pat deti, dufam, ze sa odhodlam aspon an druhe, uz len koli malej, nechcem ju obrat o surodenca

matar
12. mar 2007

eliana, ja by som to nechala tak. myslím, že keď to bude mať prísť, tak to príde samo a ak nie, tak to tak asi má byť. vôbec si s tým nerob starosti, teš sa z drobčeka... 😀