Neustále mám studené ruky a nohy. Čo mám robiť?

ivkka
13. feb 2008

Baby ktorá my poradíte čo mam robiť s neustále studenými rukami a nohami.Už ma to štve,je to dosť nepríjemné.

teodorka
21. feb 2009

aj u Vas je to tak? ani moj muz nemal nikdy nic studene a teraz ma dakedy aj pipika studeneho 😀 😀 😀 😀 a nechodim sa hriat ja k nemu ale on ku mne 😀

garfieldmail1
21. feb 2009

Zkuste ten Ginkoprim v tabletách, mně opravdu zabral na 100% a můžete to teda baštit aj s manželem 😉 Za tím je určitě špatné prokrvení. Však když s prstama na rukou a s nohama trochu procvičíte, tak se určitě začnou zahřívat. Ginkoprim právě pomáhá k lepšímu prokrvení, jak jsem psala výše 😉

teodorka
21. feb 2009

garfieldmail1,
dik skusime manzelovi budem davat zvysenu davku 🙂

misicka455
21. feb 2009

Holky přidavám se do klubu studených nohv zimě nosím i dvoje ponožky 😀 😀

mamartinka
21. feb 2009

garfieldmail1 a ked beriem kyselinu listovu mozem to aj s tym uzivat?

kwatka
21. feb 2009

mamartinka, ty si na tom ešte celkom dobre, ja musím spávať aj v lete v ponožkách. Mne najviac pomáha, keď si nohy pripožím ku manželovým nohám on ich má ako radiátor a za 10 minút je mi tepľúčko

bibula
21. feb 2009

no,ak je v znameni ryby je to ok 😀

mamartinka
21. feb 2009

bibi ja som znamenie ryby.to preco?

bibula
21. feb 2009

no asi to bude tym,ze rybam sa koncatiny nerataju 😀 ja som ryba a vacsne som studena. teda,ked som vonku a v snehu,nepotrebujem rukavice,vtedy sa to vyrovna,alebo ma zacne sneh palit....

ono je to vlastne nedostatocne prekrvenie,ale to sa tyka hlavne "ohnivych" znameni. 🙂

lekno
21. feb 2009

Ahojte. Aj ja mávam studená ruky a nohy a minule sa ma jedna známa pýtala, či nemám nízky tlak a ja že áno, stále a ona hovorila, že aj vtady to býva 😨
A ryba som taky tak 😉 🙂

fyalynka
21. feb 2009

ahojte, tak ja som byk a tento problem mam uz roky ☹
v zime non-stop ladove ruky aj nohy a v lete tiez + este aj mokre 😝 neznasam to... 😠
v zime sa prikryjem, az tak mi to neprekaza, ale v lete mi to poriadne vadi 😖

ankam
21. feb 2009

ahojte aj ja mam stale studene ruky a nohy a spim dokonca v ponozkach-aj v lete 😀
a stale mi je zima 😀

marselina
21. feb 2009

jéé to jsem ráda že nejsem sama.taky mám pořád studené ruce a nohy,spím v ltě nejen v ponožkách ale ještě ve flanelovém pyžamku 😀 😀

ankam
21. feb 2009

nooo marselina tak to som sem uz necela pisat ale aj ja v pyzame 😀 😀 😀 😀 mangel sa smeje ze mi kupi radiator na chrbat 😀

marselina
21. feb 2009

ten můj manža se mi taky směje,nechápe jak můžu být pořád tak studená i v létě 😠

geminis
21. feb 2009

ahoj,

tak mě nezabírá nic, jen intenzivní zahřívání od manžela...je jako moje privátní kamínka! 😀

stejný problém, tj. hlavně studené ruce, má moje maminka, a vím, že kdysi jí zkoušel obvoďák na střídačku dávat ruce do sněhu a horké vody--běhala z ordinace ven ráchat se ve sněhu a pak zase do ordinace, kde byl lavór s horkou vodou...k ničemu.

a ginkoprim je taky o ničem, vyhozený peníze.

ma_se
22. feb 2009

LEKNO,
asi mas pravdu aj nizky tlak asi na to dost posobi,lebo ja kym som mala normalny tlak,ani zima mi nebola,a teraz mam velmi nizky a trasiam sa od zimy,ale ten OCOT mi tusim pomaha.Ja som zasa vodnarka.
No a este som si spomenula,minule som citala taky clanok,ze ZENAM JE STALE VIAC ZIMA AKO CHLAPOM,LEBO ZE VRAJ MAJU TENSIU POKOZKU.A ESTE NEJAKE VECI SU O TOM POPISANE.

a tiez som uzivala ginkoprim,a presne ako pise geminis,vyhodene peniaze.

TEODORKA,na nohy ktore sa ti potia skus si urobit kupel Z DUBOVEJ KORY.pomaha to proti poteniu.

misicka455
22. feb 2009

Já si napustím kýbl s horkou vodou a chvilku si je tam namačím a pak je mám chvilku teploučké 😀 😀

ankam
22. feb 2009

misicka aj toto obcas robievam-ale to uz mi je potom tak horuco 😀 😀 😀 ani tak ani tak

magimary
22. feb 2009

aj ja sa pridávam do "klubu studených"... 😀
som nesutále studená (na rukách a nohách) ako žaba-nikto to nechápe, ako môžem byť taká studená aj v lete...
ja už som si na to ako tak zvykla, no môj manželík a detičky stále nie (ani sa im nedivím, mne to tiež nie je príjemné, keďsom ako ľadový medveď-aj teraz-ruky mám až modré 😅 , resp. také mramorové)...
zatiaľ proti tomu nič nerobím, len sa dobre obliekam a v noci spávam s hrubými ponožkami (aj v lete-inak by som ani nezaspala 🙂 😝 ) a keď už je najhoršie, tak rozprúdim svoju krv v žilách prudkým pohybom 😀 ...
inak príčinou býva aj porucha funkcie štítnej žľazy... 😉

misicka455
22. feb 2009

Já taky i v létě spím s ponožkama 😀 😀

garfieldmail1
22. feb 2009

mamartinka : nevím, proč bereš kys.listovou, jestli kvůli těhotenství, tak to ginkoprim myslím brát nemůžeš. Pokud ale nejsi těhotná nebo se o to zrovna nesnažíte 😉 , tak s kys.listovou se to určitě současně brát dá 🙂

ifcatko
23. feb 2009

ahojte tak vitam sa medzi vami studenymi babami. chcem len ci mi vie niekto poradit nieco ine na tie studene nohy pretoze ja tabletky uzivat nemozem pretoze sa liecim uz 9 rok na stitnu zlazu a uzivam lieky. mavam hrozne ale hrozne ladove nohy a niekedy je ta zima az taka hrozna ze nepocitujem len zimu ale aj hroznu bolest poradte mi prosim dakujem vopred

ankam
23. feb 2009

prave mam dvoje ponoziek a je mi zima 😀

anjelikbobo
23. feb 2009

Tak aj ja sa k vám pridám. Ja spávam v zime s dvomi pármi ponožiek a aj tak mám problém sa zohriať. Tiež som taká zamrznutá a mám aj nízky tlak,tak to bude asi tým

nnikka
23. feb 2009

aj ja sa pridavam ja som studena jak zaba vzdy dokonca niekedy aj v lete - ja som skusala ginko caj (aspon myslim ze sa to tak pise) pomohlo nachvilu, ale nie dlhodobo

martimarti
23. feb 2009

Holky, mě tak zebou nohy, že cítím skoro bolest. ☹ Nikdy jsem to neměla, až teď, ale je to síla. Včera večer jsem seděla s nohama v lavóru a partner mi každých 5 min nosil vařící vodu na dolévání, ale bylo to vždy na chvilku. Jinak jsem spala se dvěma teplými ponožkami. Přitom ale nohy studené nemám, tak nevím, co si o tom mám myslet. Zkusím tu ginkobiobu a taky čaj se zázvorem, ale chvílemi je to až nepříjemné ☹ ☹ kdyby nic, tak mi alespoň bioba zabere na paměť, ta mi také pomalu vynechává 😀 😀

pipi1211
23. feb 2009

no tak sem sa pridavam aj ja, nohy ruky nos mam stale studene 😀 😀 😀 😀 😀 a dcerka tiez...

dorotka
23. feb 2009

my mame vsetky tri studene ruky aj nohy ale niekedy mam ja najviac a potom ani na lickach neviem odskusat ci im je zima 😀

bubinko83
12. okt 2012

baby čo mi zabralo na studene končatiny v tehu? Stale som zamrznuta a ide mi to na nervy niekedy ani pohyb nepomože.A tlak mam bud normalny alebo vyšši takže nizky mi nehrozi.