Neustály plač 14 dňového dieťaťa

zorkabolka
11. máj 2014

ahojte mamičky, mám 14 týždnové bábo. do minulého týždna bola vzorná dievča, iba papkala spinkala ( aj ked nespinkala bola v klude v postielke ) . tento týžden sme dostali prvé injekcie a odvtedy je uplne zmenená. stále plače, je veľmi nervôzna a iba vtedy je v tichu ak ju zoberem na ruku.... sama ( s hrackami, na hracej deke, v kočíku ) už vôbec sa jej nechce, iba na ruke....a to robkáme celý den...má niekto nejaku dobru radu alebo podobnu skusenost? dakujem.

sisaha
11. máj 2014

@zorkabolka dieta zacina objavovat svet, nebude kludne v postielke az do 3 rokov..

misinka26
11. máj 2014

... snáď nechceš aby len ticho ležala ??? chce vidieť svet, objavovať svet, chce sa nosiť, mojkať, vzbudzuje pozornosť ... kúp si klokanku a nos ju ... ja som malého nosila aj na wc 🙂 potom je super tá hracia hrazdička, dala som ju na zem na dve deky a malý sa tam hrajkal kým som rýchlo niečo potrebovala urobiť ( samozrejme maj ju na očiach ), taktiež v kočíku daj doklu striešku nech sa môže pozerať ... buď rada, že je aktívna, aspoň vieš, že je zdravá a v poriadku 🙂

mylove321
11. máj 2014

chudak dieta, vzorne je podla teba len ak je ticho.
nechcela by som byt tvoje dieta. chudinka dcera, bude to mat s tebou tazke

siska53
11. máj 2014

@zorkabolka moze to byt aj po ockovani,co som,tu,citala,mnohe mali taku skusenost,ale malo by to prejst do par dni.
inak.neviem,co by si robila pri mojej mladsej..a to som mala este starsieho,vtedy len 2.r. synceka....moja dostala na 3.den,od narodenia koliky a velke place ustupili kvoli nim smerom k 4.m,no zas potom,uz bola zvedava,tak zas plakavala,ked nic nevidela. Takze sme mali taky ten nosic a nosili sa,lebo velmi rada pozorovala svet.

a teraz? Jeden este uplne nevystupil z obdobia vzdoru,druhy tam,prave dosiel,tak dakedy mame veselo..

kikuleenka
11. máj 2014

@zorkabolka ake injekcie? myslis ockovanie? Ak sa chova vyrazne inak, ako doteraz, tak urcite navstiv lekara pre vylucenie neziaducich ucinkov alebo nejakej choroby.

kolinia
11. máj 2014

@mylove321 akoze takto urazat, ze sa nehanbis, fuj..... radsej si sa mala zdrzat komentara, ma dvojtyzdnove dieta, ocividne nevie, kam z konopy a pyta sa o radu, toto teda rada neni, ja by som teda nechcela ani len taku kamaratku, ako si ty.....blek ...sorry, znizila som sa na tvoju uroven

zorkabolka
autor
11. máj 2014

@mylove321 nemusis byt ironická.nemyslela som to v zlom, ale nakolko je to moje prve dieta a nemam v blizkosti nikoho s takym malym bábom - som si dovolila opýtať ostatných, co v pripade ak sa vyrazne zmení správanie dietata. a absulutne neide o to,že ju mám rada iba ked je v tichu, chcem jej iba to najlepsie ( preto som cakala aj na reakcie ostatných)asi si nepochopila základ otázky,ale kazdopadne dakujem za odpoved.

kolinia
11. máj 2014

@zorkabolka ono to tu tak chodi, normalne si clovek musi davat bacha na to, co povie, takze ja uz sa ani nesnazim tu pytat o radu, staci si vyhladat vo fore a pohladat, lebo tu cihaju znudene maminy a traposia :D

sisaha
11. máj 2014

@kolinia ona ma 14 tyzdnove dieta...t.j. ma viac ako 3 mesiace. Ja viem, ze matkam vyhovuje, ked je dieta ticho v postielke a zobudi sa iba na papanie, alebo mu staci zapnut kolotoc.. No sama vies, ze po 3 mesiacoch uz dieta ani tolko nespi a je zvedave na svet..

kolinia
11. máj 2014

@sisaha jaj, sorry, citala som dvojtyzdnove, no ked mam pravdu povedat, ze moja revala od malinkata a ma to dodnes, ja to uz neriesim, no hentake priblble poznamky si moze kazdy nechat pre seba, je to trapne....

kolinia
11. máj 2014

@sisaha myslela som 14 dnove, neviem, kam som kukala, ale aj tak

bocianka123
11. máj 2014

@zorkabolka bola na očkovaní? reakcia - musí sa s tým očkovaním telo "spriateliť" a môže byť chvíľu dieťa nekľudné... ak to neprejde, tak treba hlásiť doktorke ako nežiadúci účinok, hoci lekári na to kašlu, ale treba trvať na tom a ked nie, kontaktovať úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, že dieťa takto reaguje ... a dalšie očkovania odmietnuť, kým sa vec nevyrieši.

zorkabolka
autor
11. máj 2014

@bocianka123 áno, bolo to prvé povinné očkovanie prevenal 13...a dakujem za odpoved. správanie sa zmenilo presne den po očkovaní, a je stále nekludná, keby jej niečo bolelo...

bocianka123
11. máj 2014

@zorkabolka daj studené obklady, ale to už je asi neskoro, tak ju sleduj a určite to nahlás... potom doktorke. a inak, ten plač je rovnaký? či sa to trochu aj ukľudňuje?

seahorse27
11. máj 2014

Spominam si, ze aj moja dcerka bola vzdy po ockovani nekludna, umrncana a chcela sa len nosit na rukach. Ale ona mala vzdy aj ine vedlajsie ucinky - zvysenu teplotu, hnacku...Nam doktorka odporucala davat aj ked len preventivne prve dni po ockovani Nurofen. Moze ju to miesto vpichu aj boliet. A ten neklud a nervozita u mojej trvali aj tyzden. Vakciny obsahuju vela vselijakych pridatnych latok, ktore detske telicko nedokaze naraz spracovat. Tak drzim place, nech to coskoro prejde 🙂

zorkabolka
autor
11. máj 2014

dakujem baby, prvý den aj ja som dala studený obklad, homeopatikum THUYA 15 a 2x paralen čípok. teplotu mala iba druhý den. tj v stredu...odvtedy okolo 37 je stále....budem sledovať a dakujem este raz!

bocianka123
11. máj 2014

@zorkabolka neboj sa, dobre to bude. 🙂 .

vefi89
11. máj 2014

@zorkabolka mňa napadá okrem toho očkkovania, súvis môže byť teoreticky aj v zúbkoch, tiež ma napadá, že moje deti sa vždy po troch mesiacoch menia.. ale pokiaľ to má od toho očkovania, išla by som naspäť k dr, pretože tam sa môže jednať o vnútorný zápal a pod. minimálne by som vyžiadala crp a dôkladnú prehliadku

vefi89
11. máj 2014

@bocianka123 ja som takto kontaktovala a sama nahlasovala NÚ, a teda ti poviem, že pán GIBALA si zo mňa robil prdel a nič som tam nevyriešila... takže všetci tvrdili, že všetko je v poriadku, a ja som bola pol roka precitlivelá 😉