Nevěra. Jak z partnera dostat přiznání?

karlicka78
21. apr 2008

Dobrý den,
potřebovala bych radu.S přítelem žijeme 5 let a děti ještě nemáme.
Poslední dobou pozoruji,že se mi vyhýbá a o sexu ani nemluvím.Mám takové tušení,že mi zahýbá.Myslíte,že se mi k tomu sám přizná?..................Asi ne,co? 😅
Nemá některá z Vás nějakou fintu,jak z něho dostat přiznání?.............. 😨
Nesnáším,když mi někdo lže. 😝

junka
11. aug 2008

nevera s človekom poriadne zatočí, nielen s tym, komu bol niekto neverný....
Mne sa to stalo pred pár dňami, a som z toho riadne vedľa. A pritom s manželom máme len polročné dieťa, dotyčný je náš rodinný priateľ, často sa stretávam s jeho manželkou, teraz vôbec neviem ako sa mám správať, keď sa najbližšie stretneme ☹ A pritom on sa správa ako keby sa nič nestalo... dokonca ráta s tým, že v tom budeme pokračovať-....až sa bojím toho, že ak nebudem súhlasiť, niečo naznačí manželovy.
Neviem čo mám robiť, som z toho vedľa nikdy sa mi nič podobné nestalo ☹ 😔

orinka
11. aug 2008

Kto si ako ustelie, tak bude spať 😉 To ste tie, ktoré tu vyhlasujete, nikdy nehovor nikdy.... keď ťa to tak trápi, tak čo si s ním ľahla do postele? Vtedy si na to nemyslela, že to bude mať aj nejaký dopad na teba, na váš vzťah s manželom? Ale to sú tie argumentácie "veď sme len ľudia".... môžte ma kľudne odsudzovať za tento "tvrdý" názor koľko len chcete... ja odsudzujem ľudí, ktorý najprv konajú, potom myslia.... 🙄

eraserhead
11. aug 2008

junka: moje rada je, pokud ti jen nějak naznačí, že by to tvému naželovi řekl, raději ho předběhni, myslím si, že by to pro vás oba (tebe a manžela) bylo mnohem lepší, kdyby se to už měl dozvědět, tak aby se to dozvěděl od tebe. Navíc si nemyslím, že by (už když je to váš rodinný přítel) tvému manželovi řekl... Jinak, ono to z tvé strany bylo něco víc jen sex? Že se trochu pozastavuješ nad tím, že on se chová, jako by se nic nestalo...

Jinak bych se rád zeptal, to je nevěra opravdu takovej problém? Co vám vlastně na tom vadí (eventualně co vam vadí úplně nejvíc)? Pokaždé když se na to přivede řeč a já se na tohle lidí, kteří nevěru striktně odsuzujou, zeptám, nikdo mi není schopnej odpovědět. Většinou z těch odpovědí vyplývá (a nebo já si to tak vysvětluju), že vztah dvou lidí nepovažují za vzájemné soužití dvou mnohdyx rozdílných lidí, z různými zvyky, návyky, pocity, potřebami a chutěmi, ale jako jen a pouze vlastnictví toho druhého ve vztahu...

He, he a kolik z vás má rádo ty úchvatné romantické filmy, jejichž děj často spočívá v tom, že někdo s někým chodí/žije a najednou potká/setká se/zamiluje se do někoho jiného a v podstatě půlku toho filmu zahýbá....

marse
11. aug 2008

kebyze ma manzel podvedie, tak to co by mi vadilo je to ze jej dal to co dava mne, tu blizkost, tie dotyky, objatia, bozky a tak. to ze som sa o neho ,,nedobrovolne " podelila s inou zenou. mozno to bude zniet majetnicky ale moj muz je len moj. snad viete co tym chcem povedat, ale neviem to uplne dobre napisat 😅

kristi
11. aug 2008

marse: no,to je sice hezke, ze ho tak milujes,ze by te to bolelo a nechces se o nej delit, nicmene chlap je chlap a nikdy si nemuzes byt jista, ze se neco stane

halienka
11. aug 2008

Orinka, tie tvoje odsudzujúce príspevky...neviem či ti to dobre robí, keď človeku ktorý sa trápi že urobil chybu ešte jednu "pritankuješ", nech mu je ešte horšie...a pritom nijak nepomôžeš 😖 Vieš nie každý sa rodí s takými skvelými schopnosťami ako ty, všetcia máme rôzne genetické výbavy a tak ako sa niekto nevie naučiť ľahko cudzí jazyk, tak niekto nevie rýchlo posúdiť situáciu, či "myslieť" skôr. Niekto proste žije viac citovo alebo pudovo ako rozumovo, pretože je tak geneticky stavaný. Ale že by som ho preto odsúdila?! 😕 Veď väčšinou sám nakoniec piká za svoje chyby a učí sa na nich, tak ako Junka. Posudzovanie a odsudzovanie hovorí len o jednom: o pýche a pocite nadradenosti. Odsudzovanie býva dosť nebezpečné a život (osud, Boh...) môže ťa dostať práve do tých nepríjemných situácií, ktoré tak striktne odsudzuješ.
Junka 🙂 , ja by som poradila čím skôr to prebrať s dostyčným rodinným "priateľom", povedať mu rovno, že to považuješ za omyl a že to už nikdy neurobíš. Ak by sa tváril, že to mieni povedať tvojmu mužovi (čo tiež pochybujem, lebo tým pádom by sa to isto dozvedela aj jeho žena), tak to radšej čím skôr povedz ty svojmu mužovi tak ako radí Eraserhead. No ak mu to nepovie, nepovedz mu to ani ty. Minulosť už nevrátiš a v duchu budeš aj tak pykať za svoju chybu svojim trápením, nech sa netrápi zbytočne aj on, ak to už nikdy nemieniš urobiť. 🙂

marse
11. aug 2008

kristi ja to beriem ja som len odpovedala na eraserheadovu otazku... ja viem ze chlap je chlap, a stat sa to moze komukolvek. dokonca aj nam zenam, nevera nie je chlapskou vysadou.

eraserhead
11. aug 2008

marse: jo, "můj muž je jen můj" pro mě zní fakt majetnicky. A to ti nevadí, že tu blízkost, ty dotyky, objetí eventuálně bozky dává třeba tvým dětem, nebo přátelům/přítelkyním při setkání... No, ale to je jen projev mého sarkasmu... A kdyby ses s ní podělila "dobrovolně"? 🙂

A co když se na tom oba domluví, že prostě budou sexovat ještě s jinýma lidma, je to pořád nevěra? Nebo byla by to nevěra, kdyby za vámi váš partner/ka přišel a řekl vám (nebo oznámil) - ještě předtím, než by to udělal - , že prostě chce sexovat i s jinýma lidma, že cítí takovou potřebu, ale že vás nechce podvádět, tak vám to chce prostě říct, případně si o tom s vámi popovídat, ale že to prostě vnímá jako svou potřebu, kterou chce "ukojit" (nenapadlo mě jiný slovo). Že to ale neznamená, že by vás chtěl opustit, nebo že se jeho vztah k vám nějak změnil, že prostě jen cítí potřebu (a te´d to napíšu hodně všeobecně) "po jiném těle"... Nevím jak přesně to napsat, sám jsem tohle jednou musel vysvětlovat a můžu říct, že ať se snažíte sebevíc, ten druhej to prostě není schopen pochopit tak, jak to cítíte vy....

kristi
11. aug 2008

no ja jen, ze rikat to sice muzes, ale realita je jina. To, ze by ses o nej nechtela delit neznamena, ze nebudes muset 😒

marse
11. aug 2008

tu ale hovorime o fyzickej nevere, dvoch dospelych ludi a nie o tom ze moj muz ako otec objima nase deti, to je troska odveci ale nevadi.

kristi
11. aug 2008

erasehead: no prave, podle me kdyz nekdo prijde, ze by chtel jeste nekoho, tak by ten druhej mel byt vlastne rad, ze se mu partner sveril a ze ho nechce podvadet a chce aby si to uzili vsichni...

no,ale tohle spousta lidi nepobere....a pak si zaviraji oci a myslej na Brada Pitta nebo Angelinu..... 😀

orinka
11. aug 2008

halienka 😉

eraserhead
11. aug 2008

kristi: jo, já myslím na oba, na Brada i na Angelinu he, he 🙂

kristi
11. aug 2008

😀 😀 😀

halienka
11. aug 2008

orinka 😉
kristi "....a pak si zaviraji oci a myslej na Brada Pitta nebo Angelinu..... " 😀 tak to robím aj ja 😀 😀 , čo už narobím, keď toho mojho ľúbim a nechcem mu ublížiť 😉

tommino
11. aug 2008

no ked tak vo velkom myslite na Pitta a Angelinu tak sa necudujte, ze sa tu v kuse rozvadzate .... neviem, mylsim, ze manzeltsvo beriete tak ako keby z nudy ..... " a tak co sobota, nudim sa .... sak sa vydam ... ked sa mi nebude pacit tak si najdem noveho kolika a tomu mojmu trulovi to poviem, nech vidi, ze mi na nom zalezi, ze ho nechcem podvadzat .... " akoze zvraciam z vas ... A este nieco 🙂 bodaj by to Vasi chlapi videli 🙂 urcite by boli poteseni, keby si precitali ze ked ste s nim a zatvorite oci, tak myslite na nejakeho Pitta ... len tak s chutou dalej, aspon sa na sudoch nebudu nudit 🙄

melory
11. aug 2008

baby sorry, ale suhlas s tomminom...ja ked zavriem oci, nemyslim na ziadnu tvar, ale na ten pocit...

marse
11. aug 2008

tiez suhlasim, ja sa pri tom tak uvolnim ze ani nedokazem mysliet nieto si este predstavovat nejakych ludi 😅

melory
11. aug 2008

a ked sme uz pri tom, ja sa pozeravam prave na svojho manzela 😉

eraserhead
11. aug 2008

no, tak tady asi někdo nepochopil ironickej humor he, he, ale i kdyby to někdo, jako třeba halienka, fakt dělal, tak co? Jen jsem tommino zvědavej, jestli tahle budeš mluvit třeba po dvacetiletém manželství. Pokud ano, smekám, pokud ne, prd se děje, ne? Nebo je pro tebe nevěra už jen to, že při tom někdo myslí na někoho jiného (ať už z jakéhokoliv důvodu - třeba přestane tě protějšek fyzicky přitahovat a nebo vzrušovat, ale nechceš mu ublížit tím, že mu to dáš najevo, tak se snažíš, z lásky, k němu, aby to bylo pro oba v pohodě....?) Nebo pro NĚKTERÉ (!) z vás vztah a manželství fakt znamená vzdát se sám sebe a dělat a myslet si jen a pouze to, co chce partner? Už jsem to tady mám dojem že i několikrát napsal, pro mě manželství neznamená vůbec nic, znamená pro mě hodně to, aby jsme oba s mou partnerkou byli vzájemně spokojení a v pohodě (ať už to znamená cokoliv), znamená pro mě hodně má partnerka, ale to v žádném případě neznamená že budu dělat a myslet si jen to co ONA chce a nedělat a nemyslet si to, co ONA nechce (ať už to pochopíte jak chcete)...

martina.d.
11. aug 2008

ako dokáže niekto pri milovaní myslieť na niekoho iného, ako na toho s kým sa miluje? Sorry baby, nechcela by som byť vaším manželom. 🤐

martina.d.
11. aug 2008

no, tak ja by som sa s človekom ktorý ma fyzicky nepriťahuje a nevzrušuje nemilovala. Zatiaľ som vydatá krátko, len 8 rokov, ale neviem si predstaviť o čom by ten sex bol... 😖

helcah
11. aug 2008

Tak já si teda nikoho jiného nepředstavuju a kdybych měla tak určitě ne Brada Pitta, to je trochu ujetý ne? 😀 A kdybych měla říct co by mi konkrétně na manželově nevěře vadilo? No tak za prvé bych to určitě nechtěla vědět, že je mi nevěrný, ať si to laskavě nechá pro sebe, a když už tak by mě děsilo to, že nás bude srovnávat a já třeba nebudu zrovna ta lepší a trochu by mi to vrtalo hlavou. A vadilo by mi, kdyby ten vztah udržoval dlouhodoběji, bála bych se, že se mi třeba po týhle stránce bude věnovat míň a že do toho zaplete city. Takže bych se bála abych ho neztratila.

eraserhead
11. aug 2008

No, tak já se při tom taky občas dívám na svou manželku - stojí ve dveřích a nevěřícně zírá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

certica
11. aug 2008

eraserhead, zrejme tu budem jedna z mala... ale myslim, ze chapem tvoj postoj, resp. ako to asi citis.
a celkovo je fajn, ze tu je aj nejaky muzsky pohlad na vec 😉

a ked sme pri tom, kto na koho pocas sexu mysli, tak ja si predstavujem rozne situacie, nikdy vsak konkretne tvare

zanett
11. aug 2008

drzim se, sec mi sily staci, abych se nezapojila do diskuze, pac me driv nebo pozdeji nejaka 'dobra duse' vypiska, 😀 , ale nemuzu si pomoct; marse; nikdy nikoho nemuzes vlastnit (ani sveho manzela, ani sve dite,...proste nikoho). Tvuj manzel je dospely, ma vlastni hlavu a vlastni vuli a kdyby se stalo, ze te z nejakeho duvodu opusti a prestane tak 'byt tvuj', tak si muzes donekonecna opakovat, ze 'tvuj muz je jen tvuj', ale nebude to bohuzel zalezet jenom na tobe...takovy majetnicky (nemam pro to lepsi slovo) vztah muzes mit k vecem,popripade zviratum, o jejichz budoucnosti rozhodujes a jsou na tobe zavisli, ovsem ne vuci lidem, ani vuci vlastnimu manzelovi - tim jsem tedy chtela rict, ze je moc pekne,z e si myslis, ze je manzel tvuj (pred zakonem urcite ano), ale to mu nezabrani te podvest/rovest se s tebou/opustit te atp, kdyz bude chtit...o tom je to, ze ani manzelstvi neni vsespasne a proto nechapu, proc si spousta lidi (vetsinou zen) mysli, ze si chlapa 'pojisti', kdyz se za nej provdaji...ale to uz se opakuju, tusim, ze jsem to uz nekde psala... 😀

marse
11. aug 2008

ale u mna nejde o tu majetnickost, jasne ked ma bude chciet podviest podvedie, ale mne by vadil na tom ten pocit.

nechapem naco satu davaju otazky,na ktore chcete odpoved a potom idete ludi za to ukamenovat. kazdy sme ini, preboha. lenze ja som zabudla, ze tu ste vsetci svati, a mate na vsetko ten najobjektivnejsi nazor a postreh. vlastny nazor a odpoved ktora sa nezhoduje s vasou je zla a nepripustna.

melory
11. aug 2008

neviem, ale nikde som nevycitala...ze niektore ziadaju od svojich manzelov aby si nepredstavovali inu.... 😨
vycitala som len kto to robi a kto nie 🙂

melory
11. aug 2008

marse nie nie - respektujeme sa...len debatime.

halienka
11. aug 2008

Tomino, to je na zvracanie že lúbim svojho muža a nechcem mu ublížiť, a keďže ma už po tolkých rokoch tak nevzrušuje ako na začiatku, tak si semtam predstavím niekoho iného? 😕 To akože to vzrušenie a priťahovanie má byť vo vzťahu tak velká priorita, že ak to začne miznúť (čo vo väčšej či menšej miere po rokoch začne miznúť v každom vzťahu) tak mám od muža odísť len kôli tomu? 😕 Úplne zahodiť všetko ostatné pre čo ho tak ľúbim a na čom mi záleží omnoho viac? Ja svojho muža nepodvediem, lebo ho lúbim, a to že si semtam predstavím niekoho iného nie je nijak škodlivé (niekedy to aj dodá tomu milovaniu šťavu 😉 ). Horšie by bolo keby som ho podviedla alebo opustila, nemyslíš? 😉 Ja si myslím, že takých predstavovačov (či už situácie alebo tváre) je viac, len sa to hanbia priznať 😝 😀 ...teda priznávam, že asi až po viacerých rokoch, na začiatku vzťahu to ani mňa nenapadlo 😉 Ale s tým, že po rokoch to už nie je tak ako na začiatku sa časom každý nejak vyrovnáva a každý zrejme inak. Niekto predstavami ako ja, niekto začne experimentovať, niekto prestane sexovať, niekdo podvádza a niekto odíde. Môžme špekulovať čo je horšie a čo lepšie. 😉 🙂