Neviem či ho ešte ľúbim a čakáme dieťatko

123rachel123
20. feb 2018

Takze v skratke povedané mám priateľa tri roky. Mali sme istú pauzu a každý sme si našli iných partnerov ale stále som myslela len na neho. Teraz sme spolu on je ku mne úžasný ale prišla chyba a tou som asi ja. Čakáme spolu bábätko aj svadbu plánujeme no prišiel ten zlom a to že ja neviem či ho ľúbim a dokážem s ním byt už navždy. Všetko mi vadí na ňom aj take maličkosti, ktoré mi pred tým prišli ako milé veci na ňom. On sám snaží vidím v ňom oporu len tie city akoby tam neboli. Neviem či je to tehotenstvom alebo čím no velmi by som chcela počuť názor iných. Za každú reakciu vopred ďakujem 🙂

moonlight1210
20. feb 2018

@123rachel123 tak bud tehotenstvo, alebo prehodnocovanie pred definizivnym krokom.

anjelicek26
20. feb 2018

Nuz pockaj. Je k tebe uzasny, lubi ta, cakate dietatko a teba momentalne lamu hormony ze dovidenia. Rozhodnutia v tehotenstve su nie vzdy uplne racionalne. Hlavne to - vadia mi aj malickosti...na zaciatku tehotentva kym sa hormony ustalili som mala pocit permanentneho PMS, vytacalo ma vsetko... nastastie sa to skludnilo. V tvojom dietati vzdy budes vidiet aj tvojho partnera kazducky den. Tvoje dietatko nepriprav o otca kvoli potrieskanym hormonom a nerozhodnosti a proste - pre ziaden dovod. Nastupaj si trosku do svedomia a hladaj to dobre. V sebe, v nom. Zamestnaj si hlavu a moc nad tym uz nespekuluj. Potrebujes oporu a co pises, tak sa snazi na maximum. Sustred sa na to. Na seba, na dieta. Vztah mozes prehodnocovat aj o par mesiacov neskor. Ostat s dietatkom sama kvoli nejakej "nerozhodnosti"... nie je az take skvele.

zuzanka.zuzu
20. feb 2018

to je nevyzretost alebo roztopasnost ktore zapricinuju absolutne nezodpovedne spravanie dnesnych mladych ludi? na jednej miske vah pravo na osobne zivotne stastie a na druhej miske pocit moralnej zodpovednosti inak povedane aj nespravaj sa ako rozmaznane rozmarne decko... aj tak nakoniec plati kto chce kam pomozme mu tam 😉

meggan22
21. feb 2018

nuž, poznám jeden pár, čo sa počas tehotenstva rozchádzal a schádzal a dnes sú šťastne zasnúbení a v plnej paráde chystajú v auguste svadbu. nemôže to byť aj tým tehotenstvom?predsa len hormóny a to všetko...chlapi sú akí sú, niekedy im nedochádza, no vycítia, keď niečo nie je v poriadku. a ten tvoj sa snaží...ľúbi ťa.všetci máme nedostatky. aj mne ten môj niekedy lezie na nervy a tak strašneeee 😀 nie som na to odborník, no moja mamina pracovala skoro 45 rokov v oblasti gynekológie, pôrodníctva a poradenstva, takže čo to ma naučila...a jedna z vecí je, že každá žena znáša tehotenstvo ináč. jednu trápi to, že priberie, druhá je moc precitlivená a bojí sa všetkého naokolo, lebo si myslí, že všetko môže jej dieťatku uškodiť, ďalšia je v pohode a tá ďalšia môže pochybovať o sebe, o partnerovi, o všetkom... proste každá sme iná, netreba to hneď váľať na dnešnú roztopašnosť mládeže, i keď aj v tom môže byť niečo pravdy. len ty vieš, čo sa stalo. porozmýšľaj, či neboli náznaky krízy už pred otehotnením...ale oporu a milujúceho chlapa- otecka budeš potrebovať 😉 spomeň si prečo si sa doňho zaľúbila, je to otec tvojho dieťa, musí mať aj veľké plusy, hoci sa ti to tak teraz nezdá

123rachel123
autor
21. feb 2018

@anjelicek26 tak to je uplna pravda 🙂 ďakujem !

lenkaam_1
21. feb 2018

Podla mna tehotenske hormony

siska53
21. feb 2018

@123rachel123 poviem.ti tajomstvo - ked som.cakala prve,ani nevem preco,som.zrazu uvazovala,ze sa rozidem a nepoviem,ze cakam babo.. Ale nespravila som.to,lebo partnera som v skutocnosti lubila a i lubim! Hormony su svina...velke rozhodnutia by sa v case tehotentva a prvych mesiacov po porode nemali robit.. Tak,ako nami lomcuju hormony pred menzesom..

whistler
21. feb 2018

A potom sa nam chlapom čudujete, že Vás ženy proste nechápeme....

libawet
21. feb 2018

@123rachel123 už len tým ako si začala písať ....." mali sme istú pauzu a našli sme si iných partnerov..." - už tam bolo to, že k sebe nepatríte. Nenadarmo sa hovorí " 2 x nevstúpiš do tej istej rieky " . Ten prvý dojem, že on nie je ten správny ( aj keď ja hovorím- nikto nie je ten správny, tým správnym sa učí byť spoločným vzťahom a jeho budovaním a zvládaním prekážok )bol teda asi ten dobrý dojem alebo teda - buď ste sa rozchádzať nemali, mali ste ten prvotný problém zvládnuť alebo už si sa k nemu nemala nikdy vracať.

wiw8
21. feb 2018

Ak mam pravdu povedat tak aj ja som pred svadbou pocitovala taku neistotu, ze chcem so svojim partnerom zostat uz do konca zivota a citila som sa kvoli tomu strasne, lebo sa tiez velmi snazil, bol pozorny, v kazdom ohlade dokonaly chlap ale proste je to velky krok takze je podla mna normalne, ze si nie si ista.

axusha
21. feb 2018

@whistler Ale ona to nerieši s ním !! Prišla si pre radu a iný nezaujatí pohľad na danú vec. Uvemuje si že problem nieje v ňom... ale to Vy nikdy v živote nepochopíte . Nemáte šajnu aké to je keď s Vami trieskaju hormóny či tehotenské alebo menštruačne 😉

marse
21. feb 2018

Prepáč napíšem to bez servitky pred ústami... myslela si teda na neho? lubila si ho aj ked ste neboli spolu? asi pre nieco si sa k nemu vratila... ak v tom neboli city co potom? je fesak? ma prachy?
mala si v tom bordel vtedy tak ho mas aj teraz... dieta ste asi neplanovali... sorry ale pride mi to ako jednanie nevyzretej 17-tky...
a zato , že si teraz zmätena chces zobrať otca dietatu, co sa snazi, je milý ustretový, dava pocit opory? vieš co by zato niektoré ženy aj tunak dali? keby bol gauner, alkoholik, fetak, nasilnik, lajdak...ok...
Treba hladať v druhých to dobre... tesí sa na male? chce byť dobrým otcom?

zameraj sa ine... miminko, planuj izbu, vecicky, kocík, svadbu, vyberaj saty, predstavy hocico...

A hlavne!!!!!! sa rozpravaj s ním!!! o svojich pocitoch, stavoch, naladach... nech vie ako co vnimas, citis.. že je to pre teba vsetko nove (myslim tehu)
bude dobre

len musiš chciet aj ty!!!

prajem všetko dobre a prepč za mozno tvrde slova, no lepsie na tvrdo ako tahat sladke reci okolo ust... 🙂

inge26
21. feb 2018

@123rachel123 Nič nieje navždy...

123rachel123
autor
21. feb 2018

@meggan22 my sme mali krízu a boli sme s čas cas aj od seba no stale nás to ťahalo k sebe preto si myslíme že je to tým tehotenstvom. Zodpovednosti sa nebojim určite nie. Len niekedy je super počuť aj názor niekoho iného 🙂 a ako si napísala ten každá to znáša inak tak ja som asi ta ktorá mám teraz len zbytočne pochybnosti 🙂 ďakujem

123rachel123
autor
21. feb 2018

@axusha presne tak. Chcem len vedieť pohlad žien ktore mali podobne pocity. Ďakujem 🙂

123rachel123
autor
21. feb 2018

@marse nie rozísť sa s ním a pripraviť dieťaťa o otca nechcem. Sama som bez otca vyrastala a svojmu dieťaťu chcem dopriať úplnú rodinu. Možno sú to skutočne len tehotenské stavy 🙂 ale ďakujem

minnie55
21. feb 2018

Urcite pockaj, teraz by som nic neriesila. Ale ja osobne som mala velmi podobne pocity, ked som sa vydavala....preslo 15 rokov a castokrat lutujem, ze som neposluchla svoj instinkt....takze tazko radit.

mimuska18
21. feb 2018

@123rachel123 To sú určite hormóny ja som môjho muža strašne milovala aj milujem ale ako som otehotnela úplne sa mi sprotivil neznášala som na ňom každú maličkosť všetko mi vadilo aj priznám sa išla som k mojím rodičom na 2 týždne a ako som porodila všetko opadlo a bol mi zase oporou a som vďačná že mi tak pomáhal s malým a aj pomáha a za to mu ďakujem neboj daj sa do pohody podľa mňa je to hormónmi všetky moje tehotné kamarátky to takto mali a sú stále spolu a šťastný len musí prejsť to obdobie veľkého návalu hormónov veľa šťastia 😊 a krásne bezproblémové tehotenstvo

meggan22
21. feb 2018

@123rachel123 aj keby si sa bála zodpovednosti, tak si myslím, že je to normálne, veď budeš mať prvé dieťa, je to niečo nové a obrovitánska zodpovednosť do konca života...proste každá sme iná a každá znášame veci rôzne...ja vám veľmi držím palce, určite sa všetko na dobré obráti!! 😉😉

meggan22
21. feb 2018

chcela som povedať, že každá znášame rôzne veci rozlične...🙂

alaguema
22. feb 2018

@libawet "nevstúpiš dva krát do tej istej rieky" má úplne iný význam a použitie v tomto kontexte je totálne mimo. Je to o tom, že všetko sa neustále mení, je neustále v pohybe a zmene, či vývoji. Aj vzťahy, kde nedošlo k rozchodu a "iným partnerom". A môže kľudne fungovať aj vzťah, kde došlo k rozchodu a po nejakom čase sa znovu našli - osobná skúsenosť. A to dokonca aj vtedy, ak mali obaja iné vzťahy.

@123rachel123 znie mi to na hormonálny "prevrat". Nič by som v tejto fáze na tvojom mieste neriešila. Vydrž. Už teraz aj tak isté veci nezvrátiš.

anonymka11
22. feb 2018

@123rachel123 ahoj tak moja rada pre teba neviem kedy plánujete svadbu ale čo kebyže počkáte kým sa nenarodí bábo a sama uvidíš či to bolo len hormónmi alebo proste to tak budeš cítiť aj po pôrode nehrn sa zatiaľ do svadby keď nevieš sama ako to citis pretože potom to môže byť ešte horšie..je super že v ňom máš takú veľkú oporu je super že sa snaží a samozrejme že to chce veľa žien ale niekedy to nestačí ak vám to neklape v ostatných veciach takže moja rada vyckaj a sama potom uvidíš 😉

dharmasanata
22. feb 2018

Určite sa neľúbite keď už v prvých troch rokoch vzťahu ste obaja mali iné známosti... aká to je prosim ťa láska keď si líhaš s iným a on s inou..

libawet
27. feb 2018

@alaguema no, poväčšine to však platí a ako vidíme, aj tu. Človek sa zasa až tak nemení, v tom podstatnom zostáva rovnaký.

123rachel123
autor
1. mar 2018

Ďakujem Vám zienky velmi mi vaše rady skúsenosti pomohli a potešili že nie som jediná

anonymka11
1. mar 2018

@123rachel123 ako si to vyriešila?

larosabigi
1. mar 2018

To sú hormóny. Počkaj. Ten tvoj sa snaží a ľúbi ta. Ja niekedy keď sa pohadame s mojím mužom mám nervy (není dokonalý) Ale uvedomím aké mám šťastie, že nás miluje, stará sa o nás. Veď koľko žien je nešťastných? Partner ich bije, pije a podobne.. a to že ti vadia maličkosti to sú malichernosti. Keď chcu byť ľudia šťastní treba dať dolu ružové okuliare a prestať pozerať 50 odtieňov sivej...mám dnes pocit že sa dnes ľudia rozchádzajú za každú blbosť...

madeline1
1. mar 2018

toje vpohode. ste spolu stale, preto ti vadi+ si tehotna, tak aj preto ti vadi. skus mysliet pozitivne. toto si vyrabas sama

123rachel123
autor
8. mar 2018

@dharmasanata ano z tohto pohladu to možno tak vyznie ze aká láska ale v každej chvíli situácii som hľadala jeho a on mna a dokonca sme boli v kontakte záujem sa nestratil. Aj sme si pomáhali

123rachel123
autor
8. mar 2018

@anonymka11 porozprávali sme sa a vzdy ked mam take pocity poviem mu o nich a nakoniec daň zasmejeme a tie pocity sa stratia lebo mám v ňom viac ako oporu. Mám v ňom priateľa, muža, otca