Nevoľnosti v 1. tehotenstve. Budem ich mať aj v ďalšom?

tucniacik
18. jan 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat mamiciek, co maju dve a viac deti, ake boli ich tehotenstva - ci plati pravidlo ze ak im bolo prvy trimester nevolno/pocit na vracanie,vracanie/ ci to tak mali aj v dalsom-dalsich tehotenstvach, a ak ano, ci zhruba v rovnakom case... alebo ci to moze byt uplne ine, a v dalsom tehotenstve sa nevolnosti nemusia vobec vyskytnut...
dakujem

aspinka
18. jan 2009

Ahoj. Tak mne bolo pri malej od 5tt strasne zle ani nie tak na vracanie ako som male bolesti zaludka, totalne nechutenstvo schudla som 10kil bola som slaba trvalo to tak do 14tt v septembri som otehotnela zase a utesovala som sa ze pri prvom tehu bolo telo v soku co sa s nim deje a ze teraz ked som uz jedno vynosila mi nic nebude. Zial mylila som sa od 7tt mi bolo opat zle bolesti zaludka a total nechutenstvo kilecka isli dole bola som slaba malatna skoncilo mi to v 10tt zial potratila som. Chystame sa na tretie tehu a radsej sa nebudem utesovat a budem to brat ze ja si to skratka musim takto pekne "uzit" 😀

luciauk
18. jan 2009

mne sa to s tehotenstvami stupňovalo. najhoršie to bolo v treťom 😉

caruzo19
18. jan 2009

ahoj tucniacik,ja som mala prve tehotenstvo absolutne peklo,najprv mi bolo do 5.mesiaca zle od zaludka uplne neznesitelne a pobolievalo ma brucho a potom ma zacala az do porodu palit zaha,pachy mi vadili neskutocne,praci prasok sme pouzivali minimalne a 2-3x plachali a avivaz absolutne nehrozilo pouzit,ked si niekto 2hodiny pred stretnuti so mnou zapalil,koniec,letela som na wc 😅
toto druhe tehu v pohode,troska mi byvalo nevolno v prvom trimestri,ale jak zacal druhy,jak by utal,citila som sa skvele,teraz akurat ma bolia krize a veci spojene s tym ze nosim vpredu sudok,ale inac pohoda.myslela som ze mozno naozaj bude nieco na tom,ze pri dievcatku je maminkam troska viac zle,ale cakame zas dievcatko 😀 ..

sestre bolo tehotenstvo od tehotenstva stale viac a viac zle...

annika
18. jan 2009

Vôbec sa to nemusí opakovať, každé tehotensto je iné, aspoň to tak bolo u mňa! Prvé super, nijaké nevolnosti,druhé strašný začiatok, ani variť som nemohla a tretie normálka do toho 12 tt sem tam vracanie a potom nič...

belanka
18. jan 2009

mne pri 1.tehu zle nebývalo,ale pri 2.to bolo horšie.vracala som asi len 3x,ale zle mi bolo nonstop.úprimne povedané,býva mi stále,ale nie až tak.akurát mávam desné kyseliny.a viac problémov s dýchaním a pohybom,lebo mám omnoho väčšie brucho.

akejka
18. jan 2009

Ja som pri 1 tehotenstve nemala vôbec žiadne príznaky (okrem vynechanej menštruácie), nevedela som, čo sú to tehotenské nevoľnosti, ani chute...
Zato pri 2 tehotenstve som celý 1. trimester trpela nie rannými, ale celodennými nevoľnosťami...bolo mi strašne zle od rána do večera.