Nezaplatený telefónny účet po odchode z Anglicka

danculik
28. okt 2008

ahojte baby z anglicka.

Chcela by som sa vás opýtať, asi pred zhruba tromi rokmi som sa vrátila z Anglicka, žila som tam v podnájme a robila som babysittingy a cleanovala som, v podnájme kde som žila aj s priateľom sme si zaviedli pevnú linku a keď sme odchádzali tak sme ju zrušili aby neboli z toho nejaké problémy ale účet sme už nedostali , možno prišiel až po tom čo sme už boli na svk. Teraz sa naskytá otázka, ten účet musela zaplatiť majiteľka domu?,pretože adresa bola na jej dom, akurát tam figurovalo moje meno. Myslíte že to majiteľka domu to musela uhradiť alebo to stále nikto nezaplatil a príde mi to nedajbože domov alebo ma nebodaj čaká nejaký dlho voči anglicku? Aj keď doteraz sa mi nikto neozval a to sú už tri roky...čo myslíte? Ako to asi dopadlo? ani nemám si to od koho zistiť...nič...

Budem rada ak mi s tým pomôžete aspoň názorom...dík

kingstonka
28. okt 2008

... no to teda neviem...ak to bolo na tvoje meno tak to pravdepodobne majitelka nezaplatila... najskor este neikde ten ucet je ... ale dobre ze ste to pred odchodom aspon zrusili.mm. my napriklad pred odchodom z uk sme si dali preposielat postu na slovensko 3 mesiace tak sme aspon videli vsetky podlznost...

filipa
28. okt 2008

predpokladam, ze ak majitelka ucet nezaplatila (to vsak neviem odhadnut, skor by si vedela ty zhodnotit... ak vobec), tak telekomunikacna spolocnost eviduje/evidovala pohladavku, ktoru s najvacsou pravdepodobnostou uz odpisala do nedanovych vydavkov a tym to pre nu, z hladisla uctovnictva, zhaslo... ina je vsak situacia, ak by pohladavku bez ohladu na uctovne hladisko isla vymahat (na co ma pravo)...nemyslim si vsak, ze by vymahanie 'prekrocilo' hranice krajiny... majitelka mohla dat cestne prehlasenie, ak ju telekom spolocnost kontaktovala, ze ten ucet neurobila ona ale jej najomnici, o ktorych uz nic viac nevie....ja by som sa netrapila

ssissi
29. okt 2008

Danculik, ak bola zmluva o telefónnej prípojke uzatvorená na tvoje (priateľove) meno, zodpovedným za všetko, aj za platenie účtov ste vy, nie majiteľ domu. Nemám na mysli evidenciu vás v adrese na zasielanie faktúr, ale vás ako riadnych odberateľov.
Tu prídeš len k dohadom - majiteľka zaplatila/nezaplatila, odpísali pohľadávku/neodpísali, dali na vymáhanie/nedali.... - odporúčam ti telefonicky sa spojiť s daným operátorom.

dididi30
29. okt 2008

no ja by som sa nad tym netrapila, no pre jeden uctet by ma asi nehladali a este v anglicku 😕 tu sa im to 100krat vrati a urcite aj viac 😉