Neznáme telefónne čísla. Ako na ne reagovať?

jojka120
5. aug 2009

Ahoj, chcela by som sa pytat ako reagujete ked vam vola nezname cislo. Mne uz asi tyzden vola cislo 0911 311 000 a bojim sa ho prevolat naspat, aby som neprisla o celu vyplatu 😖 , ked teraz vsade hovoria o nejakych podvodnikoch.

ikke
10. dec 2009

flamenga • 14tt • Dnes o 18:08
Chcem sa opýtať, nemáte niektorá skúsenosť s týmto telefónnym číslom: 042/2856250 ?? Mne sa dvakrát stalo, že mi volali, no nedvihla som to, lebo som v tej chvíli nemohla... no nedalo mi to a hodila som si ho do googlu... nenašla som nič, len sťažnosti, že toto číslo otravuje mnohých ľudí.... odvtedy mi vyvolávajú každý deň, no nikdy to nedvihnem... dnes som ich zrušila...
Nemáte s tým niekto skúsenosť? Dnes som mala v pláne zdvihnúť a povedať, že buď ma prestanú otravovať alebo to budem riešiť inou cestou... no mám "strach", aby mi potom neprišla nápadne vysoká faktúra za telefón.....
😠 😠 😠

beruska2x • 1d • Dnes o 18:16
prosim te jak by ti uctovali prichozi hovor? ho je nesmysl s tim bys musela dopredu souhlasit 😉

flamenga • 14tt • Dnes o 18:18
beruska ja viem, že musím súhlasiť s tým, aby bol hovor na môj účet... ale v dnešnej divnej dobe už neverím ničomu 😖 a dosť ma to otravuje to vyvolávanie kurnik šopa 🤐

elana • Dnes o 18:19
Mně volalo číslo podobné (0415425595), doma na mobilu, co používám jako budík taky takové další s podobným předčíslím (3x), manžel potom byl doma, tak to zvedl...v obou případech se TO představilo coby T-Mobile, že mají promoakci a jestli chci simku od nich atd...tak jsem jim řekla, že jsem v práci, nemám čas, a od T-Mobilu jsem přestoupila k jinému operátoru a teda nelituju...a muž se s nima chvilku bavil, a hned mu nutili místo podmínek rovnou objednávku, tam že to bude upřesněný (on si je dost vychutnává, tak s nima tu hru chvíli hrál).
Obtěžujou teda fest, ale o fakturu se neboj...já mám oba ty tel. na kredity a neukradlo to ani halíř.

beruska2x • 1d • Dnes o 18:20
tak ceho se bojis? zdvihni to a rekni ze nemas zajem o dalsi kontakt.. co je na tom?? 😅 to uz je fakt hodne paranoidni, spouta firem nabizi prostrednictvim tel. to je snad uz normalni ne 😉

lauritka • Dnes o 18:20
flami tak o tom som este nepocula 😕

flamenga • 14tt • Dnes o 18:20
tak pri najbližšom vyzváňaní si to s nimi "ručne stručne" vybavím.... 😠

flamenga • 14tt • Dnes o 18:21
beruska dakujem za nazor, si fakt mila 🙄

vinka
11. dec 2009
soniada
13. dec 2009

no baby ale na callcentre im tie cisla generuje automaticky, treba to zlozit...

andreejka
26. jan 2010

caute baby, ak vam volaju nezname cisla, nahlaste to na stranke http://zmeskanyhovor.com, je to databaza cisiel, kde ludia mozu pisat svoje skusenosti s takymito cislami a tiez aj lahko zistit co je to za "podvodnika", ktory vam volal na zaklade skusenosti inych.  😉

blazka24
26. jan 2010

tak ja som musela zmeniť číslo lebo sa mi niekto rozhodol vyvolávať a mal klirko ale nemala som nervy na policajtov lebo som mala dve skúsenosti ani jedna z policajného hľadiska nedopadla dobre tak už polícii nehrozí veriť...........

veronikapp
26. jan 2010

ja neznáme čísla nedvíham a ak sa to opakuje tak zdvihnem a veľmi rýchlo to vyriešim 😎

blazka24
26. jan 2010

ozaj teraz ma napadlo, mi volala neznáma žena že či nedám poistiť syna v poisťovni -skoro som odpadla, ani neviem kto to bol a odkiaľ mal moje číslo..........

andreejka
26. jan 2010

napiste vase prihody k tym cislam ktore vam volali aj na tej stranke, aby aj ostatni vedeli

tana74
27. jan 2010

Baby, viete čo je sranda? My na univerzite máme na služob. pevnej linke gsm bránu (alebo také niečo). Ak volám z pevnej linky na mobil, píše to, že neznáme číslo, prípadne utajené číslo, alebo také podobné somariny. A pritom potrebujem vybaviť iba služobné veci, lebo zo služob. mobilu volať nemôžem. A ľudia (klienti) mi to nedvíhajú. ☹

Len toľko, že nie vždy za "utajeným" číslom musí byť niečo "zlé". 😉

pepe13
12. apr 2010

boze aj mne uz 3 dni vola nejake nezname cislo vola mi od stvrtku kazdy den raz okrem nedele aj dnes mi volalo ale zvlastne je ze ked to zdvihnem je tam hrobove ticho a ked som to nechala zdvihnute, tak on ani nezlozil. Neviete co s tym mam robit???

dsnadja
12. apr 2010

zasadne nezdvihať alebo ked zdvihneš a je ticho,nedeje sa nič, hned zrušiť......a aj telefonaty,že som niečo vyhrala a či mam par minut čas tiež hned rušim.....manžel sa hraje na inteligenta a počuva ich a počuva,ale ja nie,hned im poviem, že nemam zaujem a končim...

janala1
17. júl 2010

Prave dnes mi volalo 042 2856250. Volala som spät, nikto, pohladala na google a hned som pridelila pod nazov Nejaky debil a dala ziadny ton zvonenia 😀 , takych tam mam uz asi 5. Takze volajte!!!

gerdusha
11. aug 2010

hmmm..dnes z toho cisla volali aj mne...

marienka208
17. aug 2010

aj mne dnes volalo to iste číslo ako ikke , ale som ho nezdvihla asi niekto niečo skúša....... 😒

lilig
18. máj 2011

ahojte aj ja som mala neodpovedany hovor z cisla 0422856250 a naspat sa neda dovolat

linddi
19. máj 2011

@pepe13 ahoj, presne ako píšeš, mám ten istý problém. Už asi mesiac mi sem - tam (niekedy 1 x do týždňa, niekedy aj viac) pravidelne volá neznáme číslo. Keď to zdvihnem je tam ticho. Takisto to položím. Už keď vidím, že mi volá "neznáme", vôbec to nedvíham. Jednoducho ho zruším. Vôbec to nie je príjemné a celkom som sa upokojila, že nie som sama. Najhoršie je, že sa nedá zistiť, kto to je, keď má zapnuté "clear-ko".

ivett1
19. máj 2011

ahoj ....včera mi niekto volal z čísla 0353260900 ...zase ďalšie z čísel otravných "prieskumníkov trhu", ak nie horšie... 😝 ...nedvíhať a rovno vymazať (prípadne zapísať ako xyz... )

ianitka
19. máj 2011

@linddi
inak mne sa stavalo to iste - nezname cislo a ticho.... a nakoniec som zistila, ze som si volala ja sama 😀 mam na telefone funkciu "falosny hovor" (ze akoze mi niekto vola a mozem sa vymotat napr. z neprijemneho rozhovoru so susedou) a mne sa to pri nezablokovanom telefone vo vrecku zaplo obcas same....
raz som si to vsimla - na obrazovke mi naskocilo " falosny hovor aktivovany" a hned preskocilo na "nezname cislo" a zvonil, zvonil....

linddi
20. máj 2011

@ianitka hmmmm 🙂 , zaujímavé, aj ja si musím preštudovať mobil, či náhodou ...... 😀 , bodaj by to tak bolo aj v mojom prípade 😵

ianitka
20. máj 2011

@linddi
ja mam samsung (dotykovy) - predtym som tu funkciu nepoznala 😎

linddi
23. máj 2011

@ianitka ahoj, aj ja mám samsung - dotykový 😀 😀 😀
ako si to deaktivovala?

ianitka
23. máj 2011

@linddi
nedeaktivovala 😉 neviem ako, ale ak mas na lavej strane pridavanie a znizovanie hlasitosti - tak ten spodny skus dlhsie podrzat - tak ho zapnes 🙂

linddi
23. máj 2011

@ianitka , noooo 😕 , a ako ho vypnem?

ianitka
23. máj 2011

to keby som vedela 🙂 normalne zrusim ako hovor hocijaky iny....

aby sme sa vratili blizsie k tejto teme - tak este toto
myslela som si, ze je najlepsie taketo vselijake aj nezname cisla nedvihat, ale to sa zas nie vzdy oplati - parkrat som mala na displeji divne cislo, ktore som zosokovana zdvihla - a bol to danovy urad, prip. raz vojensky ustav - boli to skratene cisla so zvlastnymi predvolbami a volali parkrat za sebou, lebo ma potrebovali surne zohnat
takze odvtedy cisla zdviham a ked sa mi to nepozdava - ze sa nikto neozve, ale idu nieco predat - tak zlozim

linddi
23. máj 2011

@ianitka , už som na to prišla 😉 , úplne stačí, ak vypneš a zapneš mobil 😀 - aké zložité 🙂🙂
Veľmi pekne Ti ďakujem za info, vôbec by ma nenapadlo, že také čosi existuje.....

mnmmnm
30. júl 2011

@ikke
(tuto stranku osm objavila nahodne ked som si dala do googlu toto cislo), dnes mi volalo cislo 042 2856250.....kuknem sa na cas hovoru,a zistim ze mi volava aspon raz za tyzden cely jul!!!...vzdy mi vsak zavola, ked to nemozem zdvihnut...tak osm sa dnes nastvala, ze zavolam spätne, nech to stoji co to stoji,a nech poriadne vynadam niekomu...no nikto to nedviha....uz mam vazne nervy na vsetky call centra a tie ich sprostosti, ved to uz je obtazovanie, na mobily furt vyvolavaju, na pevne linky, malo by sa to pekne zatrhnut....ale kd es tym mozem ist? jedine tak na lamparen v tomto state

koniarova
30. júl 2011
hlavatka
15. nov 2011

Moja neter sa prihlásila do súťaže s tyčinkou margot. Za pár dní volali zo spoločnosti Partners a ponúkali sporenie. najhoršie sa stalo za niekoĺko mesiacov - prišli prvé prémiové SMS. netušili sme , ž stoja 2eurá za každú. Chodili jedna každý deň celý mesiac a než sa nám to cez úrady podarilo zastaviť, zaplatili sme aj druhý mesiac.
Nakoniec som našla tento server www.kto-volal.sk (pre češky www.kdovolal.cz), kde je najväčšia databázia nebezpečných telefónnych čísiel. Stačí to tam zadať a vypadne vám, koľko krát bolo hľadané a čo o ňom verejnosť vie. Šoda, že sme o tejto službe nevedeli skorej.

timusjav
26. dec 2011

ikke zdvihni to a povedz číslo neexsistuje mne tiež volalo neznáme číslo ukázalo mi len neznáme nebolo tam číslo hovorila som všeličo že som policajt ale raz som vymislela že zdvihnem to a poviem číslo neexsistuje a zllož