Neznáme telefónne čísla. Ako na ne reagovať?

jojka120
5. aug 2009

Ahoj, chcela by som sa pytat ako reagujete ked vam vola nezname cislo. Mne uz asi tyzden vola cislo 0911 311 000 a bojim sa ho prevolat naspat, aby som neprisla o celu vyplatu 😖 , ked teraz vsade hovoria o nejakych podvodnikoch.

jojka120
autor
6. aug 2009

vcera ste pozerali tvnoviny na jojke? sice bolo ine cislo, ale teraz je taka doba, ze ked cislo nepoznas, radsej ho ani nezdvihaj ☹ ja uz nedviham, a telefon pri prvom neznamom pipnuti vypinam 😠

bubina1
6. aug 2009

ahojte...super, že sa otvorila takáto diskusia...ja ked dojdem domov, tiež mam permanentne nejaké neprijaté neznáme tel.č. na pevnej linke..... tie ignorujem... a začínam byť nahnevaná na tie anketové a reklamné telefóny... aj tie anketové sú len o tom, že sa spýtaju tri stupídne otázky...potom vas daju akože do zlosovania...o tri dni volaju naspäť, že ste vyhrali, ale výhu si možete prevziat len za podmienok, že zorganizujete nejakú predajnu žúrku u vas doma....ja som mierumilovný človek, a s ludmi aj ked neznámymi a aj ked su z neznámeho tel. č. jednám slušne, ale asi budem musiet pritvrdit a jednoducho zložit telefon....alebo teda nedvihnut........
... s obscénnymi, vulgárnymi a výhražnými sms kami chvalabohu nemam skusenost, ale ak by to trvalo nejak dlhšie, určite by som to isla nahlasit na policiu tiež......

este mam jeden návrh....sa može prijat, nemusi ............mohol by sa niekto (kto častejsie chodí na MK ako ja) ujať toho, že urobí tabulku, v ktorej by boli spísané tel č., ktoré obťažujú... a k nim krátky popis, že čím obťažuju..... potom to už závisí od admina, či tabulku ponechá alebo nie...ale ponechat by ju mohol...ved nou chránime deti....

jojka120
autor
6. aug 2009

bubina to je dobry napad, co si dala, ale ak si kliknes na ten link na prvej strane, tak uvidis, ze tych cisel je strasne vela ☹ a si by to tu zabralo moc miesta

bubina1
6. aug 2009

jojka...ja som klikla na ten link...ale mne sa zdá, že su tam aj zahranicné tel.č. ja som myslela, že by sa tu mohli zbierat tie, s ktorými maju skusenosti baby z MK, ale ten link je dobrý....asi aj bude stačiť..... 😀

irenkat
6. aug 2009

baby, aj ja mam v okoli znamych ci pribuznych ktorych otravuju nezname cisla hlavne uz spominanymi anketami. ja mam cislo utajene a ani raz mi nikto nevolal ohladom nejakej ankety. takze myslim ze to by mohlo pomoct, utajit si cislo 🙂

chulieta
6. aug 2009

aj mne sa to stalo ze mi volali z neakeho t mobile cisla a ked som zvdihla tak hned zlozili a viackrat sa mi to uz stalo,len u mna je to tak ze ja pracujem na zivnost, robim v sluzbach takze nezdvihat cudzie cisla by bola pre mna hotova samovrazda novych zakaznikov. asi tak

miskamaj
6. aug 2009

mna permanentne otravovala nejaka promo firma. Islo o to, ze mali pripraveny text a do telefonu ho citali asi 10 minut. ziadala som ich o zmazanie mojho cisla z ich databazy co sa samozrejme nestalo, tak, ked volali znova, hovor som zdvihla a telefon som polozila na stol, nech sa teta vykeca, po 10 min. som telefon dala k uchu, a povedala som: "co ste hovorili?" toto som urobila 2X a uz nevolaju 😀

helenkasabinka
7. aug 2009

kocky ja ked som mala 13 rokov vtedy sme mali doma pevnu linku a vkuse ked som prisla domov zo skoly tak mi nejaky typek vyvolaval ze ci nechcem si zarabat tym ze budem cudzim chlapom vzdychat do telefonu a ze za to mi on da zadarmo aj mobil a nejake prachy....stale som do odmietala

kazdy den mi vyvolaval a stale mi daval tuto ponuku

nakoniec som sa tym priznala mamine ze mi takto vyvolava on kazdy den a udali sme ho nam policii

na policii zistili kto to je a zavolali ho na vysluch....

predtym sa ma spytali ci si prajem s dotycnym sa aj stretnut-jasne ze som nesuhlasila a na vysluch som musela ist aj ja

spisali zapisnicu a dotycny mal z toho riadny pruser a viem ze mal vtedy len 15 rokov ale meno som nechcela vediet 🙄

emjee
7. aug 2009

ja zdviham aj nezname cisla, ved prijatie hovoru je zadarmo (nepocula som este, ze by prijatie hovoru bolo spoplatnene - s vynimkou volania na ucet volaneho, ale toho sa operatorka dopredu spyta, ci chce takyto hovor prijat)

zasadne ale nevolam spat na nezname cisla - ked je to surne, zavolaju este raz, ked nezavolaju, viem ze to bol omyl alebo "prezvanac"

bubadlo27
7. aug 2009

ahojte,
tak mne sa zase stala taka vec, ze na dovolenke, kedy som mala aktivovany roaming, mi prislo za sebou 19 sms z praznym textom z neznameho cisla ☹
cislo som po navrate skusala prezvonit a zavolat ale nikto nezdvihal 😠
som zvedava na tu fakturu, lebo som mala zlavu len na volane a prijate cisla, nie sms, asi ma hned vystrie 😠

emjee
7. aug 2009

bubadlo ale prijem sms je bezne v roomingu zadarmo, aspon u ruzovych, spoplatnene je len odoslanie sms v roomingu (a vsetky tie sms a la spotreba, horoskop, odchod busu atd. ale tie najprv sama odosles poziadavku, ze ich chces dostat)

helenkasabinka
8. aug 2009

inak ani ja nezvyknem volat na nezname cisla 🙄 ako pise aj emjee,ak niekto nieco chce tak zavola este raz 😉

nicolkarin
11. aug 2009

emejee - mne sa stava ze mi na pevnu linku volaju a na displeji sa mi ukaze moje vlastne cislo. tento hovor uz nezdviham, pretoze ide vecsinou o reklamu, alebo nejaku ponuku tovarov. len mi je cudne, ako je mozne, ze niekto vola na moj ucet, kedze na displeji vidim svoje vlastne cislo.

egyptanka
11. aug 2009

jojka, da sa spatne zistit aj podla tel.c meno a mesto, pokial nie je utajene v telef. zoznamoch. Staci sa obratit na informacie o tel. cislach alebo na operatora.

alami, mas trochu skreslene informacie. V pipade ak vas prezvana sukromne cislo tak je mozne ho zistit. Dolezite je, aby bolo nadviazane spojenie. Teda vy realne musite ten hovor zdvihnut a 2-3 sekundy byt na linke. Je to sluzba Identifikacia zlomyselnych volani a podla zakona je povinny ju poskytovat kazdy telekomunikacny operator. Dolezite je potrebne operatorovi pri ziadosti nahlasit presny datum a cas takehoto volania. Tieto udaje su velmi doverne a ver mi nikomu v orange a ani v t-mobile nestoji za to, aby prezradil tieto informacie, lebo sa monitoruje vstup do sytemu a za neopravnene narusenie je pre dotycneho hodinova vypoved.

bbinka, tel. cislo ktore si uviedla je tzv. pevna linka, ktora sa poskytuje v ramci triple play sluzieb ... napriklad UPC (internet+tv+telefon), orange (Orange Doma - Fibertel), T-Com (magio a k tomu pevna linka). Teda to co funguje v ramci oprickych liniek.

alami, to co popisujes je tzv. reusing tel. cisla (teda znovupouzitie). Je to bezny jav nielen tu na Slovensku, ale v ramci celeho sveta. Tel. cislo sa po urcitom case da znovu do obehu. Zvacsa tak po vyse 3-4 rokov od jeho predchadzajuceho vypovedania zmluvy. Zial nie je v silach operatora zariadit, aby si niekto vymazal uz neaktulane cislo vo svojom tel. zozname.

ysefv
18. aug 2009

ahoj mam problem stale mi vola clip ale video ale dost nechutne neviem ci mam to dat na policiu ale stalo sa to uz 2 krat. mal uz niekto taky problem

ysefv
18. aug 2009

ahoj mam problem stale mi vola clip ale video ale dost nechutne  neviem ci mam to dat na policiu ale stalo sa to uz 2 krat. mal uz niekto taky problem

elenik
20. aug 2009

Tiež som si dnes ráno našla sms o zmeškanom hovore (na noc mobil vypínam). Pozor na číslo +393193260039 😠 vygooglila som si a je to to číslo, na ktoré nemáte volať späť, lebo vás pripraví o nehorázne prachy. Mne sa pokúšali dovolať o 0.30, ako aj ostatným ľuďom, ktorí si našli toto číslo v mobile 😠

elenik
20. aug 2009

http://telefonterror.no/uke_alle/terrorliste_nr...

Tu je zoznam tých "nebezpečných" telef. čísel 😝

zabka78
20. aug 2009

Mne uz 3 krat volalo toto t.c.: +421220852114, ked som zdvihla tak ostalo ticho a potom mi zlozili. Vzdy je to okolo 15 hodiny.

mirkaff
21. aug 2009

mojej segre volaval niaky pa..ko asi 3 mesiace v kuse,kazdu noc,potom si mobil aj vypinala na noc a rano ked ho zapla mala tam od toho drzana aj zo 30 zmeskanych volani.dost dlho to nechala tak,potom to kamarat policajt zobral do vlastnych ruk a ten chudak bol niaky hadam 12 rocny chalan ktory sa po nociach nudil.

maruschka
21. aug 2009

bože baby, keby som si všetky tie nebezpečné čísla zapamätala...hlavne tie, čo zvyšujú sumu na faktúre... 🙄 🙄 🙄 Vždy to tu čítam, ale asi by som ten hovor zobrala, keby to číslo volalo, keďže si to nepamätám.. 😖 😖

mne lezú na nervy tie správy o hrách do mobilu z 7860...neviem to zrušiť.. 😕 😕 😕

najlepšie na tom je, že na tom whocallsme.net som našla aj svoje aj manželove číslo...takže bacha na nás.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirkaff
21. aug 2009

Maruska to sa tam mozem najst aj ja??no idem sa tam pozret aj ja,obycajny smrtelnik 😀

lilyk
22. aug 2009

Zabka78, toto cislo +421220852114 ma uz zacina rozculovat, volalo mi asi 10 krat a tiez sa nikto neozve. Zdvihla som to 2 krat tak som zvedava na augustovu fakturu 😖

tami_tami
22. aug 2009

zabka87, lilyk - mne z toho cisla tiez niekto vyvolava, no nedviham to - ked zacne tak to zvoni denne aj 6-8krat... trva to tak dva tri dni a potom je nejaky tyzden pauza a potom znova... tiez mi to lezie na nervy...

maca793
22. aug 2009

mne včera niekto volal tiež číslo bolo 363,,,,,, a ďalej neviem hneď som vymazala a neskúšam volať nazad lebo je to podvod čo berie peniaze od vás

jevel
22. aug 2009

mne volalo toto číslo cca 7 - 8 krát a keď som to zobrala, tak hneď položili. nikdy som nevolala spat. 393193269058 ale menia koncové čísla 0004, 0032,9057, 0047,
dúfam, že som nedošla o nejaké prachy 😠

jevel
22. aug 2009

+393193269058

maca793
22. aug 2009

tak nejak alebo presne také? 😉

jevel
22. aug 2009

spatne som si pozerala zoznam volaní a volali mi v hocijakej dobe (dennej nočnej) v júli. vo výpise nemám strhnuté nijaké eurá navyše. len keby som im volala spatne tak by som sa nedoplatila. Inak vyzváňajú do nemoty . 🙄

maca793
22. aug 2009

to máš pravdu, našťastie žiadne peniaze sa nesťahujú