Neznáša kravské mlieko. Dať ju do škôlky?

zvedavamt
4. jan 2007

ma niektorá z vás takúto skúsenosť? Lalka má 25mes a stále neznáša krav mlieko,nech je v čomkolvek,aj min množstvo. mám problém ju ustrážiť doma,na návšteve,vonku s deťmi,aby nezjedla,také,čo nemôže.tento rok by som ju kcela dať do školky,len neveim ako to zvládneme.

kosicanka1
4. jan 2007

ajooj, ja mam laktozovu intoleranciu cely zivot a som tu 🙂 neviem ako to bolo v detstve, ale teraz som uplne OK. raz za cas mi lekarka vezme krv, ci je vapnik v poriadku - stale je. proste ho nahradzam inaaac. ani to nesledujem, jem to na co mam prirodzene chut a telo si to vypyta.
podla mna ked na to upozornis v skolke, nemal by byt problem. jogurty, ktore budu mat vsetky deturence na desiatu, nahradis pre malu Lalku sojovym dezertom a pod. aby nemala pocit ze je ina 🙂

jamimi
4. jan 2007

Zvedava moj syn ma alergiu na kravske mlieko,sme doma na platenej mat.dovolenke.Tusim ze ale tu v BA JE SANATORIUM PRE ALERGIKOV to je ako skolka,opytaj sa u vas ci nieco take je ak nie poziadaj o predlzenie mat.dovolenky len to podaj tak mesiac dva pred koncom MD.Ak nieco napis 😉

vavka33
4. jan 2007

Zvedavamt,kym ti pojde mala do skoly,nauci sa ze nesmie jest veci,ktore to mlieko obsahuju.V skole to oznamis ucitelke/rodicia to bezne hovorili aj mne/,vychoske a oni ju tiez ustriehnu.Na obed ak pojde nebudu jej davat veci s mliekom.Da sa to v pohode zvladat,to vravim ako ucitelka na ZS.
A aj v skolke to toleruju a davaju pozor aby sa to mliecko do jej tela nedostalo.Takze nebaj obavy.

zvedavamt
autor
4. jan 2007

problem je v tom,ze nemame nic potvrdene od Dr,robili jej testy,ale nic nezistili. dali ju na sojove mlieko a hotovo. ale nastastie znesie kozie. musim sa ist u nas popytat,ci ju vezmu,ale vraj jej to moze po 3roku prejst. ale my to mame v rodine,aj starka ,aj babka.

bibinka
4. jan 2007

ak nemáte nič potvrdené od doktora, tak prečo si myslíš, že Lalka mlieko neznáša? Má nejaké problémy po požití mlieka? Nemohlo to byť aj prechodná záležitosť, detičky sú nevyspytateľné v chutiach. Náš napríklad neznáša mlieko keď má nejakú virózu, keď má soplíky a pod-proste keď nie je vo svojej koži. Ono sa telíčko asi prirodzene bráni mlieku z rôznych príčin.Sójové mlieko nieje jediné východisko.

vavka33
4. jan 2007

Ak jej nic nevyslo v testoch,tak alergiu nema!To nic neznamena,ze to mate v rodine,ona vobec alergicka byt nemusi.A ak jej budes davat dajake protialerg.mlieko dlho tak jej organizmus nastavis na to,ze jej obyc.mlieko bude skodit.
Ja som tiez dcera davala sojove do Dvoch rokov,aj ked alergicka nebola,ale potom uz nie,len ked bola napr.chora,aby ju nezahlienovalo obycajne.

bibinka
4. jan 2007

súhlasím s vavkou33. Lalke len mlieko nemusí chutiť, proste ho nemá rada. Aj také detičky sú. Jeden môj sused po odstavení kojenia nepil mlieko do 4 rokov-až do nástupu do škôlky a tam mu dali hneď kakao. Asi si netrúfol protestovať, ale odvtedy kakao o mliko zbožňuje.
zvedavamt- skús jej mlieko ponúknuť o nejaký čas, alebo upeč nejaký koláč kde sa pridáva, malá to možno ani nezistí. Ozaj, a zmrzlinu má rada? 🙂

vavka33
4. jan 2007

To bolo dobre bibi. 😀 Ukaz mi dieta,ktore nema rado zmrzku 😉
zvedavamt skus s nej nerobit choru ked nou nie je a bud rada,ze testy ma negativne,poznam maminky a ich deti,ktory su alergici a var mi,ze az potom by si si uvedomila,co je alergia na mlieko. 😉

bibinka
4. jan 2007

aj u môjho malého sme mali raz podozrenie na intoleranciu laktózy, bolo to v júli, keď chytil bakteriálnu hnačku a za dva týždne vírudovú. Tri týždne sme mu nesmeli dávať nič mliečne-chudák, dovtedy to bol taký mliečny typ.Zo dva razy sme zákaz porušili a hneď mal z toho problém v podobe hnačky. Nakoniec po troch týždňoch ryčal ako tur a keď nič iné nezabralo, dali sme mu fľašu so sunarom(v júni sa sám odstavil), tak ju spláchol ako nič. A odvtedy bol kľud. Takže si myslím, že treba načas vynechať mlieko a potom opäť skúsiť. Dieťa je "výmyselník" a samé si povie čo bude papať.

vavka33
4. jan 2007

Moja dcera zas mala salmonelu a ona bola a aj je totalna mlieciarka.Mliecko ale pit nemohla,aj ked mala predpisany nutrilon pepti pre alergikov.Bala som sa,aby nezacala hnackovat,tak som jej do cierneho caju robila sojove,aby aspon trosku citila mlieko.Vypadalo aj chutilo to vselijako,ale mala bola spokojna.ked mohla opat pit mliecko,tak za den stiahla 1.5-2litre.Som z nej nechapala-a to mala 11mesiacov.Okrem toho samozrejme jedla.

zvedavamt
autor
4. jan 2007

kojila som ju,ale ex Dr sa zdala mala,tak jej dala na noc 1 davku umeleho mlieka HA. plakala,ked bola hladna,ale aj potom,ked sa najedla. budila sa v noci a mala krce a uz jej nic nepomahalo. do roka bola pre istotu na bezlepkovej diete,bo ja mam alergiu na potraviny. Dr na gastre si zmyslela,ze ma celiakiu a tak ju utrapili v nemocnici a nic nezistili. ked presla na sojove mlieko,tak jej vsecko preslo. akonahle zjedla nieco s mliekom,tak mala v noci krce a revala ako kon.a ma to furt.na oslave zjedla kusok dru tycinky a mali sme o zabavu postarane. skusili sme kozie mlieko,kym bolo a nevadilo jej a fajn pribrala.tak sme na tom.

vavka33
4. jan 2007

Ved ty vies,co je pre nu najlepsie.ale este je skoro strachovat sa co bude v skole,mate casu dost.
Pajem vam obom hlavne zdravicko 😉

zvedavamt
autor
6. jan 2007

na skolu som zatial nemyslela.trapi ma skolka,bo ak najdem pracu,dam ju tam. len som kcela vediet,ci niektora z vas ma s tym skusenosti,aby som vedela na co si dat pozor. 😉

verulka
8. jan 2007

zvedava, moji chalani maju alergiu na kr. mlieko. Mali sme velke problemy- bolo to skrizene s al. aj na sojove (to som ti tusim inde pisala) Zistit to ide z krvi- ak to nema spotvrdene, tak by to nemala m,at. Intorlerancia laktozy je celozivotna- to nastastie nemame 😉 . Nam pomalicky dozrieva trav. trakt a preto uz mozeme aj soj. mlieko aj probio a kyslomliecne vyrobky. Risko nastupil do sanatoria- tu v pertzalke, kde chodili deti s dietami- celiaklia, diabetici apod. Neskor ked, sa mu to trochu upravilo, hned som ho odtial brala prec, ankolko sa mi to tam nepacilo. Teraz chodia obaja do normalnej skolky, kde som upozornila ucitelky na to, ze nemozumlieko (dostanu caj, ak je nejaka mliecna omacka, tak bez nej) velmi mi vysli v ustrety, za com som im strasne vdacna. Chalani su uz presne nauceni co mozu a co nie- ak su si nie isti, tak sa vzdy opytaju...Neboj zvladnete to aj vy, len by si to mala mat na papiery- fakt, mala to ani nemusi mat,staci potom opatrne vyskusat a zaradit vhodne vyrobky do jedalnicka...Nam imun-aleroglogicka povedala, ze ak ma alergiu na kr. mlieko, tak je velmi vysoka pravdepodobnost, ze problemy by mu robila aj rielkovina kozieho al. ineho mlieka...drzte sa

melory
8. jan 2007

verulka moj je prvy den v skolke a hned mi povedal;i ze budu problemy s tou stravou {nemoze mlieko} neviem ako sa to vyrisi zatial je tam na 4hodinky takze bez obedou ale ranajky a desiatu ma.

verulka
8. jan 2007

melory, mrkni si komplet jedalnicek...vacsinu veci mozu papat (pomazanky sa robia z rastl. masla) , napoje nie suproblem. Ak moze smotanu, tak nie je problem ani s omackami (niektorymi)...my v skolke nejeme krupicu,pudingy a pod. ak ja vela nevhodneho, tak dones z domu viac ovocia, prip. ho vyber pred obedom (nastastie nie si vpraci)...kuk ip

julka.n
8. jan 2007

ja som najstarsiu davala do skolky od 2.rokov a tiez nemohla kr.mlieko ale tam sa dalo dohodnut stacilo ked som to nahlasila v triede co vsetko nesmie papat a nebol ziadny problem

viamka
8. jan 2007

maminky, trosku si to ujasnite, kr. mlieko a alergia ok, ale na aku zlozku... uz sa tu na roznych temach o tom pisalo: verulka, zas ta dam ako priklad - prepac, ale moj oblubeny: verulkyne deti maju al. na bielkovinu a moje dieta na mliecny cukor! a v priznakoch a hlavne v diete je rozdiel!

nas maly v skolke pomazanky ano - ak neobsahuju ine alergeny!
napoje tiez ano, omacky nie, dostane meso a prilohu ciste, mliecne polievky tiez nie! treba precitat cely jed. listok a doplnit ovocim a pod. ked su pudingy, kase a pod. cokapiky len suche a davam jednu davku mlieka denne do skolky...

tvoje dieta bude ine, nech uz sa ti to zda akokolvek krute..... cim skor sa nauci to brat vazne a zodpovedne, tym lepsie.......... dnes je tolko "inych" deti, ze len tazko najdes "normalne".

bibinka
8. jan 2007

melory-ak máš problém s tým, že ti v škôlke nechcú vyjsť v ústrety v prípade podávania stravy, ako to bude s tým, ak im oznámiš, že má aj adhd? V tvojom okolí je len tá jedna škôlka? Ja by som malého dala aj na kraj mesta, ak by som mala istotu, že všetky jeho problémy sa u nich dajú riešiť. 🙂

zvedavamt
autor
9. jan 2007

ked vy aspon viete,ale nam Dr nic nepotvrdili. len viem,ze jej staci zjest min mnozstvo mlieka,smotany,srvatky,jogurtu v hocicom a uz je zle. mam vraj cakat do 3r,ci jej to prejde,ale co dovtedy? v skolke je nova riaditelka,ale hadam sa s nou bude dat dohodnut. musim tam ist. drzte palce.

bibinka
9. jan 2007

držím palce, verím, že riaditeľka je dostatočne vyškolená o možných problémoch detičiek v škôlkach a že vám vyjde v ústrety.

melory
17. apr 2008

takze po dlhom case pisem. bola to fuska vybavit, aby hugovi nedali nic mliecne. museli sa "poucit" {hugo v nemocnici} aby si to vobec natlacili do hlavy. hovorila som snad s celou skolkou....fuuuu, to sa mi nechce rozpisovat! ale vysledok je, ze ked maju oni nieco mliecne, tak on to nedostane. uz sa snazia aj tak, ze su halusky s bryndzou, tak on dostane len halusky, a ked chlieb so syrom, on ma suchy chlieb a cajom { miesto mlieka} no poviem vam chodi domov hladny ako vlk, ale snazim sa chodit pre neho aj na obed, alebo hned ako vstane.

majtika
7. júl 2008

Moj syn ma alergiu na kravske mielko a chodi do jasliciek, ma 2/5 roka. Vyriesili sme to tak, ze rano dostane sojove mlieko z kakaom a dve lyzicky cukru, alebo trocha medu a celkom mu to chuti...nastastie moze jogurty, maslo a syry, tomu problemy nesposobuje. Co sa tyka pitia mlieka v jasliach, ci v skolke sme to vyriesili tak, ze mu proste tento napoj nepodavaju na nase zelanie. Miesto mlieka mu daju cajik, alebo iny napoj. Pokial by sme chceli, aby v jasliach pil mliecko aj s ostatnymi, museli by sme si do jasli doniest ingrediencie...co sa nam nechce. Myslim si, ze rano mu to sojove dostatocne staci. Aj tak s tym maval znacne kakacie problemy, kym si na to zvykol. Nastiastie je dost jogurtov, ktore moze a v tom ma bielkovin celkom dost.