Neznášam variť! Máte rovnaký problém?

guza
4. jún 2009

Ja neznasam varit, ani neviem varit... Manzel pracuje ja na materskej, normalne by malo byt, ak manzel pride z prace tak ma vsetko teple navarene, ale ja neznasam varit, tak mi to pride velmi tazko, kazdy den nieco navarim, ale len tak cez zuby. Povedala som to manz, ze to neznasam a ze ma to vobec nebavy, ale on sa niekedy nahneva ked nieje navarene a ked je tak mu stale k tomu nieco chyba, napriklad, salad, ked je riza tak mu zasa chybaju zemiaky, stale nieco. Mal by byt rad, ze vobec nieco navarim, naozaj mi to ubera vela energie... on to co neznasa tak nerobi a to co ja neznasam tak to nevadi aj tak to chce mat nastole :O( ma niekto takyto problem...

mukky
11. jún 2009

digysa tak skore uzdravenie prajem,viem jaka je to bolest

m311293
11. jún 2009

susik, když jsem šla do jazykovky hlídal manžel, dělala jsem to rok před porodem a chtěla jsem pokračovat, takže po 6 nedělí jsme chodila dál do školy, nakojila jsem, šla do školy, a na další kojení už jsme byla doma. Ale teplá večeře byla. 😀 😀

m311293
11. jún 2009

digysa, jednou jsem to zažila ( ten zánět) a nepřáala bych to ani největšímu nepříteli

k.a.t.k.a.
11. jún 2009

jasné že sa dá všetko stihnuť, aj upratať, aj oprať, aj ožehliť, aj navariť, aj sa postarať o dieťa .. všetko v jeden deň .. ale ja taký život môžem okašlať 😝 ja nebudem otrokom domácnosti 🙄 hej su aj také ženy a potom v 30-tke vyzerá na 40 🙄 Ale tak zase sú aj ženy, ktorým to robí dobre 😀 ale ja medzi ne určite nepatrím 😝

susik77
11. jún 2009

jasne, vsetko sa da stihnut. je to o prioritach...ja som chcela po porode zhodit, tak som vstavala rano o 4.hod a chodila som sa nicit do posil. a na plavaren aby mi mm mohol rano pohlidat malu...
najlepsie je, ked sa zidu manzelia s rovnakymi prioritami-chlap, co vyzaduje teple vecere a zena, co mu rada navari...my s mm mame ine priority 🙂

k.a.t.k.a.
11. jún 2009

našťastie aj my máme iné priority 😎

susik77
11. jún 2009

jj, tiez mi pripada nezmysel mat zmysel zivota varenie a upratovanie. treba hlavne zit a uzivat si zivot 😉
to neznamena ze nemame navarene ale staci ked varim obedy, nie este vecere 😖

susik77
11. jún 2009

ja zvyknem varit obedy na 2 dni dopredu. varim vecer ked je mm doma z prace, aby mi pohlidal malu, lebo ona sa inak na mna vesia a nedovoli mi vobec varit . cez den uz vobec nespi. no a vcera som varila, mm to ochutnal a povedal, ze mi zakazuje tak dobre varit, lebo len pribera... 😎

mukky
16. jún 2009

susik tak ten tvoj svagor je teda riadny blbec,prepac...on chodi na navstevy asi koli jedlu a nie ludom... 😖
tvoja sestra to s nim iste nema lahke....

idem, citat dalej..

mukky
16. jún 2009

susik a co si take fajn navarila? 😉

kocurik16
17. jún 2009

ja som najradšej,kedˇmm príde domov,alebo chlapec začne že mamina môžem dnes variť ja.To je pre mňa siedme nebo 😀 ,lebo neznášam variť.Varenie som mala rada ako od mala pokiaľ žila mama a bolo to ako hobby. Teraz som vdˇačná každému,kto sa postaví ku sporáku.

nnikka
17. jún 2009

mna varenie celkom bavi ked nemusim, 😀 ale ked musim tak to je utrpenie, rada varim veci co mi chutia... a vacsinou chutia aj ostatnym a vela solim...

ramzesa
17. jún 2009

Ja tiež veľmi varenie nemusím, ale je to skôr o tom, že čo variť a potom tá kopa riadu ☹. A pri deťoch mám pocit, že varím celý deň :-P. Ja napríklad rada žehlím 😅 , to je pre mňa relax. A nemyslím si,že ak je suchý obed, tak sa na to zomiera 🙄 .

susik77
17. jún 2009

mukky: jj, ja takych chlapov fakt nemusim, chvalabohu tento typ je uz na ustupe 😀 alebo sa nepohybujem v tej vrstve 😀 😎

ja najradsej varim odkedy uz mala papa s nami jedla, kt. moze aj ona-snazim sa varit co najzdravsie, ale chutne 😉
V tom je super ta knizka co som tu spominala-vrele doporucujem 😉 od Annabel Karmel-varime pro kojence a batolata. Tie recepty pre batolata su uz normalne-vhodne aj pre dospelych a uzasne chutne 😉
Varila som Babiccin chutny rybi paj-je to akokeby nakyp s rybou , zeleninou a syrovou polevou-zapeceny v trube.
Mm ma zobudil pred polnocou a ospevoval mi to, ze ake to je uzasne, ze to bude patrit medzi top jedla v nasom jedalnicku 😵
Ja nemusim varit moc klasicke jedla, viac ma bavia speciality, nove chute, nezvyc, kombinacie-napr. maso s ovocim a pod. Vacsinou sa mi to vzdycky podari na 1.krat podla receptu ale 2.krat uz nie 😀 asi sa 1.krat ovela viac snazim 😎
Ja potrebujem aj aby jedlo super vyzeralo, som dost vyberava, u mojej svokry skoro nic nezjem-ona totiz vari len z povinnosti a nic neochutnava, ze by pribrala 😖

pancake
17. jún 2009

mukky a co za k......u si navarila??? 😀 😀 😀 😀 😀

moj nazor je, ze kto rad vari nech robi kuchara.
ja varim rada ale viem ze to zabera vela casu, tak varim na 2-3 dni. obcas si pomozem mrazenou pizzou a tak...
a varim hlavne preto ze je to zdravsie, dietnejsie a lacnejsie.
bolo by mi luto vyhadzovat prachy v restauraciach kazdy druhy den a ktomu za smazene a vyprazane jedla. 😝

mukky
17. jún 2009

pancake no dovol!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

urobila som mu zemiaky na paprike,a k tomu mal mat opecenu spekacku..nahodou,pre chlapa dobre,nie? 😀 Ale on to ma rad,ale on mi az dnes povedal ze to ochutnal a mu to nechutilo...jasne ze nie,ved to nebolo dovarene,bolo este vela vody v hrnci ,ak niekto pozna toto jedlo,tak vie..o com pissem..ja som ho odstavila na chvilu,este som tam chcela dat zemiaky,a bolela ho hlava a bla bla,ja som od neho este daco chcela...som vinna 😀

ale varim opat 😀 ,zajtra pecene kurca s americkymi zemiakami a zeleninovy salat,asi mrkvovo kapustovy s olivovym olejom a zalievkou..

lebo ked ja nebudem varit,on nebude zehlit a pratat mi povedal 😝 😀 😀

mukky
17. jún 2009

susik ved napis nejake fajn recepty ak budes mat cas do temy..vselijake recepty od a po z.....

misskkaa
18. jún 2009

no tak v tejto teme som sa nasla 😵 , ja nevarim vobec a ani ma to nebyvi,priatel to chape,vecsinou vari on,a je to dobre,tak preco ho o to nejak oberat 😀 . mne staci natreti roztek,alebo nejaky jogurtik. horsie bude ked sa maly narodi,potrebuje teplu stravu,asi zabehneme sackovy system,alebo nech navari na tri dni co tu nebude. strasne ma hnevaju tie reci ked chlap povie ze su to cisto babske veci,lebo o je chlap. a tak sa zena moze aj zodrat a pri tom pracuje,stara sa o dieta o neho,pre,zehli,vari...... 😠 . nie som nejaka feministka,ale mylsim ze aspon to varenie by sme mohli nechat chlapom. ved oni pridu z prace narobeny (akokeby mi nie) sadnu pred tv a maju maraton az pokym nejdu spat. nastastie moj priatel mal mamu generala,takze je nauceny na domace prace 😉

pancake
18. jún 2009

misska tak sa rychlo nauc varit, lebo budes varit svojmu dietatu. teda ak nebudes chciet aby jedlo hippky 😝
ja sama nejem polotovary tak aj malemu ich davam iba v pripade nudze. a to varenie jemu je uplne lahucke a velmi rychlo. 😉
a sackove polievky a ine hovadiny naplnene emulgatormi fakt tiez nemusim. ale nehovorim ze raz za dva mesiace neuvarim gulasovu polievku. ale naozaj len v krajnom pripade, lebo aj tak mi zaberie tolko casu co zeleninova,cesnakova, alebo vajickova polievka.

mukky prepac. ale to si ty prva napisala ze ti tak manzel povedal 😀 😀 😔 😔
a ja to robim takto: osupem zemiaky, nakrajam na kocky.spekacky tiez na kocky centimeter krat centimeter a vsetko hodim na plech. polejem z vrchu olejom,a osolim. niekedy pridam aj korenie. ako mam chut. premiesam a peciem hodinu v rure. vypnem a s kyslou uhorkou je to super jedlo. a nenarobim sa pri tom.
ja sa snazim varit tak, aby som vela robila v trube, lebo pri tom netreba stat a kontrolovat ci kypi 😝

mukky
18. jún 2009

pancake je ti odpustene 😀 😀 😀

pancake
18. jún 2009

tak nakoniec tu piseme iba mi dve co varime. 😀 😀 😀 😀
nas sa nikto nepyta, mi proste musime a hotovo. 😀 😀 😀 😀 😀 😝

mukky
18. jún 2009

pan 😀

pancake
18. jún 2009

muk tak som prave dovarila a mam zase veget na 3 dni. 😉 😀

mukky
18. jún 2009

tak pod do temy reccepty a napis co si varila,som zvedava 😀

katrin21
19. jún 2009

ahojte... baby, vas bavi jest 3 dni to iste? mne by to uz liezlo krkom.. ja na varení nemam rada vymyslat ČO uvariť.. uz potom je to OK, ale ta vecna dilema.... 😖

katrin21
19. jún 2009

este som chcela.. ani moja dcera by mi nejedla 3 dni to iste... ale inak varim dobre a rada, len to vymyslanie, že čo... a hlavne, ja mam pocit, ze stale varim nejak draho... ja nevarim take, ako tu citam, ze zemiaky so spekackou zapecene... francuzske obcas ano, ale len tak so spekackou, nie.. pride mi to ako jedlo chudobných , asi mam rozmaznaný jazýček a mam rada speciality, alebo jedlo co je take vydatnejsie... najradsej mam kačku a červ, kapustu, dokonca uz zvladam aj knedlu domacu, ale tej roboty.. 😝

Vari aj moja polovicka, napr. rezne robi len on)( ja vraj moc narosýpam) ... a inak varievam ja. aj nedelnu slepaciu varí on.
aj moj byvaly M. vedel varit, naucili sme sa spolu systemom: obr. kuch. knižka = mňam , to dobre vyzerá, toto si urobime.. stale nieco nove 😉

felicia1
19. jún 2009

a co varite detom??????????? 😕

katrin21
19. jún 2009

moja dcera vo veku tvojho syna nechcela jest skoro nic... mala take obdobia...

jedavala : banan, pribinacik, cestoviny s orechami, spagety s kecupom... kuraciu polievocku( odporucam v malinkom hrnceku dat 2 kuracie kridelka, trochu zeleniny a mate polievku pre babo ako vysitu, po mojom vzore to robi uz aj suseda 11mes. syncekovi 🙂) ) obcas zjedla parku so zem kasou.. ona fakt nic nechcela..

potom zas chcela len pecene mäso so zemiakmi... ale cestoviny viedli... s grankom, orechami, makove slize, spagety..., halušky bez slaniny( ale nasladku, pocukrene, aj ja ich tak jedavam , inak som ich nikdy nechcela, teraz ich zje aj ona... nie je to taky grc ako vyzera), ...
dietatu ak ti papa vsetko, var to co aj vy, akurat menej koren, ved vy si mozete aj dosolit 🙂)

a este lubila zohlik s maslom a medom, pricom med rozmiesam , ked maslo zmakne a potom nesteka, to mi zas robievala moja babka , mňam!

katrin21
19. jún 2009

a este detom chutí pecene kuracie stehno( minimum roboty 🙂 ) a zemiaciky a k tomu broskynovy alebo marhulovy kompot... mňááám!

pancake
19. jún 2009

katrin ja zase nemozem mat maso kazdy den. a nejem sladke, a granadir so slaninkou alebo francuzaky su uno nuno. robim to na viac sposobov.podla toho co mam v chladnicke.
a ked neusetrim na strave tak uz na nicom. mam stastie ze ani moj p. nieje moc masovy.
a doteraz som varievala kazdy den alebo kazdy druhy. a to aj polievky. ale ked mam maleho, tak radsej zjem treti den to iste ako by ma mal tahat v kuchyni za teplaky a plakat ze sa chce hrat.
takze to neriesim. a nestava sa to pravidelne ze varim na 3 dni. obcas nemam chut na to jedlo uz na druhy den. tak to len zamrazim a spraviim ine. a ani placky a syr nemam dva dni. ved by to nebolo ani dobre. ja mam na mysli jedla co cim su starsie, su chutnejsie. napr.gulas, nalozene maso, segedin....