Neznášam variť! Máte rovnaký problém?

guza
4. jún 2009

Ja neznasam varit, ani neviem varit... Manzel pracuje ja na materskej, normalne by malo byt, ak manzel pride z prace tak ma vsetko teple navarene, ale ja neznasam varit, tak mi to pride velmi tazko, kazdy den nieco navarim, ale len tak cez zuby. Povedala som to manz, ze to neznasam a ze ma to vobec nebavy, ale on sa niekedy nahneva ked nieje navarene a ked je tak mu stale k tomu nieco chyba, napriklad, salad, ked je riza tak mu zasa chybaju zemiaky, stale nieco. Mal by byt rad, ze vobec nieco navarim, naozaj mi to ubera vela energie... on to co neznasa tak nerobi a to co ja neznasam tak to nevadi aj tak to chce mat nastole :O( ma niekto takyto problem...

erikasadek
4. jún 2009

ahojte ja som len nakukla, ja som vas opak , ja zase rada varim a peciem.. i ked niekedy , sa mi , uz ani nechce , ked osm unavena, ale plne vas chapem, ak niekto nema nieco rad tak je zbytocne nutit.... 😉

amatula dobre si si to zariadila.. 🙂

narciska77
4. jún 2009

🙂 jééj, konečne som si aj ja našla tému čo sa mi páči... 😉
Varím kazdy druhý den, občas nieco donesie svokra odvedľa 😉 ,hlavne múčne ,kysnuté... 🙂
Ale začala som piesť a to ma baví 🙂 A k tomu vareniu...obed musi byť jednoduchý a rychly 🙂

klirkad
4. jún 2009

inak je to super ked si takto mozes navarit sama co chces a mas na to chut, u nas varim veeeela lebo chlapcov mam v puberte, takze... 🙂

certica
4. jún 2009

tak mne varenie tiez nicht moc nehovori, ciste z nutnosti. keby som nemala rodinu, tak som na surovej strave a aby sa nepovedalo, raz za 2 mesiace si aj nieco "na ohni" spavim 😀 . ale zas pecenie napr. celkom mozem, hlavne sladke

narciska77
4. jún 2009

🙂 Tak to ked mas doma hladošov, tak variť musíš. ☹ Moj manž. zje hocičo, nikedy krúti nosom 😀 ,ale zje...Dcera vymýšla oveľa viac. 😖 .
Dnes som upiekla moj prvý chlebík 🙂 ,bol mnam mnam ,ale nikto ma nepochválil. ☹

klirkad
4. jún 2009

jeeeho, to musiii byt parada 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 , napis recept, gmmm???

narciska77
4. jún 2009

Napíšem,len musím teraz ísť ,dcera ma skopáva zo stoličky.. 😀
Bol jednoduchý a rýchly ,inak by som ho nepiekla 😉

klirkad
4. jún 2009

dobre, diiik zatial 🙂

guza
autor
4. jún 2009

ha ha ha no uz ho idem aj robit 🙂 😀 😀

bzuco
4. jún 2009

ahojte...ja tiež varím preto, že musím...ale zasa odpor k tomu nemám...to skôr pečenie ma nebaví oveľa viac ako varenie...ale už aj tam sa chytám....ked rodina zavelí, tak sa krútim 😀 😀 😀

vždy sa snažím variť na tie 2 dni aby som mala spoň každý druhý deň pokoj s varením
no a tiež ako radí kattum....dobré vzťahy so svokrou....včera doniesla šišky s jahodovou penou....dnes zasa super polievku 😵 ...podchvíľou nás niečím zásobuje...a tiež aj moja mamina...cmuuuuk 😵 😵

sumienka2525
4. jún 2009

No tak mne sa velmi varit nechce ani toho nejak extra navarit neviem ale co uz ked musim, tak nieco dobre uvarim. Ja mam asi stastie ze moj drahy rad a dobre vari . Jeho varenie baví akurat musim hned pocas jeho varenia umyvat riad lebo to by bola pohroma a upratovanie mu velmi nejde. 🙂

Ale zase sem-tam ma chyti taky zapal, ze varim aj 2-3 jedla za den a skusam nove kolace z receptov a to aj tri kolace za den spravim. A aj ked sa mi nepodaria tak moj je taky mily a povie, ze : Neboj naucis sa casom ale mne velmi chuti.........

narciska77
4. jún 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8218
🙂 tak tento som dnes piekla 🙂

digysa
4. jún 2009

...ja rada varim, ale na druhej strane neznasam ten cas, ktory tomu venujem.... dost vela casu travim v kuchyni a to ma dost ubija... ale chcela by som sa ta spytat ako si predstavujes zivot bez varenia?

Celkovo by som chcela dat do plena tuto otazku.....ako moze clovek zit bez varenia? Clovek potrebuje teple jedlo....nemoze zit iba na chlebe a na polotovaroch! To je predsa zabijak na zdravi...(ani tak o tucnote nevravim, ved aj z vareneje stravy sa pribera...)... kazdy den jest chemicky upravovane jedlo alebo chleba....
Napada ma jedine riesenie: chodit do restauracie, alebo sa stravovat u rodicov,ak su boblizku... Ale je to vobec casovo a financne mozne??? ☹

guza: co budes davat jest svojmu synovi? brrrrr, strasie ma, ak si na to pomyslim..... 😀
Tvoj muz by mohol trochu povolit vo svojich "podmienkach" a jest aj to co zostalo na druhy den...to je zase odveci varit kazdy den...ved to sa uvaris k smrti.... ale bez varenia to asi nejako nepojde.... bohuzial... Ty sama co jedavas? iba chleba s maslom? 🙄

Neviem, ako ti radili druhe baby, ale ja by som si navarila viac jedal a velke porcie a dala ich zamrazit.... Moja kamaratka tak vari iba jeden krat do tyzdna.
A maju to rozdelene.....ze 5 dni navarene, 1 den pizzovy (kupia pizzu) a 1 den studeny (sendvice, salat, alebo polievka)
Ja by som muzovi povedala dopredu jedalnicek a ked sa mi nepaci...nech si kupi jedlo niekde inde...

narciska77
4. jún 2009

🙂 aj ja sa chystám ,ze budem dávať jedlo mraziť,ale vždy na to zabudnem 😀 ...Este šťastie,že mám vedľa v dome svokru,ináč by jej syn jedol dookola tie isté jedlá, alebo ako hovorí moja dcera "tie pokusy z internetu" 😀 😀 😀

klirkad
5. jún 2009

ahoj. 🙂 narciska este raz dakujem, urcite ho upeciem 🙂 prave som dala piect nakladane-francuzke zemiaky...uz sa tesim ako moji hladossssi pridu zo skoly aaaaa...maju toto jedlo strasne radi 🙂

narciska77
5. jún 2009

🙂 je uplne jednoduchy,len nabuduce by som dala o zemiak menej a poriadne ho popučila 😀
Dnes som piekla Nebeskú Mánu.. 😉

mukky
5. jún 2009

ahojte,ja varim rada,a teraz ked uz mam internet a plno receptov by som varila castejsie a fajn jedla,ale casu mam uz skoro 11 mesiacov menej...cim to asi bude,neviete? 😕 😀 Ja zas neznasam poslednu dobu vysavat a zmyvat podlahy,je mi straaasne pri tom horuco,koli stitnej zlaze...takze to mame s manzelom podelene..ja varim a on prata poslednu dobu,ale urcite veci si radsej pratam sama..a u nas zehli jedine manzel 😀 😀 ,on pri vareni mi pomaha ak treba,aj sam nieco navari ak vie,ale nema k tomu velmi vztah,tak sa nenutime navzajom do niecoho co nechceme a robime to co chceme a vieme 😀
takemu manzelovi co by ofrflal moje jedlo by som nevarila,a povedala mu var si sam...by som bola zvedava kolko mu to vydrzi.... 😠

pancake
5. jún 2009

ja velmi rada varim, a este si ani moj P.nikdy nestazoval. ale tiez mi je luto ze denne stojim hodinu-dve pri hrncoch. a tiez varim na dva dni a hotovo. ziadne prplanie sa. varim rychlovecky aby som do hodiny mala uvarenu aj polievku aj druhe, a to varim aj malemu. ale tomu zamrazujem.takze to mam jednoduhsie. ale prilohy mu robim cerstve.
mam zosit s oblubenymi domacimi receptami a ked neviem co mam robit nakuknem tam. snazim sa to striedat dva dni kuracie,dva dni bezmasite, 2dni mlete maso,2dni cestoviny.
v mac donalde som bola az v zivote a to ma nahovorila kamoska koli jej dcere aby sme sli. neznasam fast foody, ale par krat uz som bola na kebab. ked fakt nestiham. inak ak nemam navarene dam si ham end eggs, alebo rychlo spravim cestoviny.
a peciem iba hrncekove kolace.pernik,babovku,salamun, a potom tie obycajne -co kuchyna dala.
ale poviem vam ze ma to nebavi stale rozmyslat co budeme zajtra jest. a potrebovala by som si aj oddychnut od varenia aspon na 2 tydne. ale to by som pribrala este viac, lebo by som jedla chipsy a popcorn 😀 😀 😝 😝

pancake
5. jún 2009

sa ospravedlnujem za chyby. necitam po sebe, pisem po pamati a potom to tak dopadne.
mala som na mysli Mc Donald raz v zivote, a ham and eggs. skolacke chyby. 😝 😝 😝

mukky
5. jún 2009

pancake ja som ti rozumela dobre co pises 😀
ja kazdy den navarene nemam,lebo mi kazdy den nechuti,aj pribera sa z toho,.. manzelovi sa zmenili chute riadne,niekedy v zaciatkoch skoro vobec nechcel varene,chcel mat v chladnicke syry,salamky,pastety,atd 😝 a teraz?skoro denne si da varene...ale jemu ak nieco chuti,tak to je aj tyzden 😝 😝 ,co ja nie...to skor ja som vyberava...aa polievky nechce vobec,uz asi rok som nevarila...polievku jem u babky alebo od babky,a to hlavne soskovy alebo cerveny borsc,ten zje aj muz,lebo je husty...

jeliska
6. jún 2009

jeeej pridavam sa guze ibaze ja vobec nevarim iba ked tak rychlovky ked musim .Unas zasadne vari iba muz a vyborne, ale niekedy ako napr, teraz stoji pri sporaku tak mi hovori, ze uz nikdy v zivote nic nenavari a nech si varim sama 😢 ale ked chcem tak vzdy ide k sporaku on a ked mi do toho nebrble tak to robi sam 😀

narciska77
7. jún 2009

☹ ☹ Aj Vám sa dnes tak nechce nič chystať na obed? ☹ ☹ ☹ To bola noc,blízkalo sa hrmelo.....som sa nič nevyspala 😖 . Pozeram na recepty a idem sa dať na kura v syre.Ale vonku krásne svieti slniečko,tak dufam,ze sa do obeda preberiem... 😉

ankam
7. jún 2009

aj ja sa pridavam k nechcenemu vareniu.Neznasam to........a najviac to neznasam v nedelu na obed-lebo vtedy viem ze to musim spravit 😠
Co s tym???

mukky
7. jún 2009

ankam a nemoze navarit partner?

babatko88
7. jún 2009

pridávam sa k vám, neznášam varenie a po pravde to ani neviem, nikdy ma to nezaujímalo, ani ma nebude, ešte že máme babinu 😀 moja spása 😀

ankam
7. jún 2009

mukky mohol by,obcas ked ho poprosim tak navari.....ale nebudem ho o to ziadat 😀

mukky
7. jún 2009

ankam len ho pekne ziadaj 😀
baby a nestalo sa vam to nechcenie niecoho robit od porodu?lebo ja od porodu,ani neviem preco vela veci neznasam robit 🙄 🙄 ,napr vysavat,atd,radsej budem varit cely den 😀

klirkad
7. jún 2009

ahoj nie mne sa to vsetko znechutilo odkedy som si uvedomila, ze mat deti a muza nieje take ruzove. Varenie, upratovanie,starost o deti vsetko bolo na mne. Ale musim sa priznat to varenie ma bavy.... 😉

janinah
7. jún 2009

guza,nečítala som reakcie,ale dievča zlaté,ty sa zobuď a to čím skôr 😉 , manželstvo a materstvo je aj o povinnostiach,či sa mi chce či nechce,tak to urobím a teším sa z toho,že pomôžem druhému,že mu chutí.....v dnešnej dobe polotovarov,mrazničiek,služieb to nie je žiadna veda,nehovoriac o tom,že chlap pracuje a potrebuje sa poriadne najesť,to asi poznáš.že láska ide cez žalúdok,je to pravda...ak to preženiem,čo keby tak manžel zahlásil,že jemu sa už nechce chodiť do práce a zarábať,že ho to nebaví....