Neznášam variť! Máte rovnaký problém?

guza
4. jún 2009

Ja neznasam varit, ani neviem varit... Manzel pracuje ja na materskej, normalne by malo byt, ak manzel pride z prace tak ma vsetko teple navarene, ale ja neznasam varit, tak mi to pride velmi tazko, kazdy den nieco navarim, ale len tak cez zuby. Povedala som to manz, ze to neznasam a ze ma to vobec nebavy, ale on sa niekedy nahneva ked nieje navarene a ked je tak mu stale k tomu nieco chyba, napriklad, salad, ked je riza tak mu zasa chybaju zemiaky, stale nieco. Mal by byt rad, ze vobec nieco navarim, naozaj mi to ubera vela energie... on to co neznasa tak nerobi a to co ja neznasam tak to nevadi aj tak to chce mat nastole :O( ma niekto takyto problem...

mukky
8. jún 2009

digysa ja som na tvoje tiez mimo prispevky ,ustipacne a podryvacne zvyknuta 😀 ,takze kludne pis dalej..

clara86
8. jún 2009

Babyyyy mna varenie bavi, kebyze nechodim do prace, tak aj kazdy den 😀

adetka
8. jún 2009

paaani... tolko skelych manzeliek na jednej kope... 😉
mna nebavi varit... nastastie manzel je z chlapov, ktori si aj sami vedia urobit jest... obedujeme v praci... na veceru ja nejem (iba ovocie, pripadne jogurt s musli)... manzel si bud urobi salat, aleb chlieb... akurat cez vikend varime... ale to vacsinou spolocne... pripadn ideme na navstevu k nasim, alebo svokrovcom...
moja mama varievala mojmu otcovi strnast rokov kazdy vecer nieco nove... a vzdy vymyslala jedla... len aby bol spokojny.. potom mali prvu vacsiu krizu... a mama sa rozhodla, ze tyzden nebude varit vecere... cuduj sa svete: moj otec si urobil veceru sam (parky)... a od vtedy mama vecere nevari... (su spolu uz 36 rokov... 😉 )

je to o dohode... nie o povinnosti manzelky... manzelia su partneri... nie domaca panicka a financmajster (my s manyelom zarbame priblizne rovnako)

loginka
8. jún 2009

tato tema ma ohlas 🙂
ja varim celkom rada, ale iba ked nie casto 🙂
nerada "stracam cas" pri sporaku, preto uprednostnujem rychle jedla
na vikend - v sobotu na dva dni, najlepsie jedla v jednom hrnci (ala francuzaky)
uplna spica je varit v alobale vo vode - kur.prsia zavitok naplnit hocicim, kazdy zvlast do alobalu a do vriacej vody, za 20 min je obed hotovy
v ziadnom pripade nevarim teple vecere - najradsej mame na veceru chlebik, sunka, syriky, zeleninka
a v lete najradsej grilujeme
chapem zeny, ktorym sa nechce vyvarat kazdy den - a hlavne CO

asitka
8. jún 2009

ja tieež nerada varím....teda....nie často...našťastie...my sa s manželom prestravujeme počas práce...malý v škôlke...a pre emminku varí opatrovateľka...takže to mám len dva krát týždenne....že som si ja kuchára za muža nezobrala 😀

silvia123
8. jún 2009

krasuliak, keby sa mala riadiť táto téma podľa teba, tak fakt neviem či by ju bolo nutné vôbec otvárať 😉
Však všetko so všetkým súvisí...

krasuliak
8. jún 2009

co ta stve? silvia ..

ja som si napisal svoj nazor za ktorym si aj stojim je ubohe ked zena nevie varit a k tomu nenavari muzovi ked pride domov z prace 😉 a miesat do toho ci on doma nieco robi ci nie to je na inu temu 🙂

digysa
9. jún 2009

mukky: a hlavne to neber vazne.... lebo ja tiez nie....mne "komunisti" velmi ublizili...takze ja mam do nich daleko 😎

Ale aby som neodbocovala od temy.....tak ja by som sa len spytala...ze naco sa tu rozobera, ze kto rad a nerad vari?

Podme riesit otazku: mala by zena mat pripravenu veceru, ked pride muz domov aj za ceny, ze neznasa varit?
guza si moze pozriet percenta...a zisti, ake to v skutocnosti je s varenim.... 😝 😲 😉

susik77
9. jún 2009

krasuliak: myslim, ze ta doba, ked bola zenuska len doma, muz cely den v praci, prisiel domov, zenuska mu ptipr. papuce, pivo a teplu veceru uz skoncila 😎 😀
teraz ked som prac. vo firme aj mm cely den, chodili sme domov okolo 19, niek. az 21-22 ak bolo nejake skolenie, obedovali sme cez tyzden v praci, a vecer ani jeden z nas teple jedlo nemusi.
Na materskej som malej tak do 8-10 mes. davala na obed hippky-varene nikdy nezjedla, az po roku jej zacalo chutit. A teraz od 18 mes. varim jedla kt. moze ona aj my, takze to nezaberie tolko casu. Varim rada, ale ked si doma na materskej, mas stihnut ist s deckom 2x von, nakupit, upratat tak nemas cas na vyvaranie 2-3x denne 😎
takze ja mam taktiku, ze mam plnu chladnicku a mraznicku, mam kopec mraz. zeleniny. Vecer, okolo 18-19.ked pride mm domov, neco ukuchtim,co je hotove max do 45 minut aj s pripravou.
Ale samozrejme, zavisi od toho, kto ma aky zivotny styl. tiez mam kamosky, co uprednostnuju varenie, upratovanie namiesto zdokonal. sa napr. v jazykoch v praci a potom len zavidia, ze niekto iny ma lepsie zamestnanie...
takze je to o prioritach 😉

krasuliak
9. jún 2009

susik asi si ma nepochopila

mne ja to tak fuk ci mu vari alebo nie ci on vari alebo nie mam to uplne na haku

pozri tu pani 😀 😀 nad tebou co pisala o tom to je co tu riesim ja

aby som prisiel z prace a nemal navarene ked zena je doma 😅 😅

je ina vec ked robi je ina vec ked neni doma je ina vec...........je to ho vela
lenze otazka bola inak postavena co to je take tazke pochopit??

ci je to zlozite pre zensky mozog?? ale asi nie ked to digysa pochopila 😉

digysa
10. jún 2009

krasuliak: myslim, ze odpovede sa nedockas.... co uz...

Ale aspon si odpoviem na moju otazku 😎 myslim, si ze zena nemusi mat za kazdu cenu navarenu 3-chodovu veceru...polievka, druhe a dezert k tomu....
Niekedy sa proste neda...ale treba to robit tak,aby mal ten chlap co do ust vlozit, ked pride utahany ako kon.

susik77 : tiez sa snazim varit tak 45-60 min max...a vcera som napr robila rybu, ktora trva 12 minut v trube a s pripravou 20. Milujem na veceru ryby 😀 😀

mukky
10. jún 2009

aj muz by mal mat navarene pre zenu ktora pride z roboty utahana ako kon napriklad po dennej a on ide do nocnej,no nie? 😉

mukky
10. jún 2009

digysa a nie ste vy s krasuliakom nahodou manzelia? 😕 ze brazdite casto rovnake temy 😀 😀 😎 🤐

m311293
10. jún 2009

holky a napadlo vás někdy že chlapi taky děkají práci která je nebaví a přesto ji dělají a nereptají. nemají problém uklidit, vyluxovat, ale nebaví je to, ale udělají to.

myslím, že pro chlapa je strašně fajn když přijde z práce domů a tam na něho čeká teplé jídlo. stejně jako pro ženu, když je muž doma a ona přijde z práce.

A nevěřím tomu že dnes se při všech technických vymoženostech, nedá něco rychlého uvařit. Tak jak psala digysa, nemusí být tři chody... a vymlovat se že žena nemá čas.... já měla dvě děti, s dcerou jsem odpoledne dělala úkoly, s malým jsem 4x denně cvičila Vojtovku a stihla jsem jít 2x ven, nakoupit, uklidit, dělala jsme u toho VŠ, a chodila na jazykovku a stihla mít u toho uvařeno.
Je pravda že když se nechce tak je tisíc důvodů proč to nejde a tisíc výmluv proč se nestíhá.

susik77
10. jún 2009

ahojte. kazdy nemusi vyzadovat teplu veceru...mm mi vyslovene hovori, ze na veceru nechce nic teple. najradsej si da kusok dobreho syra s pecivom a trochu vinka 🙂
ja teraz varim pravid. pre malu aj vecere, obycajne urobim trochu viac a on mi skor za to nadava, ze ho vykrmujem 😀 on totiz uz pi mne teraz v tehu pribral tak 6 kil 😎

susik77
10. jún 2009

krasuliak: mozno ma tvoj prispevok iritoval, pretoze mam svagra, kt. vyzaduje teple vecere po mojej sestre. boli u nas na tyzden na dovce, samozrejme, cely den sa u nas pozeral na net , ani v meste moc neboli. my od rana do vecera v ptraci a sestra mi povedala ze vraj sa vyjadril ze uz k nam nepride, lebo nemal kazdy den navarenu teplu veceru. preto pisem, ze kazdy ma iny zivotny styl a ine priority.

krasuliak
10. jún 2009

to chce klud a teplu veceru 😅 😅

idem do prace a ked dojdem nech tu mam teplu veceru 😅 😅

susik77
10. jún 2009

My sme cez tyzden jedavali skor vonku, akurat cez vikend sme si uvarili spolu nieco dobre. Inak osobne sa mi paci, ked obcas navari mm. Ma ine napady, vzdy vymysli nieco zaujimave. Ja ked casto varim, upadam do stereotypu 😖

Teraz som zacala varit pre malu podla knizky Annabel Carmel. Doporucujem 😉 Su tu super jedla, zdrave, kopec zeleniny a velmi chutne-tie pre batolata su vhodne aj pre dospeleho. Lisia sa akurat tym, ze tam nie su konzervanty a pod.

danielsin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susik77
10. jún 2009

m311293: urcite sa da neco rychle uvarit aj do 15 minut-napr. nej. omeleta🙂
aj mna to teraz caka taky stres-mozno este vacsi-jedno dieta 2 roky, druhe mimco a tiez budem musiet aj varit 😎
to si asi mala nej. hlidani ked si mohla chodit do jazykovky? My tu nikoho nemame, takze na to bude sama...
inak myslim ze dost zalezi aj na veku deti co sa da stihat a na tom ako su narocne...
Ja som prvych 5 mesiacov bola pri malej uplne grogy-kojila som, ona mala koliky a chcela sa stale nosit, cely den plakala a skoro nespala. Keby do mna vtedy mm hucal, ze co nama navarene tak ho kopnem do zadku 😀 😎

nastastie je normalny, sam mi hovoril, ze on by nemohol byt doma na materskej, ze by to nezvladol cely den sa starat o malu...
Teraz tak od 1-1.5 roku sa to strasne zlepsilo, uz chvalabohu nevyzaduje taku intenzivnu starostlivost 🙂

mukky
10. jún 2009

ja od kedy som sa zatala a manzel ma nastval a zahlasila ze nevarim, tak neznasam varit 😀

vcera som ho pozvala na hamburger a on ho platil 🙂
dnes uvaril halusky s kyslou kapustou a slaninkou🙂
pozajtra som sa od neho pozvala na obed v madarsku 🙂
je mi super 😀

ale medzi nami dievcatami,varim rada 😀

digysa
11. jún 2009

mukky: krasuliaka vidim akurat na tejto diskusii....

Inak...ja uz tu nemam co dodat, k tejto debate....svoj nazor som si vyjadrila...a ide sa dalej...

A dnes som nevarila...muz si musel kupit jedlo sam 😝 Bola som u lekara...mam zapal ucha, strasne to boli.... ☹
V takejto situacii sa musi drahy najest bez mojej pomoci....

adetka
11. jún 2009

ja nevravim, ze zena nesmie varit... lebo by to bolo nieo co ju klaie na uroven sluzky... hlavne ak ju to bavi... a nestresuje sa kvoli teplej veceri cely den.. 😉 .. ja len pisem, ze NEMUSI varit len ona... ze je to o dohode... moj mazel vedel, ze som nebola naucena varit... a kedze on rad vselico skusa... tak preco nevari spolocne... po prichode z prace... aj ked je zena na materskej... 😉

adetka
11. jún 2009

poznala som dve zeny... ktore... napriek vysokym skolam, inteligencii a podobne... boli neskuocne hrde na to, ze sa im par krat pocas manzelstva podarilo dat manzelovi na stol teplu, prave hotovu veceru... ked prisiel z prace... to povazovali za svoju najdolezitejsiu cast dna, a zivota v manzelstve vobec (pripadne jedna z nich bola este hrda aj na to, ako kraasne vie ozehlit koselu)... neznevazujem ich... a ak je to ich zivotny ciel - v poriadku... pre mna to nie je najdolezitejsou vecou mojho zivota... ja by som sa tym nedokazala chvalit (pomaly viac, ako ziskanim diplomu, pripadne pracou)...

manzelstvo je o partnerstve dospelych ludi... kde obdvaja obcas musia robit aj veci kore ich nebavia... a byt tolerantni, prisposobit sa... ale nemusia robit to, co od nich spolocnost ocakava... ak sa dokazu dohodnu inak...

k.a.t.k.a.
11. jún 2009

aj moj manžel vedel že si neberie kuchárku 😀 Preto sa teší aj z toho mála čo má 😀

maca793
11. jún 2009

varenie zbožňujem a aj pečenie ale niekedy mi ide na nervy, keď nemám náladu čo uvariť alebo sa mi vôbec neche

silvia123
11. jún 2009

krasuliak, nemala som čas už byť na nete, ale mňa nemá čo štvať na diskusii 😎 ja som tu vždy v pohode, každému nechám prejaviť svoj názor, iba nemám rád keď niekto napíše čo patrí a nepatrí do diskusie, veď každý to berie z rôznych strán pohľadu a každému sa sem páči napísať niečo iné no nie? Ja súhlasím s tebou, že ak je žena doma, tak sa jej nič nestane ak doma uprace a navarí, ak žena pracuje a prídu domov narovnako je na mieste ak jej manžel s niečím aj pomôže. Taktiež sa nedá porovnávať chlap žijúci v byte a chlap žijúci na dome -myslím, že okolo domu je tak veľa roboty, že až... poznám to veľmi dobre, takže manžel mi moc v domácnosti nepomôže, ani to od neho nežiadam (jedine mi v sobotu umyje vaňu, sprchový a wc -a to len preto, lebo pri malom sa mi umývať nedá -zbožňuje vodu a hneď by mi tam skočil a večer pracujem - cez net robím účto trom firmám, takže mám toho tiež dosť, ale pre manžela mám vždy navarené, opraté, ožehlené, pretože si to zaslúži a má toho tiež veľa keď príde z práce, sme po rekonštrukcii domu a ešte stále sa nájde čo dorábať, terénne upravy a pod., alebo mi občas pomerkuje malého aby som zase mohla robiť ja. Ja väčšinou tiež zlučujem 2 rôzne úlohy (materskú -prácu, predtým prácu-školu) ale dá sa to, len treba chcieť. A taktiež teraz napríklad celkom rada varím, ale možno o desať-dvadsať rokov to bude pre mňa otrava a stereotyp... len mám smolu, že manžel variť nevie...

susik77
11. jún 2009

stotoznujem sa s adetkou, mam rovnaky nazor 😉

silvia123
11. jún 2009

v podstate tu nie je čo riešiť, manželstvo je o tolerancii a o pomáhaní jeden druhému, nie je fér ak chlap príde domov z práce, vyloží nohy na stôl a ešte nakričí na ženu, ktorá sa celý deň nezastavila, že nemá teplú večeru. A je veľa domácich prác, ktoré človek robí, pretože proste musí (mne sa tiež zrovna nechce upratovať, najradšej by som si zadovážila nejakého robota-slúžku a nemám rada ani žehlenie, ale čo pošlem manžela v dokrčených veciach, alebo budem preskakovať bordel...keď musím tak musím...) On tiež robí veľa vecí, ktoré sa mu nechce, ale urobí ich pre mňa a pre rodinu. Každému prajem veľa súdržnosti a porozumenia v rodine.

marorlinko
11. jún 2009

ja tiez nemusim varit zrovna to nepatri medzi moj ekonicky, navarim,kedy chcem ja,vacsinou ideme vonku jest,muz mi nic nevycita, dakedy ani nemam kedy navarit pri malom, je dost zivy,dakedy navari aj on. dakedy ma chytne ,ze cchem varit a vymyslam nove jedla, zalezi od nalady.dolezite,ze maly ma vzdy co jest, myslim teple jedlo,,kym prid emuz domov tak uz maly mava veceru a to ideme vonku, takze asi tak. neviem preco si muzi myslia mnohi,ze zena musi varit, nemusi, ma dost inich povinnosti tiez, a slovo,z eneviem varit, ja nemusim, ako niekto moze povedat,ze nevie,ked nikdy neskusil, a ak aj skusil, chyba mu fantazia/