Neznášam variť! Máte rovnaký problém?

guza
4. jún 2009

Ja neznasam varit, ani neviem varit... Manzel pracuje ja na materskej, normalne by malo byt, ak manzel pride z prace tak ma vsetko teple navarene, ale ja neznasam varit, tak mi to pride velmi tazko, kazdy den nieco navarim, ale len tak cez zuby. Povedala som to manz, ze to neznasam a ze ma to vobec nebavy, ale on sa niekedy nahneva ked nieje navarene a ked je tak mu stale k tomu nieco chyba, napriklad, salad, ked je riza tak mu zasa chybaju zemiaky, stale nieco. Mal by byt rad, ze vobec nieco navarim, naozaj mi to ubera vela energie... on to co neznasa tak nerobi a to co ja neznasam tak to nevadi aj tak to chce mat nastole :O( ma niekto takyto problem...

krasuliak
7. jún 2009

😀 😀 😀 😀

guza nechcel by som byt tvojim manzelom 😅 😅

chudak ☹

narciska77
7. jún 2009

🙂 No ak je tolerantný manžel,tak mu to nevadí a ked nechce umrieť od hladu,tak si navarí sám nie? 😉 Ale takého teda nepoznám 😀 .Kura v syre sa mi celkom podarilo,ale trošku mi prihoreli 😀 americké zemiaky 😀 Hlavne ,že sme sa najedli 😉

krasuliak
7. jún 2009

narciska tak sa zoznam so mnou ja si varim sam 😉 😉

a tu nejde o toleranciu ide o lenivost !! podal mna je to jedna zo zakladnych veci ktore by zena mala vediet!!

a moze mi tu pisat kto co chce ale ked mi moja zena neda po praci na stol nejaky obed tak co odomna potom ocakava??

A si predstav ked priddes z prace utahana a mas si ist este nieco varit a pritom je zena cely den doma!!

no taku by som urcite nechcel a vravim mozem byt akokolvek tolerantny 😉

nanyka
7. jún 2009

krasuliak - ale nie kazda zena je cely den doma 😒 ..ked je v praci, potom vyzdvihne dieta-deti zo skolky-skoly, a kopec inych povinnosti, je takisto unavena ..ci nie..

no ja sa pripajam k tym, ktore neradi varia, ale zase na druhej strane - velmi ma tesi, ked to mojmu drahemu chuti 🙂 ..aj dnes som robila jedlo, s ktorym som mala premieru a podarilo sa 😎
no a musim varit dvojmo - lebo ta klasicka kuchyna, ktora mojmu tak velmi chuti - to nie je nic pre mna 😀

krasuliak
7. jún 2009

nany lenze komu to pisem ja ta zena je na materskej 😉 hovorim o nej

samozrejme ze ked moja manzelka robievala a ja som bol doma napr.sobota tak som navaril ja a hotovo 😉

nemam s tym problem a hovorim ja si varim momentalne sam 😉

netmona
7. jún 2009

no ale to varenie niekedy ide na nerf,,,a ked neviem čo ,,tak to je hrúza,,ale ked viem čo bobak ma rád tak furt dokola,,,a sem tam iné,,ako pečená kačka dnes,,ale bobak aj tak njedol stačila mu polevka zatial 😵

nanyka
7. jún 2009

krasuliak - aha..to som nepostrehla..myslela som,ze to bolo tak vseobecne 😉
varis si sam - klobuk dole 🙂 moj by si sam asi nenavaril..inak poznam dost muzov, ktorych varenie velmi bavi ..

netmona - ja ked neviem co varit, tak si zadam do google nejaku zakladnu ingredienciu a potom vyberiem recept a je to 😀 - ved nemusi byt stale to iste..a hlavne na mimibazare su velmi chutne recepty - a este aj s obrazkami 😎 😀 takze to nikdy nepokazim ..

mukky
7. jún 2009

krasuliak suhlasim s tym,ze zena by mala vediet varit,ale chlap by mal vediet doma co to opravit,zmajstrovat,atd,ale su aj taki co ani to robit nevedia a hlavne nechcu....a to je ok?ale navarene chce mat,a ze na nech si potom poopravuje a zmajstruje radsej vsetko sama 🙄
inac ja nechapem take zeny,kde su obaja pracujuci a zena este doma vsetko sama robi,od upratovania po varenie a nakupy.Ale je to aj vina tej zeny ze nevie manzela prinutit do roboty ,alebo ak sa prinutit neda,tak ze netreskne dverami a nepovie,dost,ja budem robit to co ty...sediet pred telkou,pojdem na pivo s kamoskami,nenavarim ,nenakupim,nesexujem 😀 😀

mukky
7. jún 2009

Treba to podchytit hned na zaciatku spolunazivania,a nie si cicikat s makcenom 😀 chlapa jak male decko 😖 ,aj ked nam iste robi radost ked manzelovi chuti,ci je doma spokojny....ale preco su niektori taki blbci mi zostava zahadou 😀

dajte nazrat tym bestiam!!! Tak sa to hovori,no nie?? 😀

m311293
7. jún 2009

já vařím ráda, ale musím mít inspiraci. když jsem byla na MD tak jsem vařila ob den, někdy denně, jak bylo potřeba, teď chodím do práce a vařím teplé večeře 2x týdně, protože studená večeře mi přijde jednak dražší a jednak s tou pestrostí je to horší. nemůže být na večeři pořád jen chleba, salám, sýr. vařím rychlovky, pomáhám si polotovary a časově to vyjde nastejno jako každému připravit něco studeného.

Guza doporučuji vařit na dva dny s lehkou obměnou, např dušené maso, jednou k tomu přidat houby, jednou zeleninu, jednou brambory jednou těstoviny. Uvařit kotel husté polévky k tomu chleba, co zbyde do mražáku, za týden jako když najdeš.

krasuliak
7. jún 2009

mukky hej hej

lenze ate tema je o neznasam varit a zolozila ju zena o tom ze nevie a nezansa varit nie ze jej muz nevie nieco urobit doma 😉 😉

tak to zase nerozsirujme zbytocne

ja som napisal moj nazor na to je to ubohe ked zena nevie varit!!! 😝 😝

digysa
7. jún 2009

krasuliak....tiez mi to lezie na nervy, ze sa zacne tema a tolko variacii a uplne odveci dalsich "pod-tem" sa zacne vytvarat!

Drzme sa veci: ZENA na materskej nechce varit pre muza, ktory pracuje.....

komentare prosim......... (ja uz som prispela) 😝

vodafon20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia123
7. jún 2009

ja varím a celkom ma to baví, aj keď pri malom je to niekedy fuška, musím vymýšľať stále čím by som ho zabavila, inak sa mi chytí okolo nohy a plače pokedy sa s ním nejdem hrať.
Ale keď mám niekam namierené, alebo veľa práce a musím rýchlo navariť, kúpim si napríklad hotovú bolognskú omáčku -posekám tam kuracie prsíčko, uvarím špagety a je to! Prípadne využívam od Maggi napríklad: smotana-cibuľa-kura a k tomu predsmažené hranolky.
PS: nechcem robiť reklamu, ale veľmi mi pomáha zapekacia miska z Tuperware -urobím v mikrovlnke napríklad za 10 min. ryžu a iné rýchle jedlá.

narciska77
7. jún 2009

🙂 Myslím si,ze sú ženy ktore varenie milujú a su aj tie ,ktoré to robia menej rady.predsa každá sme nejaká 🙂 .Niektora ma rada pečenie,iná rada upratuje ale nerada žehlí.Ja varím lebo jesť treba. 😉 Ci rada či nerada, nenechám si rodinu predsa hladovať. 😀 hlavne aby to bolo rýchle 🙂 .A to si myslím robí každá mamina jednoduchsie,pretože pri staraní sa o domacnost, chodeni do práce nechce straviť v kuchyni 4 hodiny pri sporáku určite ani jedna mamina. 😉

silvia123
7. jún 2009

a to čo znamená držať sa témy: žena na MD nechce variť! -veď to o čom sa bude krútiť potom táto téma -len ani ja nechcem variť, ani ja nechcem variť a toť vše? Ja si myslím, že ten komu sa nechce variť, prípadne to neznáša uvíta určite nejaké bleskurýchle recepty, aby pri tom sporáku naozaj nevystal dieru! Ale, ak sa mýlim tak neva...

mukky
7. jún 2009

silvia123 bingo 😀
dobre si to vystihla,asi treba pisat len o tom ze neznasam varit,a ine omacky okolo nie su pripustne,niekedy mi vyroky inych pripadaju ako komunisticke za komunizmu 😀

krasuliak
7. jún 2009

sivia asi si nepostrehla o co ide

len to ze ak je nazov temy "Neznasam varit" tak tu nebudem rozoberat to, ze ani muzi nechcu robit muzske veci doma 😉 😉

a recepty su myslim ina tema 😝 😀 😀 😀

majacska
7. jún 2009

ahojte...je mi to jedno, kto co si mysli o mne, ale patrim k tym, ktore neznasaju varit, a to z jednoducheho dovodu: varim 25 rokov, skoro kazdy den, a varila som 23 rokov pre troch muzov...tak to spravim len a len preto, ze musim...

najlepsie sa citim na dovolenke, kde ma obsluzia, alebo niekedy spravi manzel v kotliku, alebo na grile 🙂

roasha
7. jún 2009

ja varim denne,rada,tak tu/v tejto teme/ ani nemam co robit. 🤐 😀

paola.o1
7. jún 2009

guza nesmut! ani ja nemusim varenie, muz nadava ked neni a brble ked je nieco dva dni, ale kupila som si domacu pekaren - cerstvy este horuci chlieb s roztopenym syrom neobrble, na druhy den dostane cerstvy chlieb so sunkou tiez neobrble a pekaren moja krasna pecie sama. na treti den uz by chlieb obrblal, tak vytahujem moj zazracny parny hrniec, slahnem tam maso alebo rybu a on zase sam to uvari a muz je spokojny. obcas uvarim nieco naozajske co ma rad aby sa nepovedalo, ale vo velkom a dam zamrazit a ked po case vytiahnem este ma aj ten moj pochvali ze ake som dobre dnes navarila🙂

daniela1983
7. jún 2009

uvarit zvladnem, ale neznasam vymyslat ze co. a tiez moc nemam rada v nedelu stres. kedze v nedelu doobeda vzdy pracujem a ppotom este rychlo obed varit. esteze manzel je tolerantny

krasulka
7. jún 2009

guza a povinnost varenia ti prischla az teraz ked si na materskej? ci ako? muzovi to predtym nevadilo? predtym nevedel ze nerada varis? 😅 varenie patri k tomu ked sa clovek vyda a ostane na materskej.Ako to bolo predtym nez si isla na matersku? ste jedli vo fastfoodoch? ci ako? 😅 lnak neviem ako to chces riesit ked zacnes s prikrmami 😀 😀 😀 😀 chlap zje bars co ale dieta 😕 😕 ked ta to nebavi, var co najrychlejsie a hned rano nech mas potom cely den pokoj, predsalen jest sa musi.A ked je tvoj muz cely den v praci zasluzi si aspon teple jedlo do zaludka (domace). A ked frfle? ze je ryza a nie zemiaky? rozpravajte sa o tom na co by mal chut a co planujes varit v tyzdni a potom sa nemoze stat ze ti jedlo ofrfle, ked sa predtym dohodnete co chcete jest. Muz bude spokojny a ty si mozes povedat ze si skvela manzelka a vsetko zvladas. 😉 Neni som od temy? 😀 😀

mukky
7. jún 2009

krasulka no neviem ci to nie je od temy 😀
mna predvcerom drahy nastval,ale bolela ho hlava a prvy krat mi nieco povedal skarede na moje jedlo 😀 ,tak som sa nas....a,ceeele som to vyhodila do zachoda,aj ked ma to strasne skrelo,ale hrdo som vysla z wc a povedala ze od dnes nevarim 😀 ,zatial sa to dalo,bol 2 dni odcestovany,a po obe dni mi mama nahodou navarene doniesla 😀 a dnes vecer som mu strcila pod nos recept na masovu roladu ze toto chcem 😀 a prajem si to na obed cez tyzden 😀 😀
no neviem ako dlho ni to vydrzi nevarit,co ja budem jest? 😀
pockam ci sa mi ospravedlni 🙄 😝 😎
ale mam ja na tom trochu viny,lebo ho fakt bolela hlava a ja som mu nieco opat nakazovala,tak sa ani necudujem ze povedal ze som navarila k.......u 😀

digysa
7. jún 2009

mukky: haha.....vidis, ani tot nie je od temy 😀 Fakt si to praskla do zachodovej misy??? wow...

Inak ta komunisticka poznamka to bolo trochu mimo...este viac mimo, ako tvoj predosly prispevok o "majstroch".... Ja by som dala ten prispevok do temy s nazvom:

"moj manzel nepohne doma ani prstom- kutil z neho nebude!" ☹

majacska: kludne neznasaj varenie.... ja sa priznam, tiez to nie je moje hobby! Tak isto ako upratovanie, pranie, zehlenie a ine domace prace.... Ja si predstavujem "konicky" trochu inak- hudba, knihy, sport, cestovanie...

Ale este som nedospela na taku financnu situaciu, aby za mna niekto varil, zehlil a pral... na to upratovanie si chvalabozku mozeme dovolit upratovacku 😅 😅 😉

A este k tomu vareniu...na Slovensku su restauracie prazdne (vynimka BA)...nikto tam nechodi, vsetko je drahe v porovnani so stravou doma. Keby to bolo ako napr. tu, kde zijem ja...tu mame domace obchodiky, kde su cerstvo denne navarene jedla- polievky, prilohy,maso, ryby a stoja mozno o malicko viac, ako keby som ich varila doma...takze tu sa niekedy ani nepolati varit...da sa tu kupit "domaca vara" za pomerne nizku cenu..

guza prestahuj sa k nam a mas po probleme 😉

olivova
8. jún 2009

tiez nenavidim varenie. Malej uvarim - to je rychlo, ona toho moc nepoje, ale manzelovi - to cakam az pride on, a uvari 😅 . U nas to slo tak postupne - najskor som nevedela podla neho urobit zemiakovu kasu bez hrudiek. Tak to prischlo jemu. Potom som krajala prilis velke kusky masa - to tiez prischlo jemu. Potom som nevedela urobit dobre halusku - od vtedy ich robi on. A tak to slo postupne a postupne az nakoniec vari on (a sice ja som na materkej). Inak som sa vobec nehnevala - myslim tych narazok, on to hovoril pekne a musim sa priznat, vsetko co chytim mi prihori 😀 . Tak mam stastie, ze sa toho chytil on a ja maximalne obcas pomiesam. Ale zato peciem. To viem a to ma aj bavi...

olivova
8. jún 2009

a teraz, ked nahodou nieco ukuchtim (ale to uz musi naozaj byt), tak som len chvalena 😀 . Dokonca, aj ked je to trosku ohorene...
Tak som precitala tie reakcie, a niektore sa mi zdaju dost surove. Predsa zena na materskej nie je na dovolenke a aj ona je utahana. Pre dieta sa vari inak, pre dospeleho inak (aspon u nas to tak funguje, manzel teda nebude jest mixovane, alebo neviem ake jedlo, ktore uvarim pre malu). Ja som takisto utahana z celeho dna ako on (najma ak ma niekto velmi zive dieta, ktore nemozete spustit z oci a nehovorim, kolko mamiciek ma hned dve).
Myslim, ze je to o dohode. Pokial jemu nevadi, ze som taka nemozna vo vareni a jeho to bavi...Sice, nepomohlo by mu, ani keby mu to vadilo 😅

kotenko
8. jún 2009

Tak mna tu asi vsetci ukamenujete. varim 1x do tyzdna a to bud len polievku, alebo "druhe"... nenavidm varenie, navyse ked mi to moj drahy ofrfle, tak mu poviem, nech si navari sam! Nastastie mam super rodicov...
Zehlit netehlim, vsetko davam prat na 500-vke otackach a sup mokre na vesiak na balkon. navyse totak robi aj moja mamina, tym padom setrim casom a este aj elektriku 😉
nenavidim umyvanie okien, umyvanie podlahy.. radsej by som cely den zametala, ako umyvala podlahu... takze umyvanie podlahy je draheho praca. ja pozametam, on umyje 😅 umyvacku riadu mame tiez, nepytajte sa preco 😀 ja som sa asi mala narodit ako chlap, som pocitacovy typ, od stahovania, instalacie, napalovania.. proste vsetko sama si robim v PC. ale neuveritelne rada nakupujem v tescu.. teda myslim jedlo.... mrazenu strudlu, spagety a omacky, sackove polievky bez glutamanu, juuuj, zajtra pojdem nan akup, uz sa tesim 😅 no a pod do mna 😵

kotenko
8. jún 2009

Ale zas moj drahusik neranajkuje, nechuti mu. v robote ma namiesto obeda - ranajky - rozky, chleba... ked pride domov, tak jest nechce, to si ide lahnut a ked sa zobudi, je uz vecer. a ja zboznujem pecivo, stravujem sa takto 2 roky a nepribrala som ani gram. joooj a zabudla som, este ma bavi utierat prach, to by som robila kazdy den keby bolo treba

bihan
8. jún 2009

Kedysi som aj ja neznášala varenie a vlastne doteraz ma to nebaví, ale ako máme parný hrniec, tak je to výrazne lepšie 😀 A mraziak je tiež veľký kamoš - vytiahnem kus kuraťa, rybu, zeleninu, zemiaky, šup s tým do paráku na pol hodiny, žiadne starosti okolo. Polotovary veľmi nepoužívame, desím sa všetkých konzervantov a sajrajtov, čo v tom sú.
MM má jedno teplé jedlo vždy v robote, začala som variť vlastne kvôli Sáre a kvôli tomu, že MM síce varí rád, ale väčšinou je to bez chuti 😅
Zhruba raz za dva týždne si dáme niečo v reštike na pláži, na večeru si často robíme šaláty.

Neznášam tú klasickú slovenskú stravu - mastné kura s omastenými zemiakmi a k tomu zaváranina... a tiež neznášam to mamčine varenie na 3 dni dopredu.. to je nechutné tlačiť sa 3 dni tou istou fazuľovou polievkou 😝

Nevarená strava obsahuje omnoho viac živín než tá varená, takže vitariánstvu zdar 😀