Neznášam variť! Máte rovnaký problém?

guza
4. jún 2009

Ja neznasam varit, ani neviem varit... Manzel pracuje ja na materskej, normalne by malo byt, ak manzel pride z prace tak ma vsetko teple navarene, ale ja neznasam varit, tak mi to pride velmi tazko, kazdy den nieco navarim, ale len tak cez zuby. Povedala som to manz, ze to neznasam a ze ma to vobec nebavy, ale on sa niekedy nahneva ked nieje navarene a ked je tak mu stale k tomu nieco chyba, napriklad, salad, ked je riza tak mu zasa chybaju zemiaky, stale nieco. Mal by byt rad, ze vobec nieco navarim, naozaj mi to ubera vela energie... on to co neznasa tak nerobi a to co ja neznasam tak to nevadi aj tak to chce mat nastole :O( ma niekto takyto problem...

zuzidr
4. jún 2009

ja mám opačný problém.....stále by som niečo varila,vymýšlala recepty a piekla koláče a pod....ale bohužial už chodím do roboty tak varím na rýchlo po večeroch ale vždy si to vychutnám 😀 😀 😀

a najradšej varím ked mám pre koho(teda vždy je pre koho MM a Emmka) ale teraz sa teším 13.6 oslavujeme malej 2roky,tak budem robiť guláš,grilovať mäsko robiť šalátiky,pecť a podobne...hehehe sa teším 😀 😀 😀

amatula
4. jún 2009

jeje
to ako o mne 😀
ani je neznasam varenie 😝 sme s muzom siedmy rok..prvy rok a pol sme zili kazdy inde to som nevarila....jak sme spolu varim,,musim!tri roky mi frflal a teraz uz si zvykol 😉 dokonca obcas povie ze to aj celkom chutilo!!

bambusko
4. jún 2009

guza, ja milujem varit a piect 😵 akurat by som este potrebovala taky stab ako ma kuchar bez capice, co by po mne vsetko odpratal a umyl 😀 a ze musi byt varena vecera, to je podla mna zastaraly nazor a nie je to ani zdrave. co nechodi niekde na obed?

klirkad
4. jún 2009

ahoj. ja varim rada, vzdy ked si zmyslim tak toto by som si dala,alebo na toto mam chut navarim a cela rodinka si pochutnava. mna tesi aj to, ked vidim ako im chuti 🙂 🙂 😉 😉

kattum
4. jún 2009

Baby, zlahcite si to ako sa da. Pouzivajte papinak, vari sa to skoro same. Varte velke mnozstva a mrazte, ked vytiahente to iste za 3 tyzdne, bude to zase ako nove. Len sa dovari priloha. Zavedte 1x do tyzdna varenia muza a vela ho chvalte. U nas vznikli jedla, ktore vari len manzel. Vyuzivajte polotovary v rozumnej miere samozrejme. Zapekajte v zapekacich miskach, spolu maso, zemiaky, zelenina, zaspini sa len jedna misa a takmer vzdy to dobre dopadne. A udrzujte dobre vztahy s matkou a svokrou, nie je lepsia pomoc, ako pozvanie na nedelny obed, ci navsteva svokry s hrncami jedla.

blovitc120
4. jún 2009

Jaj guza, ja ťa úplne chápem, hoci mne varenie nerobí problém, ale priprav sa, že si ťa tu niektoré baby riadne podajú 😉

amatula
4. jún 2009

kattum ty ako dobre to mas vymyslene 😀 aj mi obcas zajdeme k svokre na obed 😉

amatula
4. jún 2009

preco by si tu mal niekto niekoho podavat 😅 😕

ja keby nemusim kvoli detom tak nevarim ani za svet!!neznasam to

klirkad
4. jún 2009

inak to je kazdeho vec a tiez musim priznat,ze niekedy si dam celkom rada nieco z inej kuchyne,pr. od ciiiinanou 😉 😉 😉

zuzidr
4. jún 2009

tiež si myslím,že nieje dôvod na to aby ju "zase" ukamenovali,ja zas neznášam žehliť 😠 😠 😠 😠 radšej by som varila pre frontu vojakov jak ožehliť prádlo z dvoch práčiek 😀 😀

addaa
4. jún 2009

ja tiež nerada varím, varím však tak 2 tri krát do týždňa na viac dní. 😒

edita33
4. jún 2009

ja aj navarim,aj ked uz mam tiez plne zuby toho,,ale ja mam problem ze co,,,muz stale povie ,ze nieco,rychle,lacne,jednoduche,, 😝 a pri tom nezje kyslu kapustu,,takze ziadny segedin,privarky uz vobec nie,no vybera,,kolienky by jedol z hoci cim,,takze mila mamka var nieco lacne,rychle,jednoduche,... 🙄

klirkad
4. jún 2009

edita, tak to by si mala trosinu toho tvojho....hmm,problem vo vareni je vlastne v nom 😉

guza
autor
4. jún 2009

Eh, ak by toto cital moj manz, tak by ihned povedal [no vidis? kazda zena muzovi navari a ty? Ty si este nazlostena ked sa ja zlostim, ze nemam navarene} No ale jemu to nevysvetlim, kolko krat sme sa preto pohadali. On napriklad neznasa upratovat a umyvat riady, tak to od neho ani neocakavam, ja rada upratujem stale mam pekne upratane, on vie ze neznasam varit a stale to odomna ocakava to ma najviac serie.
Na obedy chodi ak stiha, ale vecsinou nestiha tak si kupi na najblizsiej benzinke nejaky sendvic a potom hundre, ze je len na suchej strave atd... Inak cez vikendy ked nepracuje tak on vari, vie perfektne varit a ja zasa umyvam riady a upratujem. Najvecsi problem je od pondelka do piatku :O(
S manzelom sme spolu uz 9 rokov, ani neviem ako sme zili doteraz, vlastne kazdy jedol kde sa stihalo a bolo dobre, obcas sme si navarili, vlastne on navaril, ale odkedy som na materskej citim taky natlak s jeho strany, ze chce mat navarene. Neznasam varit!!!!

zuzidr
4. jún 2009

no napr. ja ked potrebuje niečo rýýýchle tak rozmrazím kuracie cecíky(prsia),nakrájam na kocky hodím na olej a cibulu a potom do toho šupnem hoci čo čo mám doma a to vážne...raz lečo,raz mrazenú zeleninu,alebo ananás alebo len ochutím hoci čím,podusím ochutím ,rýchlo ryža šup šup alebo vyvariť cestivnu a je to....to je večera za 20min 😀 😀 😀

zuzidr
4. jún 2009

guza a ked v pondelok spravíš hrniec gulášu aspom na 2-3dni a v stredu nejaké mäso na šťave s rýžou tak by to stačilo nie? 😅

guza
autor
4. jún 2009

ale manzel je taky paradny, ze nechce jest dva dni to istee, ze vraj to som jedol vcera... tak to ma vie najviac vytocit.
No idem do obchodu, nieco kupit, aj ked neviem co, no nieco namiesam na veceru 🙂

veronikahel
4. jún 2009

guza, a ty s mimcom, co papate?? 😕
ja rada varim, len neznasam vymyslat kazdy den, co mam uvarit... 😝 keby mi tak niekto robil jedlany listok 😀

k.a.t.k.a.
4. jún 2009

pridavam sa 😀 nenavidim varenie, najhoršie na tom je že ked to už aj navarim, tak na to ani chuť nemam 😅 včera som robila francuzaky ktoré sa skoro celé zjedli 😅 tak či onak dnes nevarím 😀 ja si dam radšej suchy rohlik a manžel nech doje zbytok 😀 😝
A navariť na 2-3 dni? pre mojho muža je už všetko ak nie na druhy tak na tretí den určite všetko pokazené 😀

amatula
4. jún 2009

guza presne ten problem sme mali mi....ked som ostala s prvim na materskej muz len cakal co mu navarim a ked som nestihl,alebo sa nepodarilo tak sa hneval a frflal.....
najskor som si to vypocula a nechala tak...potom ma to prestalo bavit asom mu to vysvetlila,ze varenie neznasam a neviem si vymyslat nove jedla a obcas pri detoch nestiham!§!!slahla som mu dieta a teraz mi nieco uvar!!!!
a máme pokoj!obcas povie ze mu nechutilo ale inak je pohoda...dokonca mi teraz ked máme dve deti povie nevar ja si nieco kupim a vy si spravte pekny den!
a v nedelu varí len muz! 😉

guza
autor
4. jún 2009

Amatula, tak to som rada, ze nie som sama 🙂

amatula
4. jún 2009

a presne nezje dva dni to iste jedlo!!!!!!to uz ozaj musí byt! 😝

veronikahel
4. jún 2009

a my v nedelu chodime kku svokrovcom 😀

amatula
4. jún 2009

aj mi obcas ked sa ani muzovi nechce varit 😀 aj teraz asi pojdeme 😎

guza
autor
4. jún 2009

veronikahel, maly je este len na mlieku a sem tam mu dam aj tu decku ryzu, ale za mesiac uz bude musiet jest nieco a ja sa bojim toho ako to zvladnem, nechcem mu davat nic kupovane, zavarane, aj to mi manz pri kazdej hadke pripomenie, ako sa bude nase baby stravovat ak mama neznasa varit, ale pre maleho uz nieco budem musiet... no neviem, blizi sa to...

klirkad
4. jún 2009

hmm, tisko zavidimmm ja svokrovcou nemam a uz ani mamu tak mojim 3detom vyvarat musim jaaaaaa 🙂

guza
autor
4. jún 2009

uz naozaj idem do obchodu, najradsej by som kupila nejake konzervy....

klirkad
4. jún 2009

co takto mastny chleba?

denduska
4. jún 2009

guza, neboj nic, aj ja neznasam varenie, nieze by som bola nesikovna, ale nejak si to neviem vychutnat, pre mna je to stres....okrem toho stale varil moj muz, tak ma ani nic nenutilo do varenia, len obcas som nieco ukuchtila....doteraz pre mna vari on 😅 vacsinou vecer, niekedy urobi len polovicu a ja si dorobim zemiacky, ryzu, cestoviny prilohu...to co trva kratsie. On ma obedy v praci a vecer si davame len studenu veceru, nejaky salat alebo tak....
a pre malu, aj ja som sa bala ako to zvladnem, ale praveze pre nu ma to bavi, a to je za 5 minut hotove, neboj nic, spravis viac, zamrazis si po porciach, ved najprv spapa maly strasne malicko 😉

klirkad, chlieb s mastou by som si dala, uz strasne davno som nejedla 😀

klirkad
4. jún 2009

ze?aj jaaa tak sup, sup