Nezodpovedná Katolícka univerzita. Čo mám robiť?

denisocka
5. mar 2009

nedokažem ani prisť na výstižny nazov temy,ani na to,čo sem napísať .

V skratke - v roku 2006 som nastupila na študium - ošetrovatelstvo Bc. Koncom prveho ročníka,teda v 2.semestri som ostala na rizikovom ,a posielala som im odklad študia . To bolo v lete 2007 . Nik sa mi nehlásl,ja som v decembri porodila a minuly rok,asi 7/2008 mi volali zo študijneho ,či viem,že som sa im cely rok neozvala,že som nenastupila do 2.ročníka akad.roku 2007/2008 . Ja samozrejme že som o tom vdela a prblem bol ten,že proste sa stratila moja žiadosť o ODKLAD a kedže to už bol rok odvtedy - tak ma vylučili zo študia. Dostala som iba radu,požiadať pisomne o zanechanie študia , tým pádom mi ASPON uznaju znamky.Ja som to hned vypísala a odoslala. V septembri,o 2 mesiace na to mi zas volali zo študijneho,že PREDSA otvaraju novy ročník,nech do druheho dna donesiem prilhašku,poplatok a vysvečka , že ma zas prijmu do 1.ročníka,uznaju mi známky z predošleho ukončeneho študia a nastupim realne teraz ,toho roku do 1.ročníka. Ja som hned zas letela,zaplatila,vybavila (podotýkam s malym deckom a muž vzal v robote volno) .... o týžden nato mi volali,že som prijata,všetko sedi jak mi slubili,ale Ružomberok si nás necháva ako zalohu na rok 2009/2010 a teda- že nakoniec nas prijimaju ale až od buduceho roku do toho 1.ročníka. skoro som zinfartovala,ale čo,bola som rada že aspon to. V decemri ma ešte urychlene pýtali doplatiť za prijimačky do sumy 900skk aj niečo ,tak zas tesne pred vianocami aktivita navyše.

No ale čo je DRZOST je,že dnes mi došiel pripis,že NEOTVARAJU moj obor,že možem nastupiť ale do RUZOMBERKA !!! Ja už som v koncoch,som z vychodneho slovenska,maly ma 14mes , a absolutne do ružomberka ma nik nedostane,a už vobec nie ta taku NEZODPOVEDNU univerzitu

ja neviem čo mám robiť...stratila som teraz dalšie zapisne! dalšie roky,už nemožem ani inde dať prihlašku,bo sama neviem kde? a týmpádom prichádzam aj o robotu,lebo musim mať školu do 2010!

bbuuggii
5. mar 2009

Aj ja som študovala na tej univerzita. Ale bol tam len samý chaos, "bordel", atď...
Ale skončila som Bc., takže mňa až taká smola nepostretla.
V tvojej situácií, by som bola zúfalo zúfalá, ale DRŽiM PALCE. 😉

kajacz
5. mar 2009

ahoj Denisocka- mrzí ma, čo sa ti prihodilo...viem, aká doležitá je vysoká škola v práci sestry na Slovensku...ja žijem v Česku, tu to až také prísne nie je...ale k veci:
Ja som min.rok v lete skončila Ošetrovatelstvo Bc. na Karlovej univerzite v Prahe, bolo to štvorročné dialkové študium a poviem ti, boli to najhoršie roky mojho života...pracovala som na onkologii, starala sa o syna, manžel celé dni v práci, v tretom ročníku som otehotnela a štátnice som robila ked bolo mladšiemu synovi 10.mesiacov...tiež som do školy musela cestovat, žijeme tu uplne sami, celá rodina je na Slovensku...
Iba som ta chcela podporit a ked je to pre teba tak velmi doležité, zvladla by si to aj v RK... 😉

denisocka
autor
5. mar 2009

baby,dakujem za podporu,

už som aj dostala odpoved od nás z detaš.pracoviska .... oni za nič nemožu,akym to tonom im píšem 😔 ( pritom som sa ani nevyhražala,len napísala,že mi prišlo oznámenie že *"opäť neotvárate v Levoči odbor Osetrovatelstvo"*- tak kvoli tomu si vyprosuje takyto ton jednania! ) . Ze oni mi chceli pomoct,kedže som im "neposlala žiadosť o prerušenie" 😠 a preto ma volali nazad do 1.ročníka 😅 ....... no a že dole je napisane,že PENIAZE za PRIJIMAVKY si mam žiadať pisomne (to som fakt prehliadla,je to posledna veta )

denisocka
autor
6. mar 2009

tak dosť zle to vyzera aj s detašovanym v PP a KE , takže ostava asi fakt z KU len ten Rbk - studovať sa ma každu druhu sobotu.

Keby som vedela jak to je v Prešove na Unipo

kajacz
6. mar 2009

denisocka- aj sa som mala školu každý druhý piatok a sobotu, v sobotu strážil manžel, v piatok som chodila iba na povinné predmety alebo som niekedy vobec nešla akurát som si strážila percentá účasti...myslím, žeby si to zvládla i v tom Ružomberku...tiež som mala z toho nervy, ale napríklad teraz by som aj rada niekedy vypadla do školy... 😀

sasiki
6. mar 2009

ja som študovala v RK tri roky na pedagogickej. Musím povedať, že mi vadilo, keď sa o tej univerzite kolujú hnusné reči, lebo mne sa štúdium ľahké rozhodne nezdalo, mali sme toho veľa, ale to s tou organizáciou je pravda, je tam fakt chaos 🙄 Potom nám neotvorili odbor na magisterské štúdium, ale peniaze za prihlášku nám vrátili 😕 😕 😕

norik1
6. mar 2009

hm...Sasiky a co mas z toho, ze vam vratili peniaze? aj tak si si magistra urobit nemohla... presne tak ako denisocka - aj tak musi zacinat nanovo a este bude rada ked jej uznaju skusky... ja som tiez nemala lahku skolu, ale myslim ze ziadna nie je lahka ak ju robis poriadne... a organizacne a personalne veci by mali byt v 100% poriadku, nemal by tam byt bordel... my sme mali na studijnom tety ktore po nas furt ziapali a trieskali dvermi a nadavali do nenormalnych, ale vzdy boli papiere a veci nacas a v poriadku - ved to je zaklad studia... tak aka skola to potom je, ked toto nema v poriadku?
Tymto sa nechcem nikoho dotknut ani na nikoho nadavat... ja tiez na svoju skolu nadavam - kvoli ucitelom 😉 - ale po organizacnej stranke nemozem povedat ani jedno krive slovo...

denisocka
autor
6. mar 2009

baby je to des,važne. Ešte to asi preberiem s mužom,možno pokial by mi aj v Rbk uznali 1.semester,tak by som to možno nejak zvladla,ale neprichadzalo by do uvahy dalšie dieťa a dochadzať do Rbk busom bude tiež des bes .a je tiež otazne,či dodržia to,že to bude len každu druhu sobotu. Možno by sa okrem toho dalo vybaviť indi vindi študium?

ale pravda je,že nie je to lahka škola,z toho titulu,že v 1.semes sme mali 20.skušok,to same druhy, 3-4. je asi 17skušok? proste zo všetkeho,od chemie po fyziku ,aj sociologiu a fylozofiu,uplne z cesty k profesii sestrička

denisocka
autor
6. mar 2009

chcela som napisať,že najhoršie tam bude chodiť na tie skušky 😒

norik1
6. mar 2009

Prepana jana to co im hrabe? tolko skusok??? my sme mali v studijnom poriadku ze najviac moze mat student v semestri 5 skusok + jednu prenasanu.... ta skola vyzera ako vykon trestu....

norik1
6. mar 2009

denisocka sus radsej to Unipo, mozno by ti uznali nejake skusky...

apropo k uznavaniu skusok... ked o to poziadas, uznavaju sa len tie skusky, z ktorych si nemala trojky (neviem ake hodnotenie mate) a rataju sa vsetky skusky ktore si vykonala. Platnost skusky je totiz 5 rokov od datumu vykonania, tak sa nemusis bat ze by slo len o jeden semester...

elenita
6. mar 2009

No ja som bola tiez na rizikovom tehotenstve, otehotnela som v 4.,rocniku a vybavila som si individualne studium....a ako vidim, urobila som dobre, ze som neprerusila. Ja sa totiz poznam, potom by sa mi k tomu nechcelo vracat. Skusky som absolvovala v lete s 2-mesacnymi dvojickami 🙂 . Studujem tlmocnictvo a prekladatelstvo, v 1.rocniku sme mavali tiez tak 18 skusok za semester 😀
Teraz o 2 tyzdne odovzdavam diplomovku, potom statnice.....ak sa teda podari ju vobec napisat pri mojich lotroch 😀
Cize asi len tolko som chcela, ze ak budes niekedy v buducnosti riesit podobnu situaciu, studium neprerusuj....radsej zvol individualne, ak Ti samozrejme daju taku moznost.

denisocka
autor
6. mar 2009

ale UNIPO sa tušim plati,nie? a ta v Rbk bola zadara 😅

norik1
6. mar 2009

aha... to neviem, ale asi hej 😔

slnieckova
6. mar 2009

deni ano, Unipo ma platene externe, ale nie kazdy odbor 😉 treba si to pozriet na internete 🙂

denisocka
autor
6. mar 2009

slniečkova,striedaš tie fotky,skoro som ťa nespoznala 😀 no idem kuknut,ešte keby som nsašla niekoho,kto to tam študuje,že kolko skušok tam je

sasiki
6. mar 2009

norik máš pravdu, mala som to upresniť - konkrétne ma vedelo naštvať to, keď niekto tvrdil, že tam máme málo učenia. Na žiadnej škole by nemal byť organizačný bordel 😉 Mala som z toho to, že som študovala zadara.
Bohužiaľ, len tri roky 🙄 A vrátenie 900,-Sk mi teda bodlo....a mali by vrátiť aj denisocke, keď ju už tak ponaťahovali 😠

denisocka
autor
6. mar 2009

tak som ešte dostala info,že tento rok 2009/2010 je v Rbk posledny krat zarada,z troho mi vyplíva,že dalši ročník tak či tak platit budem.Pokial by som nastupila,tak sa mi uznaju skušky iba so znamkou A,B,C -zvyšok musim urobiť znova,takže toto tiež zamiešalo dosť karty,kedže netušim,ake znamky mám,ale na jedno Ečko z fylozovie,moja jedina posledna skuška v zač.tehu , živo pamätam. Dostala som ho z milosti,že som na rizikovom a profka mi dala radu,žeak takto stresujem na nepodstatnej fylozofii,tak na odbornýh aj potratim

kajacz
6. mar 2009

To by ma velmi zaujímalo, prečo po takom velkom rozmachu vzdelávania sestier na Slovensku, zrazu rušia detašované pracoviská a za študium sa má platit... 😕

denisocka
autor
6. mar 2009

mna by zaujimalo,načo mi je dalšia Bc,ked na plate mi to prdlajs prida a aj tak budem len obyčajna sestra 😔

denisocka
autor
6. mar 2009

no tak mam dalšie info,pokial nastupim teraz-ešte na bezplatne študium,tak do ukončenia ho mam bezplatne. Otazkou pre mna už len je,kto sa mi za to zaruči 😖

ilduska14
6. mar 2009

denisocka,nikto ti to nezaručí 😉 a to je najhoršie,že viaceré školy to robia ako fígeľ.moja sesternica chodila ďialkovo /ale nie na takú ako ty/ a dali im podpísať že ten ročný poplatok za štúdium dávajú ako sponzorský dar škole 😠 .oni ako jediná celá trieda sa vzopreli a nezaplatili.niektorý učitelia im doslova tlieskali,že no konečne niekto a iný im robili zo štúdia peklo.takže takto sa dnes študuje.a aj môj manžel pochodil na výške svetovo,kôli študijnému oddeleniu sa mu pokašlalo celé štúdiu a skončilo to tak že sa na to celé vybodol,lebo nemal na to nervy.keby neurobili chybu,už by mal doštudované.a najlepšie je že ešte sa mu aj priznali že urobili chybu,ale že napraviť to nevedia 😠 .takže takto sa u nás študuje. 😖 denisocka,ale nedaj sa,ak si to posielala doporučene poštou a máš ešte potvrdenie,tak im ho zanes a obúchaj o hlavu.potom sa už nemôžu na nič vyhovoriť.a neboj sa a buď na nich tvrdá,veď bojuješ za svoju budúcnosť.možno to pomôže,možno nie.držím ti palce. 😉

denisocka
autor
6. mar 2009

ilduška,no to potvrdenie nemám,aj keby ten moj odklad mali,tak po 2.rokoch aj tak zo mna urobia vola,ako z tvojho muža. Ja si myslím,že to asi posrali oni,im som fakt cely rok nechbala,že sa ozvali až na konci dalšieho ročníka,na ktory som ani nenastupila-teda pardon,musela som sa dať v septembri zapísať,tak mi bolo povedane,že musim isť - poslať niekoho na zapis do 2.roč,aby som si mohla uplatniť odklad. Ja som bola vychystana a pol hodiny nato,ako som mala isť som mala tvrdnutie brucha a zvracala som (v 6.mes) tak nakoniec to za mna urobila spolužiačka, dala som zapisne,doniesla mi tričko KU velkosť XXXL 😅 ako zapisne a odvtedy,ako som tp zacvakala som do jula nikomu nechýbala

denisocka
autor
11. mar 2009

no tak teraz som kus naštrbena na to študium,ale keby som vedela-že fakt bode do 3.roč zadara študium a či mi schvalia individualne št

norik1
11. mar 2009

Na individualne studko mas narok ak mas dieta do troch rokov...ak nie viac, neviem presne, ale do troch urcite 😵

denisocka
autor
11. mar 2009

a to sa chodi len na skušky,či jak to prebieha

elenita
11. mar 2009

denisocka u nas to zalezalo na dohode s jednotlivymi vyucujucimi

denisocka
autor
11. mar 2009

joj,keby aspon boli bližšie,než sa chodiť dohadovať do Rbk 🙄

norik1
11. mar 2009

hej hej dohodnej ako navstivis seminare, popripade ti daju materialy a terminy skusok mas po vzajomnej dohode...

denisocka
autor
16. apr 2009

no tak ja sa musim dnes rozhodnuť,či nastupiť či nie ....