Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nikdy som necestovala vlakom. Ako je to s lístkami?

uprimnazienka
12. aug 2019

Ahojte asi uplne ze blba otazka (viem) ale nikdy som necestovala autousom ani vlakom..atd..Chcela by som sa spytat ze ako to funguje ci sa plati nejako vo vlaku listok alebo si mam kupit nejaky kupit

patka06
12. aug 2019

lístok na vlak sa dá kúpiť na nete alebo na stanici pri okienku, vo vlaku už len príde sprievodca skontrolovať lístky

lenka2710
12. aug 2019

@uprimnazienka v autobuse si kúpis listok,keď nastupujes! Na vlak si môžeš kúpiť na nete,na stanici,aj vo vlaku u sprievodcu,ale ten je tuším drahší,vtedy keď nestihas kúpiť na stanici 😊

zlatica99
12. aug 2019

Ak cestuješ vlakom, tak si treba kúpiť lístok vopred na stanici, inak ak ho nebudeš mať tak vo vlaku ťa výjde o čosi viac. Ak cestuješ autobusom, tak si lístok kupuješ u šoféra alebo ako ti tu napísali už aj baby, dá sa aj cez internet.

acer11
12. aug 2019

a z ktorej si planéty?

marionete
12. aug 2019

@acer11 z ktorej by mala byť, normálne nikdy necestovala vlakom ani busom, nechápem tú uštipačnú poznámku🤔

acer11
12. aug 2019

@marionete tak dúfam,že aspoň vie ako si kúpiť chlieb 😉

patka06
12. aug 2019

@acer11 v dnešnej dobe nič čudné, že necestovala ....asi je už generácia, ktorá všade chodí autom

deti95060810
12. aug 2019

tiež mi to príde zvláštne , ale čo už....
na rýchlik si lístok kupuješ aj niekoľko dní vopred - aj pri okienku na stanici..., len musíš vedieť presne na ktorý vlak ideš a dátum kedy cestuješ....

marionete
12. aug 2019

@acer11 evidentne máte nejaký problém, čo už

zuzanka.zuzu
12. aug 2019

@uprimnazienka ale nemaj stres, ak si na vlak.stanici nebudeš vedieť kúpiť lístok z dôvodu, že ho tam nepredávajú - v tom prípade sa bude dať kúpiť vo vlaku bez prirážky (za normálnu cenu)

hors
12. aug 2019

@uprimnazienka ahoj ja cestujem dosť často. Lístok na MHD kúpil v stánku alebo automate, lístok na vlak kúpil na stanici ale aj vo vlaku ja si tak kupujem a cena je rovnaká ako keď si kúpiš na stanici taktiež sa dá cez net ale sú na niektorích staniciach aj také ako bankomat a sa aj cez to dá kúpiť. Na autobus si kúpiš u šoféra priamo.

kittykat22
12. aug 2019

@uprimnazienka to mi pripomenulo, ako svokry sestra cestuje cely zivot autom. A minuly mesiac teda ze dobrodruzstvo -ze ide so svokrou vlakom. Bola v strese celu cestu - lebo sa bala ze zmeska stanicu na vystupenie 😅 a po prichode do kupelov mala pomaly migrenu 😅😅 povedala, ze to bolo tak psychicky narocne, ze po nu cestou spat prisiel manzel 😂

elenatomasova
12. aug 2019

Cestuj najprv s niekým kto už cestoval a sa priucis .

cacianka
16. aug 2019

Ak cestujes osobnym vlakom príď tak 29 minut pred odchodom a pri okienku si vypýtaj cely do stanice kam ides." osobak do Trnavy cely". Na tabuli najdes info z ktorého nastupista ide alebi hlasi rozhlas.
Ak ideš na rychlik povies rychlik Nove zamky ....
Ak ides v exponovanom case alebo daleko pozri si ci chces obycajny rýchlik alebo intercity a na niektoré si kupis miestenku lebo byva plný alebo je miestenka povinná

Tu začni písať odpoveď...

Odošli