Nízka postava a tehotenstvo. Nájde sa tu nejaká maličká mamička?

bzucinka
14. apr 2008

Najde sa nejaka malicka mamicka? 🙂 Zaujimalo by ma ako to je u inej osobky. Ja mam len 154cm a kratsi trup. Som na zaciatku 2heho trimestra a zda sa mi ze mam uz dost "vypucene" brusko. Normalne sa pri pohlade do zrkadla zamyslam, kam to babo pri tej mojej postave vojde 😀 Viem, ze toto nieje problem, ale beriem to ako take zamyslenie. Budem rada ak napise niekto, kto mi je v tomto podobny 🙂 A este by ma zaujimalo, kolko take mamicky pribrali, priberaju... 🙂 Alebo nieco s tymto spojene. Dakujem a pekny vecer. 😎

mirkali
15. apr 2008

ahojte, aj ja sa pripájam medzi vás nízke, moja výška je 155 cm, zatiaľ som pribrala 6,5 kg, málinko ale čo už narobím, bábetko sa vyvíja v pohodičke tak to je hlavné....minulý týždeň som bola taktiež v poradni a tiež ma doktorka vystrašila lebo mi povedala že sa mi taktiež skracuje krčok, mám ho 25 mm, takže sa snažím odpočívať ako sa len dá i ked vždy to nejde ale snáď drobček vydrží v brušku aspoň do toho 8 týždňa...inak bruško mám také podla mňa akurát ani veľké a ani malé

mirkali
15. apr 2008

jeej oprava, nie do 8 týždňa ale do 38 týždňa

mirka8429
15. apr 2008

lencici pozeram ze ta tiez z ke a okolia 😉

mirkali to nevadi ze sa ti skracuje krcek..mne sa zacal skracovat skoro..uz v 23tt..skratil sa mi na 1,5cm...ale ty este mas normalnu dlzku...lebo optimalna dlzka krcka je 2,5cm...tak v poho...a ja uz 40tt tak neboj ..tebe tiez uz svieti pekny tyzden,,, 🙂

emaso pekne miery baabatka na to aku mas vysku a este ked mas uzku panvu...ja ju mam taku akurat..ani uzku ani siroku tak som zvedava..a v pohodke si vytlacila mimi?

mirkali
15. apr 2008

snád nám to všetko pekne dopadne a budeme sa tešiť s našich malých detičiek....Mirka8429 teba to už pomaly čaká, už by si bola najradšej keby sa už malý vypýtal na svet však? Ja ešte chodím do robotky ale už mám vypísané papiere na materskú takže od budúceho pondelka si to budem teda pekne užívať, sa hlavne teším že nemusím ráno tak skoro vstávať

mirka8429
15. apr 2008

mirka no hej cakam uz ako na spasenie..uz minule mi chcel vyvolat pôrod ale ta si to rozmyslel lebo ovnutornu branku mam stale uzavretu...len tu vonkajsiu mam na prst a krcek skrateny..a placentu mam tiez uz taku ako na pôrod..tak uvidime co mi povie zajtra..idem na poradnu...pozeram ze ty chces dam malej meno LEa?ja som sa na LEU NARODILA 😀

mirkali
15. apr 2008

no možno ked zajtra pôjdeš na poradnu tak ti povie že môžeš už ísť rovno do porôdnice že malinký už sa hlási na svet...no veru bude to dievčatko Lea, to spadá na 29.4. takže budeš mať narodky

jankapo
15. apr 2008

Baby,aj ja mam 158cm a pribrala som cca 12-13kg...ved pozrite fotky ako vyzeram...no ako pavucik, brusko dopredu, vsetci sa smeju ci som zhltla futbalku... 😀 Aj moja sestra je taka mala a tiez mala take brusko a rodila v poho...teda tak normalne, nemyslim ze to zavisi od vysky, akurat skor od panvy...no a povedzme si ze hlavne od psychiky...
Tak dam vediet ako to dopadlo...dufajme ze dobre.
Mirkali, krcok mas v pohode, to keby si vedela o rizikovkach ake maju (mame 😉 ) krcky...ty ho mas este dlhokansky, xixi. Zbytocne nestresuj,oddychovat mozes viac, lebo uz si tak skoro neoddcyhneme, ale zas nie tak aby si nemala kondicku pri porode...vsetko s mierou...ak teraz budes len lezkat, stratis vela sil k porodu, tak aby to nebolo viac skody ako uzitku...Ale to uz musis sama citit, co je dobree. 😉 Drzkaj sa.

mirka8429
15. apr 2008

mirka ano vtedy som sa narodila 😀 no on ma uz tak prehana s vecami..ja chodim do porodnice uz ma raz poslal domov...ale vtedy mi bolo tazko..som mala strasne tvrdnutie brucha..teraz uz nie az tak casto..drobcovi je asi dobre hehe...

mirkali
15. apr 2008

drobcovi je určite dobre v brušku ale verím že ty by si už bola rada keby bol pekne medzi vami a robil vám veľkú radosť

emaso
15. apr 2008

Mirka8429,no v pohodke ako v pohodke,ako som pisala Samkovi pomohli vakuumextraktorom,lebo mal aj vacsiu hlavicku a bol prenoseny 10 dni,trochu som aj ja zazmatkovala,to vies prvy porod,zle som dychala,zle som tlacila,ale vsetko dopadlo dobre,Apgar mal 8,10,10 co je super,dnes ma 5rokova je uplne v poriadku.Jasminku som prenasala 6 dni a to som sa uz dozadovala vyvolania,bala som sa aby babo nebolo znova velke,ale bolo,no tentokrat som to ako" ostrielana mamina" zvladla na jednotku,cely porod od podania infuzie do vytlacenia trval 2hod40min-balada,len malej zlomili klucnu kost,ale to sa do tyzdna zrastlo,takze da sa.

mirka8429
15. apr 2008

mirka jasne ze ano 🙂 uz sa neviem dockat hehe

emaso no tak to si mala teda nie velmi ruzove ☹ no mne nechcel este vyvolat pôrod prave kôli tomu ze by som sa dlho trapila v bolestiach a ta vnutorna branka by sa pomaly otvarala a nechcel aby nedajboze pôrod skoncil kliestovym alebo cisarskym tak ze pockame..tiez neviem ake je velke ale predpokladam ze cca 3,5kg..tak uvidime

emaso
15. apr 2008

Ja ti neviem co je lepsie,ked mojim detom sa na svet nechcelo,tak si hoveli v brusku a priberali,priberali.Pri dalsom tehu uz z tohto dovodu nechcem prenasat,viem ze vyvolanie nie je velmi prirodzene ale v mojom pripade...Inac to bolo take srandovne ako som este rano o 6 sedela na gauci a dumala ci ist alebo nie,ale taky som mala citak ze chod,chod a ako vravim,o9 infuzia,o10 zacali bolesti,11.40 mala na svete,necakala som ze to takto rychlo pojde,myslela som ze sa budem trapit do dalsieho dna,reku aspon bude mat mala pekny datum narodenia-27.7.2007,no vsetko dopadlo inak,nastastie,datum je nepodstatny.Netusim preco mi to nefunguje normalne,mala som aj dost pohybu ,aj som sa uz trochu otvarala ku koncu,pri malej mi odisla aj hlienova zatka,aj som zacala "brusne tance"-teda som sa vlnila jak uzovka len aby sa to rozbehlo-a nic.Ale to vlnenie pri hudbe bolo na nieco dobre,Jasminka je strasne muzikalna 🙂 ,tancuje este aj ked pracka huci.

lucka0122
15. apr 2008

ahojte aj ja mam 152cm..vazila som 39kg a teraz mam 62kg.vcera na kontrole mi povedal ze o tyzden idem na CTG na kontrolu a potom na predoperacne vysetrenia..lebo som vraj mala....tak radsej aby som mala vysledky....

mirka8429
15. apr 2008

janka no veru aj ja mam 158cm a tiez brucho dost velke uz teraz..a sa smeju ze sa neviem uz ani zdvihnut ked lezim na chrbte 😀 ale ta panvu mam sirsiu tak snad nebude problem s pôrodom...

emaso no druhy pôrod sa hovori ze ide rychlejsie ako prvy...tak aspon ten druhy si mala fajn 😉

atevi
15. apr 2008

Ja mam 152cm, hmotnost pred tehu 45kg. V prvom tehu som pribrala 8kg, ale brucho som mala ako s trojcatami. Teraz v druhom tehu mam brucho omnoho vacsie ako pred tym, co je vraj bezne. V 16tt vyzeram rovnako ako kamoska v 21tt. Okrem toho mam uzku panvu, prvy porod som zvladla normalnou cestou len preto, ze dieta vazilo 2400g (narodene po 34tt). Inac by som musela podstupit cisarsky. Vraj dieta nad 3kg by cezo mna nepreslo.

mirka8429
15. apr 2008

atevi mne sa nezda ze mas az tak uzku panvu...ja ju mam asi priblizne taku istu...ale moje babatko vazi tak cca do 3,5kg tak snad ho dokazem vytlacit

mirka8429
15. apr 2008

atevi...no sice u mna to vyzera ze mam trochu sirsiu asi...som teraz pozrala na fotky... 😀

emaso
15. apr 2008

Ono aj tie odhady hmotnosti su take velmi orientacne,niekedy babo prekvapi,ja som nemala velke brusko ani raz,take normal a nikto mi pri prvom ani nenaznacil zeby babo malo byt nejake velke,skor naopak,nikdy mi na usg nesedeli velkost baba s tt,bola som z toho na nervy.Ale moja mama a jej dve segry rodili vsetky deti na cisara,lebo boky jak arabske tanecnice,ale z vnutra uzko stavane,detuchy okolo 4kil,az neuveritelne,ja som sa "neudala",boky "nemam".

mirka8429
15. apr 2008

emaso.no ja mam boky tak akurat by som povedala..vysku dost nizku len 158cm...ale si myslim ze to nieje problem..ja sa skôr bojim aby som nedostala krc do nohy ked mi ju priviazu... 😒

petruci6
15. apr 2008

super tema,ja som sice este neni tehu,ale meriam 159,takze tak na polovicu sem uz patrim 😀

mirka8429
15. apr 2008

petruci no ved ano 🙂 jasne ze patris hehe...si len o 1 cm vyssia ako ja 😀 ..ako dlho sa snazite..ak sa smiem spytat 🙂

petruci6
15. apr 2008

uz 2 roky ☹

mirka8429
15. apr 2008

petruci ☹ neboj tentokrat to vyjde....

petruci6
15. apr 2008

ktory x?tento mesiac? 😀 bodaj by si mala pravdu,normalne by som ta pozvala na drink po porode nealkoholicky samozrejme 😉

mirka8429
15. apr 2008

petruci 😀 a boli ste uz u lekara ze preco sa nedari??

petruci6
15. apr 2008

boli,nenasli nic,uz sme mali 3x spontanny potrat,problem je v tom,ze sa babo neudrzi

mirka8429
15. apr 2008

petruci a neberies nejake vitaminy napriklad calibrum baby plan?alebo kyselinu listovu alebo ja neviem co este je...to vraj pomaha..aspon niekomu...a aj ine veci..stres na to vplyva alebo aj prilisna chcelost...vtedy sa nedariii.. ☹

evitkamalicka
15. apr 2008

ahojky kocky...ja sa tiez pridavam do klubu malickych...mam 155cm a som taka moletka, tak dufam ze s tym nebudem mat problem

mirka8429
15. apr 2008

evitka ahooj...myslim ze nebudes mat problem..mam aj taku nizucku kamosku a rodila..sice na cisarsky ale porodila 🙂

evitkamalicka
15. apr 2008

ja mam tiez taku malicku kamaratku, este nizsiu odo mna a tiez musela rodit cisarskym