Nízky obsah železa a problémy so štítnou žľazou

domi27
15. jan 2015

Som v 12. tyzdni tehotenstva a po odbere krvi mi doktor predpísal lieky Akktiferin a Euthyrox. Mate s tym nejake skusenosti? Vraj mam malo zeleza a nieco so stitnou zlazou. Tiez sa chcem opytat, ked mam vsetko ostatne v poriadku, dietatko sa vyvyja spravne, mam sa objednat na skíning? Alebo to nie je nutné, pretoze mam strach, či bude malinke v poriadku. Poradte mi.. Dakujem

elizita
15. jan 2015

@domi27 ahoj,ja som mala kedysi davno malo zeleza. Hadzali do mna zelezo v roznych formach. No pomohol mi az sirup z finclubu.okrem zeleza Ma vsetky latky ktore su potrebne aj na jeho spravne vstrebanie. Sestra ho dava aj 1,5 rocnemu synovi. Kedysi bola na flasticke tehotna zena takze myslim ze v tehotenstve je bezpecny

ervenka
15. jan 2015

@domi27 hormony SZ su dost dolezite.... Aku velku mas davku euthyroxu? Ak si pamatas, ake si mala hodnoty TSH, t4?

zdena12345
15. jan 2015

nechapem objednat na skrining- to je samozrejme ze sa robi. ja som nic neobjednavala, to robili automaticky. malo zeleza ma asi kazda. potraviny s obsahom zeleza🙂 a aj tabletky som mala nejake tusim fergama alebo tak nejak. gyn ich strasne odporucal ze podla formy viazania zeleza ale nasla som lacnejsie s rovnakym viazanim- takze biznis🙂

eveenka
15. jan 2015

@domi27 ahoj a pamatas si aku mas hodnotu toho zeleza? ja mama napriklad teraz 119 pri prvej dcerke mi dr dal hned tabletky na zelezo, teraz mi nekazal brat...inak velmi pomaha cviklova stava ale max 1dcl denne, taktiez cucoriedkova stava vsetko 100% stavy, cervena sosovica, hovadzie masko pozor na spenat ten pri vacsom mnozstve posobi presne naopak zadrziava resp. zabranuje vsetrebavaniu zelaza do krvi...

anna1991
16. jan 2015

ja mam nizku hladinu zeleza a doktor ma objednal na jedno vysetrenie

anna1991
16. jan 2015

no som sa pomylila mam nizku hladinu stitnej zlazy

bb4455
16. jan 2015

Ahoj, ja som mala tiež problemy so štítnou zlazou, tiež mi zistili počas tehotenstva. Chodím k endokrinologičke, ona mi vypísala Euthyrox. Treba brať poctivo tabletky a všetko bude okej. Vo februári som porodila zdravého synčeka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre