Nočné budenie a skoré ranné vstávanie 6 mesačného syna

lenyleny
20. máj 2012

Ahoj mamičky. Môj 6 mes. syn pred štyrmi mesiacmi prespal noc s jedným budením okolo tretej, a spol do šiestej rána, zaspávali sme okolo siedmej večer. Teraz sa mi začal budiť na papanie aj každé tri hodiny, a od piatej rána už nevydrží v postielke. Zaspávame okolo 8mej, budí sa o polnoci, o tretej a ráno o piatej sa prebudí už nezaspí. Cez deň som ako chodiaca mrtvola. Viem že je ešte malý, uplne by mi postačilo keby sa budil raz, a vydržal by do šiestej rána spať. Poradíte mi ? P.s. sme na umelom mlieku, cez deň papáme každé tri hodiny.

sirael
20. máj 2012

Ahoj, takto podobne to bolo iste obdobie aj u nas 🙂 Jednu dobu spinkala celu noc a zrazu, zrazu chcela papat kazde tri hodiny. Bolo to aj zubkami niekedy, niekedy jej proste nestacilo mliecko co dostala vecer. Tak sme zacali do mlieka pridavat aj odmerku kase. Postupne sme zvysovali aj davku mlieka, aj kasu (teraz davame na noc 180ml UM a 3 odmerky kase) a mala spi celu noc. Ale ked idu zubky, tak sme horeí tak ci tak 🙂 A velmi pomohlo aj ze sme dali ciernu osusku na okno, mame sice zaluzie, ale to je aj tak vela svetla v izbe a takto ma tmu a spinka aj do 7 🙂

hradnapani
20. máj 2012

@lenyleny na podobnu temu je tu popisanych stovky stranok, skus ich najst cez vyhladavac. V zasade ti mozem povedat, ze patris k tym stastnejsim mamickam, ktorych dieta je schopne prespat aspon tie tri hodiny vkuse. Je tu vela mam, ktore maju napr. dvojrocne deti a deti im neprespali dve hodiny vkuse, ci uz su na umelom alebo materskom mlieku. Tvoje dieta spi uplne normalne, to ze predtym prespal viac, je absolutne v poriadku. Proste si meni rezim, denny i nocny, ma viac vzruchov, mozno idu zuby, proste x roznych faktorov. Ale v zasade ti spinka pekne. Mozno ho skus ulozit o trochu neskor a do spalne kupit poriadne zatemnovacie zavesy alebo rolety, aby sa ti nebudil tak skoro kvoli rannemu slnku.

paris3
20. máj 2012

podla mna pol rocne dieta by mohlo spat plus minus celu noc.... ak sa dvojrocne dieta budi kazde dve hodiny, tak nieco nie je v poriadku. vidim to na mojej malej, ked prespi plus minus celu noc, trebars s jednym zobudenim, tak je ovela lepsie vyspata a cez den veselsia. ked rano vstane o piatej a uz nevie zaspat, tak je cez den nevyspata a mrzuta, nejako to nevie dospat.
lenyleny, moze tam byt fakt x veci, co to mozu sposobovat. mozu to byt zubky, moze to byt tym, ze sa zacal viac pohybovat a je nekludny aj v noci (nasa mala to mala, ked si zacala sadat a liezt), moze to byt tym, ze je hladny (skus zaviest vecer kasu), moze to byt tym, ze ta viac potrebuje pri sebe... skusila by som ho dat k sebe do postele, mozno sa vyspis aj ty aj on 😉 a to zatemnenie okna budem riesit aj ja, kedze mala sa mi tiez budi s vychodom slnka... co je teraz dost skoro 😀
moja bola od narodenia nespavec a mozem ti povedat, ze sme presli uz vselijakymi stadiami... neboj, to sa detom stale meni, raz spinkaju horsie, raz lepsie... skus vyskusat a mozno nieco pomoze... a mozno nie a budes musiet pockat, kym to prejde same.
drzim palce!

paris3
20. máj 2012

a este sa mi mala budila jednu dobu kvoli mokrej plienke, potom sa chcela kojit, tak sa znovu napila, za chvilu pocikala a znovu zobudila na mokru plienku 🙂 to bolo dost tazke obdobie 😒 skusila som neriesit kazde zobudenie tak, ze som ju nakojila... ale najprv som zaviedla kasu, aby som si bola ista, ze nie je hladna.
tiez sa mi budila kvoli brusku, ked som zacala zavadzat prikrmy... ale to zvacsa len do takej polnoci, potom uz spala dobre... na to mi pomohla biogaia... odvtedy spava celkom dobre...

graceful9
20. máj 2012

@lenyleny aké um papáte?

dusika11
20. máj 2012

@lenyleny ahoj..no co uz vitaj v klube---moje dvojicky boli taketo..takze..po prve..vecera nie kazdemu robi dobre kasa..takze mozes odpozorovat kasicku nam sedi iba jedina..dalej..mlieko..davas odgrgnut ak das do postielky..?? nam pomohlo odgrgavanie..dalej..mensia davka o jedenastej vecer..nie taka aku pytaju.aby brusko nebolo plne
.a potom dudlik..
a dalej..pooozor na caj..nedavaj v noci caj..len vodu..mam podozrenie ze tei caje nasim velmi chutili od kedy som daval vodicku tak sa v noci nedozadovali cajiku..je velmi vela veci co treba skontorolovat..
dalej nasi zacali spat ked zacali chodit a vycerpaju energiu.
dalsia vec...spln-nasi nespia ked je tyzden pred splnom..je kooopec veci ale su deti a deti moje dvojicky jedno spi druhe horsie..na inych forach som pisala ze osemmesacny musel byt baleny do perinky..inac mi zle spal...nechce nahodou tvoje babo byt v perinke??moj sa budil na rozhodenie vlastnych ruciek..hamba nehamba dlho sme balili..odpozoruj,,a pis si..niekedy pomaha zmena um..a..nasim pomaha ked tak v noci mrncia trosicku skrabakat chrbatik.a spia dalej..chapem ta...je to tazke..lebo spanok je zaklad..aj ja som ho nemala
a este ..deti niekedy maju ttzv rastovy spunt..ja som to videla na mojich vtedy extremne viac chcu jest aj v noci.. a zrazu som videla na mojich ako velmi vyrastli trebars za mesiac..a potom jedli miernejsie...a menej rastli,..moji chceli jest menej a casto...proste su taki..mozno aj tvoje zrazu chce jest menej a casto...

lenyleny
autor
21. máj 2012

@graceful9 nutrilon papáme, už v porodnici sme dostali nutrilon, a kedze mu to chuti, a nemá s tým problemy, tak som nechcela menit

graceful9
21. máj 2012

@lenyleny my tiež nutrilon, ale malá je hladoš a tak kupujeme ten oranžový ten extra

dada1982
2. jún 2013

@lenyleny Dobrý deň, čítala som si váš príspevok a veľmi by ma zaujímalo ako ste potom dopadli s tým spánkom, lebo ja mám teraz presne taký istý problém s malým. Predtým sa budil v noci 1-2x a teraz každé 3 hodiny, vypije mlieko a spí ďalej 1 dávka 180ml. Zdá sa mi to dosť veľa neviem či to môže mať aj zo zúbkov.

lucia006
4. jún 2013

Moj syn mal teraz 7 mes,nikdy nespal bohvie ako dobre casto sa budil ,ale teraz posledne 2 tyzdne to uz je horor a radsej by som brala keby sa budil 2-3krat na papanie ako tvoj lenyleny,moj vstava aj kazdu pol hodku nie na papanie ale bohvie preco za 5 minut zaspi o pol hodku zas a stale dokola,uz mi bolo tak zle ,ze som predvcerom skoro odpadla od unavy a vycerpanosti!!! 😒 a vstava tiez okolo 5rana ...