Nočné sovy. Pridajte sa

ifrimka
26. mar 2008

Je presne 22:22 GMT a ja este nespim. Cakam na svojho muza kym pride domov z roboty. Ak byvas hore neskoro vecer, pridaj sa...

maja22
3. apr 2008

Ja som si zasa predstavovala, aké by to bolo, keby sme mali postihnuté dieťatko...Čo všetko by sa zmenilo... Ale to si človek asi nevie predstaviť,kým to na vlastnej koži nezažije...

anjelinka
3. apr 2008

ifrim, to moj manzel rozplakal vcera mna, som mu uz nakazala, nech mi take citaky neposiela...a predsa...denne aspon 20, to aby som sa nenudila 😀 😉

maji...hmm, ja som uvazovala, co by bolo, keby mi oznamili, ze by sa nam narodilo postihnute dietatko...teda, ze este by bola moznost ho dat prec...je tazke hovorit teraz, ake by to bolo, presne ako vravis...
ale vela sily, ked mi bolo tazko niekedy, tak mi dava album ami, ci aky nick ma ta babenka, co ma dievcatko s DS, proste nadherne dietatko a stastna rodinka...

maja22
3. apr 2008

a môj muž o tom nechcel ani hovoriť... že na také nemám ani myslieť a budeme to riešiť, až keď sa to stane... v týchto veciach sú muži inak stavaní ako my....

anjelinka
3. apr 2008

maji, ani moj, v ziadnom pripade...ale povedala som mu, ze realita nedajboze moze byt taka...a presne ako tvoj manzel, to by sa riesilo, keby to nastalo...

uff, ale asi uz rozoberame tazke temy...asi staci 😕

maja22
3. apr 2008

ja som v tehotenstve čítala knihu Liesje... krásny a smutný príbeh zároveň... ale dáva veľa sily...

anjelinka
3. apr 2008

uz som si ju vygooglila...asi si objednam 😉

krajcoanka
3. apr 2008

ho, ho , hóóó, dnes ste tu roztočili! Ja som sa sem dostala až teraz. Boli sme na nakupoch, potom som spratávala, potom deti a až teraz mam fraj! 🙂

anjelinka
3. apr 2008

uz prisiel nocny vtacik krajci 😉 ..a co ste take nakupovali?

krajcoanka
3. apr 2008

anjelinka, chceš poradiť? Ja so m oteho pri oboch na šupu 😀 Už som to vo viacer. temach spomínala. Mam taky kalend. z Rakuska a nam to višlo. Máš záujem? 😉

ifrimka
autor
3. apr 2008

anjelinka, my sme mali podozrenie na DS. dovtedy som si myslela, ze jednoznacne viem, co urobit v takom pripade, ale potom to uz nie je take jednoduche...nastastie som bola na amnio a rozhodovat sme sa nemuseli

maja22
3. apr 2008

ešte dodám: veeeeeeeeeľmi sa mi páčia príbehy Bruna Ferrera a on nádherne opísal, ako Boh vyberá matky pre postihnuté deti... 🙂 sú to také povzbudzujúce slová... raz sa mi možno bude chcieť to prepísať a rozpošlem to mailom... 🙂

anjelinka
3. apr 2008

krajciiii, aky kalendar??? 🙂 som zvedavaaaa...

maji, ano, bruno je super, uz som citala, ale toto konkretne nie, co spominas....a je toho vela na prepisovanie? ti s tym pomozem 😉

ifrimka, chvalabohu vsetko dobre dopadlo, som stastna za vas... 😵 😵

ifrimka
autor
3. apr 2008

ja tvrdim, ze take deti sa rodia len silnym charakterom

krajcoanka
3. apr 2008

anielinka 😀 😀 😀 ,nakup v tesku za 2 litre v ratane plienok a ešte prkotiny do zahrady na presádzanie kvetov....a malý stihol aj dráčik (iba maličkosť). Takže sme bleite!
Rano idem gynde , lebo mam tie.... (nedojde mi to na rozum) je to spojené z plesnou 😅 ..............

ifrimka
autor
3. apr 2008

dakujeme anjelik 😉 qp

anjelinka
3. apr 2008

mozno aj tym slabsim, aby sa stali silnejsimi...ja sa drzim jednej veci, ze Boh dava len tolko trapenia, kolko clovek dokaze uniest... 😔

anjelinka
3. apr 2008

mykozu? kvasinky?

krajci a co s tym kalendarom? 😉

ifrimka...v pohode, som rada, ze Jakubko je zdravucky, to je podstatne...

ifrimka
autor
3. apr 2008

jeeeej babule, som v bezvychodiskovej situacii...boli ma hlava a to coraz viac a viac. aj by som si zobrala paracetamol, ale maly je o mna oprety a viem, ze ked sa pohnem, zobudi sa. nemozem zavolat na muza, lebo sa zobudi... co robit

krajcoanka
3. apr 2008

anjeinka, počkaj najdem to a pošlem, len ja mam lietačky. malemu idu dalšie zubale tak sa mi budí. no teraz ho mam na kolenách, takže mi to bude dlhšie trvať, sorry 😅

elise
3. apr 2008

anjelinka to je krásne, neboj babenko príde ono samo vie kedy je ten správny čas🙂

krajcoanka
3. apr 2008

už som to našla! 😀

Máme dvoch chlapcov a robili sme ich podla takého kalendára, ktorý mam z jedného starého časopisu z Rakúska. Inač moja gynda ho mala tiež v slovenčine a podla neho mi určovala pôrod
Počíta sa to od začiatku menštruácie.Od 8 dňa od zač. menšt až po 17 deň od zač. menšt. sú plodné dni (to je asi 9 dní).
My sme zarábali našich 9-10 deň od zač. menšt. a podarilo sa v oboch prípadoch na šupu!
V lete chceme ísť na dievča a to sa má ževraj 2-3 dni pred plod. dnami. Tak to skúsime .Ak sa zadarí , dam vedieť!
ak sa vam zadarí, dajte vedieť!
Inak výsledky testov ba mali byť pozit. cca 28-35 dní od zač. menšt. (ak bol pokus úspešný)

anjelinka
3. apr 2008

krajci, v pohodke moja...inak, davidkovi uz idu zubky??? nase krsniatko ma dievcence 14 mesiacov a dva zubky len 😕

ifri, ty pises z postielky uz? hmm, keby sa trosku maly povrtel, aby si mohla vstat a zobrat si tabletku, mne niekedy zaberie aj taky chladivy gel iba, ked si pomazem celo.

maja22
3. apr 2008

anjelinka, nemusím prepisovať, našla som to na nete 🙂 🙂 🙂

Napadlo Vás niekedy premýšľať o tom, ako sa vyberajú matky pre postihnuté deti?

Predstavujem si to tak, že Boh dáva inštrukcie anjelom, ktorí všetko zapisujú do matriky. Zaznie meno budúcej matky a … „Armstrongová Beth, syn. Patrónom bude Matúš. Forestová Marjorie, dcéra. Patrónkou bude Cecília. Rytledgová Carrie, dvojčatá. Patrónom … napríklad Gerhard, ten je zvyknutý na málo zbožných ľudí.“
Až anjelom nadiktuje jedno meno, pri ktorom sa usmeje: „Tejto dáme postihnuté dieťa.“

Anjel sa zvedavo opýta: „Bože, prečo práve jej? Veď je taká šťastná.“

„Práve preto,“ odpovie Boh s úsmevom. „Hádam by som mohol zveriť postihnuté dieťa žene, ktorá nepozná radosť? To by bolo kruté.“

„Ale je trpezlivá?“ pýta sa anjel.

„Nechcem, aby bola príliš trpezlivá, inak sa utopí v sebaľútosti a bolesti. Až sa spamätá z tej rany a zármutku, určito to zvládne“.

„Ale pane, myslím si, že tá žena v teba ani neverí.“

Boh sa usmeje: „Na tom nezáleží. O to sa môžem postarať. Tá žena je dokonalá. Má správnu dávku egoizmu.“

Anjelovi to vyrazilo dych: „Egoizmus? Vari je to nejaká cnosť?“

Boh prikývne: „Ak sa od syna nedokáže čas od času vzdialiť, nikdy to nedokáže prežiť. Potrebuje sa od neho občas vytratiť, zabaviť sa, lebo ak by neustále bola len pri ňom, utrápila by sa sebaľútosťou. To je žena, ktorej požehnám nie celkom dokonalé dieťa. Ešte to nevie, ale budú jej mať čo závidieť.

Nikdy nič nebude brať ako samozrejmosť. Žiadny krôčik pre ňu nebude niečím obyčajným. Až jej dieťa po prvýkrát vyriekne mama, bude svedkom zázraku a bude to vedieť. Až bude svojmu slepému dieťaťu opisovať strom alebo západ slnka, uvidí ich, ako to dokáže máloktorý človek.

Dám jej, aby videla jasne veci, ktoré vidím ja – ľahostajnosť, krutosť, predsudky – a dám jej, aby sa cez to preniesla. Nikdy nebude sama. Budem po jej boku každú minútu každého dňa jej života, pretože bude vykonávať moju prácu tak neomylne, ako by som tam bol ja.“

anjelinka
3. apr 2008

krajci...vdaka, to si teraz opisovala? si nemusela, si kludne mohla zajtra...idem poopisovat... 😉

maja22
3. apr 2008

anka, tým sa riadi Bilingsova ovulačná metóda.... My na tomto frčíme stále.. 🙂 🙂 🙂 Teda na plodných a neplodných dňoch... 🙂 🙂 🙂

anjelinka
3. apr 2008

majka...krasne...si sikulka, ze si to nasla... 😉 vdaka...

krajcoanka
3. apr 2008

😀 mam pomocníka-našťastie (ctrl c +ctrl v) 😀
davidko ma už dva dolne zubadla a teraz idu dalšie. sa nam to rozbehlo 😎

ifrimka
autor
3. apr 2008

idem ja spat sovy moje zlate, majte sa krasne! dufam, ze zajtra..... 🙂

anjelinka
3. apr 2008

krajci, len ja mam momentalne problem..nemam menzes 😔 🙂 , budeme fungovat, az ked dorazi...aj to neviem kedy.... ☹

takto skoro? chudatko, isto ho to bolka 😒

maja22
3. apr 2008

papa, však pomaly aj ja pôjdem... Marek vstáva ráno o šiestej...