Nosič verzus klokanka

ledenicka
9. okt 2015

Riešim dilemu, pretože ideme kupovať buď nosič alebo klokanku na nosenie našej malej keďže v kočíku nám nejako nevydrží (má 4 mesiace)...je lepšie nosič, v ktorom má nôžky do široka alebo klokanka kde ich má pri sebe a visia jej? ďakujem za rady 😉

piacere
9. okt 2015

Googlila si? Lebo ak by si.... tak vieš odpoveď 🙂 Jednoznačne ergonosič...

mia265
9. okt 2015

To kde jej nohy visia jej ničí chrbticu, a tiež tam asi moc nevydrží lrbo je to nepohodlné. Ja mám manducu a malý mi v nej prespí celý čas a to som sa bála čitam bude chcieť sedieť

monikaparson
9. okt 2015

Ahoj. Klokanka nie je vôbec vhodná na nosenie nikoho, nie to ešte detí. Ak sa bojíš ísť do šatky, dá sa vybrať aj z pomerne veľkej škály ergonomických nosičov. Dokonca aj tu na MK v bazári vieš zohnať. Poprípade sa skús s niekym spojiť v tvojom meste, okolí, aby ti poradil, ukázali ako správne nosiť, viazať. Ja najradšej nosím v šatke, len v lete sme nosili v mei-tai nosiči.
A k tvojej otázke, stačilo len kliknúť do google a hneď by ti to vyhodilo odpoveď 🙂
http://satkovanie.sk/m/satkovanie-14/ako-spravn...

monikaparson
9. okt 2015

@mia265 v manduce hlavne dieťa nesedí, ale je podsadené 😉

ledenicka
autor
9. okt 2015

Ďakujem za odpovede...máme aj šatku ale v nej mi nejak nechce byť a máme aj klokanku a v tej mi vydrží...ale chcem kúpiť nosič, lebo je do viac kíl 😉

monikaparson
9. okt 2015

Ak nechce byť v šatke, tak tam nie je správne uviazaná. Klokanka neslúži na ergonimické nosenie detí. Rozklikni si ten link, čo som ti sem priložila, vyššie. Rýchlo si rozmyslíš, či tam to malé vešať.

beatkazvenuse
9. okt 2015

Predstav si samu seba niekde zavesenú za rozkrok. Ako by sa ti to páčilo? a koľko by si to vydržala? NAproti tomu sedíš a nesieš sa pritulená 🙂

bajana
9. okt 2015

@ledenicka tak v prvom rade nosič dieťa nenici ako klokanka...argument o väčšej nosnosti je druhoradý....

Inak som prekvapená, že v dnešnej informovanej dobe vôbec niekto uvažuje o klokanke a nebodaj ju aj kúpi...minulý víkend v pražskej Zoo som bola zhrozená, koľko klokaniek vidím...

ledenicka
autor
9. okt 2015

Tak ja som klokanku volila z dôvodu že som široká a bolo mi malej ľúto mať nôžky až tak doširoka a vôbec som si to nevedela predstaviť že ako by som ju v tom nosila 😀

beatkazvenuse
9. okt 2015

@ledenicka A čo to má z tvojou šírkou? vedď nožičkami ta nemusí objať.

ledenicka
autor
9. okt 2015

Hej hej viem...len som si to vtedy nevedela predstaviť...vlastne som si nevedela predstaviť nič okrem kočíku...ale v tom mi nejako nechce byť kvôli našim úžasným chodníkom 😝

monikaparson
9. okt 2015

Preboha, dieťa nechce byť v kočíku, nie kvôli chodníkom, ale preto, že chce byť pri tebe. 😀 S týmto som ja bojovala zo začiatku, ako som sa stále snažila ju dať do toho zázraku. Vydržala vždy pol hodinu, kým spala a potom chcela von. Div sa svete, nakoniec mi to predsa len došlo a začala som ju výlučne nosiť. Síce som sa napočúvala rôznych drístov, ale tak moje dieťa = moje rozhodnutia.

ledenicka
autor
9. okt 2015

Ona rada spí v kočíku ale keď tu máme tankodrom nevydrží spať dlhšie ako 15 minút...a keď je hore samozrejme sa za mnou pýta 😲

monikaparson
9. okt 2015

@ledenicka hej, to je logické, že sa pýta za matkou.