Nosíte parochne?

milie
29. aug 2008

Ahojte holky! Potrebujem poradit. Uz tri mesiace mi velmi padaju vlasy. Z kazdeho zmyvania vlasov mam hrôzu. Davam si mozno mesiac a na niektorych miestach nebudem mat ani vlas. Snazim sa s tym zmierit, ale aj tak je to velmi narocne na psychiku. Musim sa zacat obzerat po parochniach alebo nejakych priceskoch. Poradte mi prosim vas, kde sa da k tymto doplnkom dostat.( Som z dedinky pri Trnave).
Samozrejme, ze na vysetreniach som bola a nic mi nezistili.

Dakujem za kazdu radu.

maca793
29. aug 2008

tak to je zmenou hormónov, upraví sa to. neboj. a parochne zoženieš vo vlasových štúdiách alebo špecializovaných predajniach.

dari226
29. aug 2008

a zinok pomaha

maca793
29. aug 2008

zinok na ten som zabudla, ja som ho brala 3 mesiace neustále a vypadávanie prestalo.

kangaroo
30. aug 2008

nechceš skúsiť nejakého kaderníka, odborníka, ved ten má do vlasov čo kecať, či nie?...

danielitka26
30. aug 2008

tiež si myslím že sa to časom upraví ...ono to môže byť totižto spôsobené aj stresom 😖

veronika13
30. aug 2008

vápnik, horčík, zinok, je to v tabletách. Mne to pomohlo počas kojenia mi hrozne padali vlasy

milie
autor
31. aug 2008

Maca, ten zinok si brala na predpis alebo bez predpisu. Doktor moze vraj zinok aj predpisat, ak ho chce aplikovat vo velkych davkach.

Problem je aj v tom, ze na niektorych miestach mi prestali vyrastat nove vlasy. Tusim sa tomu hovori alopecia. Aj to moze sposobit stres?

maruschka
31. aug 2008

Je to alopecia.Môže ju spôsobiť dedičnosť,stres,lieky-je ako vedľajší príznak,ožarovanie,tráviaci trakt,atď..

Takže,ak ti lekár určí,o aký druh alopécie ide,tak ti nasadí aj liečbu.Hodím ti tu príspevok z iného fóra:tiež problém s alopeciou.

Dobry den Milan, ina liecba prichadza do uvahy ak sa zisti vnutorna pricina ochorenia, vtedy sa lieci samozrejme zdroj ochorenia. Ak sa nepodari zisti pouziva sa kryoterapia, lokalne kortikosteroidy, ziarenie, imunosupresíva s otaznym efektom. Casty je spontanny ustup priznakov.
S pozdravom
MUDr. Alexandra Novotna

a nejaké linky o alopécii:

http://www.pokozka.info/
http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Alopécia
http://www.zdravie.sk/sz/content/146-23631/Alop...
http://diskuse.doktorka.cz/alopecia-areata/arch...

Ja osobne si myslím,že je treba lekára.Aj keby išlo o ten stres-z neho to vypadávanie.Ale väčšina ľudí má problémy s nadmerným vypadávaním na jar a na jeseň, ženy cez tehotenstvo a po pôrode,menopauza-to sú také normálne javy.Tak sa neboj,vyrieši sa to .
😉 😉 😉

nguyen
1. sep 2008

kup si revalid alebo nejaky iny prostriedok, ja som mala taku trojmesacnu kuru boli v tom tabletky na kazdy den plus sampon a taky roztok a zabralo to super, uz dva roky nemam problem a to som mala cely zivot stres ze mi vypadaju vlasy a budem plesata 😀

ale mimochodom mne sa velmi pacia parochne, nie kvoli vypadanym vlasom ale len tak pre zmenu, nosite niektora??? 😉 rada by som sa na to odhodlala ale pre okolie by to bol asi sok 😲

ma_se
1. sep 2008

no mozno aj ja raz budem potrebovat porochnu,lebo mi vypadavaju vlasy,ale to su take obdobia... 😢
...ale ked tak rozmyslam,nad tym aspon by clovek nemal vela starosti...ziadne tuzidla,laky na vlasy ani farnenie a strihanie....o kolko by sme si my zeny ulahcili zivot...
ja som nikdy nemala problemi z valsmi,mala som ich krasne zdrave leskle,ale odkedy mam zdr.probl.tak to tak nie je...
😢 takze raz urcite parochnu pouzijem,len tiez neviem ako na to bude reagovat okolie... 😉

milie
autor
1. sep 2008

Maruschka, dakujem za rady. Bola som u koznej, a ked som jej povedala, ze mi velmi padaju vlasy, predpisala mi nejaky roztok, na ktory som musela cakat asi hodinu v lekarni (neviem ako sa vola, nie je to napisane na flasi, ale smrdi po liehu) Vtieram si ho do vlasov asi tri tyzdne, ale mam pocit, ze mi skor skodi ako pomaha. Doktorka mi vlasy ani neprezrela, na nic sa ma nespytala, hned mi predpisala ten roztok.
Je pravda, ze som chudokrvna, mam oslabenu imunitu a stresy mam asi ako kazdy clovek v dnesnej dobe. Momentalne musim uzivat broncho-vaxom. Revalid som uzivala, ale nezabral.

Ma_se a nove vlasy ti dorastaju alebo tiez mas miesta, kde sa uz netvoria? Aky sampon pouzivas? Farbis si vlasy?
Potom posli foto v parochni 😉

Nguyen, aky sampon pouzivas?

ma_se
2. sep 2008

milie,neviem ci mi dorastaju...ale tiez som bola u lekara a predpisal mi injekcie panthenol,alebo tak nejak sa volali,vybrala som 10 a nepomohlo...netvoria sa mi ziadne miesta plesive,ale farbila som si vlasy na blond a uz nemozem...kvalita,zdravi lesk,ktory som mala sa z nich vytratil...uz nie su ako predtym,/ani mi blond nepristane/
vlasy si farbim...ale na tmavsie,lebo tak aspon ich mam hustejsie opticky.../myslim,ze farba neskodi,ale mne pomaha aspon trochu oziju...dnesnej dobe maju vselijake vit.tie farb.na vlasy...
ale citala som,ze ked je malo zeleza vypadaju a vapnik je dolezity na vlasy a ja ho mam malo...aj vit.sk.B mi chyba...
len ja mam take obdobia....padaju nenormalne a potom obdobie,ze nic...mne to pripada ako keby sa nieco v tele dialo...
No,az raz budem mat parochnu tak poslem... 😀
...no a presne ako si pisala aj stressom mozu zacat vypadovat... 😢 ja som si uz na to nejak zvykla,lebo ako som pisala tak si kupim paruku a hotovo 😝 najhorsie ta uprava vlasov,lebo treba vela penoveho tuzidla,potom zasa lak na zafixovanie... 😝
keby som to nepouzila tak nemozem ani medzi ludi...predtym som mala KRASNE VLASY.... 🙂
jeee zabudla som na sampon pouzivam sampon po ktorych mam celkom dobre vlasy HEAD SHOULDERS OCEAN ENERGY...ZDA SA MI ZE NA VLASY POSOBI VELMI DOBRE/vyskusala som vselijake sampony od avonu,drahe lacne,ale nejaku zmenu som nevidela.... 😝 /teraz beriem aj doplnky a ten sampon mi dost pomaha...ale neviem ci na vypadovanie,ale na kvalitu urcite trochu.../nikdy som si nemyslela,ze prave ja budem mat taky problem z vlasmi,no ale taky je zivot.... 😒

milie
autor
2. sep 2008

Ma_se, je super, ze to beries takto. Ja si asi tiez budem musiet pomaly zvykat nato, ze budem mat na hlave len paperie. Pre mna je to hotova katastrofa. Este k tomu som aj ucitelka. Neviem si predstavit, ze by som pred ziakmi vystupovala v parochni. Mozno nejaky dobry pricesok by mi stacil. Musim sa pustit do chodenia po vlasovych studiach a trochu sondovat. Snad mi nejake dobre duse poradia. Ja som si dnes kupila v lekarni Capillan sampon. Som zvedava, ake zazraky sa budu diat 🙂.
Niektore zeny si vraj prestanu farbit vlasy, ked im zacnu padat vo velkom. Ja neviem, ale to asi nedokazem. Ja pouzivam na farbenie vlasov sampom Pallette. Snad mi az tak neuskodi.

ma_se
2. sep 2008

milie,myslim si, ze farba vobec neskodi,skor KED CHYBAJU VIT.A MINERAL.A JE CLOVEK V STRESSE,....skus aj tablety kozie to su dobre na imunitu atd.pozri si toto
www.mliekoshop.spol.sk
musim to tak brat nic ine mi neostava,ale tazko si clovek na to zvyka,ale uz si neviem ani predstavit,aby som bola blondina...ale ten krasny zdravi lesk mi chyba,boli to tak nadherne vlasy kazdy mi hovoril,ake mam chutne na zjedenie vlasy....fakt boli ok...skus tie tablety kozie,tam si vyberies/NA TEJ STRANKE/...aj tak nam nic ine neostava len zvykat si...prajem vela stastia...a ak sa rozhodnes brat tak sa ozvy ci pomahaju...ja ich beriem asi 3tyzden,vlasy mi zatial nevypaduju,ale uvidime,co dalej...lebo ja mam aj malo vapnika a odvapnene kosti,MALO VIT.SK.B....tak to je aj v tom problem a ako som pisala,mam obdobia,kedy nevypaduju a vypaduju...teraz mam obdobie,ze nevypaduju,ale beriem aj tie tablety....takze ked uz nebude obdobie kedy mi nebudu vypadovat,znamena ze tablety POMAHAJU.... 🙂

janullllla
12. apr 2010

Ahojte ... hned ako som si precitala co tu pisete musim sa zapojit aj ja ... aj mne zacali vypadavat vlasy (trva to uz asi rok a pol) nielenze stratili hustotu ale aj kvalitu su paperove a uz ich nemozem nosit ani rozpustene ... vyskusala som naozaj vsetko - lekara, psychologa kvoli stresu a kadeco mozne - vitaminy, kury, sampony, vtieracie vodicky aj z lekarne nic nepomaha ani z daleka ... uz som si kupila parochnu ako na potvoru sa mi velmi leskne neviem co mam robit aby posobila prirodzenejsie ☹ ale vratme sa k vypadavaniu bolo mi povedane ze vlasy sa obnovia, vratia ku svojej kvalite a hustote, ale mozem potvrdit, ze to tak nie je moja kamaratka to ma uz osem rokov ... kedysi nemohla dat vlasy do copu tolko ich mala a teraz ma cop priemeru cca 1 cm ...
Preto Vam radim aj sa sa tym riadim nenechat to tak stale skusat u lekara lebo nie je mozne aby len tak zrazu zacali vypadavat ...
Ja pouzivam teraz sampon aj ked mi padaju stale dost ale nie az tak ako bez neho, velke plus je ze rastu nove aj ked je to slaba utecha ale predsa treba niekde zacat ...
P.S. Sampon sa vola Salon Textures - da sa kupit cez internet a naozaj ho odporucam, je to aspon aka taka zachrana ....

Prosim ak niektora z Vas bude mat nieco nove ohladne tejto temy, pridajte, napiste sem
Dakujem Vam

drobcinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobcinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evulielienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marorlinko
13. mar 2015

kvalitne parochne su v dnesnej dobe neroznatelne od pravych , moja kamoska ich nosi , objednava si ich cez net , cenovo je to lacnejsie.

adelsa
9. jún 2015

ahojte nahodou som nasla tento forum , lebo hladam si referencie o perochni ak je tu niekto kto pozna predajnu v Presove, ze vraj ponukaju kvalitne. ja by som to v bubucnosti chcela takto riesit, lebo moje vlasy su strasne lamave, vypadavaju a hlavne riedke. neda sa s nimi nic robit. a mam to dedicne po mojeje mame.

evulielienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelsa
9. jún 2015

@evulielienka ale ja som z Kosic, a to ponukate aj zo zivych vlasov?

ladyelsa87
13. júl 2018

@janullllla skúsim znova otvoriť túto diskusiu...
Baby ste tu ešte niektorá čo nosíte parochnu? Moje vlasy sa asi rozhodli že odídu nadobro 😔
Trvá to už cez 2 roky, po vysadeni antikoncepcie sa to ešte 2x tak zhoršilo. Samozrejme že nemám už žiadne sebavedomie a hanbím sa chodiť medzi ľudí. Vlasy mi padajú v chumacoch doslova. Takýmto tempom možno ešte mesiac...preto uvažujem o parochni, aby aj psychicky som sa lepšie cítila.
A vyšetrenia a kúry a šampóny a vodicky, či čaje a injekcie som už vyskúšala všetky od výmyslu sveta. Jedine na čo čakám je nový hormonálny profil...

evulielienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelsa
18. aug 2018

@ladyelsa87 to sa ti upraví časom, aj mne vypadavali po antikoncepcii aj po pôrode, to prejde

evulielienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rainee
19. aug 2018

Ahoj,ja som s týmto tiež mala problém. Začali mi padať po prvom pôrode,potom sa to ustálilo. Ale po druhom pôrode to bolo ešte horšie,po každom umytí plne sito vlasov. Bežné vitaminy, zinok, biosil, revital a pod mi vôbec nepomáhali. Kožná ma poslala aj na endokrinologiu,ale aj to bolo ok. Za všetkým bol jednoducho stres a slabá imunita. Potom mi odporučila anacaps reactiv kapsle a ešte vodicku do vlasov alpicort a sa mi zdá že to konecne celkom zaberá. Musíš vyskúšať čo tebe pomoze. Je veľa príčin aj možnosti liečby.

rainee
19. aug 2018

Ešte k tomu farbeniu,som myslela či to tiež padaniu vlasov nedopomaha,ale viacerí dr mi potvrdili že vraj nie,ide o slabé korienky vlasov. A k parochniam, kto nosíte, by ma zaujímalo ako sa s tým dá existovať v lete, na kúpku a tak,cisto prakticky.

121emma121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz