Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
10. jan 2009

Holky, moooooooc dakujem za vsetky vysvetlenia 😵 a rovno sa lucim na cely vikend. Cernoch ma ovu, tak vyrazame do CR za psom a budem bez netu.... 😔 V pondelok sa zas ozvem 😉

halienka
10. jan 2009

Ahojte babky 🙂
Bay, tak prajem pekný víkend a nch sa exuálne hrátky tvojho černocha podaria 😀 a budete mať krásne šteniatka 😉
No mne je to v podstate jedno s tým termínom, akurát by ma štvalo keby som zrovna mala mrchu a neužila si trochu wellnesu 😝 Veď uvidíme.
Včera som sa dobre nasmialana kamarátke, čo ma bola navštíviť, volal jej muž z úplne hysterickým tónom v hlase: Tak čo pustili ho či nepustili?! Čo? No plyn! Kamaráka: A čo ja viem? Jej muž: Treba ísť rýchlo nakúpiť ohrievače, lebo potom ich ľudia rýchlo vykúpia! 😀 😀 No niekto to aj takto prežíva 😀

m311293
10. jan 2009

Ahoj holky, nebyl čas. dopoledne jsme odklízeli stromek, pak jsem vařila. Teď se chystám na úklid ve skříních, aspoň v nějakých. ¨
tady už obíhá vtip, že se přerušení dodávek plynu, protože jste na nový rok dostali telegram: Blahoželám k prijatiu eura stop, ropa stop, plyn stop, Putin.

halienka
10. jan 2009

Eliška, no tak vidíš, ešte si z nás robia srandu 😝 😀 Práve čítam tú knižku Totalitná svetovláda, trošku paranoidná, a tam sa píše že toto zjednocovanie mien má viesť k jednej celosvetovej mene Coby, ktorá sa už potajomky pripravuje, to postupne povedie k zrušeniu hotovosti a všetko pôjde len cez karty, ktoré sa časom zlúčia do jednej (čiže občianka+zdravotná+platobná) a ešte vo väčšej budúcnosti to prejde do podkožných čipov, ktoré sa voperujú do každého človeka. A to bude novodobé otroctvo ľudstva. Zaujímavé je, že do toho otroctva vraj vôjdeme dobrovoľne, lebo nám budú predkladať len samé výhody toho všetkého a na druhej strane budeme mať strach, lebo ten kdo by odmietol, by si bez čipu nekúpil ani kúsok chleba, ani by ho žiadny lekár neošetril. No ale snáď sa toho nedožijeme, aj keď je pravda, že ľudia stále bažia po čo najväčšej moci.
Inak práve pozerám pána prsteňov druhú časť 🙂

m311293
10. jan 2009

Ja koukám na Pár správných chlapů a právě jsem vytáhla buchty z trouby. Mezitím jsem uklízela ve sklepě, protože v baráku se ucpal odpad, museli jsem volat havarijní službu, a teklo to do sklepa, tak jsem to pak uklízeli.

No Pána prstenů jsem ještě neviděla a to máme všechny díly na DVD, říkam si jednou až budu nemocná.

No to je přmo sci-fi knížka, ale i když jsou různé technologie na vysoké úrovni, této skutečnosti se až tak moc nebojím, nás to asi nepotká, možná děti, ale i tak si myslím že to neprojde. Ale člověk nikdy neví.

Leni jak tady vedeme tyhle filozofické debaty, obávám se že jeden wellnes víkend bude málo.

dnes už asi nic neudělám, možná večer, ale těším se na četní , te´d jsem se zakousla do jedné knižky "Ochutnavač", historická a vypadá nadejně a včera dávali na nově Tudorovci nový seriál i Jindřichovi VIII, já než budoucnost spíš mně zajímá minulost. Budoucnosti moc nerozumím.

Jo a v divadle začínáme cvičit krkonošské pohádky a tam budu hrát dvouroli. Ale to skoro každý. 😀

halienka
10. jan 2009

Pár správnych chlapov som videla už viackrát, dobrý film. Pána prsteňov som videla len raz, ale inak sa to dosť ťažko aj pozerá, každý diel 3 hodiny 😕 😅 A hláška MM na hlavného hrdinu: tento je tam na to aby vyvaloval furt oči? 😀 No taká rozprávočka. 🙂
No len aby to tam naše babky na tom wellnes s nami vydržali ak začneme s týmito debatami 😀 Jasné že tie konšpiračné teórie sú pritiahnuté za vlasy častokrát, ale keď niekedy vidím, čo len títo naši politici zrábajú za našimi chrbtami a do tváre nám hrajú divadielko ako im ide o prospech slovenska tak si vravím, že ktovie?
No a história ma tiež zaujíma, akurát že nemám pamäť na roky, tak sa mi to riadne mieša 😀 Ale o Henrichovi VIII zrovna čosi trochu viem, bol to riadny beťár že?😀

m311293
10. jan 2009

Byl to proutník, jak skonstatovala Marťa, měl 6 žen, první byla vlastně jeho švagrová, vdova po jeho bratrovi, pak se s ní rozvedl, založil anglikánskou cirkev nezávislou na Vatikánu.

No a o našich politicích si nedělám iluze, už to ani nečtu, jsou povýšení, když vidím toho blbečka našeho Ratha, tak mi teče voda ze zubů. No ale do politických debat se nebudeme pouštět, to by sme se asi zhádali a to za to nestojí.

m311293
10. jan 2009
sonicka07
10. jan 2009

ahojte holciny. ako si uzivate vikend?
my sme mali sestru s priatelom na navsteve. malinka dostala nove oblecenie. hlavne overaliku som rada,lebo nemala a ked chodime do nemocnice,tak ju len prikryvame deckou a nie je to to iste. zajtra nas caka dalsia navsteva nemocnice,uz teraz mi je zle,ked si pomyslim,ze zas jej dopichaju rucicky. ale viem,ze za 5 min uz ani nebude vediet,ze jej robili zle. to len my rodicia to tak prezivame.
no,uz ju pocujem,takze koncim s netom. ide sa kojit...

halienka
11. jan 2009

Dobré ránko babenky 🙂 Tak aké máte plány na nedelu? Pre mňa je to posledný volný deň, zajtra idem po 3 týždňoch do roboty 😝 nie že by mi tam bolo zle, ale doma je doma 😀 A už som si privykla stávať o hodinu neskôr, a teraz to budem musieť posunúť 😀 Idem si dnes kuraciu polievku uvariť, lebo ma dobre preháňa z tých antibiotík, už zas ani neviem čo jesť, ale kuracia polievka nikdy nesklamala 😉
Sonička, tak to ti budem dnes držať palčeky aby všetko dopadlo dobre. A ešte je malinka žltučká?
Eliška, zdá sa že Kryštof ti učaroval 😉 😀

m311293
11. jan 2009

Krásné nedělní ráno

my dnes vstávali brzo, byl úplněk aměsíc byl strašně blízko, já si toho všimla už v pátek na cestě do práce. Měsíc byl úplně oranžová a obrovský....jak ve filmu Božský Bruce, když si Jim Carrey přihatuje blíž.....tak jsem dnes vzbudila Marťu a vyjeli sme za město, ale byla nízká oblačnost, tak nebylo nic vidět. tak jsme aspoˇn koupili čerstvé rohlíky.

Jo Leni, Kryštof můžu často a všechno. I ten spěvák je docela hezký 😀 😀 .... dnes vařím vepřový vývar z kostí a bramborové knedle s uzeným a zelí.

Soni, malá to zvládne ta si nic nebude pamatovat a ty raději zavři oči. A jak se zdravotní péči dětí v Irsku. Platíte nějaké pojištění, nebo to děti mají zdarma?

halienka
11. jan 2009

A vianočný stromček je späť v škatuli 😝 Práve som nahovorila MM aby mi vymasíroval spodok chrbta, čo on rád, lebo to je už v podstate ritka 😀 a fakt mi to pomohlo, cítim úľavu. Myslím, že ten wellnes mi naozaj urobí dobre. Už sa teším, lebomám ten chrbát tak stuhnutý že hrúza. Musím asi začať aj ja trošku cvičiť 😝 😀

bay
autor
11. jan 2009

Tak sme naspat... Psiska si to uzili, tak teraz musime pockat co z toho bude 😀 😀 😀

m311293
11. jan 2009

Kami a co že jste se nestavili, vždy´t jste jeli kolem?

bay
autor
12. jan 2009

A co ze si nas nepozvala na navstevu pred odchodom? Ked som pisala ze tam ideme?

halienka
12. jan 2009

No tu je ale ticho, vidno že už naozaj všetci pracujú 😀 😀 Ja mám v robote vcelku rušno, lebo za tie 3 týždne som kadečo pozabúdala 😀 A vám sa ako darí babky? 🙂

sisipetka
12. jan 2009

ahojky kocky,
ja mam za sebou rusnych 36 hodin 😅 V sobotu vecer som isla von, ale o polnoci som letela domov lebo mi bolo riadne divno od zaludka. Tak v nedelu pekna dietka a v noci ma chytil taky "prujem", ze dnes lezim v posteli, papam cierne uhlie a marina keksiky 😝 Tiez si robim nejaky cajik na zaludocne nevolnosti a oparila som sa konvicou na caj (ako salala para, tak som tam picla ruku). Som riadny pripad - teraz ma boli lava ruka a mam ju celu cervenu a popalenu, brucho ako tak sa drzi a este k tomu som dostala aj vyvolavacku 😖 Ked sa nieco "ser...", tak poriadne, nech mi nie je luto 😅 No a este som si pri uchu ako konci sanka a zacina lico nasla taku divnu hrcku o rozmere asi 0,5 - 1 cm ☹ Pojdem zajtra k lekarke, hadam to nic vazne nie je, a je tam len nejaky podkozny tuk - lebo uz ma to nebavi, ved stale mi nieco je 😠
No a uz mam aj termin s tym kolenom - takze na konci januara mam konzultacie s traumatologom a potom dohodnut termin artroskopie....som ale pripad pre zaciatok tohto roka 😝

skybaby
12. jan 2009

ahojte 🙂
fuha petka ty to mas teda perne ☹ ale ber to tak ze si vsetky tie blbe veci odskaces takto na zaciatku roka a zvysok roka bude fantasticky 😉
inak u nas v praci dost nuda a uz sa tesim domov, uz aj ovulka sa k nam domov dufam blizi 😉

bay
autor
12. jan 2009

Peti, tak ty si tento rok vzala teda poriadne 😠 😠 Nie to ze si tvoje telo robi s tebou co chce, ale este aj sama si ublizovat. Tusim ides v mojich kolajach 😅 😕 😀 😀
Tak ja mam za sebou prvy den HomeOfficu a rovno sa mi zlozil internet, tak som si aspon poriadne pospala. Brucho stale hneva a v puse mam divne chute a tym padom ma aj vsetko jedlo a pitie akusi zvlastnu chut. Aj mineralka chuti skazene 😅 😅 Ale inak som ok 😉 a vsetko ostava pekne v zaludku ako ma 😀 😀
Zajtra rano musim na krv na lacno, tak to neviem ako rozdycham 😝

halienka
12. jan 2009

Ahoj Peti, tak teda veselo si sa rozbehla tohto roku. ale to je tak vždy keď sa niečo ondie, tak poriadne, nech už to stojí za to. Tiež si myslím, že si to teraz v januári vyberieš a potom bude už super. Neboj, ja kryplujem každú chvílu, aj teraz ma už 4-tú noc bolí brucho, že ani spať poriadne nemôžem a ani za nič neviem prísť na to z čoho, mechúr poliečený, stolicu mám v poriadku, šušku tiež 😅 tak neviem čo blbne. Ale ja už to beriem tak, ako prišlo aj odíde, niekedy radšej počkám a fakt to nejak prejde samo, ako prejsť tortúrou komplikovaných vyšetrení, nastrkajú mi hadice do všetkých možných otvorov a tí blbci aj tak na nič neprídu 😝 😀 Držím palečky až ti to všetko rýchlo prejde a polieči sa a kolienko nech je rýchlo v poriadku a zahojené. Hrčku pre istotu daj skontorlovať, ale nerob si stres, často sú to tie tukové, MM mal na chrbte riadnu ako šlak celé roky a jedného dňa to záhadne puklo a cez malú dieročku mu všetok tuk vyšiel a bolo po hrčke 😅 To by som neverila, kebyže na vlastné oči nevidím. 😀
Bay, no ty už si sa normálne zacvičila v tých nevolnostiach tak, že už ich normálne zvládaš s nadhľadom 😀 Nadžgaj sa riadne na večeru, aby si to ráno vydržala 😉
Ja už mám nového kolegu v práci, takže už sa mi nedá tak ľahko dostať na PC, zas tu už budem cez deň zriedkavejšie. Ale v robote je mi veselšie ako keď som bola sama. Celkom mi to dnes rýchlo ubehlo 🙂

sonicka07
12. jan 2009

ahojte babenky. zdravim po vikende. nasa tamarka je uz v poriadku,vcera sme boli na kontrole,hodnoty su dobre,uz jej ani krv nebrali. tak som rada. uz len ja sa musim dat dokopy a dufam,ze si poriadne zacnem uzivat materstvo,prechadzky po cerstvom vzduchu,ludi...zatial sme stale doma zavreti,lebo byvame na druhom poschodi,vytah nemame a ja by som kocik neuniesla a este aj tak nemam ten sval uplne v pohode. v stredu ideme s malou na kontrolu klekarovi,tak uvidim,ci nam pribera,vcera ju nevazili. ale papka riadne,a teraz si aj riadne pospala,ale v noci na just nie. uz som z nej bola zufala. ozveme sazajtra. papa zatial.

halienka
12. jan 2009

Ahoj Sonička 🙂 tak to je super, že Tamarka je už v pohode. Dúfam, že aj tebe sa ten sval už dolieči a už to bude paráda potom. Hoď potom ešte fotečky nech vidíme ako maličká rastie 🙂

bay
autor
13. jan 2009

Ahoj krasky. Tak to vezmem postupne.... Vcera som sa uz na net nedostala, bo mi poobede umrel 😔 😅 😀 Dnes rano som bola na tej krvi a skoro som to neprezila. Oni mi tam vzali 5 skumaviek!!!! 😠 Upiri! Som prvykrat normalne pocitila ze mi chyba ta krvicka 😅 Som zrazu pocitila taku slabost 😝 Ale rozdychali sme a uz sedim v praci ☹ Ale zajtra som zas doma 😵
Este som vam nepisala ako som stretla pred domom divocaka 😀 😀 Tak sa idem pochvalit. Vcera ako umrel internet tak som vzala holky okolo domu. Keby mal niekto pochybnosti, byvame na ruzinovskom sidlisku, ziadna samota u lesa 😀 😀 A uz sa vraciam domov, Bay niekde pichnuta pod krikmi, cernoch pri mne vystraseny... (asi uz citila ten vecerny vybuch Slovnaftu 😒 ) a oproti mne idu dvaja chlapi a medzi nimi divocak. Sice uz isiel hore bruchom, ae aj tak mi skoro oci vypadli a cernoch sa nan hned vrhol 😀 😀 Tak sme sa vsetci na nej zabavili. Ale keby nebol vykuchany a nevonal po masku, tak by asik zdrhala 😎 Hrdina.

bay
autor
13. jan 2009

Kde ste sa vsetky stratili??? 😕

sisipetka
13. jan 2009

Ahojky,
tak ja dnes nestiham. Rano som bola u lekarky s tou uzlinou a "hnackou" - takze mi zobrala krv na zapal, nejake serum a imuno a idem este aj na sonografiu s tymi zlazami. Povedala, ze sa nemusim obavat, ratame ze bude nejaky zapal v tele alebo podobne. No a najlepsie je, ze som sa bola objednat na sono stitnej a slinnej zlazy a termin mi dali 27.2. 😅 😝 Tak som im povedala, ze to nie je myslitelne, ze ja mam zdurene uzliny a este neviem co a 2 mesiace cakat nemozem! Tak mi ponukla termin na piatok za 10 €. Myslim si, ze na peniaze teraz hladiet nebudem - ved priorita je zdravie. Ved aj koleno si zaplatim okolo 300 € - ale budem ho mat poriadne urobene 😵
Bay, aj mne dnes brali 4 skumavky - a mam teraz peknu modrinu ako dlho tahala 😒 Ale nastastie mne zle nebyva a mozem sa na to aj pozerat 😀 No, ale kedze Ty si tehu, tak je mozne, ze to drobcek citil a krvicka mu chybala 😉
Prosim Ta, kto je ten "divocak"?

Soni super spravicky, hlavne teraz uz aby si Ty bola v poriadku a mozes si to zacat uzivat aj s Tamarkou 😵
Leni, skoda, ze mas kolegu - nemozes tak casto konikovat, ze? Ale Ty to dobehnes vecer 😵
papa ostatne kocky, idem este pracovat a potom si kupit nieco jest (myslim tym piskoty a inu chamraď) - mam dietu na ten zaludok 😝

m311293
13. jan 2009

ahoj holky, dnes jste toho moc nepopsali
Bay, hlavní dopisovatelka, je dneska vysátá upírem a je ráda že je ráda, natož aby psala, petka - to je taky případ a no Lenka, tá má v práci nového kolegu tak se nedivím že nepíše. 😀 Já mít nového kolegu tak ani nepracuji.

Holky, už jsem magor, mně se zdávají sny s kolegama, pěkně po jednom. Dnes v noci jsem s jedním dělala v pionýrském táboře vedoucí. A holky, leželi jsme vedle sebe v posteli 😵 ...a on mi líbal prsty na rukách. 😵..... jeden po druhém 😵 . Romantika..... 😵 Ani se mi vstávat nechtělo.

halienka
13. jan 2009

Ahojte babky 🙂 No konečnééé 😀 sa môžem na vás pripojiť. Som síce rada, že mám kolegu, je to o moc lepšie - aj kôš ide vysypať, aj do papaiernictva ho pošlema ide, aj som si pol hodiny mohla posedieť vo vedlajšej cukrárni na káve zo známou 😀 😀 no ale zas sa na koňa nedostanem. To je daň za to. 😝 No ale ono zas keď bude viac roboty, tak aj on bude viac v teréne, tak snáď to nebude až také zlé ako teraz. Inak kolega je ženatý a jeho žena robí kúsok od nás, takže Eliška, nedá sa 😀 😀 chcem nechcem, musím zostať verná svojmu mužovi 😀 Ale také sny s kolegami ako máš sa aj mne semtam snívajú, alebo aj s úplne cudzími chlapmi 😀 a vždy je to príjemné 😉
Peti, tak na hnačku veru dietu, čierny čaj, suché keksy, slané tyčinky a vraj coca cola - ale tá mne vedela spôsobiť ešte aj nadúvanie, takže neviem, či je to dobrý nápad. No inak obsahuje dostatok cukru na doplnenie energie. No a neskôr môžeš aj vajíčko natvrdo, prezretý banán, čučoriedky, a potom simôžeš uvariť kurací alebo slepačí vývar, zo začiatku jesť čistý neskôr aj zo zeleninkou a meskom. Inak s tými vyšetreniami to máš pravdu, strašne dlho sa čaká na všetko, veď keby bol aj nejaký vážnejší problém, tak človek aj zgegne kým sa dostane na vyšetrenie. A najväčšia sranda je, že jedno vyšetrenie nemusí nič ukázať, tak ťa objednajú na ďalšie a ty môžeš čakať aj pol roka kým sa dozvieš diagnózu. A potom sa lieč. 😝 Dobre že si si priplatila, s týmto sa neoplatí hazardovať.
Bay, som rada, že si to dnes prežila, myslela som na teba ráno. 🙂 A to ti na čo brali tú krv? Na aké vyšetrenia?
Babky s tým plynom to je furt na figu. Nech idú do zadku celí rusi, už ma štvú. Svokra zahlásila, že ak by prestali kúriť, tak sa všetci nasťahujú ku nám a budú sa tu ohrievať pri krbe 😠 (ako ona, svokor, švagriná, moja mama a brat a Lukáško) No tých posledných by som ešte zvládla, ale svokru??? 😲 Už len kôli tomu musia ten plyn pustiť, bo ma klepne 😝 😀 😀

bay
autor
13. jan 2009

Peti, divocak je kanec, prasa divoke, ... A to s tymi terminmi, to snad nemyslia vazne... 😠 😠
Ani mne nebyva zle pri pohlade na MOJU krv. Krv MK alebo holiek zvladam uz tazsie 😅 Ale ani dnes mi nevadil pohlad len ta strata 😀 No na vsemozne vysetrenia kvoli tehu knizke 😵
Elis, tak ty sa nezdas.... 😎

m311293
13. jan 2009

no holky, ve snech už jsem měla poměr se třema kolegama, ale s těma mladšíma a docela pohlednýma, ten dnešní nebyl k zahození, ale bohužel letos se žení, tak zase nic 😀

halienka
13. jan 2009

Eliška 😀 zdá sa že si vieš vybrať 😀 teda aspoň v tých snoch 😉 A ono keď človek na niečo často myslí, tak sa mu to raz aj splní 😉 Tak len v tom pekne pokračuj 😀